Wypompowanie wody z szybu windowego Warszawa

Data: 02.12.2021
Miejsce:
Warszawa
Czas trwania:
7 h
Zleceniodawca:
osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Wypompowywanie wody z szybu windowego w Warszawie to zlecenie, który wykonaliśmy na początku grudnia. Chociaż najczęściej zlecenia dotyczące zalanych budynków wykonujemy w okresie wiosennym i wakacyjnym, zdarzają się również realizacje w okresie zimowym. Zalania w budynkach zimą różnią się od tych wiosennych i letnich najczęściej tym, że nie są powodowane skrajnymi warunkami atmosferycznymi jak orkany, silne burze czy roztopy.

W przypadku tego zlecenia do awarii doszło z powodu remontu, który przeprowadzany był w łazienkach budynku. Niestety w związku z perturbacjami na rynku budowlanym i wykończeniowym, zabrakło kilku części, które były niezbędne do zakończenia prac remontowych. Remont został więc wstrzymany na kilka dni, w oczekiwaniu na dostawę potrzebnych elementów. W tym czasie zarządca nieruchomości nie odwiedzał budynku.

Kiedy ekipa remontowa była już gotowa do wznowienia prac w łazienkach kamienicy, okazało się, że szyb windy został zalany wodą. Na szczęście była to woda całkowicie czysta. Bardzo często bowiem zdarza się, że nasi technicy wzywani są do usuwania awarii w budynkach, gdzie doszło wydostania się fekaliów. Szyb windy zalany był do wysokości 1.5 m. Potrzebna więc była profesjonalna pomoc.

Sprzątanie po zalaniu Warszawa

Osuszanie po zalaniu w Warszawie – realizacja 02.12.2021

Praca przy tym zalaniu w Warszawie była o tyle trudna, że do zalania nie doszło po prostu w jednym z pomieszczeń mieszkania czy domu, a w szybie windy. To dość nietypowe miejsce, więc do wykonania tego zlecenia musieliśmy się odpowiednio przygotować. Podjęliśmy decyzję o kontakcie z firmą, która montowała windę w kamienicy w Warszawie. Koordynacja działań z naszej strony oraz ze strony pracowników firmy montującej windy dawała nam największe szanse na szybkie i dokładne osuszenie zalanego szybu windy.

Bardzo często pracę przy sprzątaniu czy osuszania po zalaniach rozpoczynamy od wykonania dokładnej dokumentacji opisowej oraz fotograficznej. Zdjęcia z miejsca zdarzenia przydają się naszym klientom podczas ubiegania się o odszkodowanie. Następnie dobieramy odpowiednią metodę wypompowywania wody oraz suszenia zalanych powierzchni.

Wypompowanie wody z szybu windowego Warszawa

Zdjęcie: Wypompowanie wody z zalanego szybu windy w Warszawie © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Likwidacja skutków zalania – szczegóły realizacji

W pierwszej kolejności nasi technicy musieli pozbyć się stojącej wody z szybu windy, która sięgała 1,5 m.  Użyliśmy do tego pompy do wody brudnej z pływakiem. Taki model nadaje się idealnie do przepompowywania ze zbiorników wodnych, gromadzenia wody deszczowej, wypompowywania wody z basenów oraz do odprowadzania wody z zalanych pomieszczeń np. piwnic. Wyłącznik pływakowy zapobiega pracy pompy na sucho, co zdecydowanie wydłuża czas, przez który będzie można korzystać z tego urządzenia. Co stało się z odpompowaną wodą? Dzięki długim wężom odprowadziliśmy wodę od razu do kratki ściekowej.Sprzątanie po zalaniach Warszawa

Pompa pozwoliła nam na pozbycie się 90% stojącej w szybie windy wody. Do usunięcia reszty wykorzystaliśmy odkurzacze do wody. Polecamy to urządzenie wszystkim właścicielom nieruchomości, ponieważ pozwala ono na szybkie i skuteczne usuwanie wody z posadzek i podłóg. Alternatywą dla odkurzacza do usuwania wody jest usuwanie resztek wody ręcznie przy pomocy ścierek oraz wiadra. Nie da się ukryć, że zastosowanie odkurzacza do wody zdecydowanie przyspieszyło tempo naszych prac.

Sprzątanie pomieszczeń po zalaniu

Ostatnim etapem usuwania skutków zalania szybu windy w warszawskiej kamienicy było odkażenie zalanych obszarów. Do tego zadania wybraliśmy specjalistyczny płyn do dezynfekcji na bazie alkoholu w stężeniu 80%. Środek ten ma bardzo szerokie spektrum działania i ma działanie wirusobójcze oraz bakteriobójcze. Eliminuje również z otoczenia grzyby oraz pleśń. Środek ten w krótkim czasie skutecznie dezynfekuje odkażane miejsce. Chociaż w teorii woda, która znajdowała się w szybie windy, była czysta, nie można mieć pewności, że nie nagromadziły się w niej groźne drobnoustroje.Odkażanie po zalaniach

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%