Sprzątanie po zmarłym w Tychach

Data: 03.08.2020
Miejsce: Tychy powiat tyski
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Sprzątanie po zmarłym w mieście Tychy, na terenie województwa śląskiego to zadanie dla profesjonalnej firmy sprzątającej po zmarłych. Okoliczności realizacji tego zlecenia wyglądały następująco: śmierć w sposób naturalny poniósł wiekowy już mężczyzna, który mieszkał samotnie. Zlecenie na sprzątanie po zmarłym objęło odkażanie mieszkania oraz utylizację wyposażenia, w tym kolekcji pamiątek rodzinnych. To była suwerenna decyzja rodziny zmarłego o całkowitym pozbyciu się wszelkich przedmiotów denata.

Sprzątanie po zmarłych Tychy

Sprzątanie po zmarłym w Tychach – realizacja 03.08.2020

Po telefonie od rodziny nieżyjącego już profesora prawa przystąpiliśmy do realizacji zlecenia dotyczącego sprzątania po zmarłym w Tychach. Nie każdy wie, że sprzątanie po zgonach to nie tylko praca fizyczna polegająca, na dezynfekcji i utylizacji skażonych mebli i innych przedmiotów wyposażenia mieszkania. To również kontakt z rodzinami zmarłych osób, które znalazły się nagle w trudnej sytuacji i wymagają wsparcia. Nasza firma działa na terenie całego woj. śląskiego, wykonujemy również dezynfekcję mieszkań po zmarłych w powiecie tyskim, tak też było i tym razem. Po wspólnym ustaleniu zakresu prac przystąpiliśmy do sprzątania po zmarłej osobie. 

Utylizacja termiczna skażonego wyposażanie – dezynfekcja po zgonie

Zlecenie dezynfekcji mieszkania po zgonie, rozpoczęliśmy od usunięcia wyposażenia z mieszkania i przekazania go do utylizacji termicznej. Wszystko to, po przeprowadzeniu wstępnego odkażania. To standardowe procedury w takiej sytuacji wypracowane przez firmę Kastelnik, realizowane podczas sprzątania po zmarłym. Niestety ciało zmarłego w Tychach znaleziono dopiero po kilkunastu dniach, od jego śmierci. Stopień rozkładu ciała był naprawdę zaawansowany, więc dezynfekcji wymagała również klatka schodowa. To właśnie unoszący się w całym bloku zapach po zmarłej osobie zaalarmował sąsiadów, dając sygnał, że za ścianą zdarzyło się coś niedobrego.

Sprzątanie po zmarłych Tychy

Zdjęcie: sprzątanie po zmarłym Tychy, Copyright 2020 © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Ciało człowieka po śmierci

Choć jest to wiedza powszechna, nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż ludzki organizm w trakcie rozkładu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.  Dlaczego? Chodzi o toksyczne związki, które powstają w trakcie rozkładu ciała i których jest aż trzydzieści! Po usunięciu płynów fizjologicznych i dezynfekcji powierzchni silnym środkiem o szerokim spektrum działania przeszliśmy do ozonowania pomieszczeń po zmarłym.

Ozonowanie po zmarłej osobie – powiat tyski

Ozonowanie to najlepszy sposób na likwidację nieprzyjemnych zapachów jak odór rozkładającego się ciała, zapach spalenizny czy też zapach zgnilizny po zalaniu. Ten powszechnie znany człowiekowi gaz, świetnie eliminuje z pomieszczeń wirusy, bakterie, a także roztocza i wszelkie odmiany grzybów. Doskonale sprawdza się również do usuwania brzydkiego zapachu dymu po papierosach.

Całodobowa infolinia

Zakończenie realizacji zlecenia dezynfekcji mieszkania w Tychach

Zlecenie sprzątania po zmarłym w Tychach dobiegło pomyślnie końca. Nasi pracownicy po zakończeniu prac, przekazali klucze od mieszkania klientowi. Kolejny raz wszystko zakończyło się podpisanym protokołem odbioru i wystawionym przez nas certyfikatem dezynfekcji. Dokument ten, często służy spadkobiercom zmarłego do przedstawiania w lokalnej stacji sanitarno – epidemiologicznej. Jeżeli i Ty szukasz pomocy, w celu umówienia terminu realizacji sprzątania mieszkania po zmarłej osobie zapraszamy do skontaktowania się z nami telefonicznie. Uwaga – telefony odbieramy przez całą dobę. Jeżeli masz pytania – zadzwoń! W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po zgonach lub wypadkach w pracy polecamy również:

Dezynfekcja specjalistyczna Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%