Sprzątanie po zmarłych w Chorzowie po śmierci nastolatki

Data: 13.04.2021
Miejsce: Chorzów
Czas trwania: 7 godzin
Zleceniodawca: rodzina zmarłej

Zlecenie

W tym tygodniu nasi specjaliści z zakresu czyszczenia mieszkań po zgonie na Śląsku zostali wysłani do Chorzowa. Wykonali tam usługę sprzątanie po zmarłych w Chorzowie. Niestety w mieszkaniu w starej kamienicy z niewyjaśnionych przyczyn zmarła 15-letnia dziewczyna. To ogromna i niespodziewana tragedia dla rodziny i bliskich nastolatki. Pogrążona w żałobie rodzina oczekuje na sekcję zwłok, lekarze podejrzewają jednak, że przyczyną zgonu, była niewykryta wcześniej wada serca. W ramach naszej pracy wykonaliśmy profilaktyczną dezynfekcję pokoju po śmierci. Na życzenie rodziny zmarłej przeprowadziliśmy także usługę zamgławiania pomieszczeń w całym mieszkaniu oraz na klatce schodowej kamienicy.

Sprzątanie po zmarłym w Chorzowie

Sprzątanie po zmarłych Chorzów – realizacja 13.04.2021

Nie da się ukryć, że sprzątanie po zgonach to praca wyjątkowa i to z różnych względów. Po pierwsze, osoby, które decydują się na taką pracę zarobkową, powinny mieć naprawdę silną psychikę. Po drugie, niezbędna jest specjalistyczna wiedza z zakresu technik dezynfekcyjnych, a także procesu rozkładu ludzkiego organizmu. Chodzi bowiem o to, aby osoba sprzątająca po śmierci była świadoma zagrożenia, z którym może się zetknąć. Po trzecie, do pracy przy dezynfekcji funeralnej powinny zgłaszać się tylko te osoby, które mają w sobie duże pokłady empatii i będą w stanie umiejętnie rozmawiać z osobami pogrążonymi w żałobie. Szczęśliwie wszyscy członkowie naszej ekipy sprzątającej po zgonach odznaczają się tymi cechami. Dzięki temu wiemy, że do każdego nawet najtrudniejszego zlecenia, jak np. to sprzątanie po zgonie w Chorzowie, wysyłamy najlepszych i sprawdzonych ludzi.

Sprzątanie po zgonie nastolatki w Chorzowie

Zdjęcie: sprzątanie po zmarłej osobie w Chorzowie © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Sprzątanie po zgonie w chorzowskiej kamienicy

W przypadku tego zlecenia mieliśmy do czynienia z nagłą i niespodziewaną śmiercią bardzo młodej dziewczyny. Ta ogromna tragedia bardzo poruszyła naszych pracowników, ponieważ kilku z nich ma dzieci w tym wieku. Zwłoki zmarłej nastolatki w chorzowskim mieszkaniu znaleźli jej rodzice, którzy późno wieczorem wrócili z pracy. W tym przypadku proces rozkładu tak naprawdę nie zdążył się nawet rozpocząć, śmierć nastąpiła kilka godzin wcześniej.

Ponieważ ciało dziewczyny znaleziono szybko ani w mieszkaniu, ani na klatce schodowej nie unosił się nieprzyjemny odór. Nie znaczy to jednak, że pomieszczenia te były bezpieczne dla osób postronnych. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że ciało ludzkie po zgonie natychmiast produkuje trujące substancje. Im dłużej trwa proces rozkładu ciała, tym większe zagrożenie zetknięciem z groźnymi substancjami.Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Chorzów

Po opróżnieniu pokoju z wybranych przez rodziców dziewczynki mebli zabraliśmy się za pierwszy etap dezynfekcji po zgonie w Chorzowie. Wykorzystaliśmy do tego bardzo wydajny płyn odkażający powierzchnie, o szerokim spektrum działania. W kolejnym etapie prac na miejscu zdarzenia, nasi technicy zdecydowali się na zamgławianie, jako główną technikę do dezynfekcji po śmierci.

Zamgławianie to nic innego jak wykorzystanie środka dezynfekującego w strumieniu powietrza. Wyprodukowana w taki sposób sucha mgła trafia do wszystkich zakamarków i nawet najmniejszych szczelin, o których człowiek mógłby nie wiedzieć. Co istotne, sucha mgła dezynfekuje wszystkie powierzchnie tj.: ściany, podłogi, sprzęty, a także powietrze w pomieszczeniu. Ogromną zaletą tej metody odkażania jest to, że sucha mgła nie moczy przedmiotów, lecz pokrywa je delikatną mgiełką i bardzo skutecznie zabija wszelkie wirusy, bakterie i grzyby.

Odkażanie po zgonie Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%