Sprzątanie po zmarłych w Chorzowie po śmierci nastolatki

Data: 13.04.2021
Miejsce: Chorzów
Czas trwania: 7 godzin
Zleceniodawca: rodzina zmarłej

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

W tym tygodniu nasi specjaliści z zakresu czyszczenia mieszkań po zgonie na Śląsku zostali wysłani do Chorzowa. Wykonali tam usługę sprzątanie po zmarłych w Chorzowie. Niestety w mieszkaniu w starej kamienicy z niewyjaśnionych przyczyn zmarła 15-letnia dziewczyna. To ogromna i niespodziewana tragedia dla rodziny i bliskich nastolatki. Pogrążona w żałobie rodzina oczekuje na sekcję zwłok, lekarze podejrzewają jednak, że przyczyną zgonu, była niewykryta wcześniej wada serca. W ramach naszej pracy wykonaliśmy profilaktyczną dezynfekcję pokoju po śmierci. Na życzenie rodziny zmarłej przeprowadziliśmy także usługę zamgławiania pomieszczeń w całym mieszkaniu oraz na klatce schodowej kamienicy.

Sprzątanie po zmarłym w Chorzowie

Sprzątanie po zmarłych Chorzów – realizacja 13.04.2021

Nie da się ukryć, że sprzątanie po zgonach to praca wyjątkowa i to z różnych względów. Po pierwsze, osoby, które decydują się na taką pracę zarobkową, powinny mieć naprawdę silną psychikę. Po drugie, niezbędna jest specjalistyczna wiedza z zakresu technik dezynfekcyjnych, a także procesu rozkładu ludzkiego organizmu. Chodzi bowiem o to, aby osoba sprzątająca po śmierci była świadoma zagrożenia, z którym może się zetknąć. Po trzecie, do pracy przy dezynfekcji funeralnej powinny zgłaszać się tylko te osoby, które mają w sobie duże pokłady empatii i będą w stanie umiejętnie rozmawiać z osobami pogrążonymi w żałobie. Szczęśliwie wszyscy członkowie naszej ekipy sprzątającej po zgonach odznaczają się tymi cechami. Dzięki temu wiemy, że do każdego nawet najtrudniejszego zlecenia, jak np. to sprzątanie po zgonie w Chorzowie, wysyłamy najlepszych i sprawdzonych ludzi.

Sprzątanie po zgonie nastolatki w Chorzowie

Zdjęcie: sprzątanie po zmarłej osobie w Chorzowie © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Sprzątanie po zgonie w chorzowskiej kamienicy

W przypadku tego zlecenia mieliśmy do czynienia z nagłą i niespodziewaną śmiercią bardzo młodej dziewczyny. Ta ogromna tragedia bardzo poruszyła naszych pracowników, ponieważ kilku z nich ma dzieci w tym wieku. Zwłoki zmarłej nastolatki w chorzowskim mieszkaniu znaleźli jej rodzice, którzy późno wieczorem wrócili z pracy. W tym przypadku proces rozkładu tak naprawdę nie zdążył się nawet rozpocząć, śmierć nastąpiła kilka godzin wcześniej.

Ponieważ ciało dziewczyny znaleziono szybko ani w mieszkaniu, ani na klatce schodowej nie unosił się nieprzyjemny odór. Nie znaczy to jednak, że pomieszczenia te były bezpieczne dla osób postronnych. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że ciało ludzkie po zgonie natychmiast produkuje trujące substancje. Im dłużej trwa proces rozkładu ciała, tym większe zagrożenie zetknięciem z groźnymi substancjami.Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Chorzów

Po opróżnieniu pokoju z wybranych przez rodziców dziewczynki mebli zabraliśmy się za pierwszy etap dezynfekcji po zgonie w Chorzowie. Wykorzystaliśmy do tego bardzo wydajny płyn odkażający powierzchnie, o szerokim spektrum działania. W kolejnym etapie prac na miejscu zdarzenia, nasi technicy zdecydowali się na zamgławianie, jako główną technikę do dezynfekcji po śmierci.

Zamgławianie to nic innego jak wykorzystanie środka dezynfekującego w strumieniu powietrza. Wyprodukowana w taki sposób sucha mgła trafia do wszystkich zakamarków i nawet najmniejszych szczelin, o których człowiek mógłby nie wiedzieć. Co istotne, sucha mgła dezynfekuje wszystkie powierzchnie tj.: ściany, podłogi, sprzęty, a także powietrze w pomieszczeniu. Ogromną zaletą tej metody odkażania jest to, że sucha mgła nie moczy przedmiotów, lecz pokrywa je delikatną mgiełką i bardzo skutecznie zabija wszelkie wirusy, bakterie i grzyby.

Odkażanie po zgonie Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%