Sprzątanie mieszkania po zgonie Poznań

Data: 05.03.2018
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  9 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

 

Zlecenie

Sprzątanie mieszkania po zgonie w Poznaniu, rozkładające się ciało leżało w pomieszczeniu przez ponad 20 dni, zanim zostało odnalezione, co doprowadziło do skażenia całego mieszkania. Najczęściej do sprzątania po zwłokach wzywani jesteśmy w dość krótkim czasie od nastąpienia zgonu. W przypadku tego zlecenia jednak, ciało zmarłej osoby zostało odnalezione po około 3 tygodniach od śmierci, ryzyko zetknięcia się z trującymi związkami było więc bardzo wysokie.

sprzątanie po zgonie w Poznaniu Kastelnik

Realizacja

Zwiększenie ryzyka pracy podczas sprzątania po zmarłych wynika z tego, że trupi jad, który wytwarzany jest przez ciało człowieka podczas procesów gnilnych i ma bardzo intensywny zapach, staje się najbardziej toksyczny i niebezpieczny dla zdrowia już 10 godzin po zgonie. Nie pozostało nam więc nic innego jak ekspresowo zabrać się za pracę, aby przebywający w otoczeniu mieszkania sąsiedzi, nie byli już w żaden sposób zagrożeni. Ze względu na to, że zwłoki znajdowały się w mieszkaniu przez długi czas, doszło do dużego wycieku płynów ustrojowych. Konieczne więc było zerwanie i usunięcie parkietu, a także zutylizowanie zanieczyszczonych mebli. Skażone po zgonie wyposażenie, stanowi bowiem zagrożenie dla zdrowia osób, które mogłyby później przebywać w tym lokalu. Po dokładnym ręcznym i chemicznym myciu zanieczyszczonych powierzchni, przystąpiliśmy do dezynfekcji po zwłokach.

sprzątanie po zgonie w Poznaniu

Kompleksowa dezynfekcja została przeprowadzono zarówno w mieszkaniu, w którym doszło do śmierci, jak i w mieszkaniu piętro niżej, ponieważ płyny ustrojowe ze zwłok przeniknęły przez podłogę do drugiego mieszkania. Wykorzystaliśmy do tego środek dezynfekujący o szerokim spektrum działania, który zapewnia największą skuteczność w takich przypadkach. Pracę zakończyliśmy dokładnym ozonowaniem, które pozwoliło na szybkie i skuteczne wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów z lokalu, a przy tym zapewniło usunięcie roztoczy, bakterii, alergenów, a także wirusów. Wszystkie prace sprzątające i dezynfekujące zostały potwierdzone wydawanym przez naszą firmę certyfikatem, który potwierdza profesjonalne sprzątanie po zgonie.

Usługę specjalistycznego usuwania śladów po zgonie wykonujemy na terenie całego woj. wielkopolskiego. Oprócz tego w ofercie posiadamy:

  • czyszczenie po zmarłych Leszno
  • ozonowanie po zgonie Gniezno
  • sprzątanie domu po zgonie Kalisz
  • dezynfekcja mieszkania po zmarłym Kalisz
  • odkażanie po zmarłej osobie Ostrów Wielkopolski

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.6
4,6 rating
4.6 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 7)
Doskonale57%
Bardzo dobrze43%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%