Sprzątanie mieszkania po zgonie Poznań

Data: 05.03.2018
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  9 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

 

Zlecenie na specjalistyczne czyszczenie miejsca po zmarłym Poznań Grunwald

Sprzątanie mieszkania po zgonie w Poznaniu w dzielnicy Grunwald to było prawdziwe wyzwanie dla serwisu sprzątającego Kastelnik . Kolejna realizacja za nami, w tym przypadku rozkładające się ciało leżało w pomieszczeniu przez ponad 20 dni, zanim zostało odnalezione, co doprowadziło do skażenia całego mieszkania. Najczęściej do sprzątania po zwłokach wzywani jesteśmy w dość krótkim czasie od nastąpienia zgonu. W przypadku tego zlecenia jednak, ciało zmarłej osoby zostało odnalezione po około 3 tygodniach od śmierci, ryzyko zetknięcia się z trującymi toksynami było więc bardzo wysokie.

sprzątanie po zgonie w Poznaniu Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Poznaniu – realizacja 03.2018

Zwiększenie ryzyka pracy podczas sprzątania po zmarłych wynika z tego, że trupi jad, który wytwarzany jest przez ciało człowieka po śmierci podczas procesów gnilnych, ma bardzo intensywny zapach. Jest on niezwykle toksyczny i niebezpieczny dla zdrowia rodziny zmarłego, już 10 godzin po zgonie, a co dopiero po kilkunastu dniach. Nie pozostało nam więc nic innego, jak ekspresowo zabrać się za pracę, aby przebywający w otoczeniu mieszkania zmarłego sąsiedzi, nie byli już w żaden sposób zagrożeni. Ze względu na to, że zwłoki znajdowały się w mieszkaniu przez długi czas, doszło do dużego wycieku płynów ustrojowych. Skażenie biologiczne w mieszkania to bardzo częsty przypadek w tym fachu. Konieczne było wiec zerwanie parkietu, a także zutylizowanie zanieczyszczonych mebli. Skażone po zgonie powietrze często przenika wyposażenie mieszkania, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia osób, które mogłyby później przebywać w tym lokalu. Po dokładnym wyczyszczeniu zanieczyszczonych powierzchni przystąpiliśmy do dezynfekcji po zwłokach.

sprzątanie po zgonie poznań

Zdjęcie: dezynfekcja mieszkania po zgonie Poznań © 2018 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Jeden zgon, dwa piętra skażone biologicznie

W Poznaniu kompleksowa dezynfekcja po zgonie została przeprowadzona zarówno w mieszkaniu, w którym doszło do śmierci, jak i w mieszkaniu piętro niżej. Okazało się, iż płyny ustrojowe ze zwłok przeniknęły przez podłogę do drugiego mieszkania. W trakcie sprzątania po zmarłych często wykorzystuje się środki dezynfekujące o szerokim spektrum działania, który zapewniają największą skuteczność biobójcza. Czyszczenie mieszkania po zgonie zakończyliśmy dokładnym ozonowaniem pomieszczeń, które pozwoliło na skuteczne wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu po zmarłym. Dodatkowo czynność ta zapewniła usunięcie wszelkich roztoczy, bakterii, a także wirusów, które mogły znajdować się w tym pomieszczeniu. Zakres prac sprzątających i dezynfekujących został potwierdzony wydawanym przez naszą firmę stosownym certyfikatem, który określa zakres przeprowadzonego sprzątania po zgonie.

dezynfekcja po zgonie infolonia

Na koniec warto wspomnieć, iż usługi specjalistycznego usuwania śladów krwi po zgonie wykonujemy na terenie całego woj. wielkopolskiego. Dodatkowo w ofercie posiadamy całodobowe usługi na:

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.6
4,6 rating
4.6 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 7)
Doskonale57%
Bardzo dobrze43%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%