Sprzątanie mieszkania po zalaniu Kraków

Data: 18.07.2021;
Miejsce: woj. małopolskie;
Czas trwania: 10 godzin;
Kategoria usługi: dezynfekcja Kraków;
Sprzątanie mieszkania po zalaniu w Krakowie
– na zlecenie osoby prywatnej.

Zlecenie na sprzątanie po zalaniu Kraków — usuwanie szkód po powodzi

W ostatnich tygodniach przez Polskę przetoczyła się fala opadów, która zdecydowanie wpłynęły na poziomy rzek. Doszło do lokalnych podtopień, w tym zalanych mieszkań na parterze domów czy piwnicy. Jednym z obszarów, które najbardziej ucierpiały, była dzielnica Bieżanów w Krakowie, gdzie właśnie zostaliśmy wezwani.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

W samej Małopolsce zostało podtopionych ponad 700 budynków, a 107 dróg zostało częściowo zalanych. Tylko jednej nocy strażacy w okolicach Krakowa odebrali ponad 1,5 tys. zgłoszeń. Woda to niszczycielski żywioł, który nie nie liczy się z nikim ani z niczym. Woda, gdy już opadnie, pozostawia po sobie krajobraz pełen zniszczenia. Czyszczenie piwnic po zalaniu w Krakowie to zdarzenia, które w pewnych dzielnicach miasta są zamawiane regularnie.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Osuszanie po zalaniu Kraków

Czyszczenie pomieszczeń po zalaniu Kraków — realizacja 18.07.2021

Zostaliśmy wezwani na Bieżanów do przeprowadzenia profesjonalnego sprzątania po zalaniu w Krakowie wraz ze specjalistycznym osuszaniem po zalaniu. Naszą pracę mieliśmy wykonać na parterze niskiego bloku, gdzie zalane zostały piwnice i mieszkania na parterze. Sympatyczna Pani, zleceniodawca tej usługi, to była osobą samotnie wychowującą dwójkę dzieci, dla której lipcowa noc była jedną z gorszych w życiu.

Jak wygląda przygotowanie do sprzątania mieszkania po zalaniu w Krakowie? Po pierwsze, należy wynieść z pomieszczeń wszystkie zniszczone przez wodę meble, które nadają się już tylko do utylizacji. Te przedmioty, które nadają się do wyczyszczenia i dalszego używania, odłożyliśmy tymczasowo pod oknem zalanego mieszkania.

Niestety ze względu na to, że w najgorszym momencie nocy woda sięgała nawet metra, a mieszkanie znajdowało się na bardzo niskim parterze, nie było tego wiele. Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu to usługa wykonywana równolegle podczas usuwania skutków zalania. Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu, to rzecz, o której nie możemy zapomnieć.

Czyszczenie piwnicy po zalaniu Kraków Bieżanów

Zdjęcie: sprzątanie po zalaniu Kraków w dzielnicy Bieżanów © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Najbardziej szkoda było nam starych wełnianych dywanów, które znajdowały się w mieszkaniu, a które kobieta odziedziczyła po swojej prababci. Jak sama powiedziała, nie wiadomo jeszcze, czy uda się je uratować, chociaż mamy wielką nadzieję.

Osuszanie mieszkań po zalaniach — dezynfekcja po zalaniu wodą

Aby mieć pewność, że w żadnym zakamarku mieszkania w Krakowie nie stoi już woda, przystąpiliśmy do osuszania po zalaniu pomieszczeń tego krakowskiego mieszkania. Nie jest to nasza jedyna usługa w kontekście podtopień czy awarii wodno-kanalizacyjnych.

Całodobowo zajmujemy się w Krakowie dezynfekcją po zalaniu fekaliami, czyszczeniem po wybiciu kanalizacji, lokalizacją wycieków, usuwaniem pleśni ze ściany, czy też likwidacją grzyba. Nasi pracownicy to wysoce wykwalifikowany zespół pracowników, pod nadzorem Pani Doroty Kastelnik- certyfikat zawodowy IICRC Water Damage Restoration nr. 8680154 w zakresie odnawiania i osuszania budynków po zalaniu.

Na szczęście po opadnięciu wody, nie było tego już dużo. Wystarczyło szybkie odpompowanie resztek nieczystości i odkurzacz przemysłowy, aby pozbyć się resztek wody popowodziowej z powierzchni. W następnej kolejności usunęliśmy szlami, muł i piasek, który woda naniosła do kilku pomieszczeń mieszkania. Warto wspomnieć, że za zalania w dzielnicy Bieżanów w Krakowie odpowiedzialny jest niewielka rzeka Serafa. Usuwanie szkód po zalaniach oraz sprzątanie po zalaniu, to niestety standard w tej okolicy.

Czyszczenie po zalaniach w Krakowie

Czy ozon nadaje się do dezynfekcji pomieszczeń po zalaniu?

Do odkażania pomieszczeń mieszkania w Krakowie wybraliśmy  ozon. Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu w Krakowie pozwoliło nam w kilka godzin zdezynfekować zarówno kuchnię, dwa pokoje, jak i łazienkę. Dezynfekcja ozonem, zalanych pomieszczeń to idealna metoda czyszczenia. Nie każdy z nas wie, iż ozon składa się, aż z trzech atomów tlenu, gdzie trzeci atom w tym gazie zajmuje się lokalizacją niechcianych cząsteczek i ich likwidacją.

Dzięki ozonowaniu możemy skutecznie usunąć z pomieszczeń wirusy, bakterie, grzyby oraz pleśnie. Szczególnie wybicie tych dwóch ostatnich jest bardzo istotne w przypadku zalanych pomieszczeń. Co ciekawe, ozon pozwala także na dezynfekcję żywności czy wody. Dezynfekcja po zalaniu fekaliami to również usługa zamawiana podczas prac związanych z likwidacją skutków powodzi.

Nie da się ukryć, że mimo tego, iż od ustąpienia wody minęło już kilka dni, we wszystkich pomieszczeniach dało odczuć się dziwny zapach wilgoci, przypominający woń stęchlizny. Na szczęście ozonowanie pomieszczeń po zalaniu jest dobrym rozwiązaniem również w takich ciężkich sytuacjach. Ozon pozwala bowiem naszym technikom na likwidację nieprzyjemnych zapachów i usunięcie groźnych drobnoustrojów. Z powodzeniem likwidujemy m.in. zapach zgnilizny, spalenizny, wilgoci, dymu nikotynowego czy nawet rozkładających się organizmów.

Czytaj również: usuwanie zapachu stęchlizny

Odkażanie po zalaniach w Krakowie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%