Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Katowicach na Nikiszu

Data: 01.02.2022
Miejsce: Katowice, osiedle Nikiszowiec
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na czyszczenie pomieszczenia po zgonie Katowice – 1.02.2022

Początek lutego był dla naszej firmy dość intensywnym okresem. Jedno ze zleceń, które wykonywaliśmy w tym czasie, miało miejsce na Śląsku. Do sprzątania mieszkania po zmarłej osobie w Katowicach wezwała nas kobieta, w której lokalu zaczął pojawiać się dziwny zapach. Niepokoiły ją również zacieki na suficie. Okazało się, że kilka dni wcześniej w mieszkaniu powyżej odnalezione zostały zwłoki starszej kobiety. W związku z tym, że do śmierci doszło w budynku wielorodzinnym, nie wszyscy mieszkańcy wiedzieli o śmierci starszej sąsiadki. Kobieta, która się z nami skontaktowała, była zaniepokojona wyciekami na suficie, dlatego też zdecydowała się na czyszczenie pomieszczeń po zgonie w Katowicach.Sprzątanie mieszkań po zmarłych Katowice

Odkażanie mieszkania po zmarłej osobie – Nikiszowiec w woj. śląskim

Jak doszło do tego, że w mieszkaniu poniżej tego, w którym doszło do zgonu, pojawił się nieprzyjemny zapach? Spieszymy z wyjaśnieniami. Ciało starszej kobiety znaleziono na posadzce w łazience w jednym z mieszkań na katowickim osiedlu Nikiszowiec. W związku z tym, że odkryto je jakiś czas po ustąpieniu funkcji życiowych, doszło do częściowego rozkładu zwłok. Ludzki organizm po śmierci produkuje wiele niebezpiecznych związków chemicznych oraz wydziela dość spore ilości płynów biologicznych. Niestety w przypadku tego zlecenia okazało się, że podłoga w mieszkaniu zmarłej pokryta była warstwą gumolitu, bez porządnej izolacji. Płyny ustrojowe wyciekły więc z łazienki i przedostały się pionami rur do mieszkania poniżej. Stąd nieprzyjemny zapach i niepokojące zacieki na suficie i ścianach sąsiadki z niższego piętra. Jak poradziliśmy sobie z tym zadaniem?

Sprzątanie po zmarłych Katowice – dezynfekcja mieszkania w lutym 2022

Sprzątanie mieszkania po zgonie Katowice

Zdjęcie: sprzątanie mieszkania po zmarłym Katowice © 2023 Kastelnik

W pierwszej kolejności zajęliśmy się likwidacją płynów ustrojowych, które skaziły mieszkanie zmarłej kobiety. Nie było mowy o ratowaniu posadzki, dlatego nasi technicy zajęli się jej usunięciem oraz późniejszą utylizacją. Utylizacja mienia i gabarytów podczas sprzątania po zgonach w Katowicach to dla nas chleb powszedni. Meble bardzo często zostają skażone przez płyny ustrojowe czy krew i absolutnie nie nadają się do dalszego użytku. Po skuciu posadzki przeprowadziliśmy dokładną dezynfekcję odkrytych powierzchni za pomocą silnych środków odkażających. Czynności dezynfekujące zostały przeprowadzone również w mieszkaniu poniżej, które zostało pośrednio skażone.

Jak usunąć zapach rozkładu zwłok?

To chyba najczęściej zadawane pytanie przez kontaktujące się z nami osoby. W przypadku tego zlecenia sprzątania po śmierci w Katowicach zdecydowaliśmy się na wykonanie ozonowania pomieszczeń. Ozon świetnie sprawdza się przy zleceniach, w których równie ważnym zadaniem co likwidacja patogenów, jest pozbycie się przykrych zapachów. Aby zabieg ozonowania pomieszczeń skutecznie usunął zapach rozkładu zwłok, wymaga on odpowiedniego przygotowania.

firma sprzątająca po zmarłych Kastelnik

Po pierwsze z pomieszczeń, które odkażamy za pomocą generatorów ozonu, usuwamy wszystkie żywe rośliny. Warto pozbyć się z mieszkania również ręcznie malowanych obrazów, ponieważ mogą one ucierpieć w zetknięciu z wysokim stężeniem ozonu. W kolejnym etapie musimy uszczelnić wszelkie otwory wentylacyjne. To bardzo istotne, ponieważ wpływamy w ten sposób na stężenie ozonu w odkażanym pomieszczeniu. Kolejnym krokiem jest już optymalne rozstawienie generatorów ozonu, którym zajmują się nasi wyszkoleni technicy.

Utylizacja wyposażania mieszkania po zgonach

Odpowiedzialna utylizacja rzeczy z mieszkania po zmarłej osobie to zadanie, o którym nie wolno zapomnieć. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem przy usługach tj. czyszczenie po zgonach będzie postawienie na sprawdzoną i doświadczoną firmę taką, jak nasza. Utylizacja mieszkania po zgonie powinna bowiem zostać przeprowadzona w odpowiedni sposób. W każdym mieszkaniu na śląsku, należy pamiętać o bardzo dużej liczbie niebezpieczeństw, jakie może spowodować śmierć człowieka w zamkniętym pomieszczeniu. Godny uwagi jest fakt, że proces związany z dekontaminacją poszczególnych pomieszczeń powinien zacząć się od kompleksowej dezynfekcji i tak też było w opisanym wyżej przypadku. Oczywiście odkażanie musi być wykonane przez osoby z doświadczeniem po odpowiednim szkoleniu. Ściany i sufity mieszkania po wysprzątaniu i dezynfekcji nie mogą mieć żadnych śladów biologicznych, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo. Sprzątanie w naszym wykonaniu trwało 1 dzień.

Górny Śląsk, Katowice

Ozonowanie pomieszczeń likwiduje groźne bakterie i wirusy

Oczywiście opisując zalety ozonowania pomieszczeń, nie możemy zapomnieć o najważniejszym. Ozon dzięki procesowi utleniania nie tylko usuwa z otoczenia nieprzyjemny zapach rozkładu zwłok czy dymu nikotynowego, ale też likwiduje wszelkie groźne drobnoustroje. Poprawnie przeprowadzony zabieg ozonowania pomieszczeń po zmarłych pozwoli nam mieć pewność, że mieszkanie, które jeszcze kilka godzin temu było całkowicie skażone, jest teraz w pełni bezpieczne dla mieszkańców. Warto o tym pamiętać i absolutnie nie bagatelizować potrzeby dezynfekcji pomieszczeń po zgonie bliskiej osoby. Jady trupie mimo tego, że niewidoczne, potrafią stanowić naprawdę poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Niestety w przypadku tego zlecenia nie możemy dać gwarancji, że zabieg ozonowania pomieszczeń spełni wszystkie oczekiwania. Klient nie zgodził się na usunięcie wylewki pod posadzką, która została skażona płynami ustrojowymi, co z czasem może skutkować powrotem nieprzyjemnego zapachu w obydwu mieszkaniach

Ozonowanie pomieszczeń Katowice

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%