Ozonowanie domu po spalonej patelni Tychy

Data: 15.11.2021
Miejsce: Tychy
Czas trwania: 3 godziny
Zleceniodawca: właściciel mieszkania

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na usuwanie zapachów spalenizny w mieszkaniu w Tychach

Każdemu z nas zdarzają się momenty nieuwagi w kuchni. Wystarczy nagły telefon lub płaczące dziecko, aby zostawić wszystko i kompletnie zapomnieć o gotujących się w domu potrawach. W najgorszych sytuacjach taka sytuacja może skończyć się tragicznie i doprowadzić do pożaru lub poważnego zatrucia dymem u lokatorów. W przypadku naszego ostatniego zleceniodawcy wszystko jednak skończyło się dobrze. Po nieprzyjemnym wypadku pozostał jednak trudny do zniesienia zapach, który wydawał się nie do usunięcia.

Nasz klient mieszkający w Tychach w trakcie gotowania spalił całkowicie patelnię. Swąd, który objął wszystkie pomieszczenia, był bardzo mocny. Oczywiście cała rodzina próbowała wywietrzyć mieszkanie i pozbyć się tego duszącego zapachu spalenizny. Jednak mimo dwudniowego wietrzenia sytuacja w mieszkaniu nie poprawiała się. Co więcej, mężczyzna odkrył, że wszystkie ubrania, pościele oraz zawartości szaf również przesiąknięte są odorem spalenizny. W tym momencie mężczyzna zdecydował się na kontakt z naszą firmą.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania?

Prawie zawsze przed telefonem do naszej firmy, klienci próbują walczyć z nieprzyjemnymi zapachami na własną rękę. Najczęściej jednak wietrzenie, świece zapachowe, czy polecane przez producentów skuteczne odświeżacze powietrza nie dają sobie rady. Nic dziwnego, jeśli zapach, który należy usunąć to zapach spalenizny czy np. odór zgnilizny.

Nasi technicy mają bardzo duże doświadczenie w usuwaniu zapachu spalenizny z różnego rodzaju miejsc. Nieraz wzywani byliśmy do miejsc, gdzie  doszło do rozległego pożaru. W takich miejscach zapach spalenizny nie pozwala człowiekowi oddychać. Konieczna jest jego profesjonalna eliminacja.

Ozonowanie pomieszczeń Tychy

Najczęściej polecamy naszym klientom technikę ozonowania pomieszczeń. Wykorzystujemy ją każdorazowo w trakcie dezynfekcji i likwidacji nieprzyjemnych zapachów po pożarach. Ozon radzi sobie z wieloma nieprzyjemnymi zapachami, począwszy od zapachu spalenizny, przez odór zgnilizny, kwasu masłowego czy zapach rozkładających się zwłok. Ozonowanie pomieszczeń po pożarze daje najlepsze efekty, kiedy jest wykonywane przez specjalistów, z odpowiednią wiedzą i fachowym sprzętem.

Dlaczego ozonowanie jest najlepszym sposobem dezynfekcji?

Co wpływa na to, że ozon tak często jest wykorzystywany do pracy przy dezynfekcjach i zleceniach na usuwanie zapachu? Chodzi o budowę tego niesamowitego gazu. Ozon, inaczej nazywany tritlenem, składa się z trzech atomów tlenu.  Trzeci atom w tej konfiguracji odpowiada za neutralizację napotykanych na swojej drodze cząsteczek. Ozon radzi sobie świetnie z usuwaniem z pomieszczeń groźnych wirusów i bakterii.

Jest w stanie również zneutralizować z otoczenia szkodliwe pyłki czy roztocza, przez co zabieg ozonowania pomieszczeń często polecany jest alergikom i astmatykom. Ozonowanie pomieszczeń zyskało ogromną popularność w dobie pandemii, kiedy wszyscy szukali naprawdę dobrego sposobu na dezynfekcję po zetknięciu się z koronawirusem.

Ozonowanie domu po spalonej patelni Tychy

Zdjęcie: Ozonowanie pomieszczeń domu po spalonej patelni w Tychach 2023 © Kastelnik Studio sp. z o.o

Ozonowanie mieszkania i etapy

Aby wykonać zabieg ozonowania pomieszczeń, który osiągnie właściwy skutek, należy się do niego odpowiednio przygotować.  W pierwszej kolejności, nasi technicy dokonują obliczeń kubatury mieszkania i wszystkich jego pomieszczeń. Jest to potrzebne, aby dostosować stężenie ozonu do wielkości powierzchni, którą poddajemy dezynfekcji. W kolejnym etapie ustawiamy wysokiej klasy generatory ozonu w odpowiednich do tego miejscach.

Generator ozonu nigdy nie powinien stać na ziemi. Następnie przychodzi czas na uszczelnienie wszelkich otworów wentylacyjnych. Musimy się również upewnić, że wszystkie okna są zamknięte. Dbamy również o to, aby wynieść z pomieszczeń, w których mamy przeprowadzić dezynfekcję ozonem, wszelkie żywe rośliny doniczkowe.

W tym momencie przychodzi czas na gwoździa programu, czyli samo ozonowanie pomieszczeń. W przypadku tego zlecenia nasi technicy otworzyli dodatkowo wszystkie szafy, aby ozon miał szansę dotrzeć również do przesiąkniętych spalenizną ubrań. Dodatkowo klienci wyciągnęli z szaf pościel, a by ta również odzyskała świeży zapach. W trakcie procesu usuwania zapachów ozonem, czy dezynfekcji ozonem nasi technicy stale dokonują pomiarów stężenia tego gazu w pomieszczeniu.

Dzięki temu jesteśmy w stanie monitorować sytuację przez cały czas. Na sam koniec wystawiamy naszym klientom specjalny certyfikat, który potwierdza przeprowadzoną dezynfekcję.

Usuwanie zapachu spalenizny Tychy

Jakie są objawy zatrucia ozonem?

Zawsze zwracamy uwagę naszym klientom na to, aby nie wykonywali specjalistycznych zabiegów dezynfekcyjnych na własną rękę. Do tego potrzebni są profesjonaliści, którzy wiedzą, jak obchodzić się z ozonem. Niektórzy obawiają się ozonowania pomieszczeń, ponieważ uważają, że ozon jest niebezpieczny dla człowieka. Warto wyjaśnić, że jest tak tylko wtedy, kiedy człowiek lub zwierzę zetknie się z ozonem w bardzo wysokim stężeniu.

Do najpowszechniejszych objawów zatrucia gazem należą kaszel, kichanie, ból gardła czy łzawienie oczu. W przypadkach ekstremalnych może dojść również do duszności czy zwolnienia akcji serca.  Są to jednak przypadki bardzo rzadkie, które nie zdarzają się nigdy, jeśli zlecimy usuwanie zapachu ozonem profesjonalnej firmie.  Ozonowanie pomieszczeń Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

FAQ

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%