Osuszanie piwnicy po zalaniu Katowice

Data: 28.08.2020
Miejsce:
 Katowice
Czas trwania:
8h
Zleceniodawca:
osoba prywatna

Zlecenie

Osuszanie piwnicy po zalaniu w Katowicach. Ostatnie obfite opady atmosferyczne doprowadziły do wielu podtopień na terenie województwa Śląskiego. Z tego powodu w ostatnich dniach telefony w sprawie osuszania pomieszczeń po zalaniach, np. piwnic i domów są jednymi z częstszych.

Osuszanie po zalaniu w Katowicach

Realizacja

Przed przystąpieniem do realizacji zlecenia osuszania piwnicy w Katowicach, wykonaliśmy pomiary wilgotności w pomieszczeniu.  To właściwie standardowy element naszej usługi osuszania budynków po zalaniu. Wszystko po to, aby po wykonaniu pracy można było dokonać efektywnej oceny przeprowadzonego osuszania.

Osuszanie piwnicy po zalaniu Katowice

Pierwszym etapem pracy naszych specjalistów było ocenienie skali zniszczeń, które nastąpiły wskutek zalania piwnicy. Po oględzinach miejsca zdarzenia, okazało się, że zalanie było powierzchowne i nie ma potrzeby osuszania głębokich warstw izolacyjnych przy użyciu kosztownego sprzętu do osuszania. Nasi pracownicy, zajmujący się osuszaniem pomieszczeń po zalaniach dysponują nie tylko fachową wiedzą, ale również całym wachlarzem technik osuszania. Do tego zlecenia wybraliśmy sprzętem firmy TROTEC®, który ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu jest poręczny oraz jak na sprzęt przeznaczony do osuszania, jest wyjątkowo cichy podczas pracy. Zalanie było powierzchowne więc, to zadanie poszło bardzo sprawnie.

Po zakończeniu tego etapu sprzątania po zalaniu w Katowicach, nasi pracownicy przystąpili do ozonowania pomieszczeń piwnicy. Jakie są zalety ozonu i czym właściwie jest? Ozon to trzy atomowa wersja tlenu, która jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i środowiska.  Do niewątpliwych zalet tej metody dezynfekcji należy, iż nie kamufluje nieprzyjemnych zapachów, ale naprawdę skutecznie je eliminuje. Wszystko dzięki procesowi utleniania, który zachodzi po spotkaniu się cząsteczek ozonu, z cząsteczkami innych mikroorganizmów. Jakich? Mogą to być zarówno wirusy, bakterie, roztocza jak i grzyby czy pleśń. Co więcej, ozon pozwala na skuteczne odkażanie tych miejsc, do których normalnie nie mamy dostępu. Ozonowanie wykorzystywane jest nawet do dezynfekcji warzyw i owoców z pestycydów.

W przypadku tego zlecenia osuszania piwnicy w Katowicach, najistotniejsze było jednak to, że ozonowanie to również forma zapobiegania i likwidacji zagrzybienia. W miejscach narażonych na dużą wilgoć, to bardzo ważna cecha. Dodatkowo, ozon pozwolił na ekspresowe pozbycie się zapachu wilgoci i pleśni, który często kojarzy się z ciemnymi piwnicami. Jeżeli szukasz specjalistycznej firmy sprzątającej – skontaktuj się z nami. Nasi technicy chętnie pomogą w rozwiązaniu Twojego problemu.

Sprzątanie specjalistyczne Kastelnik

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%