Osuszanie piwnicy po zalaniu Katowice

Data: 28.08.2020
Miejsce:
Katowice woj. śląskie 
Czas trwania:
8 h
Zleceniodawca:
osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Osuszanie piwnicy po zalaniu w Katowicach. Ostatnie obfite opady atmosferyczne doprowadziły do wielu podtopień na terenie województwa śląskiego. Z tego powodu w ostatnich dniach telefony w sprawie osuszania pomieszczeń po zalaniach, np. piwnic i domów są jednymi z częstszych. Kastelnik świadczy usługi osuszania ścian budynków po zalaniach, a także sprzątanie po zalaniu i usuwanie fekaliów po wybiciu kanalizacji. Poniżej dowiesz się więcej, co się wydarzyło w sierpniu wieczór w jednym z katowickich budynków. 

Osuszanie po zalaniu w Katowicach

Osuszanie piwnicy po zalaniu Katowice – realizacja 28.08.2020

Przed przystąpieniem do realizacji zlecenia osuszania piwnicy w Katowicach, wykonaliśmy pomiary wilgotności w pomieszczeniu.  To właściwie standardowy element naszej usługi osuszania budynków po zalaniu. Wszystko po to, aby po wykonaniu pracy można było dokonać efektywnej oceny przeprowadzonego osuszania.

Osuszanie Katowice

Zdjęcie: osuszanie piwnicy po zalaniu Katowice, Copyright 2020 © Kastelnik Studio sp. z o.o

Usuwanie skutków zalania – szczegóły realizacji

Pierwszym etapem pracy naszych specjalistów było ocenienie skali zniszczeń, które nastąpiły wskutek zalania piwnicy. Po oględzinach miejsca zdarzenia okazało się, że zalanie było powierzchowne i nie ma potrzeby osuszania głębokich warstw izolacyjnych przy użyciu kosztownego sprzętu do osuszania. Nasi pracownicy, zajmujący się osuszaniem pomieszczeń po zalaniach dysponują nie tylko fachową wiedzą, ale również całym wachlarzem technik osuszania. Do tego zlecenia wybraliśmy sprzętem firmy TROTEC®, który ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu jest poręczny oraz jak na sprzęt przeznaczony do osuszania, jest wyjątkowo cichy podczas pracy. Zalanie było powierzchowne, więc to zadanie poszło nam bardzo sprawnie.

Dezynfekcja zalanych pomieszczeń ozonem

Po zakończeniu tego etapu sprzątania po zalaniu w Katowicach nasi pracownicy przystąpili do ozonowania pomieszczeń piwnicy. Jakie są zalety ozonu, czym właściwie jest ozon i jaką rolę odgrywa w dezynfekcji zalanych pomieszczeń? Ozon to trzy atomowa wersja tlenu, która jest całkowicie bezpieczna dla człowieka i środowiska.  Do niewątpliwych zalet tej metody dezynfekcji należy, iż nie kamufluje nieprzyjemnych zapachów, ale naprawdę skutecznie je eliminuje. Wszystko dzięki procesowi utleniania, który zachodzi po spotkaniu się cząsteczek ozonu, z cząsteczkami innych mikroorganizmów. Jakich? Mogą to być zarówno wirusy, bakterie, roztocza jak i grzyby czy pleśń. Co więcej, ozon pozwala na skuteczne odkażanie tych miejsc, do których normalnie nie mamy dostępu. Ozonowanie wykorzystywane jest nawet do dezynfekcji warzyw i owoców z pestycydów.

całodobowa infolinia

Usuwanie grzyba ze ścian mokrych i wilgotnych

W przypadku tego zlecenia osuszania piwnicy w Katowicach najistotniejsze było jednak to, że ozonowanie to również forma zapobiegania i likwidacji zagrzybienia na mokrych ścianach. W miejscach narażonych na dużą wilgoć, to bardzo ważna cecha. By zdrowo żyć, należy w suchym być. Usunięcie grzyba z mokrych ścian, to zadanie niezbędne do wykonania. Dodatkowo ozon pozwolił na ekspresowe pozbycie się zapachu wilgoci i pleśni, która często kojarzy się z ciemnymi piwnicami, ale przecież w takich warunkach nikt nie chciałby żyć. Jeżeli szukasz specjalistycznej firmy sprzątającej – skontaktuj się z nami. Nasi technicy chętnie pomogą w rozwiązaniu Twojego problemu. Kastelnik – osuszanie piwnic i mieszkań po zalaniach na terenie Katowic i w innych miastach w województwie śląskim, małopolskim, opolskim oraz dolnośląskim. Jeżeli masz pytania, zadzwoń do nas.

Osuszanie Katowice

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%