Likwidacja mieszkania w Częstochowie

Data: 28.02.2023
Miejsce: Częstochowa, woj. śląskie
Czas trwania: 1 dzień
Rodzaj zlecenia: opróżnienie mieszkań
Zleceniodawca: właściciele nieruchomości

Opróżnianie mieszkania w Częstochowie, os. Wrzosowiak

W dobie szalejącej inflacji i podwyżek cen podstawowych produktów i usług, każdy z nas szuka źródła pieniędzy. Sytuacja losowa zmusiła naszego Klienta do sprzedaży mieszkania. Z uwagi na fakt, iż wcześniej mieszkanie było wynajmowane, a opuszczający lokum lokator pozostawił po sobie wiele rzeczy i mebli, zostaliśmy poproszeni o opróżnianie mieszkań w Częstochowie.

Kastelnik – opróżnianie mieszkań – potwierdzone kartą odpadu BDO

Realizacja została przeprowadzona w mieszkaniu starego budownictwa w częstochowskiej dzielnicy Wrzosowiak. Usługa odbywająca się na polecenie osób prywatnych będącymi właścicielami nieruchomości obejmowała:

 • likwidację zawartości mieszkania,
 • wyniesienie i załadunek przedmiotów,
 • usługi transportowe połączone z utylizacją mebli,
 • ozonowanie pomieszczeń.
Likwidacja gratów z mieszkania

Utylizacja mebli i makulatury z mieszkania w Częstochowie, ul. Bohaterów Katynia

Jak opróżnić mieszkanie krok po kroku?

Likwidowanie zawartości mieszkań, opróżnianie piwnic, strychów czy garaży to nie lada zajęcie. Na pozór prosta czynność może nastręczyć wielu problemów. Opróżnianie mieszkań należy zacząć, od dokładnego rozeznania się ile mamy gratów i staroci. Wiedza ta pozwoli nam na oszacowanie kosztów i ilości potrzebnych kontenerów.

Kolejny krok to dokładna segregacja przedmiotów, których chcemy się pozbyć. Wszystko po to, by móc zutylizować rzeczy w poprawny sposób. Inaczej utylizujemy odpady komunalne, a inaczej kleje i farby po remontach, czy elektrośmieci.

Kastelnik – wywóz starych mebli – kontakt 7 dni w tygodniu

Kolejny etap to transport starych mebli, sof i kanap po likwidacji zawartości nieruchomości do miejsca ich utylizacji. Nasi pracownicy dbają o odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów podczas transportu. Utylizacja odpadów następuje w wyznaczonych do tego miejscach zgodnie z polskimi przepisami.

Wywóz mebli i ich utylizacja. Jak sobie z tym poradzić?

Chcesz pozbyć się starej meblościanki z poprzedniej epoki? Stare, ciężkie dywany czy masywne komody zalegają w Twoim mieszkaniu? Nie wahaj się i skorzystaj z usług naszej firmy.

Wywóz mebli, ich transport i utylizacja mogą być powodem do zmartwienia. Nie każdy ma bowiem smykałkę do majsterkowania, a przecież stare meble wymagają najpierw rozłożenia, by później móc wywieźć je do punktu odbioru śmieci wielkogabarytowych.

Prócz tego, wywóz śmieci większych rozmiarów z pomieszczeń, piwnic i strychów wymaga specjalnego środka transportu. Wypożyczenie busa czy przyczepy jest konieczne, by pozbyć się gratów z mieszkania na własną rękę.

Oferta firmy Kastelnik zawiera nie tylko rozłożenie mebli i ich segregację, ale także usługi transportowe oraz utylizację odpadów. Dysponujemy odpowiednimi środkami transportu, a nasi technicy dbają o przestrzeganie zasad BHP podczas wykonywanej pracy.

Podczas częstochowskiej realizacji nasi Klienci byli tak bardzo zadowoleni z wykonanych przez nas usług likwidacji mieszkania, że tego samego dnia zlecono nam również opróżnianie piwnic. Zaufanie naszych klientów jest dla nas równie ważne, co szybkość i jakość świadczonych usług.

Jaki jest podział odpadów z zagraconych mieszkań?

Opróżnianie mieszkań generuje dużą ilość odpadów. Śmieci i graty z likwidowanego mieszkania można podzielić na kilka kategorii. Niemal każda z kategorii narzuca odmienną formę utylizacji. Co ważne, wyrzucenie np. odpadów wielkogabarytowych na śmietnik pod blokiem podlega obowiązkowi powiadomienia odpowiednich organów pilnujących porządek.

Utylizacja odpadów wielkogabarytowych Częstochowa

Najpopularniejsze odpady powstające podczas realizowanych przez nas usług to:

Elektrośmieci

Elektrośmieci to zużyty i bezużyteczny sprzęt elektryczny i elektroniczny. To przestarzałe lub zepsute pralki, komputery, lodówki, telefony, żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie. To także baterie, ładowarki czy inne drobniejsze sprzęty GSM.

Odpady wielkogabarytowe

Zwane w skrócie wielkimi gabarytami. To przede wszystkim: stare meble, łózka i szafki, dywany, karnisze, materace, kanapy, sofy i wersalki. Odpady te wymagają wcześniejszej rozbiórki na mniejsze elementy.

Odpady komunalne

Odpady, podobne do tych, które powstają w przeciętnym gospodarstwie domowym. To przede wszystkim resztki jedzenia, puste opakowania, artykuły higieniczne, zużyte ubrania, obuwie, potrzaskane talerze i szklanki.

Odpady remontowe

Śmieci poremontowe takie jak: resztki farb i klejów, odpady powstałe w trakcie i po zakończeniu remontu tj. zerwane tapety, skute płytki i inne.

Ozonowanie pomieszczeń po wywozie mebli z mieszkania

Ozonowanie mieszkania to skuteczny sposób na pozbycie się wirusów, bakterii, pleśni i grzybów z pomieszczenia. Odpowiednie stężenie ozonu i moc przemysłowych generatorów ozonotwórczych daje gwarancje przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – potwierdzone certyfikatem

Podczas realizacji w Częstochowie wykonaliśmy zabieg ozonowania na życzenie naszych Klientów. Lokal miał zostać sprzedany, więc zabieg odkażania powietrza i powierzchni, był w tym wypadku, jak najbardziej wskazany.

Czy wiesz, że profesjonalna dezynfekcja mieszkania przed jego sprzedażą, może przyczynić się do szybszego i bezproblemowego dobicia targu?

Dlaczego warto zlecić opróżnianie mieszkań specjalistom?

O ile gruntowne prace porządkowe, wyrzucenie małych gratów i staroci z mieszkania można wykonać samodzielnie, tak przy kompleksowym opróżnianiu mieszkań warto skorzystać z oferty firm, które zajmują się tego typu usługami. Plusów takiego rozwiązania jest wiele. Atuty wynajęcia specjalistów od likwidacji mieszkania:

 • profesjonalna segregacja odpadów,
 • przestrzeganie zasad BHP;
 • dostosowany do wielkości odpadu transport do miejsca przeznaczenia;
 • utylizacja odpadów w przeznaczonym do tego miejscu;
 • szybkość działania w konkurencyjnej cenie;
 • możliwość skorzystania z usług dodatkowych (np. ozonowanie pomieszczeń).

Jak więc widać, zalet skorzystania z pomocy profesjonalistów jest dużo, a rachunek zysków zdecydowanie przewyższy rachunek strat.

Ozonowanie mieszkania po uprzątnięciu lokalu

Ozonowanie mieszkania to skuteczny sposób na pozbycie się wirusów, bakterii i grzybów.

Kastelnik – pomoc i profesjonalizm

Opróżnianie mieszkań i ich likwidacja to tylko jedna z wielu usług proponowanych przez naszą Firmę. Wśród podobnych działań Grupy Kastelnik wyróżnić można:

 • opróżnianie piwnic i sprzątanie strychów;
 • likwidowanie zbędnej zawartości garaży;
 • wywóz staroci z domów i mieszkań;
 • sprzątanie po osobach zmarłych;
 • likwidacja mieszkań po zmarłych;
 • załadunek i transport odpadów;
 • utylizacja śmieci w sposób zgodny z prawem;
 • sprzątanie piwnic i strychów;
 • wykonanie usług dodatkowych: ozonowanie i zamgławianie pomieszczeń.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu usługi naszej firmy są wykonywane rzetelnie i szybko, a Twoje mieszkanie odzyska swój dawny blask. Opróżnienie piwnic, strychów i mieszkań ma za zadanie uwolnić przestrzeń życiową, by zapewnić Ci komfort i wygodę.

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Masz wątpliwości? Do Twojej dyspozycji oddajemy całodobową infolinię firmy. Nasi dyżurni konsultanci telefoniczni w okamgnieniu rozwieją Twoje wątpliwości i odpowiedzą na pytania. Przed wykonaniem telefonu, możesz także zapoznać się z częstymi pytaniami Klientów, które prezentujemy poniżej.

Jaka jest cena wywiezienia mebli?

Na cenę wywiezienia mebli składa się, przede wszystkim, ich rodzaj i ilość. Przeciętny koszt likwidacji starych mebli waha się w przedziale od 2 500,00 PLN do 3 500,00 PLN za 7 metrów sześciennych odpadów. Oprócz ilości mebli do utylizacji, na cenę ich wywiezienia może wpłynąć również kilka innych czynników, takich jak: rodzaj odpadów, ilość elektrośmieci, dostęp do windy itp.

Czy można bezpłatnie zutylizować wielkie gabaryty?

Każda gmina okresowo prowadzi bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych. Odpady te należy jednak najczęściej, samodzielnie dostarczyć do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%