Dezynfekcja po zgonie na osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu

Data: 21.08.2021
Miejsce: Poznań
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: dezynfekcja po zgonie Poznań / osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na sprzątanie i dezynfekcja po zgonie w Poznaniu

Dezynfekcja i sprzątanie mieszkania po zgonie Poznań zdarza się niemal w każdym miesiącu. Nasza firma otrzymała zlecenie czyszczenia po zgonie małego mieszkania na  jednym z poznańskich osiedli. Doszło tam do tragicznego zdarzenia, którego tłem była kłótnia ojca z synem. Znajdujący się pod wpływem alkoholu syn śmiertelnie ugodził nożem 84-latka. Jak się okazało awantury wywoływane przez młodego człowieka były na porządku dziennym. Mimo że został eksmitowany z tego mieszkania, nachodził ojca, żądając pieniędzy na alkohol. Odmowa stawała się zarzewiem awantur, z których jedna skończyła się śmiercią staruszka.

Statystyki zabójstw w Polsce jest bardzo niepokojąca. W roku 2020 w porównaniu do roku 2019 było ich o 125 więcej. Ich łączna liczba to 656. Dane wskazują też na to, że rośnie liczba zabójstw spowodowanych konfliktami rodzinnymi i koleżeńskimi.

Dezynfekcja po zgonie Poznań

Ważną rolę  w tych zdarzeniach odgrywa też alkohol. Przeprowadzone analizy wskazują, że znaczna część sprawców zabójstw znajdowało się pod wpływem tego środka. U wielu z nich zawartość alkoholu w organizmie wyniosła od 1,1 do 3 promili. Taki stan upojenia alkoholowego charakteryzuje się nasiloną agresją. Zanika uczuciowość wyższa i następuje zahamowanie procesów myślowych. W tych liczbach mieści się właśnie przypadek z Poznania. Znawcy tematu twierdzą, że do wzrostu liczby zabójstw rodzinnych przyczyniła się  między innymi  pandemia COVID-19. Ludzie przez długi czas zamknięci byli w domach skazani na towarzystwo bliskich. Takie sytuacje rodzą konflikty, które może nie miałyby miejsca, gdyby nie izolacja.

Sprzątanie po zmarłym Poznań – realizacja 21.08.2021

Ciało starszego pana znalazł po kilku godzinach znajomy, który przyszedł do niego, by wspólnie oglądać mecz. Na pewno leżało ono kilka godzin. Ludzkie zwłoki już od momentu ustania czynności życiowych wydzielają szkodliwe związki i substancje. W rozpoczętych procesach gnilnych ujawnia się kadaweryna i putrescyna. Ich obecność w otoczeniu szkodzi drogom oddechowym i przewodowi pokarmowemu człowieka. Zagrażają też  układowi  krwionośnemu.

W związku z tym, aby skutecznie zneutralizować ich działanie, należy użyć silnych i skutecznych środków chemicznych, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dlatego sprzątanie  po zgonie  woj. wielkopolskie, powinna przeprowadzić profesjonalna firma. Zatrudniając ją, mamy pewność, że pomieszczenia będą bezpieczne dla ludzi, którzy w nich zamieszkają.

sprzątanie po zgonie Poznań

Zdjęcie: dezynfekcja po zgonie na osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Dezynfekcja po śmierci w Poznaniu

Nasi pracownicy rozpoczęli swoją pracę od opróżnienia mieszkania z mebli i sprzętów. Część z nich musieli niestety przekazać do utylizacji. Następnie ocenili sytuację i uznali, że najlepiej będzie przeprowadzić odkażanie za pomocą zamgławiacza ULV. Najpierw jednak, za pomocą silnego środka o wszechstronnym działaniu oczyścili miejsce znalezienia ciała. Mimo bowiem, że zostało zlokalizowane stosunkowo szybko, zdążyło już  zainfekować otoczenie.

Dezynfekcja po zgonie Poznań

Kolejną czynnością było zainstalowanie  zamgławiacza. Jest to urządzenie wytwarzające tzw. suchą mgłę. Z dyfuzorów zamgławiacza wyrzucana jest pod dużym ciśnieniem mieszanka  powietrza i silnego środka chemicznego. Jej  drobniutkie elementy mają wielkość kilku mikronów. Między innymi dzięki temu posiada zdolność docierania do każdego zakamarka. Nie ominie żadnego pęknięcia i szczeliny. Nie uszkadza odkażanych powierzchni. Jak wskazuje na to nazwa, sucha mgła nie moczy też przedmiotów, z którymi ma kontakt. Skutecznie zabija wirusy, grzyby, bakterie i inne drobnoustroje. Mimo że jest silna w działaniu, nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Odkażanie po zgonach w woj. wielkopolskim

Zjawiskiem, które nieuchronnie towarzyszy śmierci jest bardzo przykry zapach. Jego przyczyną są procesy gnilne, które wyzwalają tzw. trupi jad. To on odpowiada za trudny do zniesienia odór. Sucha mgła skutecznie go likwiduje. Nie maskuje, lecz bezpowrotnie niszczy. Ta dodatkowa zaleta tego sposobu dezynfekcji potwierdza zasadność powierzenia tych trudnych prac specjalistom. Jakbyśmy się bowiem nie starali, domowymi sposobami nie osiągniemy takich rezultatów. Nasze działania podczas czyszczenia mieszkania po śmierci w Poznaniu zakończyliśmy utylizacją tych mebli i sprzętów, które nie mogły być dalej używane.

Odkażanie po zgonach

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik




  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%