Dezynfekcja ozonem po chorym kocie Kraków Nowa Huta (sklep zoologiczny)

Data: 10.11.2021
Miejsce: Kraków Nowa Huta
Czas trwania: 3 godziny
Zleceniodawca: właściciel sklepu zoologicznego

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na ozonowanie po kocie chorym na panleukopenię

Panleukopenia to choroba, której obawia się każdy kociarz. Ozonowanie pomieszczeń Kraków przychodzi z pomocą! Dezynfekcja pomieszczeń tą metodą to sprawdzony sposób na neutralizację z otoczenia groźnych bakterii, wirusów, grzybów czy roztoczy. O wyjątkowej skuteczności tej metody może świadczyć, chociażby fakt, że jest to technika dezynfekcji zalecana przy skażeniu pomieszczeń wirusem, z którym mamy do czynienia w ostatnich dwóch latach.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak pozbyć się świerzbu z mieszkania?

Wirus panleukopenii kotów najczęściej obserwuje się w dużych skupiskach zwierząt takich jak schroniska, domy tymczasowe czy sklepy zoologiczne. Chociaż szczepienie na panleukopenię kotów jest dostępne i powszechnie wykonywane, może ono być stosowane dopiero od 6 tygodnia życia zwierzaka. Do tego więc momentu małe kocięta są narażone na zarażenie się tą okropną chorobą, którą nazywa się również kocim tyfusem. Niestety wiele zwierząt nie jest w stanie z nią wygrać.

Jak leczyć panleukopenię?

Nie ma jednego dobrego leku na panleukopenię. Leki, które podaje się zarażonym zwierzętom, stosowane są objawowo. Jeśli w miocie znajduje się kilka kociąt, a tylko jeden osobnik ma objawy choroby, warto zastosować surowicę wyprodukowaną z krwi ozdrowieńca. Ozdrowieńcem może być kot, który pokonał tę niebezpieczną chorobę. Efekt tego zabiegu nie jest gwarantowany, natomiast daje większe szanse na przeżycie kociaków, które nie wykazały jeszcze objawów choroby.Ozonowanie pomieszczeń Kraków

Ozonowanie po kocim tyfusie w sklepie zoologicznym

Okres jesienny to niestety wzmożone zachorowania na choroby wirusowe nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt. Nikogo nie dziwi więc, iż usługa taka jak ozonowanie Kraków cieszy się wciąż dużą popularnością. W ostatnim czasie z naszą firmą skontaktował się właściciel sklepu zoologicznego z Krakowa, gdzie u jednego ze zwierząt stwierdzono panleukopenię.

Czytaj również: ozonowanie mieszkań

Nie wiemy, jak potoczyły się dalsze losy biednego stworzenia, wiemy natomiast, że wirus ten jest w stanie przetrwać w środowisku zewnętrznym nawet do roku. Konieczna była więc szybka reakcja i przeprowadzenie specjalistycznej dezynfekcji pomieszczeń sklepu zoologicznego. Wirus panleukopenii jest niezwykle zdradliwy. Wystarczy pominąć jedno małe miejsce w pomieszczeniu, a wirus nawet po 10 miesiącach uśpienia jest w stanie zainfekować niezaszczepione jeszcze kocię.

Panleukopenia i ozonowanie jako skuteczna metoda dezynfekcji

W takiej sytuacji potrzebna jest zdecydowana reakcja, a przede wszystkim naprawdę skuteczna metoda dezynfekcji. Po zapoznaniu się z niezbędnymi informacjami o chorobie nasi pracownicy zdecydowali na wykonanie odkażania sklepu zoologicznego ozonem.

Jak odkazić dom po panleukopenii? Ozonowanie Kraków

Dlaczego ozonowanie Kraków jest tak naprawdę skuteczne? Za wszystko odpowiedzialny jest trzeci atom tlenu, obecny w ozonie. To właśnie on, kiedy napotyka na swojej drodze niechciane cząsteczki wirusów czy bakterii, zajmuje się ich unicestwieniem poprzez proces utleniania. Nie należy jednak wykonywać zabiegu ozonowania pomieszczeń na własną rękę. Aby zabieg ten był naprawdę skuteczny, niezbędny jest nie tylko profesjonalny generator ozonu, ale także fachowa wiedza na temat czasu ekspozycji oraz stężenia ozonu.

Dezynfekcja ozonem po chorym kocie Kraków Nowa Huta

Zdjęcie: Ozonowanie pomieszczeń po chorym kocie Kraków Nowa Huta 2021 © Kastelnik Studio sp. z o.o

Na co chorują koty? Pasożyty, pchły, kleszcze

Niewiele osób wie, że istnieje dość dużo chorób, z którymi muszą walczyć koty. Szczególne te bez domów i skazane na bezdomność są na nie najbardziej narażone. Najczęściej schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz hodowcy zmagają się z wirusem panleukopenii, o której pisaliśmy powyżej.

Ta choroba jest w stanie zdziesiątkować całe kocie mioty i całkowicie zablokować procesy adopcyjne w schroniskach i domach tymczasowych. Inną chorobą, która mocno wpływa na kocie życie, jest wirus białaczki. U ludzi pojęciem białaczka określa się grupę złośliwych nowotworów krwi. U kotów natomiast jest to wirus, który może być przekazywany innym osobnikom np. przez korzystanie ze wspólnej miski. Chociaż wirus ten nie przeżywa w ślinie zbyt długo ( jest to około 10 min) to wystarczy, aby zarazić inne koty. Dlatego też koty z wirusem białaczki przekazywane są do adopcji tylko tam, gdzie będą jedynym kotem.

Kaliciwiroza kotów – choroba górnych dróg oddechowych

Inną groźną chorobą jest kalciwiroza, która również atakuje koty, które są jeszcze zbyt młode na przyjęcie podstawowych szczepień. Główne objawy tej choroby to ogólne pogorszenie się stanu zdrowia zwierzęcia, nadżerki na języku oraz niespodziewana kulawizna. W przypadku zaobserwowania tej choroby w dużym skupisku zwierząt również warto wykonać zabieg ozonowania pomieszczeń, chociaż choroba ta nie jest tak niebezpieczna jak panleukopenia.

Ozonowanie pomieszczeń po chorobie Kraków

Dezynfekcja ozonem terrariów — bezpieczne odkażanie bez chemii

Dezynfekcja ozonem może być z powodzeniem wykorzystywana nie tylko w domach tymczasowych, hodowlach czy schroniskach dla bezdomnych zwierząt, ale także u właścicieli terrariów. Mowa tu szczególnie o bardzo dużych i rozbudowanych terrariach, których wyposażenie nie nadaje się do wyjęcia jak np. gałęzie czy korzenie pozyskane z lasu. Elementy te mogą być niezwykłą ozdobą terrariów.

Mogą jednak stanowić również środowisko do rozwoju groźnych pasożytów. Warto w takiej sytuacji skorzystać z ozonowania jako metody dezynfekcji, która jest świetną alternatywą dla odkażania chemicznego. W końcu nikt z nas nie chciałby, aby jego podopieczny był narażony na trujące opary środków dezynfekujących. Ozonowanie mimo tego, że jest całkowicie bezpieczne ma aż 50-krotnie silniejsze działanie niż powszechnie stosowany chlor. Jeśli dodać do tego fakt, że ozon likwiduje również nieprzyjemne zapachy, można chyba śmiało stwierdzić, że jest to najlepsza dostępna aktualnie metoda dezynfekcji na rynku.

Dezynfekcja pomieszczeń Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

FAQ

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%