Dezynfekcja mieszkania po zmarłym w Poznaniu

Data: 05.01.2021
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na czyszczenie lokalu po zmarłej osobie Poznań Osiedle Piątkowo

Zlecenie, które tu opisujemy, otrzymaliśmy w nocy od zrozpaczonej córki, która dwa dni wcześniej znalazła zwłoki swojego ojca w jego mieszkaniu. Kobieta skontaktowała się z nami o tak specyficznej porze, ponieważ prowadzimy całodobową infolinię dla osób, które chciałyby zdecydować się na dezynfekcję mieszkania po zgonie. Córka zmarłego po tej wielkiej tragedii nie mogła zmrużyć oka. Chcąc ruszyć naprzód, jak najszybciej chciała zlecić sprzątanie po zmarłym Poznań – profesjonalnej firmie, która zajęłaby się nie tylko odkażaniem lokalu po zmarłym, ale także jego całkowitym opróżnieniem.

Utylizacja wyposażenia mieszkania po śmierci

Nasza praca bezpośrednio wiąże się z kontaktem z osobami pogrążonymi w żałobie, które przechodzą w swoim życiu przez jedną z większych tragedii. Dlatego też wszyscy nasi pracownicy, szczególnie ci, którzy są pierwszą linią w kontaktach z klientami, są odpowiednio przeszkoleni z tego, jak prawidłowo i z empatią rozmawiać z takimi osobami. Z naszej perspektywy to wyjątkowo ważne, aby na każdym kroku usługi dezynfekcji mieszkań po zmarłych w Poznaniu, czuli się jak najbardziej komfortowo. Nie można wyłącznie myśleć o utylizacji wyposażenia mieszkania, śmierć w domu wymaga często kompleksowych usług.

Dezynfekcja po zmarłym Poznań

Sprzątanie po zmarłym Poznań – realizacja 05.01.2022

Pierwszym etapem sprzątania po zgonie w Poznaniu było uprzątnięcie lokalu ze wszystkich mebli oraz ruchomości. Córka zmarłego zdecydowała, że gdy tylko zakończymy dezynfekcję po śmierci, mieszkanie przekaże do wynajęcia. Kobieta nie musiała czekać na formalności spadkowe, ponieważ mieszkanie od dawna było już jej własnością. Jej ojciec, chorując od dłuższego czasu, podszedł do tematu bardzo odpowiedzialnie, co zdecydowanie ułatwiło wiele spraw kobiecie.

Jak wygląda dezynfekcja mieszkania po zgonie?

Najbardziej problematycznym meblem, którego musieliśmy się pozbyć z mieszkania była kanapa w formie rogówki, która została całkowicie skażona. W Poznaniu dezynfekcja pomieszczeń po zgonach to standardowa procedura, które obowiązuje niemal na każdym osiedlu. Zwłoki mężczyzny znaleziono właśnie w tym miejscu. W pierwszej kolejności więc pokryliśmy cały mebel proszkiem dezynfekującym o szerokim spektrum działania. Dopiero później zajęliśmy się demontażem sofy oraz jej zniesieniem do specjalnego samochodu, który jest dedykowany w naszej firmie do przewozu odpadów niebezpiecznych. Następnie opróżniliśmy pozostałe pokoje. Rzeczy prywatne zabrała wcześniej córka zmarłego, co naszym zdaniem było zbędnym ryzykiem. Zawsze należy pamiętać o trupich jadach, które pojawiają się w mieszkaniu, gdzie doszło do czyjejś śmierci.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym w Poznaniu

Zdjęcie: dezynfekcja mieszkania po zgonie Poznań © 2023 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Odkażanie pomieszczeń po zgonach – jak to zrobić prawidłowo?

Dlaczego zatrudnienie specjalistycznej firmy do sprzątania po zmarłym jest tak ważne? Chodzi głównie o  wieloletnie doświadczenie,  którego nie da zastąpić się tutorialami i kursami internetowymi. Technicy firmy sprzątającej Kastelnik zajmują się dezynfekcją mieszkań po osobach zmarłych już od wielu lat. Za nimi setki realizacji, od kilkugodzinnej dezynfekcji, po kilkudniowe zlecenia. Nie ma rzeczy, z której nie zetknęlibyśmy się w naszej pracy. Warto jednak pamiętać, iż usługi sprzątania domów po zmarłych wymagają dużej empatii od pracowników. Dlatego właśnie kontakt z odpowiednimi specjalistami zajmującymi się likwidacją śladów po zgonie, to najlepszy wybór.

Usuwanie trujących związków chemicznych po samotnym zgonie w domu

Po opróżnieniu wszystkich pomieszczeń po zmarłym oraz przewiezieniu skażonego wyposażenia do utylizacji zajęliśmy się najważniejszym punktem tego zlecenia. Mowa oczywiście o dokładnej dezynfekcji lokalu po zgonie. W tym przypadku zdecydowaliśmy się na dezynfekcję ozonem. W branży funeralnej ozonowanie mieszkań po zmarłych to dość często stosowana firma odkażania. Duże stężenie, takie na poziomie 10 ppm daje gwarancję na usunięcie wszelkich patogenów. Zdrowie jest najważniejsze, więc nie możemy zapomnieć o usunięciu trujących związków chemicznych. Tuż po śmierci bliskiej osoby, rodzina zawsze pragnie się dowiedzieć, do czego jest prawnie zobowiązana. W kwestiach związanych z  testamentem większość osób sięga po fachową poradę prawnika, a my jedynie informujemy, iż nie wolno wyrzucać przedmiotów skażonych biologicznie na osiedlowy śmietnik.

Firma sprzątająca po zmarłych w Poznaniu

Odkażanie po zwłokach to również likwidacja zapachu śmierci

Bardzo często przy zleceniach czyszczenia mieszkań po zwłokach decydujemy się na dezynfekcję za pomocą ozonu. Ozon jest trzyatomową wersją tlenu, profesjonalnie nazywaną tritlenem. Trzeci atom tlenu jest tutaj najważniejszy, ponieważ to właśnie on zajmuje się neutralizacją poprzez utlenianie, groźnych drobnoustrojów. Dezynfekcja za pomocą ozonu to skuteczny sposób na likwidację patogenów, które produkowane są przez ludzki organizm po zgonie. Występuje ich prawie 30 i wszystkie mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest wstrzymanie się z przebywaniem w skażonych pomieszczeniach przed przeprowadzeniem zabiegu ozonowania pomieszczeń po zmarłych.

co daje ozonowanie po zgonie

Czy ozonowanie mieszkań po zgonach to kluczowa sprawa?

Ogromną zaletą ozonowania pomieszczeń po zgonach jest fakt, że nie tylko likwidujemy wirusy i bakterie, ale również zapachy wydobywające się z mieszkania zmarłego. Ozon doskonale zajmuje się usuwaniem wszelkich nieprzyjemnych zapachów od odoru rozkładu, po nieprzyjemny zapach zgnilizny zwłok. Ozonowanie mieszkania po zgonie to kluczowa sprawa podczas każdego sprzątania. W trakcie zabiegu dezynfekcji ozonem, stężenie tego gazu jest stale monitorowane przez naszych techników wyposażonych w detektory stężenia ozonu Dräger Pac® 8000. Dzięki temu mogliśmy zagwarantować naszej klientce, że mieszkanie po ojcu, które chce wynająć, jest bezpieczne i wolne od wszelkich patogenów.

Dezynfekcja ozonem po zgonie Poznań

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,5
  Rated 4.5 out of 5
  4.5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent50%
  Very good50%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%