Dezynfekcja mieszkania po zmarłej osobie w Warszawie Solec

Data: 05.07.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 8 godzin
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

W poniedziałkowy poranek nasz technik na dyżurze odebrał telefon w sprawie wykonania dezynfekcji mieszkania po zmarłej osobie w Warszawie. Na warszawskim Solcu sąsiedzi odnaleźli zwłoki starszej kobiety. Kobieta miała od wielu lat problem z nadużywaniem alkoholu i nie radziła sobie z życiem. Swoim zachowaniem doprowadziła do zerwania kontaktów z rodziną, przez co mieszkała sama i prawie nikt jej nie odwiedzał. Po części z wyboru prowadziła życie samotniczki, szukając ulgi i pocieszenia w mocnych trunkach. Mieszkanie kobiety było mocno zaniedbane. Znajdowało się w nim wiele puszek po piwie, kilka kartonów po gotowym jedzeniu oraz niesprzątane odchody zwierząt.

Sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie Warszawa

Sprzątanie po zgonach Warszawa – realizacja 04.07.2021

Czasami sprzątanie mieszkania po zgonie w Warszawie czy innym mieście wiąże się z przykrym wydarzeniem. Niestety alkoholizm to w naszym kraju nie tylko jedno z przodujących uzależnień, ale też powód wielu przedwczesnych zgonów. Do części z nich dochodzi z powodu wyniszczenia organizmu alkoholem. Być może tak było właśnie z kobietą, której mieszkanie mieliśmy zdezynfekować po zgonie. Przypuszczamy bowiem, że gdyby nie uzależnienie, kobieta, która zmarła w wieku 53 lat, mogłaby jeszcze długo żyć. Czyszczenie po zgonie na terenie jednego z warszawskich osiedli mieszkaniowych, było realizowane zgonie z ogólnymi procedurami dezynfekcji, opracowanymi przez firmę Kastelnik.

Sprzątanie po zgonie Warszawa Solec

Zdjęcie: dezynfekcja mieszkania po osobie zmarłej Warszawa Solec© 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Czyszczenie zaniedbanego mieszkania Warszawa Solec

Po pierwsze, aby móc rozpocząć dezynfekcję po śmierci w warszawskim mieszkaniu, musieliśmy je najpierw odpowiednio przygotować. Pracę rozpoczęliśmy od uprzątnięcia wszystkich śmieci, odchodów zwierząt oraz puszek po piwie. Było ich naprawdę sporo, a doliczyliśmy się około 100 sztuk. Utylizacja przedmiotów po zmarłych to prawie stały element naszej usługi czyszczenia mieszkania po zgonie. Często zdarza się, że krewni zmarłych chcą, aby mieszkanie po dezynfekcji było całkowicie puste.

firma sprzątająca Kastelnik

Po przekazaniu do utylizacji śmieci oraz części mebli, których chciała pozbyć się rodzina, przystąpiliśmy do głównego etapu zlecenia, czyli dezynfekcji. W przypadku zlecenia sprzątania po zmarłych zdecydowaliśmy się na odkażanie pomieszczeń po zgonie ozonem. Sprzątanie po zmarłych w Warszawie poprzez ozonowanie to najczęściej wybierana przez naszych klientów metoda. O jej zaletach napiszemy poniżej.

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłym – zaufaj specjalistom

O ozonie wszyscy z nas słyszeli już na lekcjach biologii czy geografii w szkole podstawowej. O tym jednak, że ozon ma właściwości bakterio i wirusobójcze wiemy wszyscy dopiero od niedawna, na skutek wciąż panującej pandemii. Warto jednak wspomnieć, że o właściwościach odkażających ozonu naukowcy wspominali już w XIX wieku. Jakie są więc zalety tej metody dezynfekcji po zgonach w Warszawie?

Skąd się bierze duży sukces ozonu w zabiegach dezynfekcji?

Po pierwsze, ozon jest w stanie poradzić sobie z groźnymi drobnoustrojami dzięki procesowi utleniania. Gaz ten składa się z trzech atomów tlenu. Napotykając na swojej drodze niemile widziane cząsteczki jak bakterie, grzyby czy roztocza utlenia je, dzięki czemu skutecznie je neutralizuje. Po drugie, ozon jest również w stanie wyeliminować z naszego otoczenia brzydkie zapachy. Może to być np. zapach rozkładających się zwłok, zapach zgnilizny, czy zapach rozwijającej się pleśni. Po trzecie, ozon wykorzystywany w odpowiednim stężeniu nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia lub życia człowieka. Co więcej, pomieszczenia, które dezynfekujemy po śmierci ozonem, już w ciągu kilku godzin są gotowe do użycia.

Odkażanie po zgonie Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%