Czyszczenie po pożarze we Wrocławiu

Data: 13.09.2021
Miejsce: Wrocław ul. Robotnicza
Czas trwania:  7 dni
Zleceniodawca: administracja osiedla – usuwanie szkód po pożarze Wrocław

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie sprzątanie po pożarze klatki schodowej we Wrocławiu

We wrześniu nasi technicy, zajmujący się sprzątaniem po pożarach wyruszyli do centrum Wrocławia. W jednym z 4 piętrowych bloków przy ulicy Robotniczej doszło do rozległego pożaru, a do zdarzenia doszło w budynku, który swego czasu pełnił funkcję hotelu robotniczego. Obecnie znajdują się w nim jedno pokojowe mieszkania funkcjonujące, jako kawalerki. Według informacji podanej przez służby porządkowe, pożar wybuchł na jednej z dwóch klatek schodowych. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie stojącej tam sofy, jednak do dziś nie wiadomo, kto stoi za tym przestępstwem. Służby porządkowe prowadzą szeroko zakrojone śledztwo, które ma ujawnić sprawcę. To było niezwykle groźne podpalenie, które mogło skończyć się tragicznie. W trakcie akcji ratunkowej z budynku ewakuowano ponad 30 osób, w tym kobietę w ciąży na szczęście żadna z nich nie odniosła poważnych obrażeń. Na uwagę zasługuje spektakularna akcja strażaków, która dokonała ewakuacji przez okno za pomocą kilkudziesięciometrowej drabiny.

Jakie są najczęstsze przyczyny pożarów w Polsce?

W Polsce rok rocznie w pożarach ginie około 500 osób. Ogromna większość z tych tragedii spowodowana jest wadami instalacji elektrycznych lub zapaleniem się sadzy w kominie. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie dokonywać przeglądów kominiarskich, a także przeglądów instalacji elektrycznej oraz gazowej. Chociaż nie we wszystkich przypadkach będziemy w stanie zapobiec tragedii, warto próbować podejmować działania prewencyjne.

Czyszczenie po pożarach Wrocław

Usuwanie skutków pożaru Wrocław ul. Robotnicza – 13.09.2021

Ogień, który siał spustoszenie w budynku przy ul. Robotniczej we Wrocławiu, wybuchł na skutek podpalenie sofy. Usuwanie skutków pożarów oraz czyszczenie ścian po pożarze Wrocław to stały element naszej pracy. Po strawieniu całego mebla, ogień objął również rozdzielnię elektryczną, która odpowiadała za poprawne funkcjonowanie instalacji elektrycznej na całej kondygnacji. Największe skutki pożaru i ogromne zniszczenia były widoczne były na pierwszym piętrze budynku oraz w obrębie jednej z dwóch klatek schodowych w bloku. Niemal wszystkie powierzchnie w tych miejscach były okopcone i pokryte sadzą. Mycie ściany po pożarze, a także czyszczenie sufitów za pomocą suchego lodu to zadania dla wprawnych sprzątaczy z firmy Kastelnik.

Spalona instalacja elektryczna Wrocław Robotnicza

Nasza praca więc miała objąć główne czyszczenie ścian i sufitów po pożarze na parterze, klatce schodowej oraz pierwszym piętrze budynku. Jako firma sprzątająca po pożarach we Wrocławiu od wielu lat, dobrze wiemy, jak trudne jest samodzielne mycie zadymionych ścian po pożarach. Dlatego właśnie wszystkim, których nieruchomości zostały poszkodowane w pożarach, radzimy kontakt ze specjalistami. Są to osoby z wieloletnim doświadczeniem, które są w stanie w sposób profesjonalny ocenić zaistniałe szkody oraz dobrać odpowiednie techniki na usuwanie szkód pożaru we Wrocławiu i każdej innej miejscowości.

Czyszczenie po pożarze Wrocław Robotnicza

Zdjęcie: czyszczenie po pożarze we Wrocławiu ul. Robotnicza 2021 © Kastelnik Studio sp. z o.o

Czyszczenie budynku po pożarze – jak wygląda?

Pierwszym etapem pracy naszych techników przy sprzątaniu po pożarze we Wrocławiu były oczywiście dokładne oględziny miejsca zdarzenia. Ogrom zniszczeń był dość rozległy, dlatego nic dziwnego, że całościowe czyszczenie po pożarze zajęło kilka dni.

Pierwszym etapem prac było zerwanie tynków ze zniszczonych ścian i sufitów. Były one w zbyt złym stanie, aby na miejscu można było przeprowadzić gruntowne czyszczenie ścian po pożarze. Następnie przeprowadziliśmy czyszczenie chemiczne w ramach dekontaminacji. Dekontaminacja to zabieg, który ma na celu likwidację szkodliwych i  toksycznych substancji z miejsca, w którym wybuchł pożar. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w trakcie pożaru spaleniu ulega wiele przedmiotów plastikowych i syntetycznych, które generują niebezpieczne opary. Trujące dioksyny i furany to stanowią śmiertelne zagrożenie. Warto o tym pamiętać przed wejściem na teren pogorzeliska bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Likwidacja odoru spalenizny po pożarze – czy to możliwe?

Bardzo często otrzymujemy telefony z zapytaniem, czy usunięcie zapachu spalenizny po pożarze jest w ogóle możliwe. Otóż tak. Jest to stały element naszej rozległej usługi tj. sprzątanie po pożarze Wrocław i okolica. Do wyboru mamy dwie techniki likwidacji zapachu spalenizny. W tym przypadku zdecydowaliśmy się na zamgławianie po pożarze, czyli rozpylenia we wszystkich skażonych miejscach nadtlenku wodoru w postaci suchej mgły. Sucha mgła może zostać zastąpiona mieszaniną specjalistycznego środka odkażającego z wodą, która dzięki zamgławiaczowi ULV jest równomiernie rozprowadzana w dezynfekowanych pomieszczeniach. Cząsteczki suchej mgły z nadtlenkiem wodoru sprawdzają się jednak lepiej, mają rozmiar kilku mikronów, co ułatwia im docieranie w najmniejsze szczeliny. Zwiększa to skuteczność tego rodzaju dezynfekcji.

Dezynfekcja po pożarze za pomocą suchej mgły – sprawdzona metoda

Ogromną zaletą dezynfekcji po pożarze za pomocą suchej mgły jest to, że nie wiąże się ona z moczeniem dezynfekowanych powierzchni. To wyjątkowo ważne przy czyszczeniu budynków po pożarach, gdzie w trakcie często akcji gaśniczej zostały wykorzystane hektolitry wody. W takiej sytuacji lepiej unikać dezynfekcji na mokro i skupić się na tych metodach, które nie wyrządzą kolejnych zniszczeń.

Zamgławianie klatki schodowe po pożarze Wrocław ul. Robotnicza

Zamgławianie pomieszczeń w budynku przy ul. Robotniczej we Wrocławiu pozwoliło nam na skuteczne pozbycie się okropnego i duszącego zapachu spalenizny. Dzięki czemu szybko ruszyły prace remontowe, które pozwolą poszkodowanym osobom na bezpieczny powrót do domów.

usuwanie zapachów po pożarze

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%