Czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie w Bielsku Białej na osiedlu Grunwaldzkim

Data: 21.03.2021
Miejsce: Bielsko-Biała
Czas trwania: 5 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Ostatnie zlecenie naszych techników to czyszczenie mieszkania po zgonie w trzypokojowym mieszkaniu na Osiedlu Grunwaldzkim w Bielsku-Białej. W 53-metrowym mieszkaniu usytuowanym na 10 piętrze budynku mieszkalnego, zmarła kobieta z manią zbieractwa. Mieszkanie było bardzo zagracone i trudno było się w nim poruszać. Niestety tak, jak prawie w każdym dużym mieście w Polsce, również w Bielsku-Białej w roku 2020 odnotowano więcej zgonów niż urodzeń. To bardzo niepokojące informacje, które w połączeniu z danymi o starzejącym się społeczeństwie, pozwalają postawić pytanie, jak bardzo zmniejszy się liczba mieszkańców naszego kraju za kilka lat.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Sprzątanie po zmarłej osobie w Bielsku-Białej

Sprzątanie po zgonie Bielsko-Biała- realizacja 21.03.2021

W ramach tego zlecenia nasi technicy mieli zrealizować sprzątanie po śmierci w Bielsku-Białej osoby obłożnie chorej. Kobieta w średnim wieku umarła w sposób naturalny. Mieszkanie denatki było bardzo zaniedbane. We wszystkich pomieszczeniach było wiele śmieci, a zapach, który przywitał naszych techników, był nie do opisania. Zmarła kobieta prawdopodobnie cierpiała na manię zbieractwa, stąd w każdym kącie lokalu stare czasopisma, butelki po napojach, puszki po starych konserwach oraz zatrważające ilości opakowań plastikowych po spożytej żywności.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak sprzedać mieszkanie po zgonie?

Dezynfekcja po śmierci w Bielsku

Sprzątanie po zgonach w Bielsku-Białej

Zdjęcie: czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie Bielsko-Biała© Kastelnik Studio sp. z o.o.

Mimo iż ciało nie leżało w mieszkaniu długo i tak pomieszczenie zostało już skażone szkodliwymi substancjami. Zwłoki ludzkie bowiem, już od momentu śmierci wydzielają związki, które mają negatywny wpływ na zdrowie i życie ludzkie. W skrajnych przypadkach może ich być nawet 30. Najgroźniejsze z nich to kadaweryna i putrescyna. Ważne więc jest, aby sprzątanie po zgonie w Bielsku-Białej zlecić profesjonalnej firmie. Jej pracownicy nie tylko mają fachową wiedzę w zakresie czyszczenia po śmierci, ale też dysponują specjalistycznym sprzętem. Swoją pracę nasi specjaliści rozpoczęli od wyniesienia z pokoju zmarłej wszystkich ruchomości. Znajdowało się tam właściwie wszystko, co kobieta zdążyła zebrać przez wiele, wiele lat. Zgodnie z prośbą rodziny zmarłej, mieliśmy całkowicie opróżnić 53-metrowe mieszkanie.

Utylizacja mienia po zmarłym

To właśnie był najbardziej problematyczny aspekt tego zlecenia. Mieszkanie zmarłej kobiety w Bielsku-Białej znajdowało się bowiem na 10 piętrze bloku, w którym była tylko jedna mała winda. Nasi pracownicy musieli więc odbyć niezliczone kursy windą, aby opróżnić kompletnie zagracone mieszkanie. Całość operacji zajęła aż 5 dni. Po wyniesieniu większości śmieci nagromadzonych latami oczom naszych techników ukazały się całkowicie zniszczone podłogi, które nie mogły pozostać w mieszkaniu w takim stanie. Została więc podjęta decyzja o usunięciu podłogi i utylizacji jej resztek.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po zwłokach – usuwanie wirusów i bakterii

Po opróżnieniu pomieszczenia i dokonaniu oceny sytuacji na miejscu zdarzenia zainstalowaliśmy najwyższej klasy generator ozonu, który miał poradzić sobie z dezynfekcją oraz nieprzyjemnym zapachem. Ozonowanie pomieszczeń to nowoczesna i całkowicie bezpieczna metoda dezynfekcji. Ozon jest rodzajem tlenu, który posiada trójatomową budowę. Jego trzeci atom ma zdolność absorpcji szkodliwych związków i toksyn. Poprzez utlenianie zabija wirusy, bakterie i drobnoustroje chorobowe. Niszczy też niechciane grzyby i pleśnie. Mimo że jest delikatny w działaniu, potrafi dotrzeć do ukrytych miejsc, szczelin i pęknięć. Nie uszkadza powierzchni , na które działa. Całkowicie neutralizuje przykre zapachy. Także te, które towarzyszą chorobie i śmierci. Po ozonowaniu w mieszkaniu po zgonie czuć świeżość. Zaletą tej metody dezynfekcji po śmierci w Bielsku-Białej jest także to, że pomieszczenia szybko mogą być ponownie używane. Wystarczy krótkie wietrzenie i ludzie mogą tam bezpiecznie przebywać.

Odkażanie po zmarłych Kastelnik Bielsko-Biała

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%