Czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie w Bielsku Białej na osiedlu Grunwaldzkim

Data: 21.03.2021
Miejsce: Bielsko-Biała
Czas trwania: 5 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Ostatnie zlecenie naszych techników to czyszczenie mieszkania po zgonie w trzypokojowym mieszkaniu na Osiedlu Grunwaldzkim w Bielsku-Białej. W 53-metrowym mieszkaniu usytuowanym na 10 piętrze budynku mieszkalnego, zmarła kobieta z manią zbieractwa. Mieszkanie było bardzo zagracone i trudno było się w nim poruszać. Niestety tak, jak prawie w każdym dużym mieście w Polsce, również w Bielsku-Białej w roku 2020 odnotowano więcej zgonów niż urodzeń. To bardzo niepokojące informacje, które w połączeniu z danymi o starzejącym się społeczeństwie, pozwalają postawić pytanie, jak bardzo zmniejszy się liczba mieszkańców naszego kraju za kilka lat.Sprzątanie po zmarłej osobie w Bielsku-Białej

Sprzątanie po zgonie Bielsko-Biała- realizacja 21.03.2021

W ramach tego zlecenia nasi technicy mieli zrealizować sprzątanie po śmierci w Bielsku-Białej osoby obłożnie chorej. Kobieta w średnim wieku umarła w sposób naturalny. Mieszkanie denatki było bardzo zaniedbane. We wszystkich pomieszczeniach było wiele śmieci, a zapach, który przywitał naszych techników, był nie do opisania. Zmarła kobieta prawdopodobnie cierpiała na manię zbieractwa, stąd w każdym kącie lokalu stare czasopisma, butelki po napojach, puszki po starych konserwach oraz zatrważające ilości opakowań plastikowych po spożytej żywności.

Dezynfekcja po śmierci w Bielsku

Sprzątanie po zgonach w Bielsku-Białej

Zdjęcie: czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie Bielsko-Biała© Kastelnik Studio sp. z o.o.

Mimo iż ciało nie leżało w mieszkaniu długo i tak pomieszczenie zostało już skażone szkodliwymi substancjami. Zwłoki ludzkie bowiem, już od momentu śmierci wydzielają związki, które mają negatywny wpływ na zdrowie i życie ludzkie. W skrajnych przypadkach może ich być nawet 30. Najgroźniejsze z nich to kadaweryna i putrescyna. Ważne więc jest, aby sprzątanie po zgonie w Bielsku-Białej zlecić profesjonalnej firmie. Jej pracownicy nie tylko mają fachową wiedzę w zakresie czyszczenia po śmierci, ale też dysponują specjalistycznym sprzętem. Swoją pracę nasi specjaliści rozpoczęli od wyniesienia z pokoju zmarłej wszystkich ruchomości. Znajdowało się tam właściwie wszystko, co kobieta zdążyła zebrać przez wiele, wiele lat. Zgodnie z prośbą rodziny zmarłej, mieliśmy całkowicie opróżnić 53-metrowe mieszkanie.

Utylizacja mienia po zmarłym

To właśnie był najbardziej problematyczny aspekt tego zlecenia. Mieszkanie zmarłej kobiety w Bielsku-Białej znajdowało się bowiem na 10 piętrze bloku, w którym była tylko jedna mała winda. Nasi pracownicy musieli więc odbyć niezliczone kursy windą, aby opróżnić kompletnie zagracone mieszkanie. Całość operacji zajęła aż 5 dni. Po wyniesieniu większości śmieci nagromadzonych latami oczom naszych techników ukazały się całkowicie zniszczone podłogi, które nie mogły pozostać w mieszkaniu w takim stanie. Została więc podjęta decyzja o usunięciu podłogi i utylizacji jej resztek.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po zwłokach – usuwanie wirusów i bakterii

Po opróżnieniu pomieszczenia i dokonaniu oceny sytuacji na miejscu zdarzenia zainstalowaliśmy najwyższej klasy generator ozonu, który miał poradzić sobie z dezynfekcją oraz nieprzyjemnym zapachem. Ozonowanie pomieszczeń to nowoczesna i całkowicie bezpieczna metoda dezynfekcji. Ozon jest rodzajem tlenu, który posiada trójatomową budowę. Jego trzeci atom ma zdolność absorpcji szkodliwych związków i toksyn. Poprzez utlenianie zabija wirusy, bakterie i drobnoustroje chorobowe. Niszczy też niechciane grzyby i pleśnie. Mimo że jest delikatny w działaniu, potrafi dotrzeć do ukrytych miejsc, szczelin i pęknięć. Nie uszkadza powierzchni , na które działa. Całkowicie neutralizuje przykre zapachy. Także te, które towarzyszą chorobie i śmierci. Po ozonowaniu w mieszkaniu po zgonie czuć świeżość. Zaletą tej metody dezynfekcji po śmierci w Bielsku-Białej jest także to, że pomieszczenia szybko mogą być ponownie używane. Wystarczy krótkie wietrzenie i ludzie mogą tam bezpiecznie przebywać.

Odkażanie po zmarłych Kastelnik Bielsko-Biała

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%