Praktyczne Case Study

Wywóz starych mebli z mieszkania

Czeka Cię wyprowadzka z mieszkania i zastanawiasz się, gdzie wyrzucić stare meble? A może Twój bliski zmarł i chcesz opróżnić jego mieszkanie z niepotrzebnych rupieci? Warto wiedzieć, że polskie prawo zabrania wyrzucania niepotrzebnych mebli do osiedlowego śmietnika, ponieważ niezależnie od rozmiarów meble traktuje się jako śmieci wielkogabarytowe.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Co więcej, wyrzucanie ich do kosza, może wiązać się z nałożeniem wysokiej kary finansowej przez straż miejską, sięgającej nawet kilkuset złotych. Utylizacji mebli na terenie województwa mazowieckiego to zadanie dla lokalnej firmy. Warto dodać, że wywóz starych mebli Warszawa to jedna z najbardziej popularnych usług naszej firmy.

Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik

Ile kosztuje wywóz starych mebli Warszawa i okolice?

Niech nie przyjdzie Ci na myśl samodzielne spalanie umeblowania, ponieważ takie działanie w świetle polskiego prawa traktowane jest jako przestępstwo! Wywóz gratów Warszawa śmiało, można wykonać w trakcie wynoszenia starych mebli, a ceny za wywóz zaczynają się już od 1000 zł. Szukasz firmy? Jesteśmy lokalną firmą, która pomaga w likwidacji pomieszczeń, strychów i garaży nie tylko na terenie Warszawy.

Zobacz najnowszą usługę dostępną w województwie mazowieckim: opróżnianie mieszkań Warszawa

Oferujemy sprzątanie piwnic, sprzątanie strychów i wynoszenie starych meblościanek, rowerów i innych zbędnych rzeczy. W takim razie jak pozbyć się starych mebli z mieszkania? Z pomocą przychodzi profesjonalna firma oferująca wywóz starych rupieci z mieszkania i zajmująca się fachową utylizacją mebli w przeznaczonych do tego miejscach. Koszty za opróżnianie mieszkań zależne są od ilości przedmiotów znajdujących się w środku.

 • cena za wywóz starych mebli z mieszkania małego (około 40 m2) – od 1000 zł;
 • cena za opróżnianie średniej wielkości mieszkania z niepotrzebnych przedmiotów (około 80 m2) – od 1500 zł;
 • cena usługi tj. utylizacja mebli biurowych – od 1200 zł;
 • cena usługi tj. utylizacja mebli konferencyjnych – od 1200 zł;
 • cena za utylizację mebli z mieszkania dużego (około 120 m2) – od 2000 zł;
 • cena za opróżnienie piwnicy w kamienicy (około 200 m2) – od 2500 zł.
utylizacja mebli z pomieszczeń

Stare meble w mieszkaniu, przygotowane do utylizacji.

Odbiór starych mebli Warszawa i okolice stolicy często wymaga przyjazdu we wczesnych godzinach wieczornych lub rano. Dla firmy Kastelnik nie jest to żaden problem. Usługi utylizacji mebli muszą być dopasowane do potrzeb klienta, gdyż wiadomo, każdy ma pracę i to firma jest dla klienta, a nie na odwrót.

Jak szybko pozbyć się starych rupieci z mieszkania? Firma odbierająca stare umeblowanie

Istnieje mnóstwo sytuacji, w których możesz stanąć przed dylematem: jak pozbyć się starych mebli z mieszkania? Wywóz mebli Warszawa nie wymaga specjalnego przygotowania, wystarczy jeden telefon do firmy Kastelnik. Należy dodać, że odpady wielkogabarytowe również są często utylizowane.

Popularny artykuł: Jak posprzątać mieszkanie po zmarłej osobie?

Czasami to nawet kwestia remontu, w trakcie którego zmieniasz całe wyposażenie swojego domu i obecne meble zwyczajnie przestają pasować do wystroju. Kiedy mamy do czynienia z maniakalnym zbieractwem, wówczas usługa wywozu mebli i niepotrzebnych gratów może okazać się nieoceniona. Jak wiadomo, wyrzucanie lub spalanie ich na własną rękę jest surowo zabronione. Istnieje kilka możliwości, by szybko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a wśród nich są takie, jak:
 • samodzielny transport umeblowania do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych;
 • skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w opróżnianiu mieszkań z mebli i innych gratów;
 • sprzedaż elementów wyposażenia mieszkania;
 • przekazanie mebli za darmo.

opróżnianie mieszkań z mebli

Gdzie można oddać stare meble?

Kiedy zdecydujesz się na samodzielny transport umeblowania do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, powinieneś dysponować własnym pojazdem, który umożliwi Ci wywóz gabarytów w określone miejsce. W takiej sytuacji powinieneś również posiadać sporo czasu, ponieważ punkt zbiórki może być położony dość daleko od Twojego miejsca zamieszkania.

Pomoc specjalistów w transporcie starych gratów

Skorzystanie z usług specjalistycznej firmy oferującej wywóz i utylizacja mebli z mieszkań, biur i strychu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Często również inne przestrzenie, takie jak strych czy garaż wymagają uprzątnięcia zbędnych gratów.

Sprzątacze zabiorą wszystkie niepotrzebne przedmioty z Twojej przestrzeni i przewiozą je do specjalnej spalarni, a po wykonanym wywozie mebli wykonają profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń.

To jedna z najbardziej opłacalnych opcji na szybki wywóz mebli z mieszkania, ponieważ oszczędzasz swój czas i nie wydajesz wiele więcej pieniędzy, niż sam musiałbyś wydać na paliwo i dojazd do punktu zbiórki.

puste mieszkanie po wyniesieniu mebli

Wysprzątane mieszkanie, po opróżnieniu z rzeczy, które nadają się do utylizacji.

Zarób na starociach – stylowe meble na sprzedaż

Stare meble możesz również sprzedać na aukcji internetowej albo wystawiając ogłoszenie w gazecie. Wybierając tę opcję, musisz jednak liczyć się z tym, że może to potrwać dłuższy czas, zanim znajdzie się chętny na zakup Twoich rupieci. Jeśli jednak wskażesz konkretny mebel i odpowiednio go opiszesz, istnieje szansa, że znajdą się zainteresowani kupcy.
firma sprzątająca Kastelnik

Transport mebli i opróżnianie mieszkań z firmą Kastelnik.

Oddaj stare meble potrzebującym

Ostatnia alternatywa to przekazanie niepotrzebnych przedmiotów i innych gratów osobom, które mogą wykorzystać je ponownie. Wówczas jednak nie zarobisz na tym, ale chętnych może być więcej, niż w przypadku sprzedaży wyposażenia mieszkania. Wystaw ogłoszenie, w którym opisz wskazany mebel i czekaj na odzew ze strony zainteresowanych.
utylizacja starych mebli z mieszkania

Opróżnianie mieszkania po wyprowadzce krok po kroku

Wywóz starych mebli to czynności, które warto odpowiednio zaplanować. W trakcie przeprowadzki może okazać się, że większość gratów z mieszkania, nie przyda się w nowym domu, a Ty nie masz czasu, żeby zająć się ich transportem. Wówczas firma zajmująca się wywozem mebli wykona cały proces w kilku prostych krokach:
 • bezpłatna wycena indywidualna transportu mebli;
 • opróżnianie mieszkanie ze starych mebli i innych niepotrzebnych przedmiotów;
 • segregacja gratów;
 • wywóz odpadów do specjalnej spalarni i bezpieczna utylizacja starych mebli;
 • dezynfekcja pomieszczeń przy użyciu generatorów ozonu albo zamgławiania suchą mgłą.

Czytaj również: Dlaczego nie warto utylizować mebli po zmarłych samodzielnie?

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Często stajemy przed dylematem, co zrobić ze starymi rzeczami, które zalegają w naszych mieszkania. Może to być stara szafa, krzesło, biurko czy też inny mebel, który już nam nie jest potrzebny. Z jednej strony nie chcemy się z nimi rozstawać, ponieważ są to przedmioty, które były z nami przez długi czas, a z drugiej nie mamy miejsca, aby je przechowywać.

“Wyniesienie mebli z mieszkania Warszawa” w woj. mazowieckim to jedna z najczęściej poszukiwanych usług w branży usług transportowych. Korzystając z usług specjalistycznej firmy, możesz liczyć na to, że pracownicy zniosą bezpiecznie wszystkie niepotrzebne przedmioty z ostatniego piętra na sam dół. O co najczęściej pytają lokatorzy, którzy chcą szybko opróżnić mieszkanie?

Ile kosztuje wywóz starych mebli?

Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji; czy czeka się generalny remont, czy zbliża się czas przeprowadzki, oprócz tego, gdzie wyrzucić stare meble, zastanawiasz się na pewno, ile kosztuje wywóz mebli z mieszkania albo ile kosztuje utylizacja kanapy? Cena wywozu mebli zaczyna się od kilkuset złotych, ostatecznie ustalana jest indywidualnie z klientem po wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Doświadczeni pracownicy przyjadą do Twojego domu i ocenią ilość rzeczy do wywozu, a także wielkość powierzchni do dezynfekcji.

Kastelnik – wywóz starych mebli Warszawa – usługi całodobowe 24/7

Usługi związane z wywozem starych mebli nie są kosztownym wydatkiem, a w ramach tej usługi możesz liczyć również na kompleksowe odkażanie całego mieszkania. Pracownicy firmy sprzątającej zabiorą nie tylko stare meble, ale i wszystkie zbędne rupiecie.

Może okazać się, że konieczna jest również utylizacja starych książek albo utylizacja sprzętu RTV. Profesjonalni sprzątacze zajmują się nie tylko utylizacją przedmiotów wielkogabarytowych, ale również utylizacja sprzętu biurowego i drobnych gratów z Twojego mieszkania.

Gdzie oddać stare meble?

Jeśli chodzi o oddanie starych mebli, istnieje kilka dostępnych opcji. Jednym z bardziej ludzkich sposobów jest oddanie ich do organizacji charytatywnej lub fundacji wspierającej osoby bezdomne i potrzebujące wsparcia w tym zakresie. Samodzielna utylizacja mebli to alternatywa, na którą decyduje się tylko cześć osób.

Niechcianych mebli na pewno nie wolno wyrzucać na ulicę, czy zostawiać obok osiedlowych koszy na śmieci. Dużo lepiej wywieźć stare meble do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, gdzie zostaną one zutylizowane w prawidłowy sposób. Starymi meblami często zajmują się firmy sprzątające po zmarłych osobach oraz firmy transportowe przedmioty wielkogabarytowe.

Co zrobić ze starymi rzeczami z mieszkania?

Istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci pozbyć się starych rzeczy z mieszkania, jednocześnie nie niszcząc ich całkowicie. Jeśli Twoje rzeczy (mogą to być stare meble, sprzęt RTV, AGD i tego typu przedmioty) są w dobrym stanie, ale już Ci się znudziły, zawsze możesz oddać je bezpłatnie potrzebującym. W ten sposób nie tylko pomagasz innym, ale także robisz coś dobrego dla środowiska. W ostateczności możesz przekazać wszystkie niepotrzebne przedmioty do utylizacji.

Jak pozbyć się starych ubrań?

Jeśli interesuje Cię utylizacja starych ubrań, to możesz rozważyć następujące opcje: oddać je potrzebującym lub sprzedać w sklepie z odzieżą używaną. Możesz także zorganizować w domu “wymianę” ubrań z przyjaciółmi lub skorzystać z portali społecznościowych, na których możesz ogłosić chęć sprzedaży odzieży.

utylizacja ubrań po zmarłej osobie

Ubrania w mieszkaniu do utylizacji.

Wywóz starych gratów z mieszkania i skuteczna dezynfekcja pomieszczeń

Usługę wywóz mebli po zmarłej osobie należy także uzupełnić o ważny proces, jakim jest dezynfekcja pomieszczeń. Wtedy Twoje mieszkanie będzie nie tylko uporządkowane, ale i świeże i pachnące. W starych meblach i książkach może żyć małe i niepozorne drobnoustroje i roztocza. Zakurzona, pełna bakterii przestrzeń to nie najlepsze miejsce do życia, dlatego warto sięgnąć po profesjonalne odkażanie mieszkania po starych meblach. Sprawdzoną i wysoce skuteczną metodą dezynfekcji mieszkań jest ozonowanie.

Nie dość, że likwiduje wszelkie roztocza i grzyby, to jest w pełni ekologiczny, ponieważ występuje naturalnie w środowisku. Jego zapach można poczuć np. po burzy. Ozonowanie mieszkań to świetny sposób na odświeżenie mieszkania po usunięciu niepotrzebnych gratów. Każdy zakamarek mieszkania zostaje dokładnie zdezynfekowany, a każdy pokój pachnie nowością. Po tak przeprowadzonym sprzątaniu zyskasz uporządkowaną i bezpieczną do życia przestrzeń.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%