Praktyczne Case Study

Usuwanie zapachów

Brzydki zapach w powietrzu? Wiele osób wciąż żyje w błędnym przekonaniu, że nieprzyjemne zapachy można usunąć, stosując odświeżacze powietrza i pochłaniacze brzydkich woni. Jednak takie usuwanie zapachów jest jedynie chwilowym maskowaniem smrodu, a nie skuteczną likwidacją ich źródła. Co więcej, takie nakładanie na siebie różnych woni może skutkować pogorszeniem sytuacji.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Jak usunąć fetor z mieszkania?

Firma Kastelnik od wielu lat pomaga osobom walczącym z przykrymi zapachami nie tylko dymu papierosowego czy smażonej ryby, ale i swądu spalenizny po pożarze, a nawet fetoru po zgonie w mieszkaniu. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów ma szanse powodzenia, tylko w przypadku, kiedy pozbędziemy się źródła smrodu. Wiemy, że skuteczne usuwanie przykrych zapachów wymaga stosowania sprawdzonych metod i profesjonalnych środków do dezodoryzacji, które naprawdę działają.

Kastelnik – usuwanie przykrych zapachów – usługi całodobowe 24/7

Dlatego, aby trwale usunąć nieprzyjemny fetor z pomieszczeń mieszkania, warto zastosować ozonowanie, które cechuje się najwyższą skutecznością, w eliminowaniu niechcianych woni w mieszkaniu. Jedno jest pewne, każdy smród, czy fetor nie ma szans w starciu z ozonem o wysokim stężeniu. Gdzie ozon znajduje jeszcze zastosowanie?

 • W taksówkach miejskich, gdzie mamy do czynienia z dymem nikotyny,
 • W zalanych piwnicach, w których doszło do wylania szamba,
 • W mieszkaniach osób zmarłych, gdzie doszło do wycieku płynów ustrojowych z ciała;
 • W pomieszczeniach gdzie rozlano kwas masłowy, inna nazwa to kwas hialuronowy.

Popularna usługa firmy Kastelnik: usuwanie zapachu kwasu masłowego;

nieprzyjemny zapach w mieszkaniu

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. Ozonowanie może być rozwiązaniem zagadki.

Zobacz wpis na blogu KastelnikDlaczego podłoga po umyciu śmierdzi?

Nieprzyjemny zapach i co dalej?

Masz problem z uporczywym swądem i zastanawiasz się jak wywabić smród z mieszkania? W takim razie powinieneś zadzwonić do firmy sprzątającej, która posiada generatory ozonu do neutralizacji źródła smrodu. Rozwiązaniem tego problemu jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów z mieszkania, czyli profesjonalna dezodoryzacja.

Popularny artykuł na blogu: Czym usunąć zapach z kadzidełka?

Uporczywe wonie mogą skutecznie uprzykrzać życie, bez względu na to, czy to zapach po zwłokach, swąd spalenizny po pożarze czy zapach stęchlizny. Na rynku jest również kilka produktów za pomocą których można zniwelować zapachy po sikach psa, moczu kota, czy też roztwór octu za pomocą, którego można usunąć nieładne zapachy z lodówki. Dezynfekcja to produkt uboczny przeprowadzanaego procesu.

Popularny artykuł na blogu: Jak zlikwidować zapach moczu kota?

Jak usunąć zapach moczu pasa lub kota?

Po pierwsze należy wyczyścić miejsce w którym pies lub kot oddał mocz, a następnie zneutralizować zapach za pomocą odświeżacza powietrza na bazie etanolu. Dobre produkty w sprayu wykazują zazwyczaj działanie antybakteryjne i ograniczają rozwój szkodlwiych drobnoustrojów.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?

Jest kilka sposobów na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Jednym z nich jest zakup octu. Należy wykonać roztwór octu z ciepłą wodą w proporcji 3 łyżki octu na 1 litr wody, a następnie umyć tym roztworem wnętrze swojej lodówki. Pozostawić na 15 minut, a następnie wytrzeć czystą szmatką. Dalej nie wiesz, jak pozbyć się zapachów z lodówki?

Zobacz jak przebiegał proces dekontaminacji: usuwanie zapachu po kwasie masłowym w Gliwicach

Innym sposobem jest użycie sody oczyszczonej. Musisz zrobić mieszankę sody oczyszczonej z ciepła wodą, a następnie nałożyć ją na wyczyszczone wnętrze. Przy intensywnych zapachach roztwór należy wykonać w proporcji 1:1. Pozostawić na 30 minut, a następnie wytrzeć dokładanie wnętrze lodówki wilgotną ściereczką. Opcjonalnie można wykonać ozonowane lodówki. Tego typu zabiegi przeprowadza się dość często w zaniedbanych mieszkaniach.

Po takim specjalistycznym czyszczeniu i usunięciu nieprzyjemnych zapachów warto we wnętrzu lodówki umieścić na talerzyku kilkanaście gramów ziaren kawy. Jeśli nieprzyjemny zapach nie zniknie, to można spróbować zabieg powtórzyć.

Ziarna kawy pomogą wchłonąć brzydki zapach z lodówki

Kawa ma właściwości absorbujące nieprzyjemne zapachy.

Jak pozbyć się zapachu starego domu?

Nieprzyjemny odór starego domu np., w piwnicy zabytkowej kamienicy może mieć wiele źródeł — pleśń, zanieczyszczenia powietrza, zwierzęce nieczystości, a nawet drewniane elementy budynku i inne materiały budowlane. Kluczem do zminimalizowania niechcianych zapachów jest regularne wietrzenie pomieszczeń, ale też usunięcie pleśni i grzybów ze ścian.

Jak usunąć zapach padliny w domu?

Aby skutecznie usunąć zapach padliny w domu, musisz podjąć kilka konkretnych kroków. Przede wszystkim, niezwykle istotne jest zidentyfikowanie i usunięcie źródła nieprzyjemnego zapachu. Może to wymagać dokładnego przeszukania domu, szczególnie jego zakamarków. Jeżeli źródło zapachu pochodzi z miejsca trudno dostępnego, skorzystanie z pomocy profesjonalistów może okazać się niezbędne.

Przykra woń padliny to często smród nie do usunięcia, tak się na początku wydaje. Okazuje się, że kiedy źródło zapachu zostanie usunięte, wystarczy przewietrzyć dom, i problem znika. Ta prosta czynność pozwoli na wymianę powietrza w pomieszczeniach i rozprowadzenie świeżego tlenu, który naturalnie pomoże zniwelować resztki zapachu.

Na koniec, warto wypróbować pochłaniacz zapachów, domowe sposoby dają wiele możliwości, by w za pomocą naturalnych absorbentów zapachów, takich jak soda oczyszczona lub węgiel aktywowany pozbyć się niechcianego zapachu. Te substancje są zdolne do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów w tym od zwierzęcych, przyczyniając się do neutralizacji smrodu.

Usuwanie brzydkich zapachów za pomocą ozonu

Eksperci z branży DDD przekonują, że najskuteczniejszą formą dezodoryzacji jest ozonowanie. Ozon jako silny utleniacz wchodzi w reakcje z cząsteczkami zapachów, powodując ich neutralizację. Okazuje się, że zwykłe ozonowanie przy odpowiednim stężeniu pomoże usunąć nieprzyjemny zapach po zwłokach czy swąd spalenizny. Wystarczy zaledwie kilka godzin, by trwale wyeliminować drażniący fetor z mieszkania.

Uderzamy solidną dawką ozonu w kwas masłowy

Czasami technicy uzupełniają ten proces o zamgławianie suchą mgłą, które także doskonale oczyszcza pomieszczenia z niechcianych woni. Wiele osób pyta również o usunięcie smrodu po maślanie sodu, popularnym kwasie masłowym i tu również jest pozytywna informacja. Odpowiednio duże stężenie ozonu usuwa nieprzyjemny zapach kwasu masłowego. Czy można chcieć czegoś więcej, od środka do dezodoryzacji?

Ozonowanie pomieszczeń jako skuteczny sposób na likwidację smrodu

Ozonowanie mieszkania to obowiązkowy krok w dezynfekcji pomieszczeń, nie tylko w branży funeralnej. Oprócz tego, że ozon usuwa wszelkie drobnoustroje, jak i grzyby, pleśnie i niebezpieczne drobnoustroje to trwale eliminuje każdy nieprzyjemny zapach. Ozon to bezbarwny gaz składający się z trzech atomów tlenu, co stanowi jego alotropową formę i świetnie sprawdza się przy likwidacji niechcianego zapachu.

Powstaje on na skutek elektrostatycznych wyładowań np. podczas burzy lub w generatorze ozonu, co powoduje, że po zabiegu ozonowania możemy poczuć orzeźwiający przyjemny zapach.

Usuwanie brzydkich zapachów przy pomocy ozonu nie powoduje żadnych ubocznych efektów, a przynosi całą masę korzyści:

Nieprzyjemne zapachy, jak sobie z nimi poradzić?

Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych uznaje się za skuteczny sposób na likwidację smrodu spalenizny, co zyskuje na popularności z każdym rokiem. Usuwanie brzydkich zapachów tą metodą sprawdzi się również w trakcie realizacji usługi tj. dezynfekcja pojazdów:

 • Samochodach osób palących,
 • Domach spalonych w wyniku wybuchu ognia — ozonowanie po pożarze,
 • Mieszkaniach alergików,
 • Pomieszczeniach szpitalnych, gdzie doszło do skażenia mikroorganizmami.

Co niezwykle istotne, ozonowanie nie tylko usuwa uporczywą woń w pomieszczeniu, a przede wszystkim całkowicie likwiduje jego źródło.

Ozon eliminuje grzyby i pleśnie, które bardzo często powodują powstawanie brzydkiego smrodu w domu. Zapach stęchlizny jest nam wszystkim dość dobrze znany. Stare rzadko odwiedzane pomieszczenia są nim często przesiąknięte od podłogi, aż po sufit. Warto dodać, że ozonowanie usuwa nie tylko niechciany fetor w powietrzu, ale i na elementach wyposażenia mieszkania. Żadne odświeżacz powietrza nie działa, tak dobrze.

specjalistyczne Usługi dezodoryzacji ozonem

Jednym słowem ozon odgrywa ważną rolę podczas dezynfekcji kuchni, piwnicy, czy stęchłego strychu. Użycie niskiej jakości produktu nie ma takiej skuteczności. Wiele profesjonalnych firm sprzątających na wyposażeniu generatory ozonu i to właśnie nim jest w stanie świetnie wydezynfekować powietrze. Ta metoda dezodoryzacji ma również wiele możliwości w likwidacji różnych źródeł nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu:

 • Usuwa zapachu starego domu,
 • Likwiduje zapach dymu tytoniowego,
 • Eliminuje zapach stęchlizny z pomieszczeń i mebli,
 • Usuwa zapachy pochodzenia ludzkiego, np. fetor po śmierci, fekalii i płynów ustrojowych,
 • Pomaga pozbyć się woni odzwierzęcych np. smrodu kociego moczu,
 • Neutralizuje zapach spalenizny po pożarach,
 • Likwiduje smród padliny na strychu, w piwnicy,
 • Eliminuje zapachy nieorganiczne, np. woń klejów, farb, rozpuszczalnika po remoncie,
 • Stanowi dobry sposób na zawilgocenie i zagrzybienie domu, np. po zalaniu, zawilgoceniu, wylaniu szamba,
 • Pomaga przygotować mieszkanie do sprzedaży, odświeżając wnętrza.
dezynfekcja klatki schodowej

Neutralizacja odoru na klatce schodowej środkiem chemicznym, który jest aplikowany zamgławiaczem ULV.

Czy choinka zapachowa może zastąpić ozonowanie?

Specjaliści z firmy Kastelnik wykonują usuwanie nieprzyjemnych zapachów, wykorzystując przemysłowe generatory ozonu o mocy od 40 do 240 g/h. Ozon wnika w mikrocząsteczki i neutralizuje je, pozostawiając świeży zapach przypominający ten po burzy. Tak przeprowadzona dezodoryzacja np. w samochodzie jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Należy pamiętać, że wiele osób często kupuje szeroko reklamowany produkt w internecie, który ma na celu zamaskowanie zapachu, ale to nie jest to samo.

Żadna choinka zapachowa nie zastąpi ozonowania. Tylko wykonanie dezodoryzacji powietrza przy odpowiednio wysokim stężeniu ozonu wraz z pomiarem ilości ppm, da gwarancje jakości z przeprowadzonego zabiegu.

Zapach stęchlizny na kanapie, czy jest szansa na jej uratowanie?

Zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu stęchlizny z kanapy? Odświeżacze powietrza nie pomogą, a brzydki zapach będzie jedynie tuszowany. Warto sięgnąć po ofertę na likwidowanie wszelkich nieprzyjemnych woni w pomieszczeniach mieszkania, ale i wnętrza samochodu czy też piwnicy. Solidne wymycie kanapy odkurzaczem piorącym z dobrą chemią oraz ozonowanie lokalu z wyczyszczonymi meblami może być kołem ratunkowym dla nadszarpniętego zębem czasu wyposażenia naszego mieszkania.

Pochłaniacz zapachów i domowe sposoby czy profesjonalna usługa dezodoryzacji?

Nieprzyjemne zapachy są częstym problemem osób mieszkających w starych domach, ale uporczywe wonie mogą pojawiać się również nagle, np. na skutek wybicia szamba. Być może sam doświadczyłeś takiego zdarzenia, przez które teraz w Twoim mieszkaniu unosi się smród nie do zniesienia.

Sprzątanie piwnicy po zalaniu fekaliami to nie jest zadanie, którego podejmujemy się chętnie, po wykryciu awarii kanalizacji. Zastanawiasz się pewnie, czy wybrać pochłaniacz zapachów i domowe sposoby, a może najlepszym wyborem jest profesjonalna usługa dezodoryzacji?

Roztwór z octu czy sok z cytryny — domowe sposoby na zapachy

Jedno jest pewne, nieprzyjemnego zapachu nie da się usunąć sodą oczyszczoną, sokiem z cytryny albo przygotowując roztwór z octu.

Takie domowe sposoby mogą być skuteczne na eliminację zapachów ze smażenia obiadu, ale znacznie trudniej jest usunąć zapachy, których źródło jest o wiele bardziej poważne, dlatego fachowa dezodoryzacja będzie najlepszym rozwiązaniem.

Chodzi o takie rodzaje woni jak fetor spalenizny po pożarze, kiedy ten uporczywy aromat wnika w osmolone sadzą ściany, zasłony, dywany i inne materiały tekstylne, dlatego ukrywanie go np. zapalając kadzidełka, nie przyniesie nigdy pożądanego efektu.

Czytaj również: Jak wyglądało ozonowanie domu po pożarze w Krakowie?

dezodoryzacja samochodu

Dezodoryzacja samochodu, urządzeniem do zamgławiania ULV.

Od czego rozpocząć dezodoryzację? Wskazujemy najlepszy sposób

Warto zadbać o prawidłowe zneutralizowanie niechcianych woni, decydując się na profesjonalną usługę dezodoryzacji bez użycia wody. Wykonać ją można szybko za pomocą ozonu, ale przede wszystkim likwidując źródło zapachu i pozostawiając w Twoim mieszkaniu przyjemny zapach odświeżonego powietrza. Przy okazji we wszystkich pomieszczeniach zostaną wyeliminowane wszelkie bakterie, roztocza i źródła alergenów.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z domu krok po kroku

Nieprzyjemne zapachy eliminujemy szybko i sprawnie, wykorzystując najskuteczniejszą na rynku metodę, jaką jest ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie powietrza z nadtlenkiem wodoru. Kastelnik posiada kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu, co pozwala na odświeżenie ogromnej powierzchni nawet w kilka godzin. Oferta dezodoryzacji dostępna jest na terenie całego kraju we wszystkich większych miastach. Proces ozonowania likwidujący każdy nieprzyjemny zapach przeprowadza się w następujących krokach:

 • lokalizacja źródła fetoru w mieszkaniu;
 • usunięcie podłoża smrodu, wyrzucając zdechłe zwierzęta, albo zgniłe śmieci;
 • jeśli źródła nie da się usunąć fizycznie, od razu przechodzimy do ozonowania;
 • umiejscowienie i włączenie generatorów ozonu w pomieszczeniach;
 • ustawienie właściwej mocy i czasu trwania ozonowania;
 • w tym czasie powietrze wpada na płytki generatora ozonu, a dalej do wentylatora;
 • następnie wyładowania elektryczne rozdzielają cząsteczki tlenu, a ozon jest wydzielany;
 • nieprzyjemny zapach zostaje skutecznie zlikwidowany.

Popularna usługa: odgrzybianie ścian w woj. małopolskim

nieprzyjemna woń, jak usunąć

Na czym polega usuwanie nieprzyjemnych zapachów ozonem?

Profesjonalne usuwanie zapachów jest proste, a to za sprawą generatorów ozonu o przemysłowej mocy oraz fachowej wiedzy specjalistów z branży DDD, jak z nich korzystać. Wystarczy dobrze zabezpieczyć pomieszczenie, zamknąć okna i drzwi i uruchomić ozonator na odpowiednio długi okres.

Do mierzenia stężenia ozonu niezbędny jest czujnik stężenia ozonu, który wskaże poziom ozonu w zagazowanym powietrzu. Nie można jednak zapomnieć o regularnym serwisie tego urządzenia, podczas którego miernik poddawany jest okresowej kalibracji. Dezynfekcja ozonem ma zastosowania nie tylko w branży usług sprzątania, ale również w branży medycznej czy też przemyśle spożywczym.

Z firmą Kastelnik śmiało, można usunąć źródła wszystkich brzydkich zapachów, od fetoru stęchlizny po smród jadów trupich po zwłokach. Warto dbać o dobrą jakość powietrza w we wnętrzu własnych czterech kątów, co na pewno poprawi Twój nastrój i jakość życia.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Ozonowanie przedszkola, mieszkania, czy biura to bezpieczny sposób na usunięcie nieprzyjemnych odorów z dowolnego miejsca w domu. Ten proces dezodoryzacji jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin, pod warunkiem wykonywania go przez osoby posiadające odpowiednie przeszkolenie z obsługi urządzeń do ozonowania. Silne i nieprzyjemne wonie można likwidować w samochodach, lokalach mieszkalnych oraz pomieszczeniach biurowych. O co pytają najczęściej osoby, które szukają usługi ozonowania?

firma od ozonowania

Kastelnik – firma od ozonowana biur i mieszkań.

Ile kosztuje usuwanie zapachów w pomieszczeniu?

Cena za usuwanie zapachów w mieszkaniu uzależniona jest od kubatury ozonowanego pomieszczenia. Koszt ten najczęściej zaczyna się od kilkuset złotych w przypadku małego mieszkania i może wynieść do kilku tysięcy złotych za usuwanie zapachów w dużym zakładzie produkcyjnym.

Jak usunąć zapach stęchlizny z mebli w domu?

Zapach stęchlizny jest jednym z bardziej uporczywych odorów i nie eliminują go żadne domowe sposoby. Okazuje się, że ozonowanie drewnianych mebli często pozwala na pozbycie się niechcianego fetoru, w tym także stęchlizny, usuwając także grzyby i pleśnie, które go dodatkowo intensyfikują. Przed dezodoryzacją powietrza ozonem należy pozbyć się źródła nieprzyjemnego zapachu i sprawdzić poziom wilgotności ścian, jaki panuje w budynku.

Czy można ozonować ubrania?

Ozonowanie szafy z ubraniami to jest metoda na eliminację alergenów i mikroorganizmów, które mogą być obecne na tkaninach. Ubrania można ozonować, bez przeszkód, należy jednak pamiętać o otwarciu drzwi do szafy.

Czym usunąć zapach spalonej patelni?

Spalony garnek prawie zawsze emituje, czyli wydziela zapach spalenizny, którego lepiej nie zostawić bez opieki. Ostry zapach spalenizny należy szybko zneutralizować, a można to zrobić w następującej kolejności.

Po pierwsze – spalona patelnia musi zostać wyniesiona na zewnątrz, przy czym nie wolno jej zalewać wodą. Drugą czynnością będzie wywietrzenie mieszkania i wypranie wszystkich tkani, a na koniec zaleca się 30-minutowe ozonowanie mieszkania. Usuwanie nieprzyjemnego zapachu po oleju z frytek nie będzie wymagało, aż tak długiego czasu ozonowania, ale procedura dezodoryzacji jest taka sama.

Co robić, by nie palić garnków?

Wiele osób ucina sobie krótką drzemkę i w tym czasie dochodzi do wybuchu oleju, w trakcie którego zapach tłuszczu eksploduje po całej kuchni. Rozwiązaniem jest ustawienie budzika, który nie pozwoli nam zasnąć w czasie gotowania. Usuwanie zapachu spalonej patelni to prosta i szybka procedura, która razem z wietrzeniem pomieszczeń zajmuje mniej niż godzinę.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%