Praktyczne Case Study

Grupa Kastelnik wstrzymuje czyszczenie suchym lodem przez brak CO2.

Ograniczenie produkcji nawozów azotowych i wstrzymanie dostaw suchego lodu jest bezpośrednim powodem ograniczenia dostaw usługi, związanej z myciem suchym lodem przez firmę Kastelnik.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7
Kryzys w dostawie suchego lodu

Zestalony dwutlenek węgla jest dziś na wagę złota. Suchy lód w urządzeniu firmy Kastelnik.

Brak suchego lodu wstrzymuje produkcję branży spożywczej i przemysłowej

Implikacje związane ze wstrzymaniem produkcji nawozów sztucznych w zakładach należących do Grupy Azoty i Anwilu dotykają nie tylko branżę spożywczą. Brak suchego lodu na rynku w ostatnich tygodnia sierpnia 2022 roku oznacza również wstrzymanie czyszczenia suchym lodem przez firmę Kastelnik. Z informacji uzyskanych od zarządu spółki wynika i zapasy dwutlenku węgla, jakie posiada firma sprzątająca Kastelnik wystarczą maksymalnie na najbliższe 7 dni.

Czyszczenie suchym lodem wstrzymanie usług Kastelnik

Mycie maszyn suchym lodem w firmie Kastelnik zostaje wstrzymanie do odwołania.

Zachowanie higieny linii produkcyjnych bez suchego lodu

Zagwarantowanie ciągłości produkcji w branży spożywczej to sprawa bezpieczeństwa żywnościowego na terenie całego naszego kraju. W piątek, 26 sierpnia 2022 roku wielu producentów napojów, piwa i innych firm np. z branży mleczarskiej ogłosiło, że brak dostępności suchego lodu na rynku jest bezpośrednim powodem wstrzymania ich produkcji. Oznacza to, że może zabraknąć w najbliższym okresie nie tylko nabiału, przetworzonych warzyw i owoców, ale również produktów z mięsa. Nie wszystkie te firmy mają wystarczające zapasy dwutlenku węgla i suchego lodu.

Gdzie kupić suchy lód?

Gdzie kupić suchy lód to najczęściej stawiane pytanie w branży przemysłowej.

Brak dostępności suchego lodu i CO2 – wstrzymanie dostaw

Kastelnik świadczy usługi czyszczenia suchym lodem w wielu zakładach produkcyjnych na terenie całego kraju, a brak suchego lodu i CO2 uniemożliwia dalsze świadczenie usług specjalistycznego sprzątania z wykorzystaniem tej metody. Ogólnopolski sztab kryzysowy szuka już alternatywnych sposobów związanych z zachowaniem higieny na liniach produkcyjnych bez suchego lodu. Warto dodać, że brak dwutlenku węgla oznacza katastrofę nie tylko dla firm świadczących usługi sprzątania z wykorzystaniem zestalonego dwutlenku węgla, ale również dla całej branży produkcji branży mleczarskiej i piwowarskiej. Jakie branże dotyka ta sytuacja?

 • Przemysł spożywczy np. mleczarski, mięsny,
 • Rolnictwo,
 • Branżę piwowarską i produkcję napojów gazowanych,
 • Branżę medyczną,
 • Usługi transportu suchym lodem.
Transport suchego lodu

Transport w suchym lodzie jest zagrożony perturbacjami na rynku.

Bez rządowej pomocy, przemysł spożywczy czeka głęboki kryzys

Jak podają źródła rządowe, Jacek Sasin ma w głowie pomysł, na rozwiązanie problemu braku dwutlenku węgla i suchego lodu na rynku. Przerwane łańcuchów dostaw w zakresie ograniczenia produkcji nawozów azotowych i produktów pokrewnych, które powstają podczas pracy instalacji amoniaku to poważny problem. Wysoka inflacja oraz astronomiczne ceny gazu ziemnego doprowadziły do wstrzymania produkcji nawozów azotowych, oraz suchego lodu przez Grupy Azoty i Anwil.

Kryzys w dostawach suchego lodu

Pocieszającą informacją jest fakt, że część zakładów produkcyjnych w tym zakłady mięsne mają zapasy dwutlenku węgla na kilka dnia. Wiele firm, liczy, iż pomoc rządowa związana z kryzysem dostępności suchego lodu na polskim rynku, zostanie szybko udzielna i produkcja zestalonego dwutlenku węgla zostanie niezwłocznie wznowiona.

Gdzie kupić suchy lód?

W ostatnich dniach wakacji 2022 roku wciąż brakuje suchego lodu i CO2 na rynku. Wszystko za sprawą wstrzymywania produkcji przez duże zakłady chemiczne. 29 sierpnia br. Anwil S.A. podała do publicznej wiadomości, że wznawia produkcję nawozów, a to dobrze wróży dla firm zajmujących się produkcją suchego lodu. Takie informacje to szansa na szybkie zażegnanie kryzysu związanego ze wstrzymaniem produkcji nawozów sztucznych i produktów pokrewnych.

W normalnych warunkach zestalony dwutlenku węgla dostępny jest sklepach branżowych szeroko rozumianej branży produkcyjno-chłodniczej np. w Linde Gaz Polska. Sklepy te zajmują się najczęściej nie tylko sprzedażą, ale również produkcją zestalonego dwutlenku węgla. Z uwagi na fakt, iż suchy lód w warunkach normalnych nie topi się, lecz sublimuje- możliwy jest też zakup przez Internet i transport w pojemnikach termicznych. Niewielkie ilości suchego lodu przydatnego na przykład podczas obrzęków, usunięcia zęba czy innych tego typu dolegliwości- można także nabyć w aptekach.

Aktualizacja z dnia 20.10.2022 w sprawie wznowienia usług mycia suchym lodem – oświadczenie zarządu Kastelnik

Usługi czyszczenia suchym lodem zostały wznowione we wszystkich województwach na terenie całego kraju, tj. od poniedziałku, z dniem 20 października 2022 r. Osoby zainteresowane prosimy zadzwonić pod lokalny numer obsługi klienta, aby umówić termin spotkania z przedstawicielem handlowym.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogły powstać z powodu braku realizacji usług specjalistycznego sprzątania płatkami lodu. Dodatkowo pragniemy poinformować, iż 42 tygodniu 2022 r., w naszej firmie wznowiono wszystkie usługi  mycia za pomocą suchego lodu dla klientów indywidualnych i firm.

W celu nawiązania współpracy oraz otrzymania aktualnego cennika prowadzonych przez Grupę Kastelnik usług czyszczenia przy użyciu suchego lodu należy skontaktować się z naszymi konsultantami telefonicznymi lub wysłać zapytanie mailowo.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%