Zwalczanie prusaków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odkrywamy tajemnice walki z insektami. Jakie są sposoby na zwalczanie prusaków w domu?

Prusaki to potoczna nazwa insektów o nazwie karaczany prusaki, czyli blatta orientalis. Czasami określane są jako karaczany, karakany albo karaluchy. Jednak karaluchy i prusaki to nie to samo. Prusaki poruszają się znacznie szybciej, a ponadto ich ubarwienie jest o wiele jaśniejsze, wpadające w odcień bursztynowy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wytępić pluskwy?

Dezynfekcja karaluchów

Podczas naszych zleceń usuwania insektów pozbywamy się karaluchów.

Dezynfekcja prusaków – zaufaj profesjonalistom

Karaluchy i prusaki różnią się także budową; tułów karalucha jest większy i solidnie zbudowany. Inną odmianą karaczanów jest przybyszka amerykańska. Od prusaka odróżnia ją to, że przybyszka amerykańska jest nieco ciemniejsza i większa. Aby rozpoznać prusaka, warto zwrócić uwagę na jego przedplecze, na którym znajdują się ciemne pasy, dodatkowo posiada on również czułki. Jednakże to nie ich wygląd jest tym, co sprawia, że nie chcemy ich w swoich mieszkaniach.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak usunąć karaluchy?

Dokładne zwalczanie prusaków

Gdzie najczęściej żerują noce owady?

Insekty te mogą być niebezpieczne. Poruszając się z łatwością i niebywałą szybkością, potrafią bez problemu chodzić po gładkich, ale również szorstkich powierzchniach. Prusaki uwielbiają wilgotne i ciepłe miejsca, dlatego lgną do Twojego mieszkania i do jedzenia. Owady te spotkać można w kuchni, gdzie przychodzą do resztek jedzenia, ale mogą bytować w całym mieszkaniu.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Na czym polega likwidacja pluskiew?

Warto dodać, iż prusaki najczęściej żerują w nocy, siedząc w szafkach w kuchni, gdzie wkradają się do jedzenia. Insekty te są wszystkożerne, choć najbardziej lubują się w owocach, pieczywie, warzywach i produktach sypkich. Gdy pojawiają się w jedzeniu, zanieczyszczają je swoimi odchodami, pozostawiając w pożywieniu mnóstwo bakterii i pleśni.

Firma DDD

Skutecznie usuwamy chorobotwórcze drobnustroje.

Szkodliwość związana z tymi insektami dotyczy również tego, że mogą one przenosić choroby wirusowe i bakteryjne, takie jak: gruźlica, biegunka, tężec, a nawet dżuma i cholera. Jeśli masz prusaki w swoim mieszkaniu, może to być niebezpieczne zarówno dla Ciebie, Twoich dzieci, jak i zwierząt domowych. Dlatego warto poznać skuteczne sposoby na zwalczanie karaluchów i prusaków w domu.

Jak skutecznie zwalczać prusaki w domu?

Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo, z jakim wiąże się bytowanie prusaków w naszym domu, istotną kwestią pozostaje skuteczna trutka na te owady i ich profesjonalne zwalczanie. Zwalczanie prusaków przy pomocy domowych sposobów jest możliwe, jednakże przynosi krótkotrwałe efekty. Jeśli karaczanów jest niewiele, można wypróbować skuteczny środek, na który składa się mieszanka cukru i kwas borowy.

Kastelnik – zwalczanie prusaków – usługi całodobowe 24/7

Zwabione taką mieszanką prusaki, przenoszą kwas borowy do miejsc żerowania i przenoszą go na inne karaluchy. Tak przygotowane pułapki warto rozstawić w zakamarkach, w których bytują te szkodniki. Kwas borowy to substancja czynna, która działa trująco na te owady, doprowadzając do ich śmierci. Należy uważać podczas zwalczania karaluchów i prusaków w ten sposób, ponieważ wspomniany kwas jest trujący także dla ludzi i zwierząt domowych. W Internecie znaleźć można sporo takich przepisów na to, jak się pozbyć karaczanów, ale kiedy szkodników jest sporo, w większości przypadków to za mało.

Wywóz mebli

Aby skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Kiedy prusaki bytują w mieszkaniu w większych ilościach, domowe sposoby mogą nie wystarczyć i konieczna jest specjalistyczna dezynsekcja, opryskiwanie i deratyzacja.

Zamgławianie ULV jako niezawodna metoda na zwalczanie prusaków

Kastelnik – zamgławianie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

W momencie, gdy te insekty pojawiają się w zakamarkach naszego mieszkania, najlepiej działać szybko i skorzystać z usług specjalistów w zakresie dezynsekcji. Jedną z metod pozwalającą na skuteczne zwalczanie karaluchów i prusaków w domu, jest zamgławianie ULV. Sposób ten polega na rozprowadzaniu mikroskopijnych kropelek środka biobójczego.

Karaczany w mieszkaniu

Na każde zlecenie przyjeżdżamy w jak najszybszym możliwym czasie.

Preparat ten rozprowadzany jest po całym mieszkaniu i dociera do najmniejszych szczelin i zakamarków, skutecznie eliminując karaluchy i prusaki. Mgła powstała poprzez zamgławianie ULV osiada na powierzchniach w mieszkaniu, a oprysk wysycha, tworząc mikrokapsułki, które, tworząc swego rodzaju pułapki, pękają dopiero w momencie kontaktu z karaluchami. Na skutek tego ochrona pomieszczeń zostaje wydłużona nawet do kilku tygodni, co zwiększa szansę na efektywną likwidację karaluchów i prusaków.

Skąd wychodzą i gdzie żyją karaczany?

Skąd się biorą karaluchy i prusaki w naszym domu? Najczęściej przychodzą one ze zsypów śmieci, ewentualnie od sąsiadów, przedostając się wentylacją w łazience. Często szkodniki te pojawiają się w wielorodzinnych blokowiskach, przechodząc rurami centralnego ogrzewania. Owady te rozprzestrzeniają się po wszystkich zakamarkach mieszkania i bardzo szybko się rozmnażają.

Zarówno karaluchy, jak i prusaki spotkać można w domach i mieszkaniach, ale i w restauracjach, hotelach i szpitalach. Prusak to owad, który żyje wszędzie tam, gdzie są ludzie, do przeżycia potrzebuje bowiem wody i ciepła. Często tworzą kryjówki w szafkach, za listwami, w okolicy kuchenki i zlewozmywaka. Pozostają w tych miejscach stale, a wychodzą jedynie w celu zdobycia pokarmu.

Domowe sposoby na zwalczanie karakanów kontra profesjonalna dezynsekcja

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – szybki kontakt, 7 dni w tygodniu

Istnieje całkiem sporo domowych sposobów na zwalczanie karaluchów i prusaków, jednakże większość z nich nie wyróżnia się większą skutecznością. Podkreśla się, że ocet, piwo i ziele angielskie działają odstraszająco na te owady.

W ostateczności można z nich skorzystać i sprawdzić, czy populacja insektów się zmniejsza, przy czym należy pamiętać, iż takie domowe sposoby stosuje się na własną odpowiedzialność. Walka z karaluchami przy pomocy domowych sposobów może skutkować tym, że ich ilość z czasem wzrośnie, a szkodniki zaczną rozprzestrzeniać się także u naszych sąsiadów. Tak wędrujące plagi mogą zwabić także inne insekty, takie jak pluskwy i wszy.

Odpowiednim wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy wykorzystują innowacyjne metody do zwalczania karaczanów. Specjaliści zachęcają do użycia zamgławiania przy pomocy suchej mgły, a także stosowania oprysków substancjami biobójczymi, które efektywnie pomagają w zwalczaniu prusaków.

Stosowanie oprysków oraz nakładania specjalnego żelu zawierającego aktywne substancje na karaluchy w zakamarkach, w których bytują to jedyna gwarancja skutecznego wyeliminowania tych owadów.

Profesjonalna dezynfekcja

Oferujemy profesjonalną dezynfekcję!

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Po fachowej dezynsekcji karaczanów można zastosować również ozonowanie pomieszczeń, które dodatkowo likwiduje wszelkie bakterie i wirusy, jakie mogły namnożyć się w pomieszczeniach na skutek inwazji szkodników. Używanie ozonu do usuwania skutków bytowania karaluchów w naszym domu, oprócz zwalczania ich, pozwala też na eliminację nieprzyjemnych zapachów. O co pytają osoby zainteresowane zwalczaniem prusaków?

Sprzątanie karaluchów

Prusaki w domu. Jak się pozbyć karaczanów raz na zawsze?

Zwalczanie karalucha to niełatwe zadanie. Ponieważ karaczany rozmnażają się niezwykle szybko, podjęcie natychmiastowych działań jest niezwykle ważne. Warto pamiętać, że domowe metody zwalczania karaluchów, oraz prusaków mogą nie zadziałać. Najlepszym sposobem, na to, by trwale usunąć skupiska prusaków, jest wykorzystywanie fachowych metod zwalczania tych owadów. Co ciekawe, karaluch jest w stanie wytrzymać bez jedzenia nawet 40 dni!

Innowacyjna technologia pomaga w tępieniu karaluchów

Aby pozbyć się tych niechcianych szkodników, dobrym rozwiązaniem jest kontakt ze specjalistyczną firmą sprzątającą Kastelnik. Wykorzystujemy innowacyjne technologie i sprzęty, którym nie podoła żaden karaluch, ani żadne z podobnych owadów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%