Wycinka i przycinanie drzew
metodą alpinistyczną
Katowice - Śląsk

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Profesjonalna wycinka drzew, metody alpinistyczne

Wycinka drzew przy użyciu technik alpinistycznych, to jedna z usług, którą oferuje Ci nasza spółka. Przycinanie gałęzi oraz pielęgnacja drzewa, pozwala zapanować nad problemem, z którym będziesz musiał zmierzyć przyszłości.

Wycinanie drzew

Dysponujemy wiedzą oraz specjalistycznym sprzętem, zaprojektowanym do profesjonalnego wycinania drzew.

Pielęgnacja drzew

Skuteczne przycinanie drzew bez względu na ich wysokość. Działamy szybko i bezpiecznie. Nie pozwól by problem urósł jeszcze wyżej.

Usuwanie konarów

Przerośnięte konary i odstające gałęzie stanowiących potencjalne zagrożenie dla otoczenia. Nasza ekipa skutecznie usunie to zagrożenie.

wycinka drzew katowice cennik

Usługi specjalistyczne

Realizujemy jednorazowe oraz cykliczne zlecenia dotyczące prac alpinistycznych dla na małych i dużych firm. Profesjonalne czyszczenie rynien, dachów oraz mycie okien na wysokości.

Czyszczenie rynien

Usuwanie zalegająca w rynnach liści lub kawałków gałęzi, które stanowią problem przy odprowadzaniu wody do rury spustowej.

Mycie okien na wysokości

Gruntowne mycie okien oraz dużych powierzchni szklanych na wysokości o utrudnionym dostępie. Specjalistyczny sprzęt gwarancją bezpieczeństwa świadczonej usługi.

Wycinka drzew – Katowice i Śląsk

Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem specjalistów, posiadających uprawnienia związane z przeprowadzeniem prac na wysokości, dodatkowo każdy z naszych pracowników posiada ukończone szkolenie tj. “Arborysta – wycinka i pielęgnacja drzew na wysokości”.

Kastelnik – wycinka drzew – potwierdzone certyfikatem

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w temacie wycinki drzew w Katowicach i na Śląsku. Działamy również w innych miastach aglomeracji województwa Śląskiego np. Będzin, Tychy, Zabrze, Gliwice.  Naszą pracę rozpoczynamy od oceny ryzyka i stopnia trudności związanego z usunięciem drzewa. Specjalizujemy się w tak zwanych trudnych przypadkach. Wycinkę drzew przeprowadzamy raczej z wykorzystaniem technik linowych zamiast samochodu typu zwyżka.

Jeżeli szukasz pomocy związanej z wycinką drzewa lub jego pielęgnacją, nasza wiedza dot. rozmiaru i kondycji drzew pozwoli określić rodzaj, zabiegów pielęgnacyjnych niezbędnych do bezpiecznej koegzystencji na linii drzewo-człowiek. Przeprowadzamy cięcia korekcyjne a w szczególnych przypadkach stosujemy niezbędne wiązania czy podpory. Obecność drzewa w mieście czy na Twoim osiedlu to dar, o który powinniśmy wspólnie dbać, nie tylko w wyniku wichury lub incydentalnych zdarzeń, ale również planować jego pielęgnację w sposób cykliczny i przemyślany. 

Co mówią przepisy na temat wycinania drzew?

 • Drzewo lub krzewy można usunąć z nieruchomości tylko po uzyskaniu stosownego zezwolenia wydawanego przez wójta, burmistrza, prezydenta miasta. Zazwyczaj uzyskanie niezbędnego pozwolenia jest jedynie formalnością, a po jego uzyskaniu możemy przystąpić do pracy
 • Urząd przed wydaniem decyzji dotyczącej wycinki drzew, dokonuje oględzin nieruchomości (teoretycznie) i ma miesiąc na wydanie pozwolenia. Z doświadczenia wiemy, iż w Katowicach i innych miastach aglomeracji Śląskiej takich jak;  Chorzów, Bytom, Zabrze sprawy załatwiane są dość sprawnie
 • Wniosek dotyczący uzyskania pozwolenia na wycinkę drzew, powinien zawierać:
  a). tytuł prawny do nieruchomości
  b). przeznaczenie terenu i termin
  zamierzonego usunięcia drzewa
  c). nazwę gatunku drzewa lub drzew
  d). obwód pnia na wysokości 130 cm licząc od nasady
  e). 
  przyczynę wycinki
  f). rysunek oraz mapę określającą usytuowanie drzewa do usunięcia.
 • Przepisów tych nie stosuje się do drzew owocowych, na plantacjach i do tych, których wiek nie przekracza dziesięciu lat.
  *Art. 83 ustawy o ochronie przyrody

Podczas wykonywania wycinki drzew dbamy w 100% o BHP

Jesteś wymagającym klientem Premium? Jesteśmy solidnym partnerem, którego szukasz.

Oferujemy:

 • Przycinanie konarów np. podkrzesanie drzew z ziemi do wys. 3.5m oraz powyżej przy użyciu technik alpinistycznych
 • Przycinanie korony drzew, pamiętaj jednak, że usunięcie powyżej 30% korony drzewa powoduje istotny spadek kondycji drzewa, oraz wymaga uzyskania stosownego pozwolenia na przeprowadzenia takiego zabiegu
 • Formowanie krzewów (przeprowadzamy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne dot. formowania krzewów, w celu wydobycia z nich określonego kształtu)
 • Wycinka drzew w Katowicach (Brynów, Bogucice, Podlesie, Piotrowice-Ochojec, Kostuchna, Murcki, Wełnowiec-Józefowiec, Zawodzie), przy użyciu technik alpinistycznych lub zwyżki
 • Przycinanie żywopłotów, przycinanie tuj (najlepiej przycinać marzec/kwiecień), koszenie trawników
 • Frezowanie pnia drzewa  tj. zabieg polegający na mechanicznym usuwaniu pozostałości drewna po ściętym drzewie
 • Pielęgnacja drzew w parkach miejskich i na terenach prywatnych
 • Specjalizujemy się w zleceniach “trudnych” np. wycinka drzew pod liniami wysokiego napięcia
 • Dodatkowo oferujemy prace czyszczące metodami alpinistycznymi np. czyszczenie rynien, mycie okien na wysokości. Pozwól, a zadbamy o czystość wokół Twojego domu, wytniemy stare drzewo, wymyjemy dach oraz elewację budynku. Dopasujemy naszą ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb. Zobacz film jak pracujemy przy wycince drzew na wysokości
Kastelnik – czyszczenie rynien – szybki kontakt, 7 dni w tygodniu

Zalety specjalistycznej firmy Kastelnik

Zastanawiasz się, jak wybrać profesjonalną firmę zajmującą się wycinką drzew? Odpowiedź jest prosta: zapytaj o doświadczenie, kursy i certyfikaty! Wybór fachowego zespołu, który wycinką drzew, pracami na wysokości, zajmuje się zawodowo pozwoli Ci oszczędzić czas i pieniądze, a co najważniejsze otrzymasz gwarancję najwyższej jakości usług. Zleć nam wycinanie drzew przy Twojej posesji. Firma usług specjalistycznych Kastelnik dysponuje profesjonalnym sprzętem Jednak najważniejszy aspekt jak wiadomo to ludzie, nieustannie więc dbamy o podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Bierzemy udział w licznych szkoleniach np. w Bielsku Białej. To dla nas nie tylko praca a także hobby. W lesie chętnie spędzamy czas. Prace związane z wycinką drzew lub ich pielęgnacją przeprowadzimy w wybranych przez Ciebie godzinach. Pozbądź się problemu i zadzwoń do nas już dziś.

Zleć nam pielęgnację drzew na Twoim osiedlu

 • wycinka drzew dla klientów indywidualnych ( domy, prywatne posesje, ogródki przy domowe, działki )
 • wycinka drzew na osiedlach mieszkaniowych ( obsługujemy wspólnoty mieszkaniowe )
 • wycinka drzew na terenach zakładów przemysłowych
 • pielęgnacja drzew i krzewów
Kastelnik – pielęgnacja drzew – usługi całodobowe 24/7

Bezpłatną wycenę dotyczącą wycinki drzew przeprowadzamy do 2h. Zadzwoń!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%