Usuwanie zapachu stęchlizny

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Jak usunąć przykry zapach stęchlizny z ubrań? 6 skutecznych sposobów dezodoryzacji powietrza

Nie ma nic bardziej przykrego niż zapach stęchlizny. To odór, który kojarzy się z podwyższoną wilgotnością i brudem, a który często jest obecny w pomieszczeniach, które są źle wentylowane lub mają problemy z wilgocią.

Kastelnik – usuwanie zapachu stęchlizny – usługi całodobowe 24/7

Pozbyć się zapachu stęchlizny wcale nie jest łatwo. Może pojawić się na ubraniach, meblach, dywanach, ścianach i w różnych ciemnych miejscach. Zapach stęchlizny jest nie tylko nieprzyjemny dla nosa, ale może także powodować problemy zdrowotne, takie jak astma czy alergie.

Jak usunąć zapach stęchlizny z ubrań?

Szafa ze starymi ubraniami często jest przyczyną powstania zapachu stęchlizny.

Każdego dnia wielu ludzi boryka się z nieprzyjemnym zapachem wilgoci, czyli tzw. zapachem stęchlizny. Powstawanie takiej woni może mieć różne przyczyny i występować w różnych miejscach. Niektórzy doświadczają zapachu stęchlizny na ubraniach, podczas gdy inni mają z nią problem w całym mieszkaniu. Z ubrań zapach stęchlizny usuniesz najlepiej, przeprowadzając dokładne pranie odzieży z dodatkiem specjalnych środków piorących.

Zaplanuj walkę ze stęchlizną w kilku prostych krokach

Warto dowiedzieć się, jak usunąć zapach stęchlizny z piwnicy, mieszkania, czy też starego domu i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Można to zrobić samodzielnie lub z udziałem pracowników zajmujących się dezodoryzacją, który dużo wiedzą o tym intensywnym zapachu.

Dezodoryzacja pomieszczeń.

Specjalistyczna firma sprzątająca Kastelnik proponuje 6 sprawdzonych sposobów na pozbycie się tej uciążliwej woni.

 • Pozbądź się źródła nieprzyjemnego zapachu, np. wypierz tkaniny.
 • Zadbaj o wentylację, a przegonisz zarodniki pleśni i grzybów.
 • Wymyj podłogę, a jeżeli będzie konieczne, to wykonaj malowanie ścian.
 • Przeprowadź oczyszczanie powietrza np. za pomocą ozonatora.
 • Zainstaluj na stałe oczyszczacz powietrza.
 • Wypierz ubrania i inne tekstylne materiały. Czyste pranie to krok w dobrą stronę.

Neutralizator zapachu stęchlizny – czy to działa?

Nowoczesne rozwiązania na nieprzyjemny zapach stęchlizny to neutralizatory, które skutecznie pozwalają się go pozbyć. W zwykłej formie, neutralizatory zapachu stęchlizny to preparaty umieszczone w pojemniku, które wystarczy otworzyć i pozostawić w danym pomieszczeniu. Można także znaleźć neutralizatory, które rozpylają specjalny roztwór chemiczny za pomocą atomizera.

“Czy wiesz, że wilgoć w domu sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia? Organizmy te mogą wywoływać alergie, dlatego ważne jest, aby zadbać o właściwą wentylację”? – Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątajacej.

Jednakże tego typu rozwiązania mają swoje wady. Po pierwsze zwykle są one przeznaczone do pomieszczeń o określonej powierzchni np. 15 m/2. Jeszcze inną słabą stroną takich komercyjnych środków jest fakt, że jedynie maskują one zapach wilgoci, a nie faktycznie usuwają jego źródło. Warto dodać, że czasami konieczny jest zakup kilku, a nawet kilkunastu różnych preparatów, zanim zaczną one w ogóle dawać jakikolwiek efekt.

Kastelnik – osuszanie ścian piwnicy – pomiar wilgotności

Takie fachowe usuwanie niechcianych woni wraz z ich źródłem umożliwiają nam jednak profesjonalne usługi tj. usuwanie przykrych zapachów oferowane przez firmę Kastelnik na terenie całego kraju. Każdy chce żyć w świeżym powietrzu, a my staramy się takie zapewnić.

Czy zapach wilgoci jest szkodliwy?

Okazuje się, iż zapach stęchlizny w mieszkaniu nie bierze się znikąd, a przeważnie jest efektem nadmiernej wilgoci w mieszkaniu oraz niesprawnej wentylacji. To idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni na ścianach, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania tego nieprzyjemnego zapachu stęchlizny. Dlatego warto pamiętać o tym, że sama woń nie pojawia się nigdy bez powodu, a zawsze świadczy o zawilgoceniu mieszkania.

Zapach stęchlizny w piwnicy

Zapach stęchlizny w piwnicy można usunąć za pomocą ozonu. Usługi dezodoryzacji Kastelnik tel. 735-960-510.

Zapach wilgoci świadczy o tym, że w powietrzu unoszą się chemiczne związki i toksyny wytwarzane przez pleśń, czyli mykotoksyny. To właśnie znajdujące się w nich mikrobiologiczne lotne związki organiczne odpowiadają za wydzielanie zapachu wilgoci i są niebezpieczne dla zdrowia. Długotrwałe wdychanie zapachu stęchlizny może powodować:

 • Duszności;
 • Kaszel;
 • Osłabienie odporności;
 • Ból głowy;
 • Negatywny wpływ na układ nerwowy;
 • Rozwój nowotworów.

Neutralizacja zapachu stęchlizny – zadzwoń tel. 735-960-510

Profesjonalna firma sprzątająca Kastelnik oferuje kompleksowe usuwanie zapachu stęchlizny z mieszkań, piwnic, strychów i innych pomieszczeń, w których panuje podwyższony poziom wilgoci. Stęchły zapach usuwamy w kilku krokach, rozpoczynając neutralizację od rozpoznania źródła woni i usunięcia go.

Za pomocą higrometru sprawdzisz wilgotność

W przypadku przykrego zapachu pochodzącego z wilgoci, aby usunąć źródło woni, musimy w pierwszej kolejności przeprowadzić dokładne osuszanie pomieszczenia.

Często okazuje się, że konieczne jest również usunięcie grzybów i pleśni narastających na ścianach w mieszkaniu. Dopiero po fachowej likwidacji zagrożenia mikrobiologicznego w powietrzu, jesteśmy w stanie trwale usunąć nieprzyjemny zapach.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z pomieszczenia?

Pracownicy firmy Kastelnik stosują profesjonalne techniki dezodoryzacji, aby skutecznie pozbyć się zapachu stęchlizny z wnętrza mieszkania. W ramach tych technik wykorzystujemy różne metody, w tym:

 • Metoda mikrodyfuzji.
 • Ozonowanie pomieszczeń na wysokim stężeniu – jest to sprawdzony sposób na nieprzyjemne zapachy, ale warto monitorować stężenie ozony w trakcie zabiegu.
 • Zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru lub innym środkiem bakteriobójczym.
 • Zamgławianie ULV zimną mgłą.

Stosowane przez nas sposoby na pozbycie się fetoru z piwnicy czy szafy charakteryzują się przede wszystkim natychmiastowym działaniem. Znamy najlepsze sposoby na pozbycie się nie tylko zapachu z piwnicy, ale także jesteśmy liderem w usuwaniu zapachu po kwasie masłowym.

Nie musisz więc czekać całymi tygodniami, aż neutralizator ograniczy wyczuwalność smrodu, którego chcesz się pozbyć. Po naszej interwencji – efekt, czyli świeży zapach w pomieszczeniach wyczuwalny jest od razu. Nie zawsze, by zneutralizować smród, konieczne jest skucie podłogi, czy zerwanie tapety.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – 7 dni w tygodniu

Nasza zespół specjalistów od dezodoryzacji pomieszczeń często łączy ze sobą ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie, by wzmocnić efekt neutralizacji i dokładnie oczyścić mieszkanie z wszelkich drobnoustrojów.

Popularny artykuł na blogu: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Ozonowanie pomieszczeń na brzydki zapach w domu

Czy wiesz, że to właśnie ozonowanie pomieszczeń zyskało uznanie w branży dezodoryzacji? Ozon to trójatomowa cząsteczka tlenu i powszechnie stosowany jest w odkażaniu miejsc o szczególnym zagrożeniu biologicznym jak szpitale, gabinety lekarskie czy miejsca zgonów.

Ozonowanie trwale usuwa nieprzyjemny zapach stęchlizny z każdego zakątka mieszkania, a nie tylko tuszuje go na chwilę. Wybierając usługi neutralizacji brzydkiego zapachu oferowane przez firmę Kastelnik, zyskujesz pewność, że po pewnym czasie ta nieprzyjemna woń nie pojawi się znowu w domu.

“Za pomocą ozonu, jesteśmy w stanie przywrócić świeże powietrze w mieszkaniu już po jednym zabiegu dezodoryzacji” – Dorota  Kastelnik, ekspert w dziedzinie osuszania.

Ozon ma zdolność do wchodzenia w reakcje chemiczne z cząsteczkami zapachowymi, jednocześnie całkowicie je neutralizując. Doskonale usuwa źródło przykrego zapachu stęchlizny, ale także innych brzydkich woni w domu, jak zapach dymu tytoniowego czy zapachy odzwierzęce.

Kastelnik ma na stanie kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu o różnej mocy, co umożliwia nam usunięcie nieprzyjemnego zapachu praktycznie od razu, bez względu na wielkość pomieszczeń.

Dezodoryzacja pomieszczeń po zlaniu

Dezodoryzacja powietrza po zalaniu z certyfikatem IICRC – Dorota Kastelnik

 

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Czy można pozbyć się brzydkiego zapachu stęchlizny z ubrań przez wietrzenie mieszkania? Długotrwałe wietrzenie powinno być pierwszym krokiem, kiedy wyczujesz woń wilgoci w mieszkaniu, ale to nie wystarczy.

Prawdziwe rozwiązanie to usuwanie nieprzyjemnego fetoru stęchlizny za pomocą fachowych metod dezodoryzacji, a czasami sprawdzenie izolacji fundamentów. Awaria pralki jest często przyczyną awarii kanalizacji i pierwszych problemów. Nieprzyjemnych zapachów nie da się usunąć, bez naprawy rury, a przynajmniej sprawdzenia ich szczelności.

Zapach stęchlizny, FAQ

Wiele osób decyduje się, by usunąć zapach stęchlizny z ubrań za pomocy atomizera, tj. spray, który skutecznie usuwa wonie starych ubrań. Jest to zwykły chwyt marketingowy i taki środek nie działa przez dłuższy czas. Sprawdź najczęściej zadawane pytania o skuteczne sposoby walki z zapachem stęchlizny.

Jak usunąć smród stęchlizny z piwnicy?

Zostawienie otwartego okna nie wystarczy, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny z piwnicy. W wyniku wilgoci i pleśni na ścianach, zapach będzie po pewnym czasie powracał. Częstym problemem jest pozostawienie mokrych przedmiotów w piwnicy. Konieczne jest przeprowadzenie osuszania mokrych ścian, sprawdzenie izolacji poziomych budynku i wykonanie ozonowania piwnicy, aby oczyścić powietrze i wyeliminować niechciane wonie.

Czy domowe sposoby są skuteczne na przykry zapach w mieszkaniu?

Istnieją różne sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu wilgoci. Jednym z nich jest mieszanka wody, sody oczyszczonej, kilku kropel olejku sosnowego i odrobiny octu balsamicznego. Część osób decyduje się również na instalację woreczków pochłaniających wilgoć. Takie rozwiązanie może pomóc usunąć zapach wilgoci, jednak nie rozwiązuje ono źródła problemu, czyli go nie eliminuje.

Jak pozbyć się zapachu wilgoci?

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wilgoci, należy pozbyć się źródła wilgoci, np. poprzez naprawienie przeciekającej rury, następnie należy przeprowadzić pomiar wilgotności, osuszenie ściany, a na końcu ozonowanie powietrza. Warto wcześniej podejmować działania prewencyjne, tj. wietrzenie pomieszczeń, dbanie o przepływ powietrza, regularne inspekcje czystość budynku i sprawdzanie systemów wentylacji.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%