Usuwanie szkód po pożarze 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie szkód po pożarze w budynku. Jak wygląda skuteczna likwidacja zniszczeń po wybuchu ognia w domu?

Ogień w domu? Uniknij koszmaru samodzielnego czyszczenia pomieszczeń po pożarach nieruchomości. Gruntowne usuwanie szkód po pożarze w budynku mieszkalnym to zadanie dla specjalistów z firmy Kastelnik. Bez względu na rozmiar zniszczeń i ilość spalonych ścian przygotujemy Twój dom do remontu w ciągu kilku dni od wybuchu ognia

Jeśli szukasz specjalistów z zakresu kompleksowego sprzątania po pożarze, zapoznaj się z naszą ofertą. Pożar jest zjawiskiem, które może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, ale oprócz tego, wiąże się często ze stratami materialnymi.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – potwierdzone certyfikatem

Dodatkowa konieczność przeprowadzenia czyszczenia po pożarze może stanowić ogromne obciążenie dla lokatorów spalonego budynku. Likwidacja szkód po pożarze możesz oddać w nasze ręce i zyskać gwarancję spokoju i pewności.

Oferujemy następujące usługi:

 • usuwanie szkód pożarowych na miejscu pogorzeliska;
 • mycie sufitów i ścian z osadów i nieczystości za pomocą suchego lodu;
 • dekontaminację nieruchomości i utylizację zniszczonych rzeczy.
usuwanie szkód zniszczeń pożarowych

Zdjęcie: sadza na ścianie i suficie © 2023 Kastelnik

Usuwanie szkód i zniszczeń pożarowych – firma Kastelnik

Wysprzątanie pogorzeliska to dopiero pierwszy krok do remontu zniszczonych przez pożar ścian. Warto zlecić usługi tj. Usuwanie skutków po pożarze do domu jednej z lokalnych firm sprzątających. Kastelnik już od 2013 roku świadczy kompleksowe prace w zakresie czyszczenia powierzchni po pożarze i usuwania sadzy ze ścian.

Jedną z metod, jakie stosujemy na co dzień, jest mycie spalonych powierzchni suchym lodem. Ta unikalna metoda charakteryzuje się najwyższą skutecznością spośród wszystkich dostępnych metod, jeśli chodzi o usuwanie szkód po pożarze.

Kastelnik partner godny zaufania

Od wielu lat w branży specjalistycznego czyszczenia podkreśla się, że na rynku nie istnieje obecnie inna metoda, która umożliwiałaby tak szybkie i skuteczne czyszczenie po pożarze. A w sprzątaniu pogorzeliska największe znaczenie ma właśnie fachowość ekipy oraz szybkość podejmowanych działań, ze względu na szkodliwe substancje, jakie uwalniają się w trakcie spalania.

Sprawne działania mają także szczególne znaczenie, jeśli pożar wstrzymał produkcję na hali przemysłowej, albo ogień zajął dom, na skutek czego rodzina straciła dach nad głową. Co więcej, mycie suchym lodem nie wymaga używania wody, ani żadnych substancji chemicznych. Jest to nowoczesna technologia, która pozwala na efektowne usuwanie szkód po pożarze każdego typu.

Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Sprzątanie nieruchomości po pożarze to szereg czynności, jakie należy wykonać krok po kroku. Na temat etapów sprzątania pomieszczeń po pożarze pisaliśmy wcześniej na blogu firmy Kastelnik. Oczywiście na wstępie warto powiedzieć o fachowych oględzinach, które wykonujemy przed podjęciem prac. Następnie przechodzimy do właściwego sprzątania zniszczonych ogniem przedmiotów.

Kastelnik – dezodoryzacja mieszkań – szybki kontakt, 7 dni w tygodniu

Dlatego kolejny krok to usuwanie spalonych przedmiotów po pożarze. Sprzątanie ich samodzielnie może stanowić nie lada wyzwanie, tym bardziej że spalonych przedmiotów nie można ot tak wyrzucić na ulicę. Następny etap stanowi czyszczenie ścian po pożarze, a także sufitów, podłóg, przedmiotów codziennego użytku, a nawet elektroniki.

W tym zadaniu wykorzystujemy metodę czyszczenia suchym lodem, a w razie potrzeby, dysponujemy całym spektrum specjalistycznych środków czyszczących. Jednym z etapów sprzątania jest również dekontaminacja po pożarze.

Czyszczenie ściany po podpaleniu śmieci

Zdjęcie: mycie ściany suchym lodem, po podpaleniu śmieci w budynku sąsiada © 2023 Kastelnik

Na czym polega restytucja mienia po pożarze?

Restytucja zniszczonego w pożarze mienia polega na jego solidnym oczyszczeniu oraz usunięciu szkodliwych toksyn. Warto wspomnieć, iż dioksyny i furany, które wydzielają się w procesie spalania to silnie trujące toksyny.

Oczyszczenie rzeczy z tych niebezpiecznych związków chemicznych to zadanie do wykonania w pierwszej kolejności. Na tym polega właśnie restytucja spalonego w pożarach mienia.

usługi na sprzątanie i utylizację pogorzeliska

Suchy lód doskonale sprawdza się przy likwidacji szkód i zniszczeń od ognia. Usuwanie szkód po pożarze w budynku tą metodą to sposób na sprawne i szybkie usuwanie sadzy, ale również brudu i innych zanieczyszczeń.

Warto podkreślić, że mimo siły, z jaką granulat suchego lodu wypada z dyszy, ta technika nie ma właściwości ściernych i może być wykorzystywana nie tylko w czyszczeniu ścian, podłóg i sufitów, ale również trudno dostępnych zakamarków, a nawet delikatnych części architektonicznych.

Kastelnik – restytucja ścian – usługi całodobowe 24/7

Co może wykonać dla Ciebie firma sprzątająca po pożarach?

 • czyszczenie ścian po pożarze;
 • dezynfekcja budynku zniszczonego przez ogień;
 • usuwanie dioksyn i furanów, które są szkodliwe dla zdrowia;
 • gruntowana restytucja mienia;
 • błyskawiczne czyszczenie powierzchni suchym lodem;
 • mycie domu z sadzy pożarowej;
 • prace wykończeniowe po pożarach np. malowanie ścian;
 • usuwanie zapachu spalenizny;
 • zabezpieczanie elementów nośnych i konstrukcyjnych;
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarze;
 • zabezpieczanie przewodów przed podpaleniem;
 • wykonywanie pomiaru wilgoci i stężenia ozonu;
urządzenie do mycia ścian suchym lodem

Zdjęcie: maszyna do czyszczenia ścian suchym lodem © 2023 Kastelnik

Jak wygląda czyszczenie ścian po pożarze?

Czyszczenie ścian po pożarze w domu lub garażu to mycie środkiem do otłuszczania, lub suchym lodem. Oba sposoby są dobrym rozwiązaniem na sadzę, która jest widoczna na spalonej ścianie.

Mycie sufitu po pożarze i oczyszczanie go to trudne zadanie, dlatego najlepiej jest wykonać je przy pomocy suchego lodu. To precyzyjny sposób na oczyszczenie sufitu, a ponadto w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Suchy lód wytwarzany jest w specjalistycznych urządzeniach przenośnych, gdzie zamienia się w granulat o temperaturze -78 stopni Celsjusza. Wypuszczany jest on pod wysokim ciśnieniem, umożliwiając natychmiastowej usuwanie sadzy i brudu.

statystyki pożarów w Polsce

Ile mamy pożarów w Polsce?

Pożarów budynków mieszkalnych było w roku 2021 aż 33 862, podczas gdy w roku poprzednim – 31 494.

Widać, że ich liczba wzrasta, a wpływ na to ma wiele czynników np. zwarcie instalacji elektrycznej, błędy w projektowaniu instalacji elektrycznej, zabawa przez dzieci zapałkami itp. Dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność, a w razie pożaru, skontaktować się z firmą Kastelnik i umówić bezpłatną wycenę na miejscu zdarzenia.

 

ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach

Certyfikat ze sprzątania domów po pożarach © 2023 Kastelnik

 

FAQ – poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Oferujemy usługi związane z usuwaniem szkód po pożarze w domach i mieszkaniach, ale również w zakładach przemysłowych, biurach, piwnicach, a nawet w nowo postawionych budynkach.

Jaki jest koszt czyszczenia ścian po pożarze?

Cena za mycie ścian po pożarze to kwestia mocno indywidualna, dlatego za każdym razem ustalamy ją wspólnie z klientem na miejscu wystąpienia szkody. W trakcie tych prac bierzemy pod uwagę rodzaj zanieczyszczeń i ilość sadzy. Koszt może mieścić się w zakresie cenowym między 15, a 50 zł.

Czym jest dekontaminacja wykonywana po pożarze?

Dekontaminacja budynku to specjalistyczna metoda pozwalająca na oczyszczanie pokrytych sadzą elementów konstrukcji oraz skuteczną likwidacją niebezpiecznych związków chemicznych, które wytwarzają się na skutek spalania plastików i farb. Popularną metodą dekontaminacji powietrza jest ozonowanie.

Usuwanie skutków pożaru i mycie sadzy ze ścian!

Usuwanie szkód po pożarach w budynkach mieszkalnych to praca dla techników firmy Kastelnik. Działając na rynku od wielu lat, zdobyliśmy specjalistyczną wiedzę, którą nieustannie poszerzamy. Korzystamy z wysoce wydajnych sprzętów, maszyn i środków chemicznych. Wykonujemy skuteczne czyszczenie po pożarze. Oferujemy również ozonowanie pomieszczeń, co likwiduje nieprzyjemną woń spalenizny i zabija wszelkie drobnoustroje. Dezynfekujemy wszystkie pomieszczenia, a na koniec wykonujemy pomiar wilgoci. Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną wycenę. Kastelnik – fachowe usuwanie szkód po pożarze w całej Polsce!

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%