Usuwanie skutków pożaru Rabka-Zdrój

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie skutków pożaru w Rabce-Zdrój. Na czym polega czyszczenie sadzy suchym lodem?

Proces usuwania sadzy suchym lodem opiera się na sublimacji, czyli przejściu substancji ze stanu stałego do gazowego bez przechodzenia przez stan ciekły. Oznacza to, że cały proces sprzątania odbywa się bez użycia wody. Czyszczenie suchym lodem odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia – aplikatora z dyszą, przez którą podawane jest sprężone powietrze i dwutlenek węgla.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – szybki kontakt, 7 dni w tygodniu

Granulki CO2 (ang. dry ice) wrzucane są na spaloną ścianę, gdzie natychmiast sublimują i usuwają tłustą sadzę. Dzięki temu innowatorskiemu podejściu osady są oczyszczane dużo szybciej niż za pomocą mydła malarskiego lub innego środka chemicznego.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Czyszczenie ściany po pożarze Rabka-Zdrój

Prace porządkowe po pożarze powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów.

Czyszczenie suchym lodem jest skuteczne w usuwaniu plam z sadzy i dymu oraz smarów i innych nieczystości. To uniwersalny środek czyszczący o szerokim zastosowaniu

Pożar pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Nigdy nie wiesz, czy przypadkiem Twoja elektryka nie doprowadzi do wybuchu ognia. Takich przykrych sytuacji zazwyczaj nie da się przewidzieć. Nie oznacza to jednak, że trzeba żyć w strachu i z ciągłą obawą o bezpieczeństwo.

Zapamiętaj ten numer telefonu 735-960-510

Wystarczy wiedzieć, w jaki sposób przebiega sprzątanie po pożarze w Rabce-Zdrój i jaki numer wybrać w razie potrzeby. Pamiętaj, że kiedy wybuchnie ogień, należy działać szybko – usuwanie skutków pożaru na terenie woj. małopolskiego jest odwracalne, ale tylko działając z planem i odpowiednim wyposażeniem. Zobacz, jak wygląda proces czyszczenia suchym lodem i dowiedz się, o czym warto wiedzieć, przed podpisaniem umowy, by nie dać się oszukać.

Sprzątanie po pożarze Rabka-Zdrój

Jak przebiega sprzątanie po pożarze?

Firma sprzątająca po pożarze zaczyna działać, kiedy po zakończonej akcji gaśniczej rzeczoznawca wyda oświadczenie, że nieruchomość nie grozi zawaleniem. Bezpieczny teren to zielone światło dla fachowców, którzy cały proces czyszczenia rozpoczynają od przygotowania powierzchni – czyli następuje usuwanie pogorzeliska, wynoszenie i utylizacja spalonych mebli i akcesoriów oraz pakowanie przedmiotów codziennego użytku, które wymagają czyszczenia.

Czyszczenie suchym lodem po wybuchu ognia

Metoda czyszczenia suchym lodem nadaje się do skutecznego usuwania sadzy ze ścian.

Tak przygotowane pomieszczenia nadają się do kolejnego etapu składającego się z czynności, takich jak:

 • mycie ścian suchym lodem;
 • mycie podłóg środkiem myjącym z nadtlenkiem wodoru;
 • usuwanie tłustej sadzy i brudu ze spalonych przedmiotów.

Zaraz po czyszczeniu suchym lodem, kiedy to nieruchomość zaczyna przypominać stary dom lub miejsce pracy, przychodzi czas na ozonowanie po pożarze. Wykonują je specjaliści wyposażeni w ozonatory generujące ozon tak silny, że bez problemu usunie on niebezpieczne toksyny.

Środków chemicznych w branży usług sprzątania jest bardzo dużo, ale tylko niektóre z nich sprawdzą się w trakcie usuwania szkód pożarowych.

Na czym polega ozonowanie po pożarze?

Ozonowanie to popularna czynność składająca się na dekontaminację po pożarze. Nie bez powodu wybrano akurat tę odmianę tlenu. Ozon skutecznie usuwa wszelkie drobnoustroje, jak i grzyby i pleśnie. Ozonowanie wykonuje się nie tylko w budynkach, w których doszło do pożaru, ale również nowych mieszkaniach, biurach i zakładach pracy, gdzie przebywali chorzy pracownicy oraz miejscach publicznych.

Kastelnik – ozonowanie powietrza – usługi całodobowe 24/7

Jak powstaje ozon?

Czy jest on naturalny? Tak. Ozon powstaje na skutek elektrostatycznych wyładowań – takich, jakie mają miejsca, na przykład podczas burzy. To właśnie główny powód, dlaczego po ozonowaniu czuć znany, naturalny zapach. Ozonowanie polega na generowaniu właściwej, dopasowanej dawki ozonu.

Dekontaminacja powietrza

Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze

Występujący na skutek pożaru zapach jest specyficzny, drażniący, a często doprowadzający do zawrotów głowy. Nikt nie chciałby mieszkać lub pracować w miejscu, w którym bez przeszkadzającą woń nie może się skupić. Ponadto zapach ten jest niebezpieczny dla zdrowia, dlatego warto go jak najszybciej usunąć – tylko w jaki sposób to zrobić?

Jest jedna innowacyjna metoda, pisaliśmy o niej nieco wyżej. Mowa o ozonowaniu po pożarze. Ozon nie tylko usuwa niebezpieczne drobnoustroje, ale również nieprzyjemny zapach po pożarze. Sprawdzi się on najlepiej niezależnie od wielkości pomieszczenia czy intensywności zapachu.

Zamgławianie pomieszczeń po wybuchu ognia

Ozonowanie po pożarze, choć najczęściej wybierane, nie jest jedyną możliwością. Sprzątanie po pożarze Rabka może składać się również z zamgławiania pomieszczeń. Jest to dobra metoda dezynfekcji, która usuwa wirusy i bakterie, a ponadto likwiduje zapach spalenizny po pożarze.

Kastelnik – zamgławianie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Usługa zamgławiania po wybuchu ognia przebiega przy pomocy stabilizowanego roztworu nadtlenku wodoru, co sprawia, że cały proces nie pozostawia po sobie odpadów chemicznych i jest bezpieczny dla domowników, którzy przebywać będą w pomieszczeniach po kompleksowym czyszczeniu. Zamgławianie po pożarze nie stanowi zagrożenia dla metalowych urządzeń czy materiałów tekstylnych.

Uwaga na oszustów z ozonatorem w ręku!

Wielu klientów decyduje się na podpisanie umowy, tylko na jeden etap dezynfekcji pomieszczeń – ozonowanie. Skutkuje to tym, że pseudo fachowcy po wykonaniu ozonowania zmywają się i nie pojawiają się więcej. Takie usługi nie mają sensu, gdyż w pierwszej kolejności należy wyeliminować źródło smrodu np. sadzę na ścianie, a na sam koniec przeprowadzić ozonowanie po pożarze. Tylko taka kolejność usuwania nieprzyjemnych zapachów ma sens.

Pamiętaj o tym i nie podpisuj umowy wyłącznie na jeden etap sprzątania. Nie wszystkie firmy mają dostęp do suchego lodu i wiedzą jak usunąć zanieczyszczenia kompleksowo, a tego oczekuje 98% klientów.

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie mieszkań po pożarach, dostępne są również w miastach:

Czyszczenie po pożarze Kastelnik

Wystawiamy certyfikat po czyszczeniu po pożarze!

Często zadawane pytania - baza wiedzy Kastelnik 

Szeroki zakres usług firmy Kastelnik to dużo możliwości. W miejscu zdarzenia często występują różne toksyny i trujące związki chemiczne, ale prawidłowo wykonane sprzątanie po pożarze w Rabce-Zdrój wyeliminuje je wszystkie i zapewni bezpieczeństwo. Jednak nie jest to jedyna rzecz, którą należy zawrzeć w umowie z firmą sprzątająca.

FAQ pożar Rabka-Zdrój

Co sprawdzi się do usuwania nieprzyjemnych zapachów?

Dezodoryzacja przez ozonowanie to najskuteczniejszy sposób na usunięcie nie tylko zapachu spalenizny, ale także innych niebezpiecznych związków chemicznych. Ozonowanie jest popularną i często stosowaną metodą w miejscach publicznych tj. szpitale i jest od wielu lat stosowana przez specjalistyczne firmy, które zajmuję się dezynfekcją, dezodoryzacją i dekontaminacją.

Czy do czyszczenia sadzy mogę użyć mydła malarskiego?

Nie, najlepiej do zmycia sadzy ze ścian użyć suchego lodu. Można też użyć specjalnej gąbki do usuwania sadzy. Należy pamiętać, że sadza to bardzo drobny pył, który wnika głęboko w pory i szczeliny, dlatego trudno go usunąć bez pomocy profesjonalnego sprzętu, a mydło malarskie to nie jest profesjonalny środek czyszczący.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%