Usuwanie materiałów skażonych biologicznie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie skażenia bakteriologicznego. Na czym polega profesjonalna eliminacja bakterii chorobotwórczych?

Firma Kastelnik już od ponad 10 lat oferuje profesjonalne odkażanie pomieszczeń z trujących mikroorganizmach. Najczęściej dezynfekcja po zgonie realizowana jest w skażonych pomieszczeń na terenie dużych osiedli mieszkalnych i blokowisk. Zleceniodawcą tego typu specjalistycznego sprzątania po zgonach są nie tylko spółdzielnie mieszkaniowe, ale i osoby prywatne.
Na co dzień w firmie Kastelnik mamy do czynienia z zagrożeniami:

 • Niebezpiecznymi patogenami;
 • Grzybami i pleśnią na wilgotnych ścianach;
 • Wirusami i bakteriami, np. po fekaliach;
 • Trupim jadem.
Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Usuwamy wszystkie te niebezpieczne substancje z powietrza i staramy się przywrócić równowagę bakteriologiczną na terenie czyszczonego pomieszczenia. Nie wszystkie bakterie są dla nas groźne, niektóre mają neutralny wpływ na nasze zdrowie, ale są też takie jak np. Bifidobacterium, Lactobacillus, które wystepują w jelitach człowieka i mają dobry na nasze samopoczucie i zdrowie.

Szybkie usuwanie materiałów skażonych biologicznie

Skutecznie pozbywamy się skażonych biologicznie przedmiotów.

Wykonujemy kompleksową dezynfekcję mieszkań, biur, ale również sklepów spożywczych i hali przemysłowych. Oferujemy usługę usuwania skażenia bakteriologicznego przy pomocy środków chemicznych o najwyższej skuteczności biobójczej, a także najnowocześniejsze technologie i sprzęty eliminujące zagrożenie. Nie pozwól, by Twoje zdrowie było zagrożone przez groźne mikroorganizmy, skorzystaj z usług specjalistów z zakresu dezynfekcji.

Jak usunąć zanieczyszczenia biologiczne środowiska?

Jak dochodzi do skażenia biologicznego? Dzieje się to na skutek wystąpienia chorobotwórczych mikroorganizmów w wodzie, powietrzu i glebie. Powodów może być mnóstwo: produkcja żywności, działalność rolnicza, niewłaściwej higieny pracy w szpitalach czy laboratoriach, a nawet nieprawidłowej działalności oczyszczalni ścieków.

Wiele groźnych bakterii może mieć również pochodzenie zwierzęce. Możemy nawet nie wiedzieć, że nasz pupil przyniósł do domu groźną bakterię z podwórza. Ogromne ilości bakterii bytują także w odchodach ludzi, dlatego wylanie szamba wiąże się z koniecznością przeprowadzenia profesjonalnej dezynfekcji.

Czytaj również: dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu w Krakowie

Usuwanie skażonych biologicznie materiałów

Zakażenie środowiska, w którym żyjemy, może mieć tragiczne konsekwencje dla zdrowia, dlatego nie warto czekać na reakcję ze strony spółdzielni mieszkaniowej. Najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce i wybrać profesjonalne usuwanie skażenia biologicznego, które oferuje dla Ciebie firma Kastelnik – specjaliści z zakresu dezynfekcji i eliminowania groźnych mikroorganizmów.

Wyeliminowanie zanieczyszczenia biologicznego jest możliwe tylko dzięki zastosowaniu profesjonalnej metody dezynfekcji wody, takiej jak ozonowanie. Na tak poważne skażenie nie pomagają żadne domowe sposoby ani sklepowe detergenty, które wykazują jedynie ograniczone miejscowo działanie. Również lampy bakteriobójcze, określane jako lampa UV, mogą okazać się zbyt słabe jak na tak duże skażenie groźnymi bakteriami.

Zanieczyszczenia mikrobiologiczne niebezpieczne dla zdrowia człowieka

Zagrożenie biologiczne to termin, który odnosi się do organizmów, substancji organicznych, a także substancji chemicznych groźnych dla zdrowia człowieka.

Co może powodować skażenie biologiczne?

Nie tylko bakterie, a mogą być to:

 • bakterie, takie jak bakterie grupy coli (escherichia coli), bakteria rodzaju legionella, paciorkowce kałowe,
 • mikroorganizmy;
 • patogeny, np. pseudomonas aeruginosa;
 • wirusy,
 • substancje posiadające właściwości toksyczne;
 • odpady medyczne, preparaty diagnostyczne, kliniczne oraz substancje o pochodzeniu biologicznym.

Inna popularna usługa firmy Kastelnik: sprzątanie po zgonach Wrocław

Każdego dnia możemy mieć styczność z materiałami biologicznie zakaźnymi. Niektóre z nich, takie jak bakterie grupy coli są niegroźne, a ich ryzyko zakażenia biologicznego jest niewielkie. Inne z kolei, należące do wyższych poziomów zagrożenia biologicznego, np. bakterie powodujące boreliozę albo wągliki mogą być bardzo niebezpieczne. Nawet niewielka ilość tych mikroorganizmów powoduje poważne ryzyko wystąpienia ciężkich chorób u ludzi i zwierząt.

Materiał biologiczny

Krew po zmarłym to jeden ze skażonych biologicznie materiałów.

Skażenie biologiczne często występuje w wodzie pitnej, podczas gdy zrzut niebezpiecznych mikroorganizmów następuje do zbiorników wodnych. Ich usunięcie jest mocno utrudnione, a taka woda nie nadaje się do spożycia. Zagrożenie biologiczne może pojawić się w każdej instalacji wodnej, w ściekach, a nawet w obrębie własnego ujęcia w studni przydomowej.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wówczas tylko bakteriologiczna analiza wody może wykazać, jakiego rodzaju bakterie bytują w zbiorniku i czy występują w całej instalacji. Należy wykonać pobór wody i oddać ją do badania. Warto dodać, że spożywanie złej jakości wody pitnej może być opłakane w skutkach dla zdrowia całej rodziny.

Sposoby na odkażanie powierzchni. Ozonowanie pomieszczeń jako metoda walki ze skażeniem biologicznym

Różnego rodzaju mikroorganizmy wywołujące skażenie wody pitnej i wód podziemnych stanowią realne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Stosowanie półśrodków nie wyeliminuje skażenia, a jedynie pogorszy sytuację. Dlatego dezynfekcja pomieszczeń, w których występuje zagrożenie biologiczne, powinna być wykonywana przez fachowców. Niewiele osób wie, że ozonowanie to metoda odkażania, której skuteczność działania została potwierdzona również w dezynfekcji.

Ozonowanie pomieszczeń skażonych

Specjalistyczna firma Kastelnik oferuje ozonowanie pomieszczeń z użyciem najnowocześniejszych przemysłowych generatorów ozonu o mocy do 240 g./h. Po wykonaniu odkażania wykonujemy pomiar ozonu przy użyciu nowoczesnych mierników Dräger Pac 8000, aby określić poziom ozonu w powietrzu. Sam ozon to naturalny gaz, który występuje w środowisku naturalnym, a w małych stężeniach jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz produktów spożywczych. Jego wykorzystywanie ma wiele korzyści i może znacząco poprawić jakość życia i ogólną higienę gospodarstwa domowego. W przypadku skażenia bakteriologicznego pozwala na szybkie i trwałe usunięcie bakterii, wirusów i wszelkich innych patogenów wywołujących zanieczyszczenie.

Kastelnik – ozonowanie powietrza – szybki kontakt, 7 dni w tygodniu

Przy pomocy ozonu można z łatwością obsługi i wysoką skutecznością odkażać miejsca do życia i pracy. Ta innowacyjna metoda dezynfekcji pozwala na:

 • ozonowanie mieszkań i domów;
 • ozonowanie firm i biur po wirusach;
 • ozonowanie sklepów spożywczych;
 • ozonowanie miejsc użyteczności publicznej;
 • ozonowanie fabryk i biur przemysłowych;
 • ozonowanie wszystkich miejsc, w których doszło do skażenia biologicznego.

Jak pozbyć się organizmów chorobotwórczych? Dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie

Kastelnik – zamgławianie mieszkania – potwierdzone certyfikatem

Wysoką skuteczność działania wykazuje również zamgławianie ULV i zamgławianie suchą mgłą. Specjaliści z firmy Kastelnik wykonują odkażanie przy pomocy suchej mgły, polega na rozpylaniu preparatu w postaci mikrocząsteczek, które są w stanie dotrzeć w każdy zakamarek. Dzięki nadtlenkowi wodoru skażone powierzchnie szybko i trwale powracają do odpowiedniej czystości mikrobiologicznej.

Wysoce efektywna eliminacja niebezpiecznych mikroorganizmów jest możliwa również dzięki zamgławianiu ULV. Powłoka wypuszczana z zamgławiaczy ULV nazywana jest zimną mgłą i gwarantuje likwidację wszelkich mikroorganizmów, drobnoustrojów i pasożytów, przywracając bezpieczeństwo w skażonym miejscu po zgonie, fekaliach czy śladach krwi.

Eliminacja skażenia biologicznego przez profesjonalne odkażanie z firmą Kastelnik

Firma Kastelnik oferuje odkażanie powierzchni skażonych biologicznie przez wszelkie chorobotwórcze mikroorganizmy, pasożyty i bakterie. Wykonujemy ozonowanie pomieszczeń oraz zamgławianie ULV i na sucho.

Te metody posiadają potwierdzoną skuteczność działania w eliminowaniu każdego rodzaju skażeń – od patogenów po śmierci, po bakterie z odchodów ludzkich i pasożyty odzwierzęce. Zadzwoń już dziś na naszą całodobową infolinię i przywróć bezpieczeństwo w swoim domu!

Dezynfekcja certyfikat

Zdezynfekujemy pomieszczenia skażone biologicznie!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zanieczyszczenia biologiczne są niezwykle trudne do usunięcia. Sklepowe środki chemiczne nie radzą sobie z eliminowaniem tak groźnych mikroorganizmów, dlatego najlepiej wykonać profesjonalną dezynfekcję powierzchni przy zastosowaniu najskuteczniejszych generatorów ozonu i zamgławiania ULV.

Sprzątanie usuwanie materiałów

Ile kosztuje dezynfekcja po skażeniu biologicznym?

Cena za odkażanie powierzchni skażonej biologicznie jest ustalana indywidualnie z klientem po ocenie na miejscu zdarzenia. Najczęściej cena podstawowej dezynfekcji wynosi 800 zł i może wynieść kilka tysięcy złotych za odkażanie dużego mieszkania kilkupokojowego o wysokim stopniu skażenia.

Jak wykonać dezynfekcję po zanieczyszczeniu biologicznym?

Dezynfekcja chorobotwórczych mikroorganizmów powinna zostać przeprowadzona przy użyciu metod takich jak ozonowanie lub zamgławianie suchą mgłą. Te metody pozwalają całkowicie i w krótkim czasie pozbyć się groźnych bakterii i pasożytów powodujących skażenie biologiczne.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%