Usuwanie kwasu masłowego

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie zapachu kwasu masłowego. Sprawdzamy, czym jest związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych

Istnieją zapachy, które są nie do zniesienia, a jednym z nich jest kwas masłowy. Wydziela on bardzo intensywny fetor, który niezwykle trudno wyeliminować. Prawdziwy problem pojawia się, gdy dojdzie do rozlania kwasu masłowego.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Przedstawiamy sposób na to najskuteczniejsze usuwanie kwasu masłowego i sposób postępowania, gdy dojdzie do jego rozlania:

 • Na terenie punktu handlowo-usługowego;
 • W sklepie lub w domu weselnym;
 • Na klatce schodowej;
 • Restauracji lub barze;
 • Samochodzie;
 • Zakładzie fryzjerskim.

Zobacz, jak przebiegał realizacja: usuwanie kwasu masłowego w Gliwicach.

Usuwanie kwasu masłowego ozonem

Ozon skutecznie usuwa kwas masłowy.

Co to jest kwas butanowy?

Kwas butanowy to tak naprawdę to samo, co kwas masłowy. Jest to inna nazwa stosowana zamiennie na ten związek z grupy kwasów tłuszczowych. Kwas ten ma zapach przypominający kwaśne mleko i często jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym jako dodatek smakowy i zapachowy. Może być również stosowany w kosmetyce ze względu na swoje właściwości nawilżające i regenerujące skórę.

Ponadto, kwas masłowy jest stosowany w przemyśle farmaceutycznym jako składnik leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Związek ten ma także wiele zastosowań w przemyśle chemicznym, w tym jako substrat do produkcji innych związków chemicznych.

Ma sporo zastosowań, ale warto pamiętać o szczególne ostrożności w trakcie stosowania go. Nadmierna ekspozycja na ten związek chemiczny może prowadzić do negatywnych skutków zdrowotnych, takich jak podrażnienia skóry i dróg oddechowych. Co więcej, przypadkowo rozlany w pomieszczeniu czy samochodzie, wydziela okropny smród, którego nie sposób wywietrzyć.

Czy kwas masłowy jest szkodliwy? Skutki rozlania kwasu masłowego

Kwas masłowy to organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych. Kwas masłowy jest to inaczej kwas butanowy, związek chemiczny C4H8O2. Powstaje on przez przepuszczenie tlenku węgla przez zmieszany octan sodu z etanolanem sodu w temperaturze 205°C.

Skuteczne usuwanie kwasu masłowego

W niektórych przypadkach może być stosowany w formie leku w tabletkach na poprawę kondycji jelit. Zwykle jednak występuje kwas masłowy pod postacią cieczy bezbarwnej, posiadającej za to intensywny zapach.

Sam w sobie kwas masłowy w odpowiednim stężeniu nie jest groźny, a z powodzeniem wykorzystuje się estry kwasu masłowego, czyli maślany np. do wytwarzania barwników, produkcji środków zapachowych i soków owocowych. Odpowiada również za lekko gorzki posmak ze słodką nutą w serach przez zastosowanie jego stężenia w wysokości od 10 do 100 ppm.

Mimo że kwas masłowy z powodzeniem znajduje zastosowanie np. w produkcji serów czy leków, rozlany kwas masłowy to źródło bardzo nieprzyjemnego zapachu, który trudno usunąć. Jednak, kiedy kwas masłowy zostanie rozlany bezpośrednio w pomieszczeniu, może on być groźny, a miejsce to należy jak najszybciej opuścić. Kontakt z tą substancją może powodować poparzenia skóry, błon śluzowych i problemy z oczami.

Kastelnik – usuwanie kwasu masłowego – kontakt 7 dni w tygodniu

Co przypomina zapachu kwasu masłowego?

Jak pachnie kwas masłowy? Zapach tej substancji dla wielu osób przywołuje myśl o zjełczałym maśle albo wymiocinach. Z kolei w wyższych stężeniach pachnie niczym stary zepsuty tłuszcz. To prawda, że kwas masłowy rozlany w mieszkaniu czy restauracji to nic przyjemnego i jest trudny do zniesienia.

Warto dodać, że mając do czynienia z kwasem masłowym, należy zachować szczególną ostrożność. Proponujemy skuteczny sposób na neutralizację zapachu kwasu masłowego, który stosowany jest z powodzeniem od lat.

Strój ochronny

Podczas pracy dezynfekcji należy mieć ubrany strój ochronny.

Kwas butanowy – jak długo utrzymuje się jego zapach?

Zastanawiasz się, jak długo utrzymuje się zapach kwasu masłowego? Warto wiedzieć, że posiada on właściwości, które pozwalają mu wnikać głęboko w różne tkaniny i materiały. To zaskakujące, jednak kwas masłowy może być wyczuwalny w pomieszczeniu nawet przez długie lata.

Tak może się stać także wtedy, gdy proces jego usunięcia nie zostanie wykonany prawidłowo. Dlatego sposoby na to, by usunąć zapach kwasu masłowego, najlepiej zostawić specjalistom z firmy Kastelnik. Oferujemy usługę tj. neutralizacja kwasu masłowego na terenie całej Polski.

Kastelnik – likwidacja fetoru – usługa z certyfikatem

Jak pozbyć się zapachu kwasu masłowego? Usuwanie hukinolu

Zastanawiasz się, czy zapach kwasu masłowego można łatwo wyeliminować, a może to smród nie do usunięcia? Warto wiedzieć, że neutralizacja kwasu masłowego powinna odbywać się określonych warunkach. Co zrobić, kiedy ten związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych zostanie rozlany w pomieszczeniu?

 • Należy pamiętać, aby jak najszybciej oddalić się z miejsca, w którym rozlano kwas masłowy,
 • Przebywając w pomieszczeniu, nie wolno niczego dotykać,
 • Następnie należy poinformować o tym zdarzeniu służby bezpieczeństwa,
 • W kolejnym kroku najlepiej zadzwonić na naszą całodobową infolinię i zamówić usługę tj. usuwanie odoru kwasu masłowego.

Domowe sposoby na to, by usunąć zapach kwasu masłowego, zazwyczaj okazują się nieskuteczne. Kwas butanowy wydziela przykry fetor.

Kwas masłowy zapach

Kwas masłowy, inaczej nazywany kwasem butanowym, jest organicznym związkiem chemicznym, który charakteryzuje się bardzo specyficznym i intensywnym zapachem. Ten zapach, który niektórzy porównują do zjełczałego masła lub wymiocin, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych atrybutów kwasu masłowego. Zapach kwasu masłowego jest tak wyrazisty, że nawet niewielka ilość tego związku chemicznego może zdominować atmosferę w pomieszczeniu.

Kwas masłowy zapach ma również zdolność do penetracji różnych materiałów, co oznacza, że może utrzymywać się przez długi czas, nawet po usunięciu źródła. To jest szczególnie problematyczne w przypadku rozlania kwasu masłowego, co może prowadzić do długotrwałego i trudnego do usunięcia zapachu. Kwas masłowy zapach jest tak intensywny, że profesjonalne usługi, takie jak te oferowane przez firmę Kastelnik, są często niezbędne do skutecznego neutralizowania tego nieprzyjemnego aromatu.

Jak długo utrzymuje się zapach kwasu masłowego i jak go skutecznie usunąć?

Czy kwas masłowy śmierdzi, a może jego woń jest znośna? Kwas masłowy to organiczny związek chemiczny, którego zapach może być uważany za wyjątkowo nieprzyjemny. Co prawda dla niektórych osób ta woń nie jest tak nieznośna, choć większość postrzega go jednak za jeden z najbardziej drażniących zapachów.

Niezwykle uporczywy może okazać się kwas masłowy w samochodzie, który rozleje się w drodze. To możliwe, ponieważ hukinol wykorzystywany jest często do odstraszania dzikiej zwierzyny z okolic hodowli i pól uprawnych.

Zapach kwasu masłowego może utrzymywać się w samochodzie przez długi czas, szczególnie jeśli nie zostanie natychmiast usunięty. Oczywiście, można próbować go wywietrzyć, zostawiając na całą noc otwarte okna, jednak to nie spowoduje całkowitego usunięcia smrodu.

Ozonowanie pomieszczeń jako skuteczny pogromca kwasu masłowego

Na przestrzeni lat to właśnie ozonowanie zyskało miano najskuteczniejszej metody na likwidowanie zapachu kwasu masłowego. Tylko i wyłącznie ozon, który jest silnym przeciwutleniaczem, jest w stanie poradzić sobie z tym fetorem przypominającym zjełczałe masło. Neutralizując zapach kwasu masłowego, korzystamy ze specjalnie dobranych generatorów ozonu o stężeniu od 40 ppm do 240 ppm.

Odkażanie pomieszczeń

Ozon to doskonały sposób na nieprzyjemne zapachy, w większych stężeniach również na smród kwasu masłowego i pozwala zminimalizować okres wyłączenia pomieszczeń z użytku. Ozonowanie jest zalecane jako sposób usuwania tej drażniącej woni nawet przez producentów środków na odstraszanie dzików (hukinol), które często zawierają właśnie kwas masłowy.

Jako specjaliści od dezodoryzacji w trudnych przypadkach polecamy ozonowanie, którego stężenie dobieramy odpowiednio do ilości kwasu masłowego i intensywności fetoru.

Jak przebiega neutralizacja kwasu masłowego? Profesjonalne wsparcie specjalistów

Pojawiając się na miejscu ataku kwasem masłowym, w którym unosi się nieprzyjemny odór, nasi technicy są odpowiednio zabezpieczeni. Obowiązkowe wyposażenie to oczywiście kombinezon, maska ochronna, rękawiczki i gogle.

Technicy, przygotowując pomieszczenie, usuwają w bezpieczne miejsce rośliny, otwierają szafy i przygotowują generatory ozonu. Neutralizacja zapachu kwasu masłowego odbywa się w kontrolowanych warunkach. Po ustawieniu odpowiedniego stężenia nasi specjaliści opuszczają pomieszczenie i przez określony czas nie wchodzą do niego.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie przykrych zapachów

Po upływie ustalonego wcześniej czasu specjaliści od dezodoryzacji pojawiają się na miejscu, by wykonać pomiar stężenia ozonu. Nieważne, czy to mieszkanie prywatne, czy lokal usługowy, nasze usługi tj. usuwanie kwasu masłowego świadczymy wszędzie tam, gdzie doszło do jego rozlania. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty.

Dezynfekcja patogenów

Dezynfekujemy pomieszczenia z certyfikatem!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%