Usuwanie kwasu masłowego

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie zapachu kwasu masłowego. Sprawdzamy, czym jest związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych

Istnieją zapachy, które są nie do zniesienia, a jednym z nich jest kwas masłowy. Wydziela on bardzo intensywny fetor, który niezwykle trudno wyeliminować. Prawdziwy problem pojawia się, gdy dojdzie do rozlania kwasu masłowego.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Przedstawiamy sposób na to najskuteczniejsze usuwanie kwasu masłowego i sposób postępowania, gdy dojdzie do jego rozlania:

 • Na terenie punktu handlowo-usługowego;
 • W sklepie lub w domu weselnym;
 • Na klatce schodowej;
 • Restauracji lub barze;
 • Samochodzie;
 • Zakładzie fryzjerskim.
Usuwanie kwasu masłowego ozonem

Ozon skutecznie usuwa kwas masłowy.

Czy kwas masłowy jest szkodliwy? Skutki rozlania kwasu masłowego

Kwas masłowy to organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych. Kwas masłowy jest to inaczej kwas butanowy, związek chemiczny C4H8O2. Powstaje on przez przepuszczenie tlenku węgla przez zmieszany octan sodu z etanolanem sodu w temperaturze 205°C.

Skuteczne usuwanie kwasu masłowego

W niektórych przypadkach może być stosowany w formie leku w tabletkach na poprawę kondycji jelit. Zwykle jednak występuje kwas masłowy pod postacią cieczy bezbarwnej, posiadającej za to intensywny zapach.
Sam w sobie kwas masłowy w odpowiednim stężeniu nie jest groźny, a z powodzeniem wykorzystuje się estry kwasu masłowego, czyli maślany np. do wytwarzania barwników, produkcji środków zapachowych i soków owocowych. Odpowiada również za lekko gorzki posmak ze słodką nutą w serach przez zastosowanie jego stężenia w wysokości od 10 do 100 ppm.
Mimo że kwas masłowy z powodzeniem znajduje zastosowanie np. w produkcji serów czy leków, rozlany kwas masłowy to źródło bardzo nieprzyjemnego zapachu, który trudno usunąć. Jednak, kiedy kwas masłowy zostanie rozlany bezpośrednio w pomieszczeniu, może on być groźny, a miejsce to należy jak najszybciej opuścić. Kontakt z tą substancją może powodować poparzenia skóry, błon śluzowych i problemy z oczami.

Kastelnik – usuwanie kwasu masłowego – kontakt 7 dni w tygodniu

Co przypomina zapachu kwasu masłowego?

Jak pachnie kwas masłowy? Na o kwasie masłowym wiele osób przywołuje na myśl o zjełczałym maśle albo wymiocinach. Z kolei w wyższych stężeniach pachnie niczym stary zepsuty tłuszcz. To prawda, że kwas masłowy rozlany w mieszkaniu czy restauracji to nic przyjemnego i jest trudny do zniesienia. Warto dodać, że mając do czynienia z kwasem masłowym, należy zachować szczególną ostrożność. Proponujemy skuteczny sposób na neutralizację zapachu kwasu masłowego, który stosowany jest z powodzeniem od lat.

Strój ochronny

Podczas pracy dezynfekcji należy mieć ubrany strój ochronny.

Kwas butanowy – jak długo utrzymuje się jego zapach?

Zapach kwasu masłowego jest niezwykle silny i uporczywy. Warto wiedzieć, że posiada on właściwości, które pozwalają mu wnikać głęboko w różne tkaniny i materiały. To zaskakujące, jednak kwas masłowy może być wyczuwalny w pomieszczeniu nawet przez długie lata. Tak może się stać także wtedy, gdy proces jego usunięcia nie zostanie wykonany prawidłowo. Dlatego sposoby na to, by usunąć zapach kwasu masłowego, najlepiej zostawić specjalistom z firmy Kastelnik. Oferujemy usługę tj. neutralizacja kwasu masłowego na terenie całej Polski.

Kastelnik – likwidacja fetoru – usługa z certyfikatem

Jak pozbyć się zapachu kwasu masłowego? Usuwanie hukinolu

Warto wiedzieć, że neutralizacja kwasu masłowego powinna odbywać się określonych warunkach. Co zrobić, kiedy ten związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych zostanie rozlany w pomieszczeniu?

 • należy pamiętać, aby jak najszybciej oddalić się z miejsca, w którym rozlano kwas masłowy,
 • przebywając w pomieszczeniu, nie wolno niczego dotykać,
 • następnie należy poinformować o tym zdarzeniu służby bezpieczeństwa,
 • w kolejnym kroku najlepiej zadzwonić na naszą całodobową infolinię i zamówić usługę tj. usuwanie odoru kwasu masłowego.

Domowe sposoby na to, by usunąć zapach kwasu masłowego, zazwyczaj okazują się nieskuteczne. Kwas butanowy wydziela przykry fetor,

Ozonowanie pomieszczeń jako skuteczny pogromca kwasu masłowego

Na przestrzeni lat to właśnie ozonowanie zyskało miano najskuteczniejszej metody na likwidowanie zapachu kwasu masłowego. Tylko i wyłącznie ozon, który jest silnym przeciwutleniaczem, jest w stanie poradzić sobie z tym fetorem przypominającym zjełczałe masło. Neutralizując zapach kwasu masłowego, korzystamy ze specjalnie dobranych generatorów ozonu o stężeniu od 40 ppm do 240 ppm.

Odkażanie pomieszczeń

Ozon to doskonały sposób na nieprzyjemne zapachy, w większych stężeniach również na smród kwasu masłowego i pozwala zminimalizować okres wyłączenia pomieszczeń z użytku. Ozonowanie jest zalecane jako sposób usuwania tej drażniącej woni nawet przez producentów środków na odstraszanie dzików (hukinol), które często zawierają właśnie kwas masłowy. Jako specjaliści od dezodoryzacji w trudnych przypadkach polecamy ozonowanie, którego stężenie dobieramy odpowiednio do ilości kwasu masłowego i intensywności fetoru.

Jak przebiega neutralizacja kwasu masłowego? Profesjonalne wsparcie specjalistów

Pojawiając się na miejscu ataku kwasem masłowym, w którym unosi się nieprzyjemny odór, nasi technicy są odpowiednio zabezpieczeni. Obowiązkowe wyposażenie to oczywiście kombinezon, maska ochronna, rękawiczki i gogle.
Technicy, przygotowując pomieszczenie, usuwają w bezpieczne miejsce rośliny, otwierają szafy i przygotowują generatory ozonu. Neutralizacja zapachu kwasu masłowego odbywa się w kontrolowanych warunkach. Po ustawieniu odpowiedniego stężenia nasi specjaliści opuszczają pomieszczenie i przez określony czas nie wchodzą do niego.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie przykrych zapachów

Po upływie ustalonego wcześniej czasu specjaliści od dezodoryzacji pojawiają się na miejscu, by wykonać pomiar stężenia ozonu. Nieważne, czy to mieszkanie prywatne, czy lokal usługowy, nasze usługi tj. usuwanie kwasu masłowego świadczymy wszędzie tam, gdzie doszło do jego rozlania. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty.

Dezynfekcja patogenów

Dezynfekujemy pomieszczenia z certyfikatem!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%