Usuwanie grzyba ze ściany Racibórz

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Kompleksowe usuwanie grzyba i pleśni ze ścian w Raciborzu. Na czym polega odgrzybianie?

Masz problem z pleśnią w domu? Grzyb na ścianie to nie tylko kwestia natury estetycznej w mieszkaniu, ale i poważne zagrożenie dla zdrowia domowników. Skuteczne sposoby zazwyczaj okazują się mało skuteczne, a po czasie ciemne wykwity powracają. Dlatego warto rozważyć pomoc profesjonalistów z Raciborza, którzy mają niezbędną wiedzę, doświadczenie i sprzęt do wykonania kompleksowego usuwania grzyba i pleśni ze ścian. W naszej ofercie znajdziesz również usuwanie grzyba ze ścian w Częstochowie. Jeżeli szukasz odgrzybiania mieszkania w Twoim mieście – zadzwoń do naszych specjalistów.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Proces ten może obejmować kilka metod:

 • Usługę osuszania ścian;
 • Odgrzybianie mokrej ściany po zalaniu np. w łazience;
 • Usuwanie pleśni;
 • Czyszczenie ściany i dezynfekcja całego pomieszczenia.
Usuwanie grzybów ze ścian

Usuwanie grzyba ze ścian polega np. na spryskaniu wykwitów środkiem grzybobójczym.

Najlepiej więc zdecydować się na profesjonalne usuwanie grzyba ze ściany Racibórz, woj. śląskie oferowane przez firmę Kastelnik. Technicy pomogą usunąć pleśń i grzyba ze ścian i sufitów raz na zawsze, a Ty nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Warto dodać, że odgrzybianie mokrych ścian odbywa się zazwyczaj przy użyciu specjalnych środków grzybobójczych.

Popularna usługa: odgrzybianie ścian w woj. małopolskim

Usuwanie pleśni ze ściany w Raciborzu – zaufaj profesjonalistom

Czy wiesz, że prawidłowy poziom wilgoci w domu wynosi 30-65%, przy temperaturze 20-22°C? Kiedy poziom ten wzrasta i utrzymuje się przez kilka dni przy wyższej temperaturze, powstają idealne warunki do powstania wykwitów na ścianach.

Usuwanie grzyba z mokrej ściany Racibórz, woj. śląskie

Szukasz specjalisty od odgrzybiania? Zadzwoń do firmy Kastelnik tel. 735-960-510.

W walce z grzybem i wilgocią sprawdzają się na dłuższą metę tylko profesjonalne metody oferowane przez firmę Kastelnik. Jedynie skuteczne sposoby na odgrzybianie ścian w Raciborzu dają pewność, że uporczywy problem zostanie całkowicie wyeliminowany. Nasi specjaliści wykorzystują specjalne środki grzybobójcze zawierające optymalne stężenie chloru.

Profesjonalne usługi Kastelnik w zakresie usuwania pleśni obejmują kompleksowe rozwiązania np.:

 • przyczyny powstania grzyba w pomieszczeniu;
 • termowizję ścian;
 • usunięcie wilgoci za pomocą osuszaczy powietrza lub innej metody wskazanej przez technika.

Dlaczego warto wybrać usługę osuszania i odgrzybiania mieszkania?

Samodzielne usuwanie grzybów w domu to czasochłonne zajęcie, które wymaga także wiedzy, co do prawidłowej aplikacji preparatów grzybobójczych. Niezachowanie zasad bezpieczeństwa może skutkować zatruciem np. na skutek wdychania chloru, o czym nie każdy może wiedzieć. Zlecając nam odgrzybianie pomieszczeń, pozbywasz się problemu szybko i skutecznie. Co najważniejsze, działamy szybko i skutecznie, dobierając metody odgrzybiania do każdego indywidualnego przypadku.

Kastelnik – osuszanie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Czytaj także: osuszanie piwnicy po zalaniu

Badanie pleśni i grzyba

Zadzwoń i zamów badanie mykologiczne w firmie Kastelnik.

Jak przebiega odgrzybianie ścian w Raciborzu?

Proponujemy skuteczne usuwanie grzybów i pleśni z mieszkania w powiecie raciborskim, które obejmuje:

 • usuwanie wilgoci przez osuszanie powierzchni i powietrza;
 • zabieg odgrzybiania mieszkań przy pomocy specjalistycznych środków grzybobójczych;
 • ozonowanie pomieszczeń zagrzybionych;
 • sprawdzanie ścian w głąb muru pod kątem poziomu wilgoci;
 • darmowy dojazd do klienta;
 • zapobieganie powstania grzybów w przyszłości.

Skąd się bierze grzyb i pleśń w mieszkaniu?

Grzyb na ścianie kojarzony jest ze starymi i zaniedbanymi mieszkaniami, dlatego postrzegany jest jako wstydliwy problem. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ grzyb najczęściej pojawia się tam, gdzie panuje wilgoć, a w mieszkaniu są zbyt szczelne okna, co przekłada się na brak wentylacji w pomieszczeniach. Oprócz tego wysoka temperatura i kiepska izolacja w budynku przekładają się na rozwój pleśni i grzybów w lokalach mieszkalnych.

Kastelnik usuwanie grzybów ze ścian w woj. śląskim.

Niestety zarodniki grzyba szybko rozwijają się w takich warunkach, pokrywając kolejne warstwy ścian. Warto dodać, że pleśń można rozpoznać po różnokolorowych wykwitach i najczęściej pojawia się ona w rogach ścian i przy sufitach. Z kolei grzyby mogą być bardziej niebezpieczne, ponieważ wnikają w głąb ścian i murów, uwalniając w powietrze toksyczne mykotoksyny.

Czy grzyb na ścianie jest szkodliwy dla zdrowia?

Czy wiesz, że grzyb i pleśń są niebezpieczne dla zdrowia? Mieszkanie w zagrzybionym pomieszczeniu może być szczególnie groźne dla dzieci, osób starszych i z obniżoną odpornością. Pomieszczenie, w którym pojawiły się ciemne wykwity na ścianach i sufitach, należy jak najszybciej poddać zabiegowi odgrzybiania. Wdychanie mykotoksyn może skutkować problemami ze zdrowiem, takimi jak:

 • problemy skórne np. alergie;
 • choroby układu oddechowego;
 • obniżona koncentracja;
 • gorsze samopoczucie;
 • stany depresyjne;
 • zapalenia stawów;
 • choroby nerek i wątroby;
 • nowotwory.

Jak widać, nie należy bagatelizować zagrzybienia w mieszkaniu. Najlepiej zlecić profesjonalne usuwanie grzyba ze ścian specjalistom, aby zyskać pewność, że mieszkanie jest w pełni bezpieczne. Firma Kastelnik oferuje najskuteczniejsze sposoby na odgrzybianie i pomoże Ci usunąć pleśń i zapach stęchlizny w pomieszczeniach.

Sposoby na nieprzyjemny zapach stęchlizny

Grzyb w domu to nie tylko brzydkie plamy na ścianach, ale i nieprzyjemny zapach stęchlizny. Ten jest niezwykle uporczywy i często wnika w firanki, ubrania i pościel. Konieczne jest przeprowadzenie ozonowania pomieszczenia, które pomoże wyeliminować zarodniki pleśni i grzyba w domu, a także oczyści powietrze z toksyn. Na stanie mamy kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu o różnej mocy, wykonujemy ozonowanie w mieszkaniu z grzybem, które oczyszcza powierzchnie z mykotoksyn.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie zapachów

Ozonowanie pomieszczeń ma także inną zaletę doceniają szczególnie w dezodoryzacji pomieszczeń, ponieważ usuwa trwale wszelkie uporczywe zapachy, w tym również zapach stęchlizny.

Kastelnik – neutralizacja zapachów – potwierdzona certyfikatem

Odgrzybianie wilgotnych ścian w Raciborzu

Usuń przyczynę i pozbądź się przykrego problemu z firmą Kastelnik. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne usuwanie grzybów i pleśni ze ścian i sufitów w Raciborzu i okolicy. Proponujemy kompletne usuwanie grzyba i jego zarodników przy pomocy grzybobójczych środków chemicznych.

Profesjonalne usługi z firmy Kastelnik – całodobowa pomoc 24/7

Cały proces uzupełniamy o ozonowanie powietrza i zamgławianie suchą mgłą zagrzybionego domu. Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjnie usunąć pleśnie i grzyby z budynku, przywracając bezpieczeństwo jego mieszkańców. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Czy ozonowanie jest skuteczne?

Odgrzybianie ścian Raciobórz

Osuszanie budynku po zalaniu to bardzo ważny etap odgrzybiania. Certyfikat IICRC.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Masz problem z grzybem na ścianach i sufitach? Zagrzybiona ściana nie tylko brzydko wygląda, ale i stanowi zagrożenie dla zdrowia domowników. Grzyb w domu jest źródłem mykotoksyn, które mogą skutkować pogorszeniem kondycji skóry, problemami z układem oddechowym, a nawet rozwojem nowotworów. Sprawdź najczęściej zadawane pytania mieszkańców Raciborza o usuwanie grzyba ze ścian.

sprzątanie Racibórz

Jak odróżnić pleśń od grzyba na ścianie?

Pleśń na ścianie występuje na zewnętrznej jej powierzchni, tworząc ciemno-szare wykwity. Nie jest tak groźna, jak grzyb, który potrafi przenikać w głąb ścian, drewna, a nawet muru. Często w usuwaniu tak rozwiniętych grzybów konieczne jest zdzieranie tapet i warstwy farby, by zastosować środek biobójczy i wykonać ozonowanie.

Co niszczy grzyby na ścianie?

Grzyb na ścianie skutecznie niszczą środki grzybobójcze na bazie chloru. Można także zastosować zamgławianie termiczne ULV i w razie potrzeb zdjąć wykwity mechanicznie. Grzyby na ścianach eliminuje również ozonowanie, które jest skuteczne także na zarodniki grzybów i pleśni.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%