Sprzątanie zagraconego mieszkania Wrocław

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie zagraconego mieszkania we Wrocławiu. Co robić ze starymi meblami?

Czasem w życiu tak bywa, że otrzymuje się w spadku mieszkanie. Jest ono świetną inwestycją w przyszłość lub dodatkowym zarobkiem. Jednak na drodze do zagospodarowania otrzymanej w spadku nieruchomości pojawia się przeszkoda – mieszkanie okazuje się zaniedbane, zagracone, a ilość pracy może być wręcz przerażająca. Spokojnie, nie musisz poświęcać swojego cennego czasu, aby dokładnie wysprzątać nieruchomość przed przekazaniem jej do wynajęcia. Wystarczy, że zainteresujesz się ofertą firm sprzątających oferujących sprzątanie zagraconego mieszkania Wrocław i okolica. Jak wygląda cały proces czyszczenia?

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Sprzątanie po zgonach – jak podejść do tematu?

sprzątanie zagraconego pomieszczenia Wrocław

Opróżnianie zagraconego pomieszczenia we Wrocławiu. Kuchnia po wyniesieniu śmieci.

Sprzątanie zagraconego mieszkania Wrocław – profesjonalna utylizacja

Kompleksowe sprzątanie zagraconych mieszkań we Wrocławiu to również dokładne czyszczenie powierzchni przy użyciu specjalistycznych środków. Po przekazaniu nieruchomości w ręce fachowców możesz skupić się na swoich codziennych obowiązkach, a kiedy odbierzesz klucze, otrzymasz czyste, pachnące mieszkanie.

Kastelnik – specjalistyczne sprzątanie – potwierdzone certyfikatem

Należy jednak pamiętać, iż zaniedbane mieszkanie to prawdziwe wyzwanie. Należy wtedy przeprowadzić dogłębne sprzątanie, zlikwidować stare meble oraz przedmioty zbierane przez lata. Niekiedy utylizacji wymaga również elektronika. Po opróżnieniu mieszkania zaczyna się robić już całkiem przytulnie. Wtedy firmy sprzątające sięgają po przemysłowe generatory ozonu o dużej mocy od 40 g/h do 240 g/h. Jest to niezastąpiony sposób na usunięcie uciążliwych zapachów z pomieszczeń.

Sprzątanie zagraconej piwnicy Wrocław – wszystkie dzielnice

Śmieci w piwnicy? Sprzątanie zagraconej piwnicy we Wrocławiu to kompleksowa usługa, której celem jest pozbycie się niepotrzebnych gratów zalegających w pomieszczeniach przynależących do mieszkania. Stary rower, płyty gipsowe i zepsute sprzęty AGD, co z tym zrobić? Nie wszystkie rupiecie można wyrzucić do śmietnika przed blokiem, niektóre należy przewieźć do specjalnej spalarni. Wykonujemy segregację wyposażenia piwnicy i wywóz skażonych drobnoustrojami przedmiotów do spalarni. Sprzęty, które chcesz zachować, dokładnie dezynfekujemy.

Kastelnik – opróżnianie zagraconych piwnic – usługi całodobowe 24/7

Gdzie pracujemy?

Usługę opróżniania piwnic oferujemy na terenie 5 dzielnic Wrocławia.

 • Fabryczna,
 • Stare Miasto,
 • Śródmieście,
 • Psie Pole,
 • Krzyki.

Inne usługi dostępne w Twoim mieście: sprzątanie po zgonach we Wrocławiu

Porządkowanie zapuszczonych pomieszczeń po zbieraczach

Zbieractwo to rodzaj zaburzenia, które polega na obsesyjnym zatrzymywaniu przedmiotów, nawet zniszczonych śmieci. Osoba cierpiąca na syllogomanię ma problem z wyrzucaniem czegokolwiek, twierdząc, że może się to przydać w przyszłości. Takie działania prowadzą do zapełnienia lokalu przedmiotami różnej maści, a zagracone pomieszczenia wypełnione są aż po sufit ubraniami, książkami, butelkami i innymi rupieciami.

dolnośląskie, specjalistyczne usługi sprzątania

Problem pojawia się, kiedy otrzymujesz takie mieszkanie w spadku, a wchodząc do niego, nie jesteś w stanie poruszać się po pomieszczeniach. Samodzielne sprzątanie zagraconego mieszkania może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego przychodzimy z pomocą, oferując kompleksowe sprzątanie mieszkania po zbieraczach, opróżnianie mieszkań i wywóz mebli.

Jakie czynności obejmuje sprzątanie zaniedbanych mieszkań?

Natłok przedmiotów codziennego użytku, ubrań i sprzętów należy dokładnie przesegregować i przetransportować do spalarni. Wywóz starych gratów to nie tylko wyrzucanie starych mebli, ale i wywóz starych ubrań i doczyszczanie miejsc trudno dostępnych. Kompleksowe sprzątanie zaniedbanych mieszkań obejmuje takie etapy jak:

 • segregacja przedmiotów;
 • opróżnianie mieszkań;
 • wywóz mebli do spalarni;
 • wywóz wyposażenia do utylizacji albo punktu odbioru odpadów;
 • czyszczenie zagraconych pomieszczeń;
 • dezynfekcja mieszkania przez ozonowanie.

sprzątanie zagraconych mieszkań Wrocław Krzyki

Opróżnianie zagraconych pomieszczeń

Sprzątanie mieszkań zaniedbanych rozpoczynamy od opróżniania pomieszczeń ze starych mebli i innych rupieci. Wszystkie przedmioty należy dokładnie posegregować i określić, które zostaną zachowane, a które przewiezione na odbiór starych mebli. Wywóz wyposażenia realizujemy w specjalnych kontenerach, a przedmioty skażone np. moczem czy krwią w przeznaczonych do tego pojemnikach.

Ważne jest, by wywóz zbędnych rzeczy zlecić profesjonalnej firmie, która wie, gdzie należy przetransportować stare graty. Wyrzucanie starych mebli czy sprzętów AGD może grozić otrzymaniem mandatu, dlatego opróżnianie opuszczonych mieszkań to zadanie dla specjalistów. Utylizacja mebli pozwala na uzyskanie nowej szafki czy biurka z płyt wiórowych pochodzących z utylizacji. Posiadamy certyfikat DDD i wszystkie sprzęty przewozimy w sposób zgodny z normami sanepidu.

Nasze usługi w zakresie sprzątania mieszkań zaniedbanych obejmują:

 • opróżnianie lokali;
 • sprzątanie garaży;
 • opróżnianie piwnic;
 • wywóz rupieci;
 • wywóz gruzu;
 • wywóz meblościanki;
 • czyszczenie strychów;
 • wywóz starej kanapy;
 • uporządkowanie posesji;
 • utylizacja niepotrzebnej odzieży.
zaniedbane mieszkanie Wrocław Krzyki

Zaniedbane mieszkanie Wrocław Krzyki. Śmieci na poplamionej krwią podłodze.

Sprzątanie strychu we Wrocławiu, wynoszenie rzeczy z poddasza

Co można znaleźć na strychu? Strych przeważnie pełen jest przedmiotów zbędnych na co dzień. Stare rowery, farby po remoncie, stare książki czy choinka na święta.

W ramach naszej usługi tj. sprzątanie strychu Wrocław wykonujemy takie czynności jak:

 • Dokładna segregacja wyposażenia strychu;
 • Wywóz starych mebli i gratów do spalarni;
 • Czyszczenie powierzchni strychu;
 • Usuwanie nieczystości po ptactwie na strychu;
 • Odkażanie strychu przy pomocy ozonu albo zamgławiania suchą mgłą.

Dezynfekcja zaniedbanego mieszkania i likwidacja odpadów

Zaniedbane mieszkanie to nie tylko stare, zniszczone meble, ale również puszki po piwie, brud, pajęczyny i opakowania po jedzeniu. Wszystko to leży w pomieszczeniu przez kilka tygodni – łatwo wyobrazisz sobie, jakie niespodzianki po dzikich lokatorach mogą na Ciebie czekać. Z pewnością nie chcesz ich zobaczyć. Często zdarza się, że w opuszczonych lokalach mieszkają osoby bezdomne, które urządzają z lokalu prawdziwe wysypisko śmieci. Rozrzucone puszki, butelki i fekalia na podłodze to masa bakterii, które zagrażają Twojemu zdrowiu.

dezynfekcja zaniedbanego mieszkania

Właśnie dlatego, nie tylko kompleksowe sprzątanie zagraconego mieszkania jest ważne, ale i odpowiednia dezynfekcja. Do tego celu używamy wyżej wspomnianych generatorów ozonu – ozon skutecznie pozbywa się nie tylko nieprzyjemnego zapachu, ale również wilgoci, zarodników grzybów i pleśni. Zabija bakterie i wirusy. Jest on bezpieczny dla Twojego organizmu i nie wpływa negatywnie na stan Twojej powierzchni.

Zabieg dezynfekcji mieszkania opuszczonego uzupełniamy także o zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru — bezpieczną formę odkażania, która polega na rozpylaniu suchej mgły, czyli nadtlenku wodoru na cząsteczkach glikolu. Cząsteczki te są tak niewielkie, że z łatwością docierają w każdy najmniejszy zakamarek.

Utylizacja rzeczy z zaniedbanego mieszkania

Musisz wiedzieć, że każde mieszkanie ma potencjał, ale trzeba go odkryć. Stare, zabrudzone meble czy zakurzone dekoracje nie dodadzą uroku i nie zachęcą wynajmujących do podpisania umowy. Profesjonalna firma sprzątająca zagracone mieszkania odpowiednio zutylizuje graty i pozostałości po poprzednim właścicielu.

przykład zagraconego mieszkania

Przykładowe mieszkanie, które wymaga specjalistycznego sprzątania.

Jeśli w mieszkaniu doszło do zgonu, tym bardziej nie powinieneś działać na własną rękę – po rozkładzie zwłok powstaje wiele chorobotwórczych drobnoustrojów. Firmy specjalizujące się w takich przypadkach posiadają lata doświadczeń i wiedzę, która pomoże im uporać się z niebezpieczeństwem. Nie narażaj swojego zdrowia.

Kompleksowe sprzątanie mieszkania z firmą Kastelnik

Oferujemy kompleksowe sprzątanie mieszkania zaniedbanego, a także lokali mieszkalnych po zbieraczach. W lokalu przeprowadzamy gruntowne porządki, segregację przedmiotów i wywóz gabarytów na odbiór odpadów wielkogabarytowych. Mieszkańcy miasta Wrocław mogą liczyć na kompleksowe sprzątanie mieszkań zaniedbanych po bezdomnych i osobach zmarłych.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Likwidacja mieszkania przebiega szybko i sprawnie dzięki blisko 10-letniemu doświadczeniu w zakresie czyszczenia miejsc zagraconych. W swojej pracy korzystamy z najskuteczniejszych preparatów biobójczych i technik dezynfekcji pomieszczeń.

Ozonowanie doskonale sprawdza się jako forma odkażania mieszkań i usuwa wszelkie bakterie i wirusy z mieszkania. Warto dodać, że ozon doskonale eliminuje nieprzyjemny zapach stęchlizny, jaki często można spotkać w opuszczonych lokalach. Zadzwoń do nas już dziś, by poznać szczegóły oferty, a my pojawimy się na miejscu jak najszybciej. Sprzątanie mieszkań zagraconych Wrocław to oferta dla wszystkich, którzy pragną, by ich mieszkanie było czyste i pachnące świeżością.

transport mebli Wrocław

Usługi firmy Kastelnik to np. transport mebli i wyposażenia mieszkania.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

usługi sprzątania Wrocław

Jak sprzątać zaniedbane mieszkanie?

Sprzątanie zagraconego mieszkania rozpoczyna dokładna segregacja wszystkich przedmiotów. Skażone krwią przedmioty przewożone są do spalarni, a technicy wykonują dokładne czyszczenie podłóg i ścian. Ostatni etap stanowi dezynfekcja zagraconych pomieszczeń przy pomocy ozonu, który pozwala wyeliminować wszelkie bakterie i grzyby z zapuszczonego lokalu.

Ile kosztuje opróżnianie mieszkania?

Koszt za opróżnianie mieszkania uzależniony jest od ilości mebli do utylizacji oraz od wielkości mieszkania. Wynoszenie mebli z mieszkania to wydatek rzędu 1000 zł, ale może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych w przypadku dużej ilości sprzętów do utylizacji. W przypadku przedmiotów skażonych biologicznie zwykle należy dopłacić, ponieważ wymagają one utylizacji termicznej w specjalistycznej spalarni.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%