Sprzątanie strychów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie strychów i czyszczenie poddaszy – od czego zacząć?

Firma Kastelnik pomoże Ci posegregować niepotrzebne graty i pozbyć się ich, a Ty zyskasz czystą przestrzeń wolną od śmieci i ton kurzu. Kompleksowe sprzątanie strychów i piwnic rozpoczynamy od opróżnienia pomieszczeń ze wszystkich zbędnych przedmiotów i przewiezienia ich do utylizacji. Jak to dokładnie wygląda?

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Podczas gdy jedne z odpadów można śmiało wyrzucić do kontenera, inne należy oddać na utylizację w specjalnej spalarni. Czasami konieczne może być sprzątanie gruzu po remoncie piwnicy, usuwanie starych tynków, które można oddać na skup odpadów gipsowych. Dlatego podczas sprzątania strychów wykonujemy segregację mebli, sprzętów i drobnych przedmiotów w porozumieniu z właścicielem domu.

Usługi, które możesz potrzebować na ostatnim piętrze domu:

Sprzątanie strychów po gołębiach

Sprzątanie strychu po gołębiach to nieprzyjemne zadanie, które możesz zlecić ekipie Kastelnik.

Dlaczego warto regularnie zlecać sprzątanie strychów?

Strych to takie miejsce w domu, w którym składujemy wszystkie z niepotrzebnych rzeczy i tych, które mogą być przydatne tylko na specjalne okazje. Żeby nie zagracać innych pomieszczeń, to właśnie tam chowamy choinkę czy stare meble, które zastąpił nowy komplet drewnianych mebli. Często niestety ilość zbędnych przedmiotów, a miejsca na strychu nie przybywa.

Czy wiesz, że sprzątanie strychu to nie tylko pozbycie się zbędnych rzeczy, ale także dokładne oczyszczenie przestrzeni poddasza z kurzu, pajęczyn i innych zanieczyszczeń, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość komfortu życia w domu? – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Regularne porządkowanie pozwoli utrzymać większy porządek, a domownicy nie będą musieli godzinami szukać określonych przedmiotów ukrytych w stertach śmieci i starych gazet. Stare ubrania, śmieci i inne niepotrzebne przedmioty to źródło kurzu i bakterii. Usługa sprzątania strychów pozwoli Ci także zachować większą czystość w domu i stanie się miejscem bezpiecznym dla alergików.

Jakie skarby można znaleźć na strychu?

Na strychu najczęściej trzymamy niepotrzebne rzeczy, nieużywane na co dzień, takie jak stare gazety, farby, wiaderka czy choinkę na święta. Można powiedzieć, że strych pełni rolę magazynu na składowanie zbędnych rzeczy po remoncie, któremu poświęcamy mało uwagi.

Niektóre z tych gratów nadają się do utylizacji, inne po odpowiednim oczyszczeniu mogą służyć jeszcze przez długie lata. Ogrom tych przedmiotów może być tak przytłaczający, że odkładasz porządkowanie strychu na inny dzień w nieskończoność. Część osób przechowuje rodzinne skarby na strychu nawet przez okres 40 – 50 lat.

Człowiek do sprzątania strychów

Zdjęcie: człowiek, który sprząta strych © 2023 Kastelnik

Porządkowanie strychu. Kompleksowe opróżnianie piwnic i poddaszy

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Chęć uprzątnięcia swojego strychu może wynikać z kilku powodów. Przeprowadzka do nowego domu, pomysł na adaptację poddasza jako sypialni, a może pragnienie utrzymania porządku w tym rzadko odwiedzanym przez Ciebie pomieszczeniu? Powodów może być multum, jednak właściwe wykonanie sprzątania może okazać się sporym wyzwaniem. Najlepiej wybrać profesjonalną usługę, jaką jest porządkowanie strychu i poddaszy, wraz z kompleksowym czyszczeniem i odkażaniem.

Porządkowanie strychu i piwnic

Zdjęcie: piwnica do porządkowania © 2023 Kastelnik

Najlepsze sposoby na uprzątnięcie staroci na poddaszu

Sprzątacze z firmy Kastelnik wykonają dla Ciebie kompleksowe i szybkie opróżnianie piwnic, strychów i poddaszy z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod czyszczenia. Oczywiście cały proces porządkowania grupa naszych specjalistów rozpoczyna, wykonując opróżnianie strychów z niepotrzebnych rzeczy i wyrzucenia ich w odpowiednie miejsce.

Po uprzątnięciu pomieszczenia zabieramy się do gruntownego czyszczenia powierzchni. Wnętrze strychu lub piwnicy nieodwiedzane przez długi czas pełne jest kurzu, w którym żyją roztocza i bakterie. Warto dodać, że często bytują w tych pomieszczeniach także szczury i myszy. W ramach naszych usług wyeliminujemy niechciane szkodniki i dokładnie odkazimy wszystkie przedmioty.

Sprzątanie zbędnych przedmiotów ze strychu

Porządkowanie strychu uzupełniamy o gruntowne czyszczenie przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych albo przy pomocy suchego lodu.

Mycie suchym lodem świetnie sprawdza się do sprzątania strychów, ponieważ cały proces przebiega znacznie szybciej niż w przypadku stosowania środków alkalicznych – przypomina Samanta Sznajder z BOK firmy Kastelnik.

Wytwarzany w mobilnych kompresorach zestalony dwutlenek węgla pod postacią suchego granulatu dociera w każdy zakamarek, powodując rozpad struktury brudu. Końcowy etap uzupełniamy o najskuteczniejszą metodę dezynfekcji na rynku – ozonowanie przy pomocy przemysłowych generatorów ozonu. Pozwoli to trwale wyeliminować grzyby, pleśnie i bakterie oraz zlikwidować nieprzyjemny zapach stęchlizny na poddaszu.

Najlepsze sposoby na uprzątnięcie staroci

Kompleksowe sprzątanie piwnic, strychów i garaży

W firmie Kastelnik znajdziesz kompleksowe sprzątanie strychów i innych pomieszczeń w domu. Nasze usługi porządkowe obejmują:

 • Opróżnianie strychu ze starych rzeczy;
 • Sprzątanie piwnic i wynoszenie zbędnych przedmiotów;
 • Opróżnianie piwnic ze śmieci i gratów;
 • Opróżnianie mieszkań zaniedbanych i zagraconych;
 • Sprzątanie komórek i schowków;
 • Wywóz starych mebli i większych odpadów i gabarytów do spalarni termicznej.

Opróżnianie strychów i innych pomieszczeń w domu

Nasze usługi obejmują nie tylko gruntowne opróżnianie strychów, ale także:

 • Czyszczenie poddaszy i piwnic;
 • Opróżnianie piwnic na terenie większości miast kraju;
 • Sprzątanie garaży i działek rekreacyjnych;
 • Porządkowanie działki po wizycie bezdomnych osób;
 • Opróżnianie i dezynfekcja komórek lokatorskich;
 • Opróżnianie opuszczonych mieszkań;
 • Sprzątanie innych zagraconych pomieszczeń w domu;
 • Sprzątanie bunkrów;
Kastelnik – dezynfekcja ozonem – szybki kontakt 7 dni w tygodniu

Sprzątanie piwnicy — zaufaj specjalistom 

Opróżnianie mieszkań ze sprzętów RTV i AGD często nie może być zrealizowane bez fachowej pomocy. Wielu mieszkańcom wydaje się, że w magazynie domu znajdują się rzeczy potrzebne oraz wartościowe. Jednak w większości przypadków są tam wyłącznie starocia, które zostały zniesione do piwnicy “bo mogą się przydać”.

Sprzątanie piwnic to zadanie, którego nie da się uniknąć raz na kilka lat. Zazwyczaj są tam stare meble, dywany czy ozdoby ścian, które wyszły z mody i nie pasują do aktualnego wystroju wnętrza. A może w Twojej piwnicy zalęgły się robaki? W tej kwestii też możemy pomóc.

Sprzątanie piwnic

Czyszczenie piwnicy warto zlecić firmie z doświadczeniem w usuwaniu bakterii po zalaniu.

Czyszczenie piwnic to usługa opróżniania pomieszczenia nie tylko z gabarytów, ale również wynoszenie słoików ze starymi kompotami i pozostałościami po remontach. Sprzątanie zagraconych pomieszczeń na własną rękę jest ciężkie oraz czasochłonne. Firma Kastelnik oferuje więc kompleksowe usługi dezynfekcji pomieszczeń i sprzątania zagraconych piwnic wraz z utylizacją wszystkich przedmiotów. Wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej gwarantuje usługę terminową i może zapobiec przeciążeniu kręgosłupa.

Czytaj również: sprzątanie po remoncie

Utylizacja niepotrzebnych rzeczy

Tak wygląda certyfikat po utylizacji niepotrzebnych rzeczy. Kastelnik, jakość usług od 2013.

 

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Wiele osób cierpi na patologiczne zbieractwo i przez lata swojego życia gromadzi zbędne przedmioty na terenie swojego mieszkania. Opróżnianie piwnicy, czyszczenie strychu czy też porządkowanie działek to zadanie dla sprawnej ekipy sprzątającej. Sprzątanie piwnic cennik 2023 to może Cię zainteresować. Szybkie pozbycie się zbędnych przedmiotów to usługa, na jakiej zależy większości klientów firmy Kastelnik.

FAQ-woj.- Śląskie

Ile kosztuje sprzątanie strychu w ramach profesjonalnej usługi?

Wiele osób pragnących doprowadzić swój dom do całkowitego porządku zastanawia się, ile kosztuje sprzątanie strychu i poddaszy. Cena takiej usługi najczęściej ustalana jest indywidualnie z klientem i najczęściej rozpoczyna się od kwoty 800 zł. Kiedy strych jest duży i pełny wysoko gabarytowych mebli, sprzętów i staroci, koszt ten może być nieco wyższy.

Cena usługi sprzątania strychów może być różna w zależności od wielkości samego strychu i ilości niepotrzebnych rzeczy do usunięcia. Koszt takiej usługi z reguły ustalany jest indywidualnie przed rozpoczęciem porządków, a klienci mogą liczyć na bezpłatną wycenę.

Na finalny koszt usługi wpływ mają także prace dodatkowe i fakt, czy klient zamawia też usługę opróżniania i opróżnianie piwnic, a może tylko porządkowanie strychu. W zależności od wielkości mieszkania i ilości gratów do wyrzucenia, cena za sprzątanie strychów może się wahać od 800 zł za czyszczenie mniejszego strychu i może wynieść do kilku tysięcy złotych z transportem śmieci do spalarni i dezynfekcją strychu.

Czy sprzątanie piwnic może uwzględniać dezynsekcję?

Sprzątanie piwnic i poddaszy może obejmować także likwidację niechcianych szkodników, takich jak myszy i szczury. Ponieważ gryzonie te mogą być źródłem wielu chorób i bakterii, konieczne jest przeprowadzenie dezynfekcji po usunięciu uporczywych lokatorów.

Ile kosztuje sprzątanie piwnicy?

Koszt czyszczenia piwnicy zazwyczaj zależy od wielu czynników, takich jak jej wielkość i ilość rzeczy, które muszą być usunięte. Na cenę składają się również usługi dodatkowe, które muszą być wykonane np. usunięcie zapachu stęchlizny, czy osuszanie mokrych ścian. Ogólnie rzecz biorąc, średniej wielkości piwnica może zostać oczyszczona w przedziale cenowym od 1000 do 2000 złotych, a za dezynfekcję będzie trzeba dopłacić kilkaset złotych.

Sprzątanie strychów i poddaszy w ramach kompleksowej usługi

Firma Kastelnik zadba o wygląd Twojego domu i mieszkania! Czyścimy strychy, piwnice i garaże, ale także możesz nam zlecić profesjonalne sprzątanie po zgonach. W naszej pracy używamy tylko atestowanych środków biobójczych i dysponujemy kontenerami na odpady skażone krwią, czy też płynami ustrojowymi.

Szybko i sprawnie usuniemy niechciane śmieci i meble z górnej kondygnacji Twojego domu. W ramach naszych usług niepotrzebne przedmioty przetransportujemy do utylizacji i wykonamy czyszczenie pomieszczeń przy użyciu suchego lodu. Zadzwoń na naszą całodobową infolinię i zamów bezpłatną wycenę porządkowania strychów i poddaszy.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%