Profesjonalna firma sprzątająca
po zwłokach

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ogólnopolska firma sprzątająca po zwłokach – Kastelnik. Na czym polega dezynfekcja mieszkania z płynów ustrojowych?

Zobaczyłeś zwłoki na podłodzie i nie wiesz co robić? Oferujemy profesjonalne sprzątanie mieszkania i usuwanie płynów ustrojowych z podłogi i skażonych mebli. Po śmierci człowieka z jego ciała wydobywa się wiele różnych trujących mikroorganizmów, które należy szybko zneutralizować.

Odkażanie mieszkań najczęściej realizuje się za pomocą:

 • Urządzenia do ozonowania pomieszczeń;
 • Maszyny do zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.
 • Specjalistycznego sprzętu do czyszczenia suchym lodem.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Firma sprzątająca po zgonach

Kastelnik to firma sprzątająca po zwłokach, która usługi specjalistycznego czyszczenia mieszkań oferowane są na terenie całej Polski. Należy dodać, iż trudne zadanie realizujemy za pomocą specjalistycznych środków czyszczących z atestem w kierunku neutralizacji nieprzyjemnego zapachu. Czyszczenie domów z rozlanych na podłodze płynów ustrojowych warto zlecić firmie z doświadczeniem o ugruntowanej pozycji na rynku, która na koniec pracy wystawi certyfikat dekontaminacji.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Czyszczenie mieszkań po zwłokach to praca dla odważnych?

Wiele osób, które otworzyły firmę sprzątająca tego typu, nie jest w stanie usunąć nieprzyjemnych zapachów. W tej branży, jak mało gdzie liczy się doświadczenie w sprzątanie zarówno po zgonach z przyczyn naturalnych, jak i po samobójstwach, czy też morderstwach. Firma sprzątająca domy po osobach zmarłych w całej Polsce to duża odpowiedzialność wobec klienta, który jest w żałobie. Tego typu usługi zazwyczaj realizowane są pod presją czasu tuż po pogrzebie i nie ma tu miejsca na przypadek.

Firma sprzątająca po zwłokach

Kastelnik to profesjonalna firma sprzątająca po zwłokach. Postaw na jakość!

Okazuje się, że czyszczenie ścian z krwi po morderstwie to czynność, której mało osób chce się podjąć. Często osoby zatrudnione w firmach sprzątających po zwłokach objęte są pomocą psychologiczną i specjalnym programem wsparcia.

Sprzątanie po zwłokach cennik 2023

Czyszczenie pokoju hotelowego z krwi to specjalistyczne sprzątanie po zwłokach, które wymaga z jednej strony dyskrecji, a z drugie strony liczy się szybkość działania. Profesjonalny technik od dezynfekcji pomieszczeń po zgonach to przeszkolona osoba, której można całkowicie zaufać. Co zawierają trujące mikroorganizmy i drobnoustroje znajdujące się w jadzie trupim?

Czyszczenie mieszkania po zwłokach

W 95% przypadków w mieszkaniu nieboszczyka najczęściej znajdziemy aminy z grupy diamino alkanów, tzw. trupi jad, który zawiera:

 • Putrescyna;
 • Kadaweryna.

Cennik usług sprzątania po zwłokach obowiązuje, który obowiązuje we wszystkich województwach:

 • dezynfekcja mieszkania po zwłokach w stanie rozkładu – od 800 zł;
 • utylizacja skażonych krwią przedmiotów – od 100 zł/kg;
 • ozonowanie fragmentu klatki schodowej – o 400 zł/godz.

Usługę firmy Kastelnik, związaną z kompleksowym sprzątaniem mieszkań po zwłokach można zamawiać całodobowo na terenie całego kraju. Warto dodać, iż w trakcie realizacja zleceń dotyczących dezynfekcji miejsc po samobójczej śmierci dokładamy wszelkich starań, aby czuli się Państwo bezpiecznie.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci czekają na Twój telefonem przez okrągłą dobę, a dezynfekcja pomieszczeń po zwłokach to nie tylko dobór odpowiednich preparatów chemicznych, ale i wiedza na temat wszystkich etapów usługi dezynfekcji, która jest związana czyszczeniem miejsca po zgonie. Sprzątanie mieszkań z krwi i płynów ustrojowych warto zlecić firmie sprzątającej o ugruntowanej pozycji na rynku usług porządkowych.

Sprzątanie po zgonach, zasady pracy – ciało w trakcie rozkładu

Po śmierci w ciele każdego z nas dochodzi do szeregu nieodwracalnych w skutkach zmian. Śmierć to stan, w którym wszelkie oznaki życia ustały, nastąpiło ogólne załamanie wszelkich funkcji życiowych. Występują zjawiska takie jak m.in. autoliza, strupie szczenie, gnicie ciała, przeobrażenie tłuszczowo- woskowe, przeobrażenie torfowe.

Specjalistyczne sprzątanie, na co zwrócić uwagę?

Każdy przypadek sprzątania jest inny, ale czy to jest śmierć w wyniku wypadku, czy też usługa odkażania miejsca po ciele w głębokim stadium rozkładu to zawsze należy usunąć z powietrza groźne dla zdrowia patogeny.

W pierwszym etapie rozkładu zwłok poprzez enzymy wewnątrzkomórkowe ciało zaczyna gnić na, wskutek czego powstaje toksyczny trupi jad i pojawiają się nieprzyjemne zapachy. Okazuje się, że gdy do krwi dochodzą bakterie, powstają smugi dyfuzyjne. Do substancji wydobywających się z ze zwłok ludzkich możemy zaliczyć wiele trujących związków chemicznych m.in. putrescynę i neurynę.

Jakie środki ochrony osobistej będą potrzebne do dezynfekcji?

Chcąc skutecznie zlikwidować szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje pochodzące z ciała człowieka po śmierci, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Co potrzebujemy? Środki ochrony osobistej do ochrony głowy, rąk i nóg. Nasi pracownicy przed przystąpieniem do pracy są szkoleni na wielu płaszczyznach z ogólnej dezynfekcji pomieszczeń oraz z czyszczenia powierzchni po zmarłych za pomocą środków bakteriobójczych.

dezynfekcja mieszkania po zgonie w wyniku samobójstwa

Usuwanie krwi z podłogi mieszkania po śmierci w wyniku samobójstwa.

Technik sprzątający po zmarłych ma wiedzę, w jakim kombinezonie ochronnym należy pracować oraz jak używać specjalistycznych środków czyszczących i czy dodawać do nich suchego lodu. Nie bez znaczenia jest też profesjonalny sprzęt do dezynfekcji, a doświadczenia osoby takie nabywają nie przez kilka miesięcy, a przez lata specjalistycznych szkoleń.

Do podstawowej ochrony osobistej w trakcie czyszczenia podłogi ze zwłok zalicza się m.in. jednorazowy fartuch, maska na twarz z filtrem oraz rękawice gumowe. Co więcej, w niektórych przypadkach wyposażeni jesteśmy w specjalne obuwie do kontaktu z chemikaliami. Po prostu niebezpieczne substancje w konfrontacji z profesjonalnie wyposażoną osobą sprzątającą po zgonach nie mają szans.

Ozonowanie pomieszczeń to ważny element dezynfekcji – postaw na 240g/h

Na koniec warto wspomnieć, iż w trakcie czyszczenia mieszkań po śmierci stosujemy profesjonalne zamgławiacze z suchej mgły oraz generatory ozony o mocy do 240g/h. Specjalistyczne sprzątanie często realizowane jest również za pomocą maszyn do mycia skażonych powierzchni suchym lodem.

Urządzenie do ozonowania Kastelnik

Pracownik firmy usługowej Kastelnik w kombinezonie ochronnym podczas ozonowania.

Co zawiera dezynfekcja funeralna?

 • Sprzątanie mieszkań po zwłokach z płynów ustrojowych;
 • Usuwanie krwi;
 • Czyszczenie mieszkania suchym lodem;
 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z powietrza;
 • Utylizacja mebli i uciążliwego przykrego fetoru ze ścian;
 • Likwidacja posadzek zanieczyszczonych materiałem biologicznym;
 • Usunięcie elementów wyposażania, poplamionych krwią lub płynami ustrojowymi;
 • Utylizacja mebli z mieszkania zmarłej osoby;
 • Ozonowanie pomieszczeń po zgonach.

Ciało w stanie rozkładu to realne niebezpieczeństwo dla zdrowia współmieszkańców lub osób mających na celu odsprzedanie, lub wynajęcie mieszkania, w którym znaleziono zwłoki człowieka. W żadnym przypadku nie należy stosować środków chemicznych, z jakim mamy do czynienia na co dzień.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – potwierdzone certyfikatem

Czyszczenie po zgonach to zadanie dla firmy, która sprzątanie, a właściwie odkażanie miejsca zgonu przeprowadzi w sposób zatwierdzony przez sanepid, a dzięki temu zagwarantuje poprawność realizacji usługi oczyszczania powietrza w domu po zmarłym. Nowy właściciel nie będzie miał dzięki temu zawrotów głowy, mdłości i innych dolegliwości.

Kastelnik – ekipa sprzątająca po zwłokach w stanie rozkładu

Należy mieć na uwadze, że bez względu, gdzie w Polsce znajduje się Twoje mieszkanie, firma Kastelnik oferuje bezpłatną wycenę oraz realizację usługi w terminie 24 godzin od otrzymanego zgłoszenia. Nie zaleca się oczyszczania podłóg z krwi na własną rękę. Sprzątanie po zmarłych świadczymy na trenie wszystkich województwa kraju w wielu różnych miastach. Postaw na firmę z doświadczeniem, gdzie wskaźnik ceny do jakości jest jednym z najlepszych na rynku usług pogrzebowych. Zapraszamy do kontaktu.

Zamów sprzątanie mieszkania po śmierci o dowolnej porze dnia lub w nocy

Nasza infolinia telefoniczna jest czynna całodobowo. Oznacza, to, iż po odebraniu telefonu nasz konsultant przedstawi wszystkie niezbędne etapy, jakie obowiązują w trakcie realizacja usługi tj. sprzątanie po zgonach. Następnie pomożemy, wybrać dogodny termin realizacji zlecenia a na koniec wystawimy certyfikat dezynfekcji miejsca po zgonie.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów, usługa z fakturą VAT

Firma sprzątająca po zwłokach Kastelnik ma za sobą wiele specjalistycznych czyszczeń typu funeralnego. Po wykonaniu usługi wystawiamy paragon lub fakturę VAT. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu oraz empatycznym i indywidualnym podejściu do każdej realizacji.

Kastelnik – jedyna firma sprzątająca, która zawsze jest u klienta na czas!

Do kogo kierujemy nasze usługi?

Współpracujemy nie tylko z osobami prywatnymi, ale również z kierownictwem zakładów przemysłowych, gdzie pomagamy po śmiertelnych wypadkach w pracy oraz w sprzątaniu mieszkań komunalnych. Tego typu prace zazwyczaj świadczone są na zlecenie spółdzielni mieszkaniowej lub zarządcy nieruchomości.

Istotne jest również to, iż z naszą firmą współpracują najstarsze zakłady pogrzebowe z kraju, co dodatkowo wzmacnia wiarygodność świadczonych prac. Profesjonalna dezynfekcja po zmarłych, z certyfikatem dekontaminacji, czyszczenie pomieszczenia po zwłokach oraz mycie ścian i podłóg i sprzątanie po samobójstwie to tylko wybrane zagadnienia dostępne w firmie Kastelnik przez całą dobę.

Certyfikat dezynfekcji mieszkania - Kastelnik

Certyfikat dekontaminacji mieszkania z firmy Kastelnik

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%