Sprzątanie po zmarłym
Sopot

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Dezynfekcja i sprzątanie po zmarłych w Sopocie. Zagrożenia wynikające z rozkładu zwłok w domu oraz jak je skutecznie usunąć?

Sprawdzona firma z branży funeralnej – Kastelnik oferuje sprzątanie po zmarłym Sopot, oraz inne miasta województwa pomorskiego. Działamy z wykorzystaniem specjalistycznych generatorów ozonu o dużej mocy. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę sprzątająca, która do swojej pracy podchodzi z dokładnością i doskonale wie, że w dezynfekcji po śmierci liczy się również sprawność działania. Sprzątanie po zmarłych wykonujemy, poprzedzając je bezpłatną wyceną, którą świadczymy wraz z możliwością dojazdu na miejsce zgonu, m.in. w takich dzielnicach miasta Sopot jak: Leśna Polana i Świemirowo oraz Przylesie. Posiadamy infolinię, która działa 365 dni w roku, a nasi konsultanci chętnie odpowiadają tam na wszystkie pytania związane z usługą tj. sprzątanie po zwłokach Pomorskie. 

Pokolenie singli i samotni emeryci

Według statystyk za rok 2020 w Polsce jest około 7,5 mln singli. Powstaje tutaj pytanie – dlaczego? Mówi się o tym, że ta samotność wynika wyłącznie ze świadomego wyboru. Takie życie wielu ludziom wydaje się wygodniejsze. 20% polaków nie jest w żadnym związku. Sytuacja pandemiczna panująca przez cały rok 2020, nie pomagała w poznawaniu nowych ludzi. Problem z byciem opuszczonym mają również ludzie starsi. Szacuje się, że w roku 2030 3/4 z nas będzie umierać w samotności. Młodzi ludzie nie chcą mieszkać  rodzicami. Zakładają rodziny, a seniorzy zostają sami. Dużą dogodnością dla nich jest, gdy dzieci mieszkają blisko i mogą pomagać i doglądać. Jednakże, gdy pępowina została odcięta w 100%, a młodzi wyjechali daleko. Wtedy w przypadku śmierci starszej osoby, ciało potrafi leżeć w domu i rozkładać się, dopóki ktoś z sąsiadów nie poczuję zapachu trupa.  Czym tak właściwie jest ten fetor? To połączenie takich substancji toksycznych jak kawaderyna, czy purtescyna. Po śmierci w ciele człowieka dochodzi do pojawienia się oznak śmierci. Należą do nich m.in.:

 • stężenie pośmiertne;
 • plamy opadowe;
 • strupieszenie.

Dezynfekcja po śmierci, nieodwracalne procesy po zgonie

Procesy te zachodzą równo z upływem określonego czasu i w zależności od warunków zewnętrznych. Gdy ciało nie leży w pomieszczeniu, a w rzece, dochodzi do przeobrażenia tłuszczowo – woskowego. Do realizacji usługi sprzątanie po zgonach należy się odpowiednio przygotować. Ekipa firmy Kastelnik stosuje odpowiednie środki ochrony osobistej. Dlaczego jest to, tak ważne? Ponieważ z trupa wydalają się wspomniane wyżej substancje, które są chorobotwórcze. Niezbędne jest wówczas również zastosowanie skutecznych środków czeszących, zawierają one w składzie m.in. fenol, czy chlor. Jeśli chcesz zamówić sprzątanie po zgonie – zadzwoń na naszą całodobową infolinię!

Czym jest przeobrażenie tłuszczowe?

Czy zastanawiałeś się, co to jest przeobrażanie tłuszczowe? Jest to jeden z procesów zachodzących w ciele człowieka po śmierci. Pojawia się on tylko wtedy, gdy trup leży w warunkach bardzo wilgotnych i nie ma dostępu do powietrza. Saponifikacja to zamiana tkanki tłuszczowej w masę tłuszczowo – woskową. Jest on twardy i ma kolor szarobiały lub brunatny. Możemy go zobaczyć w miejscach, gdzie występowała tkanka tłuszczowa. 

Sprzątanie po zmarłym Sopot

 • sprzątanie po zmarłym w Sopocie i powiecie sopockim;
 • sprzątanie po zmarłych w wyniku śmierci naturalnej woj. pomorskie;
 • czyszczenie mieszkań po zmarłych osobach;
 • dezodoryzacja po zgonach w zaawansowanej fazie rozkładu;
 • ozonowanie po gnijących zwłokach;
 • odkażanie mieszkań po zdiagnozowanych przypadkach;
 • dezynfekcja przedmiotów wartościowych po zgonie;
 • utylizacja wyposażenia.

Całodobowy kontakt – Kastelnik 7/24, woj.pomorskie

W firmie Kastelnik przez całą dobę zajmujemy się świadczeniem usługi tj. sprzątanie po zmarłym Sopot i inne miasta województwa pomorskiego. Posiadamy infolinię, która działa 24/7 i poprzez nią można się z nami kontaktować. Wiemy, że przypadki zgonów mogą być związane z wypadkami losowymi, dlatego wiemy, że całodobowy kontakt jest bardzo ważny. Technicy pracujący w naszej firmie to specjaliści posiadający niezbędną wiedzę oraz doświadczenie. Stosowanie nowoczesnych metod czyszczących to u nas codzienność w trakcie przeprowadzania usługi w mieszkaniach tj. dezynfekcja po zmarłych. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny, którą oferujemy we wszystkich dzielnicach miasta Sopot. Jeżeli masz pytania, zapraszamy do kontaktu. 

Kastelnik – najlepsza jakość dezynfekcji na rynku usług funeralnych!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.8
4,8 rating
4.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 4)
Doskonale75%
Bardzo dobrze25%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%