Sprzątanie po zmarłym
Grodzisk Mazowiecki

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Grodzisku Mazowieckim. Jak wygląda dezynfekcja mieszkań po zgonach w wyniku choroby zakaźnej?

Zastanawiasz się jak wykonać sprzątanie po zgonie? Kastelnik oferuje całodobowe sprzątanie po zmarłym Grodzisk Mazowiecki połączone z pełną dekontaminacją mieszkania. Dezynfekcję pomieszczeń po zmarłych wykonujemy nieprzerwanie od 2013 roku za pomocą sprawdzonych środków do odkażania oraz ozonatorów. Technicy całodobowej firmy  Kastelnik to wykwalifikowani specjaliści, których celem jest świadczenie usług funeralnych na jak najwyższym poziomie.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Sprzątanie po zgonach Grodzisk Mazowiecki i powiat grodziski

Zastanawiasz się na czym polega sprzątanie po zgonach i odkażanie pomieszczeń po zmarłych osobach? Dezynfekcja mieszkania w mieście Grodzisk Mazowiecki to kompleksowe wsparcie w zakresie dezynfekcji, opróżniania mieszkania i oczyszczania z toksyn. W celu zlikwidowania wszelkich toksyn z mieszkania po zgonie technicy wykorzystują specjalistyczne techniki i metody dezynfekcji.

Dezynfekcja po zmarłych polega na eliminowaniu drobnoustrojów i patogenów stanowiących zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Trupie jady są uważane za jedne z najbardziej niebezpiecznych toksyn. Stanowią zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i trudno zlikwidować je domowymi detergentami. Technicy sprzątania miejsc śmierci sięgają po środki biobójcze zawierające chlor, czwartorzędowe związki amoniowe, alkohol etylowy oraz aldehydy.

Według właściciela firmy Kastelnik najlepszym sposobem na usunięcie patogenów z mieszkania, który pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa lokatorów, będzie dezynfekcja nadtlenkiem wodoru w połączeniu z ozonem.

Najlepsza metoda dezynfekcji oparta jest na 2 środkach biobójczych

Taki unikalny mix dwóch środków biobójczych (ozon i nadtlenek wodoru) jest sprawdzonym sposobem na eliminację niebezpiecznych związków chemicznych z powietrza. Należy również zaznaczyć, że to właśnie odpowiednio dobrane środki i metody odkażania przekładają się na skuteczność takiego zabiegu.

Mieszkanie po procesie dezynfekcji po zgonie w powiecie grodziskim jest czyste i nadaje się do ponownego użytku. Na koniec wystawiany jest także certyfikat z przeprowadzonej dezynfekcji po zmarłej osobie na życzenie klienta.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zmarłych w Grodzisku Mazowieckim.

Kastelnik – całodobowe usługi likwidacji sprzętów w domu po zmarłym.

Co możesz zamówić w firmie sprzątającej Kastelnik?

Prawidłowe odkażanie mieszkania po śmierci to proces, w którym wykorzystuje się atestowane środki chemiczne i nowoczesne formy dezynfekcji, takie jak ozonowanie lub zamgławianie. W razie potrzeby technicy łączą  metody, i stosują ozon połączony z suchą mgłę z nadtlenkiem wodoru (6-8%). Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń, takich jak przemysłowe generatory ozonu, czy też termiczne zamgławiacze suchej mgły –  pozwalają całkowicie zlikwidować zagrożenie bakteriologiczne, które występuje w miejscu po zgonie.

Specjalistyczna pomoc dla rodziny zmarłej osoby obejmuje:

 • dezynfekcję mieszkania po zmarłej osobie;
 • usuwanie plam z krwi;
 • czyszczenie podłogi z nieczystości biologicznych;
 • usuwanie zarazków z powietrza i utylizację mebli.

Sprzątanie po zgonach Grodzisk Mazowiecki

Co można znaleźć w mieszkaniu zmarłej osoby?

Pomieszczenia po zgonie pełne są szkodliwych drobnoustrojów, dlatego dezynfekcja musi spełniać najwyższe standardy, by w mieszkaniu nie rozwijały się choroby. Takie standardy spełnia ozonowanie, które wyróżnia skuteczność na poziomie 99,9%. Rozkładowi ciała przeważnie towarzyszy nieprzyjemny fetor, który następnie wnika we wszystkie firanki i meble. To właśnie ozonowanie pomieszczeń sprawia, że nieprzyjemny zapach po zmarłym znika bezpowrotnie.

Do usuwania płynów ustrojowych potrzebny jest sprzęt i chemia Nie byłoby to możliwe bez stosowania silnych preparatów chemicznych, czy też profesjonalnego sprzętu, który daje nam pewność usunięcia wszystkich szkodliwych drobnoustrojów podczas usługi tj. sprzątanie po zwłokach. Od wielu lat sprawdza się maszyna do czyszczenia krwi suchym lodem.

Usługi sprzątania szkodliwych patogenów

Larwy spowodowane gniciem ciała zmarłego.

Sprzątanie po zmarłych Grodzisk Mazowiecki – zaufaj specjalistom

Kompleksowe sprzątanie mieszkań po zmarłych w Grodzisku Mazowieckim to duża odpowiedzialność. Specjalistyczna wiedza, którą posiadam Kastelnik, pozwoliła na wyodrębnienie wyłączenie skutecznych metod dezynfekcji, na przykład z wykorzystaniem ozonu. Regularne szkolenia i podnoszenie kwalifikacji wszystkich pracowników to sukces świadczonych usługach. Odsetek reklamacji w firmie Kastelnik wynosi mniej niż 2%. Jako profesjonaliści korzystaj oni z profesjonalnych sprzętów topowych marek. Być może to jest tajemnica sukcesu tej firmy?

“Sprzątanie po zmarłych to usługa, która obejmuje nie tylko usuwanie zapachów, ale również eliminację robactwa” – informuje klientów Samanta Sznajder.

Firma sprzątająca po zwłokach – Kastelnik, dla mieszkańców całego województwa mazowieckiego od ponad 10 lat świadczy prace związane z dezynfekcją patogenów po osobach zmarłych. Całodobowa infolinia to ukłon w stronę klientów, ponieważ w branży funeralnej ważny jest czas reakcji w najtrudniejszych przypadkach. Procedura sprzątania miejsc specjalnych wymaga często nagłej interwencji, więc kontakt przez dwadzieścia cztery godziny na dobę jest wskazany, a nawet niezbędny. Warto zaufać specjalistom z firmy Kastelnik.

Ozonowanie mieszkania w celu dezynfekcji krwi

Specjalistyczne urządzenie do dezynfekcji.

Usługi sprzątania po zmarłych osobach – zleć dezynfekcję!

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny, którą wykonujemy wraz z dojazdem na miejsce zlecenia usługi sprzątanie po zwłokach m.in. w takich dzielnicach jak: Grodzisk Mazowiecki Głogowa, czy też Olszowa, a także Sprawna.

Wszystkie usługi firmy Kastelnik na sprzątanie po zmarłych osobach obejmują takie czynności jak:

 • opróżnianie mieszkania ze starych mebli;
 • usuwanie śladów krwi z podłóg;
 • utylizacja termiczna rzeczy skażonych biologicznie;
 • transport gabarytów do specjalnej spalarni;
 • dezynfekcja pomieszczeń poprzez ozonowanie i zamgławianie suchą mgłą;
 • wystawianie certyfikatu z przeprowadzonej dekontaminacji.
Trup w stanie rozkładu. Mieszkanie zanieczyszczone dużą ilością krwi

Łazienka, w której zmarł lokator. Ciało w zaawansowanym stanie rozkładu.

Zgon w wyniku choroby – co robić?

Śmierć bliskiego to zawsze ciężka sytuacja dla rodziny i znajomych. W czwartym kwartale 2020 r. mieliśmy rekordową liczbę zgonów, co miało również związek z sytuacją pandemiczną w kraju. Wówczas nieoceniona okazała się metoda dezynfekcji tj.  ozonowanie pomieszczeń po zwłokach. Po zgonie w domu bezwzględnie należy przeprowadzić odkażanie łóżka i pomieszczenia w którym leżało ciało denata. Najlepiej wykonać dezynfekcję całego mieszkania np. za pomocą suchej mgły lub ozonu.

Tak się składa, że ozon wykorzystywany w procesie odkażania pomieszczeń ma trójatomową budowę i skutecznie eliminuje wszelkie bakterie i wirusy po chorobie. Dzięki temu stanowi  on doskonałą formę dezynfekcji materacy po osobach cierpiących na choroby zakaźne. Ta metoda dezynfekcji często stosowana jest placówkach medycznych o zaostrzonym rygorze sanitarnym.

Użycie wszelkich środków chemicznych. Całkowite usunięcie nieprzyjemnego zapachu w celu ochrony zdrowia

Zdezynfekowana podłoga. Wszystkie plamy krwi zostały usunięte.

Niestety, ale liczba osób zakażonych przerosła światową służbę zdrowia. Mamy do czynienia z coraz większą ilością zgonów, co również wymaga od branży funeralnej zastosowanie odpowiednich środków ostrożności. Nie wystarczy tutaj tylko zabezpieczenie się za pomocą maseczki, ale dostosowanie się również do ogólnie panujących zasad epidemiologicznych.

Na przykład nie wolno ciała chorego przywozić do domu, powinno się je tylko dostarczyć w dezynfekowanej i zamkniętej trumnie lub urnie bezpośrednio na ceremonię pogrzebową. Z miesiąca na miesiąc sytuacja pandemiczna jest coraz poważniejsza, dlatego należy bezwzględnie dostosowywać się do zaleceń odpowiednich służb.

Ozonowanie pomieszczeń w Grodzisku Mazowieckim

Profesjonalna forma dezynfekcji po śmierci obejmuje ozonowanie pomieszczeń w Grodzisku Mazowieckim. To jedna z najskuteczniejszych form odkażania miejsc pracy, biur, a także mieszkań po zgonach. Sam zabieg ozonowania najczęściej trwa mniej więcej kilka godzin. Szczególną zaletą ozonu jest możliwość docierania w najmniejsze zakamarki. Żadne bakterie, wirusy czy grzyby nie mają szans w starciu z ozonem.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Po śmierci w mieszkaniu możemy czuć nieprzyjemny fetor po zgonie. To charakterystyczny zapach śmierci, uporczywy i wnikający we wszystkie tkaniny. Nie da się go wywietrzyć, a sklepowe odświeżacze powietrza jedynie zamaskują ten okropny fetor. Ozonowanie pomieszczeń w Grodzisku Mazowieckim to także sposób na skuteczną dezodoryzację, czyli całkowite usuwanie zapachu po śmierci.

Sprzątanie miejsc po zgonach Grodzisk Mazowiecki. Bezpiecznie czyścimy ślady krwi

Wyczyszczone schody. Sprzątanie specjalistyczne Kastelnik.

Czyszczenie mieszkań po zgonach – co robić krok po kroku

Rygorystyczne zasady obejmują również po wystąpieniu zgonu w domu. W przypadku podejrzenia, że zmarły posiadał chorobę zakaźną, musisz zadbać o dezynfekcję miejsca zgonu. Nie powinieneś jednak robić tego samodzielnie, a pomóc sobie, zamawiając usługę tj., czyszczenie mieszkania po zgonie połączone z odkażaniem i wyniesieniem mebli.

Technicy większości firm wykonują tę pracę z uwzględnieniem zasad BHP, stosując przy tym środki ochrony osobistej. Mając do czynienia z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi biologicznie, takimi jak ślady krwi i płyny ustrojowe, czyszczenie takich wydzielin pośmiertnych odbywa się w kontrolowanych warunkach w odzieży ochronnej. Pamiętaj, w przypadku śmierci na skutek choroby zakaźnej, musisz zamówić profesjonalną dezynfekcję.

Wykwalifikowani pracownicy do dezynfekcji krwi

Profesjonalna firma Kastelnik prace tj. sprzątanie mieszkania po zgonie wykonuje z użyciem specjalistycznych metod odkażania. Jedną z nich jest zamgławianie powierzchni za pomocą urządzenia do zamgławiania za pomocą suchej mgły. Mikrocząsteczki suchej mgły pokryte są nadtlenkiem wodoru i rozpryskiwane pod ogromnym ciśnieniem. Cząsteczki suchej mgły trafiają na powierzchnię i w każdą niewielką szczelinę, dzięki czemu w pełni eliminują zagrożenie.

Sucha mgła to popularna forma odkażania po zmarłych, która uważana jest przez wielu za skuteczniejszą od tradycyjnych środków chemicznych, a nawet aktywnego chloru. Warto dodać, że jest to metoda czyszczenia skażonej powierzchni na sucho. Oznacza to, że nie wymaga stosowania wody w procesie mycia po zmarłym.

Oczywiście usługi odkażania w sprzątaniu po zwłokach nie byłyby tak skuteczne, gdyby nie wykwalifikowany zespół techników. Takie osoby zazwyczaj posiadają odpowiednie szkolenia, by pracować w trudnych warunkach, jakie panują w pomieszczeniach po zgonach. 

Ozonowanie domu to standardowe czyszczenie przed potencjalnym rozprzestrzenianiem płynów ustrojowych

Ozonator do oczyszczania miejsc zgonów.

Sprzątanie po zmarłym Grodzisk Mazowiecki, przez całą dobę 7/24

Warto dodać, że stosowane dezynfektanty powinny mieć w składzie m.in. fenol, czy też chlor. Jeśli chcesz zamówić jedną z usług tj. sprzątanie po zmarłych – zadzwoń do firmy Kastelnik tel. 735-960-510. Posiadamy całodobową infolinię!

 • sprzątanie po zmarłym w Grodzisku Mazowieckim i całym powiecie grodziskim za pomocą suchego lodu;
 • gruntowne sprzątanie po zmarłych w wyniku choroby zakaźnej na Mazowszu;
 • dezynfekcja miejsca zgonu po śmierci na skutek choroby zakaźnej;
 • specjalistyczne odkażanie pomieszczeń po zgonach za pomocą zamgławiacza;
 • usuwanie bakterii, wirusów i grzybów po zgonie;
 • likwidowane śladów krwi po samobójcach;
 • utylizacja mebli po zmarłych.

<

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Usługa sprzątania miejsc po zwłokach dostępna jest również w miastach:

Kompleksowe sprzątanie po zgonie Grodzisk Mazowiecki

Kastelnik to firma, która wyczyści nawet najgorszy bród i zapach.

Dezynfekcja po zgonie i odkażanie funeralne mieszkań

Dezynfekcja zostaje przeprowadzona w celu odkażenia miejsca, w którym nastąpił zgon. Polega ona na usunięciu form wegetatywnych i przetrwalnikowych drobnoustrojów chorobotwórczych z zastosowaniem skutecznych metod.

Skuteczne metody odkażania po zgonie to dezynfekcja chemiczna i mechaniczna. Chemiczne środki to preparaty biobójcze z atestem. Bazują one najczęściej na czwartorzędowych solach amoniowych, fenolu, a niektóre zawierają chlor. Druga metoda, która cieszy się ogromną popularnością, jest dezynfekcja mechaniczna, czyli ozonowanie i mikrodyfuzja, czyli zamgławianie suchą mgłą. Te techniki odkażania to wysokie spektrum działania i zero wody, środków chemicznych czy ścierania. 

Czyszczenie mieszkania z nieprzyjemnych zapachów jest usługą specjalistyczną

Lokator zostawił przed śmiercią duży bałagan. Zleć nam sprzątanie.

Zmniejszamy tym samym liczbę drobnoustrojów do bezpiecznego poziomu, tzn. niezagrażającego organizmom żywym.

Sprzątanie po zgonach w Grodzisku Mazowieckim – usuwanie patogenów

Zgon w mieszkaniu? Nie musisz się martwić. Zamów sprzątanie po zgonach w Grodzisku Mazowieckim – usługę, która uwzględnia opróżnianie mieszkania ze starych mebli, usuwanie śladów krwi z podłogi oraz odkażanie pomieszczeń z groźnych patogenów.

Skuteczne środki dezynfekujące mają w składzie m.in.:

 • aktywny tlen;
 • nano srebro;
 • fenol i jego pochodne;
 • aktywny chlor i związki chloru;
 • jod lub związki jodu;
 • środki utleniające;
 • alkohole alifatyczne, aldehydy oraz czwartorzędowe związki amonowe.

Samodzielne wykonywanie prac na miejscu zgonu jest niebezpieczne. Każda firma sprzątająca z Grodziska Mazowieckiego zabezpiecza pracowników przed zatruciem jadem trupim. Mnóstwo krwi i brudnych przedmiotów skażonych biologicznie to z pewnością nie są prace dla amatora. Warto postawić na profesjonalne sprzątanie po zmarłych z firmą Kastelnik.

Stara krew może zawierać szkodliwe patogeny przenoszone przez dotyk. Jest ona zagrożeniem biologicznym

Ciało w trakcie gnicia zostawiło zakaźne ślady.

Specjalistyczna firma sprzątająca po zwłokach Kastelnik

Poszukujesz usługi sprzątanie po zmarłym Grodzisk Mazowiecki i woj. mazowieckie od sprawdzonej firmy? Skontaktuj się z nami poprzez naszą infolinię! Pozostajemy do dyspozycji 24/7, a konsultanci chętnie odpowiadają na wszystkie pytania dotyczące sprzątania i dezynfekcji po zmarłych. 

Wiemy, że całościowe sprzątanie po zmarłych to niełatwe zadanie, w którym nie ma drogi na skróty. Usuwanie starych mebli, czyszczenie śladów krwi i dezynfekcja pomieszczeń to tylko niektóre z czynności, jakie niezbędnie trzeba wykonać w porządkach po śmierci. Po zakończonej usłudze wystawiamy certyfikat dezynfekcji, który może przydać się np. przy sprzedaży mieszkania. 

Wysokie ryzyko narażenia się na potencjalnie szkodliwe patogeny

Właściwą dezynfekcję można wykonać wyłącznie, posiadając odpowiednie uprawnienia oraz specjalne narzędzia pracy. Do dezodoryzacji mieszkań najczęściej stosuje się profesjonalne ozonatory, które neutralizują pomieszczenie z niebezpiecznych związków pozostawionych przez gnijące ciało. Tego typu materiałów biologicznych nie wolno bagatelizować.

Ciało człowieka w trakcie rozkładu to prawdziwa bomba biologiczna, która powoduje powstanie prawie 30 różnych związków toksycznych. Trupi jad to aminy, które powstają w efekcie procesów gnilnych rozkładających się zwłok. Wówczas powstaje intensywny słodkich zapach po zgonie, który jest niezwykle uporczywy. Dlatego też przebywanie w pomieszczeniu, w którym nastąpił zgon, może być niebezpieczne i jest kategorycznie odradzane. Toksyczność trupiego jady jest najwyższa po ok.10 godzinach od momentu zgonu.

Sprzątanie po zgonach Grodzisk Mazowiecki

Nasz pracownik w trakcie wykonywania pracy.

Specjaliści w zakresie usuwania zagrożeń biologicznych

Profesjonalna dezynfekcja na terenie województwa mazowieckiego wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Firma Kastelnik realizuje usługi sprzątania z potencjalnie szkodliwych patogenów przenoszonych zarówno przez dotyk, jak i powietrze.

Usuwanie skażenia bakteriologicznego to specjalność techników z firmy Kastelnik. Szeroki zakres środków chemicznych opartych o czwartorzędowe sole amoniowe i chlor oraz ozonatory i generatory suchej mgły to sprzęt, dzięki któremu usuwanie zagrożenia biologicznego jest szybkie i wysoce skuteczne.

Coraz częściej zabieg dezynfekcji obejmuje również mikrodyfuzję, czyli zamgławianie suchą mgłą. Cząsteczki suchej mgły z nadtlenkiem wodoru mają niewielki rozmiar, dzięki czemu są w stanie docierać w każdy najmniejszy zakamarek, eliminując tam zagrożenie biologiczne. Sucha mgła gwarantuje czyszczenie bez tarcia i użycia wody, a Ty możesz cieszyć się czystym i bezpiecznym mieszkaniem.

Ciało człowieka w zaawansowanym stanie rozkładu – co zrobić?

W sytuacji, gdy ciało człowieka rozkłada się w mieszkaniu przez dłuższy czas, stężenie trupiego jadu rośnie. Patogeny te rozprzestrzeniają się po całym mieszkaniu wraz z zapachem, który wnika we wszystkie tkaniny. 

Ciało człowieka w zaawansowanym stanie rozkładu nie może pozostać w mieszkaniu przez długi czas. Wówczas oprócz okropnego fetoru, który zaczyna uprzykrzać życie sąsiadów, do zwłok zlatują się też liczne muchy i owady. Liczy się szybka reakcja, przede wszystkim nie można otwierać okien i należy wezwać odpowiednie służby, zakład pogrzebowy i firmę, która wykona sprzątanie po zwłokach.

Usuwanie zagrożeń bakteriologicznych

Po śmierci w prywatnym lokalu, warto również usunąć wszystkie zagrożenia bakteriologiczne. W Grodzisku Mazowieckim jesteśmy dostępni przez całą dobę. Zespół specjalistów z firmy Kastelnik zapewni właściwą dezynfekcję bez zbędnego stresu dla klienta, aby pomóc rodzinom przejść ten trudny okres w spokoju. Pozwalamy bezpiecznie przeżywać żałobę w ciszy, kiedy rodziny potrzebują niezawodnej pomocy.

To, co wyróżnia Kastelnika od konkurencji to dyskrecja świadczonych usług i indywidualne podejście do klienta w kwestii ustalania cen. Oferujemy całodobową infolinię i bezpłatną wycenę usuwania śladów krwi na miejscu zdarzenia.

Dezynfekcja mieszkań po samobójstwie Grodzisk Mazowiecki

Gnijące ciało zmarłego przyklejone do podłogi.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów po zmarłym

Po śmierci bliskiej osoby członkowie rodziny często odczuwają potrzebę posprzątania swojego domu. Proces oczyszczania może być również okazją do pogodzenia się ze stratą bliskiej osoby.

Śmierć w domu to nie tylko mnóstwo przedmiotów do utylizacji, ale również nieprzyjemny fetor po zmarłym. Warto dodać, że wnika on we wszystkie materiały i nie da się go wywietrzyć, a nawet – nie wolno. Otwieranie okien w pomieszczeniu po zmarłym spowoduje nalot much plujek, które zagnieżdżą się w całym mieszkaniu.

Jak długo powinna trwać żałoba po członku rodziny?

Trudno określić, jak długo opłakiwać członka rodziny. Zawsze może być za krótki lub za długi. To nigdy nie jest łatwa decyzja i jako taka powinna być szanowana. Jeśli czujesz potrzebę dłużej opłakiwać bliską osobę – masz do tego prawo. Jeśli jednak nie chcesz zbyt długo trzymać smutnych emocji w sobie, najlepiej będzie w takim okresie zająć się czymś, co odwróci myśli po odejściu bliskiego.

Jak znaleźć firmę sprzątającą po zmarłych?

Jeśli bliska osoba pozostawiła za sobą sporą ilość skażonych nieczystości i stertę rzeczy do utylizacji, wtedy najlepiej wybrać jedną z lokalnych firm sprzątających. Te podmioty zazwyczaj oferują nie tylko profesjonalne czyszczenie miejsc po zwłokach, ale również wynoszenie mebli i ich utylizację. Najlepszym sposobem na znalezienie solidnej firmy sprzątającej będzie popytanie wśród znajomych o sprawdzony podmiot lub wyszukanie w Internecie.

Kastelnik stosuje uniwersalne środki ostrożności w zakresie sprzątania mieszkań

Przepisy BHP w trakcie specjalistycznych zadań.

Ozonowanie mieszkania Mazowieckie

Czy wiedziałeś, że ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych form dezynfekcji i usuwa wszelkie bakterie, wirusy, a nawet roztocza? Ozon występuje naturalnie w przyrodzie i jego trójatomowa wersja cząsteczkowa wykorzystywana jest w odkażaniu pomieszczeń. Uznaje się, że ozon jest skuteczniejszą formą dezynfekcji niż chemiczne dezynfektanty. Kastelnik oferuje wysokiej jakość ozonowanie na wysokim stężeniu zarówno dla osób prywatnych, jak i spółdzielni mieszkaniowych z województwa mazowieckiego. Zamów usuwanie patogenów za pomocą ozonu.

Kastelnik – czas na sprzątanie w Grodzisku Mazowiecki!

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Zgon w mieszkaniu? Nie wykonuj samodzielnie porządków po zmarłym. Sprzątanie po zmarłym Grodzisk Mazowiecki to kompleksowa usługa, której celem jest przywrócić mieszkanie do ponownego użytku. Nie każdy wie, że po śmierci ciało człowieka w trakcie rozkładu powoduje powstanie blisko 30 toksycznych związków.

Grodzisk Mazowiecki, sprzątanie

Dlatego, aby skutecznie je usunąć, warto sięgnąć po atestowane środki biobójcze i ozonowanie, które najczęściej wykonywane jest jako ostatni etap dezynfekcji po zmarłym. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o sprzątanie po zmarłym w Grodzisku Mazowieckim.

Ile kosztuje sprzątanie po zmarłym?

Kalkulacja kosztów związana ze sprzątaniem po zmarłych określana jest indywidualnie po wycenie na miejscu zdarzenia. Najczęściej ceny dezynfekcji zaczynają się od 800 zł i mogą wynieść kilka tysięcy złotych w przypadku sprzątania dużego mieszkania, które składa się z kilku pokojów.

Co daje dezynfekcja mieszkania po zgonie?

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym to obowiązkowa procedura usuwania trujących związków chemicznych, które wydobyły się z ciała zmarłej osoby. Taki zabieg odkażania pomaga usunąć szkodliwe patogeny, a nieprzyjemny zapach po zmarłym znika całkowicie po wykonaniu ozonowania powietrza.

Czy sprzątanie po zmarłych jest obowiązkowe?

Choć sprzątanie po zgonie nie jest obowiązkowe, to zaleca się korzystanie z usług firm sprzątających po zmarłych. Miejsca zgonu często są zanieczyszczone szkodliwymi drobnoustrojami i patogenami, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Przeprowadzenie dezynfekcji pomieszczenia jest ważne z uwagi na możliwość wystąpienia zagrożeń biologicznych związanych z resztkami ciała. Należy pamiętać, że organizm przestaje funkcjonować po śmierci, co prowadzi do szybkiego rozkładu komórek i emisji niebezpiecznych substancji.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%