Sprzątanie po zmarłych, czyszczenie po zgonie, samobójstwie, dezynfekcja po zwłokach - firma Kastelnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonie Katowice, Wrocław, Poznań, Rzeszów

Oferujemy sprawdzone metody dotyczące czyszczenia specjalistycznego tj. sprzątanie po zgonie, sprzątanie po zmarłych osobach np. w miejscu pracy, sklepie czy restauracji. Od 2013 r. dezynfekujemy mieszkania po zgonie z przyczyn naturalnych lub samobójstwie w pokoju hotelowym. Firma sprzątająca po zgonach Kastelnik wykonuje również dezynfekcję pojazdów po śmiertelnych wypadkach komunikacyjnych włącznie z usuwaniem śladów krwi. Dezynfekcja mieszkań po trupach to zadanie dla specjalistów firmy, po przeprowadzeniu usługi czyszczenia można korzystać z mieszkania już po 10 godzinach od zakończenia sprzątania po zmarłych. Po wykonanej usłudze odkażania wystawiamy certyfikat dezynfekcji po zmarłych. Oferujemy bezpłata wycenę nie tylko na Śląsku w Katowicach, ale również w i innych miastach na terenie całej Polski. Przez 24 godziny na dobę pomagamy mieszkańcom w różnych sytuacjach awaryjnych związanych z dezynfekcją po zwłokach w dzielnicach Wrocławia (Krzyki), Poznania (Malta), Krakowa (Dębniki), Inowrocław czy w Rzeszowie w okolicy Zalesia. Szukasz specjalisty? Zadzwoń do nas!

Sprzątanie po zgonach Kastelnik

Wieloetapowe sprzątanie po zwłokach z użyciem specjalistycznego sprzętu tj. przemysłowych generatorów ozonu o mocy 80 g/h oraz profesjonalnych preparatów chemicznych. Czyszczenie po zwłokach w zaawansowanej fazie rozkładu. Dezynfekcja funeralna miejsc zgonu za pomocą zamgławiania suchą mgłą - nadtlenkiem wodoru (H2O2). Usuwanie śladów krwi po śmierci samobójczej oraz likwidowanie tkanek miękkich i płynów ustrojowych po wypadkach komunikacyjnych. Dezodoryzacja pomieszczeń w celu pozbycia się zapachu śmierci z klatki schodowej.

Dezynfekcja po zmarłym

Świadczymy usługę gruntownego odkażania mieszkań, piwnic oraz zaniedbanych domów po zmarłych. Dezynfekcja po zgonach z użyciem specjalistycznych preparatów dezynfekcyjnych oraz nowoczesnych metod czyszczących. Usuwanie chorobotwórczych drobnoustrojów ze wszystkich powierzchni, a także likwidowanie szkodliwych mikroorganizmów z przedmiotów wartościowych, czy dokumentów. Nanoszenie roztworu roboczego za pomocą zamgławiania na zimno, jak i na gorąco. Dezynfekcja po zmarłym w zaawansowanym stanie rozkładu za pomocą ozonowania powietrza.

Sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie

Stosujemy najnowocześniejsze metody usuwania form wegetatywnych oraz przetrwalnikowych mikroorganizmów. Sprzątanie mieszkań po zgonach w wyniku samobójstwa, gdzie znajdują się liczne ślady krwi i płynów ustrojowych. Czyszczenie mieszkań po zmarłych na chorobę zakaźną, a także odkażanie po zdiagnozowanym przypadku. Ozonowanie pomieszczeń w celu usunięcia bakterii, wirusów i grzybów. Utylizacja wyposażenia, likwidacja mebli zmarłego, po zwłokach w stanie rozkładu gnilnego. Usuwanie śladów krwi z materiałów skażonych biologicznie po wypadkach komunikacyjnych.

dezynfekcja po zgonach

Sprzątanie po zmarłych Kastelnik

Oferujemy profesjonalne sprzątanie po zwłokach. Naszym priorytetem podczas świadczenia usługi tj. dezynfekcja mieszkań po zmarłych jest rzetelność przeprowadzanych zabiegów. To, co wyróżnia firmę sprzątającą po zmarłych Kastelnik, to kompleksowe podejście do tematu odkażania pomieszczeń po śmierci. Zwracamy uwagę nie tylko na sprzęt, którego używamy podczas czyszczenia miejsc śmierci, ale i na szkolenia wewnętrzne osób, które go obsługują. Nasi technicy posiadają wiele szkoleń, które pozwalają im na wykonywanie takich usług jak: sprzątanie miejsc zbrodni oraz usuwanie śladów krwi po samobójcach. Uwaga: czyszczenie po zwłokach w miejscu pracy wymaga skutecznej dezynfekcji do 4 godzin od wypadku. Usunięcie zagrożeń biologicznych to sprawa bezpieczeństwa pozostałych pracowników.

Dezynfekcja po zgonach

Zajmujemy się dezynfekcją po zgonach pomieszczeń i powierzchni, a także utylizacją po zmarłych mebli, czy też przedmiotów wartościowych. Jedną z metod jest m.in. ozonowanie z użyciem ozonatorów mocy nawet do 240 g./h. Jest to idealny zabieg do usunięcia zapachu występującego na skutek rozkładających się zwłok. Całkowity czas zabiegu uzależniony jest od stężenia ozonu osiągniętego podczas dezynfekcji. Przyjmuje się zależność, że jeżeli zabieg trwał 60 minut, to przez następne 60 minut ozon będzie się rozkładał do bezpiecznego poziomu, czyli do 0,1 ppm.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Rzeszów – cała Polska przez całą dobę 24 h

sprzątanie po zmarłych

Oferujemy usługi tj. sprzątaine po zmarłych Poznań, czyszczenie po śmiertelnych wypadkach oraz sprzątanie mieszkań po zgonie, profesjonalne odkażanie pomieszczeń po zmarłym z wykorzystaniem elektrostatycznej technologii. Jakie są kulisy pracy osób sprzątających po mieszkania po zgonie? Zastanawiasz się, jak to działa? Już tłumaczymy – urządzenie opryskujące w tej technologi sprawia, że każda kropla preparatu dezynfekcyjnego np. z nano srebrem, jest elektrycznie silniejsza niż powierzchnia lub przedmiot, co w efekcie prowadzi do całkowitego pokrywania nawet najbardziej skomplikowanych powierzchni. Cząsteczka po opadnięciu na czyszczoną powierzchnie, nie pozostaje na niej, a dalej się przesuwa z jednego punku do kolejnego. Tak, dzięki tym urządzeniom jesteśmy w stanie w niezmiernie krótkim czasie pozbyć się wszelkich wirusów oraz przeprowadzić dezynfekcję  bakterii występujących w mieszkaniu po zmarłej osobie. Obsługujemy całą Polskę a w szczególności miasta takiej jak: Kraków, Katowice, Rzeszów, Wrocław oraz Poznań. Dane statystyczne na tematy śmierci Polaków przeczytasz w artykule na naszym blogu pt. jakie są przyczyny zgonów?

utylizacja mebli

Zdjęcie: koce i prześcieradła skażone biologicznie © 2022 Kastelnik

Sprzątanie po zmarłych – procedury BHP

Podczas pracy w warunkach zagrożenia, a taką jak sprzątanie po zwłokach należy zachować szczególne środki ostrożność i bezpieczeństwa. Dlaczego? Otóż ciało człowieka po śmierci to miejsce, gdzie dochodzi do wielu niebezpiecznych reakcji chemicznych, jest ono przejęte przez biliony komórek, które je powoli trawią. Tuż po śmierci dochodzi do produkcji około 30 toksycznych substancji, w tym kawaderyny, czy purtescyny. Na skutek zatrucia się nimi może dojść np. do dolegliwości bólowych związanych z układem trawiennym. W celu zabezpieczenia się przed nimi technicy firmy Kastelnik stosują się do opracowanych procedur BHP, a czasie sprzątania po zmarłych zaopatrzeni są w środki ochrony osobistej m.in., takie jak: maska pełnotwarzowa z filtrem, gogle, buty ochronne w klasie „SB”, czy też  kombinezon ochronny poziom ochrony minimum II. Wykonujemy również czyszczenie ulic z krwi i dezynfekcję torowiska po wypadkach z udziałem pieszych.

Nasza firma działa w całej Polsce

Zaprezentowane na filmie urządzenie doskonale sprawdza się podczas dezynfekcji chemicznej pomieszczeń publicznych, zabezpieczając je przed szkodliwymi wirusami.

Kto sprząta ciała po śmiertelnych wypadkach?

Ciało po śmiertelnym wypadku samochodowym jest sprzątane przez zakład pogrzebowy, które jest wcześniej odpowiednio zabezpieczone przez służby państwowe będące na miejscu zdarzenia. Warto dodać, że w późniejszym etapie zakład pogrzebowy w porozumieniu z rodziną zmarłego jest zobowiązany do dopełnienia wszelkich formalności przed pochówkiem. Cennik usług związanych ze sprzątaniem po zwłokach nie jest ustalany przez służby państwowe, lecz przez prywatne przedsiębiorstwa.

W przypadku śmiertelnego wypadku w mieszkaniu rodzina tragicznie zmarłej osoby jest zobowiązana do dezynfekcji pomieszczenia po zwłokach zgodnie z wytycznymi sanepidu. Utylizacja przedmiotów skażonych krwią musi zostać przeprowadzona w termicznej spalarni. To ważne, by po tej usłudze otrzymać certyfikat i dokument np. kartę utylizacji odpadu.

Ile trwa sprzątanie po zgonie w mieszkaniu?

Kompleksowe sprzątanie mieszkania po zgonie trwa średnio do 12 godzin i jest procesem, na który składa się wiele etapów: wstępna dezynfekcja, wynoszenie mebli z mieszkania, usuwanie krwi z podłogi oraz wszelkiego robactwa, szczątków, płynów ustrojowych i innych nieczystości, gruntowna dezynfekcja aktywnym środkiem biobójczym oraz utylizacja wyniesionych z mieszkania rzeczy. Po całym procesie warto wykonać dezodoryzację w celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu po śmierci.

czy wiesz, jak posprzątać mieszkanie po zgonie

Jak posprzątać mieszkanie po zmarłej osobie?

Śmierć w domu to coraz częściej spotykane zjawisko. Socjologowie od wielu lat przyglądają się procesowi starzenia się naszego społeczeństwa. Z roku na rok, coraz więcej osób mieszka w pojedynkę i w przypadku zgonu, ich ciała leżą przez dłuższy czas w czterech kątach mieszkania. Gnicie ludzkich zwłok to poważny problem dla wszystkich mieszkańców budynku. Trujące jady trupie i inne niebezpieczne związki chemiczne wydzielają szkodliwe toksyny. Zapach śmierci na klatce schodowej jest pierwszą rzeczą, która alarmuje sąsiadów o nieszczęściu. Oto kilka wskazówek, jak posprzątać mieszkanie po zmarłej osobie:

 • usuń przedmioty, które są poplamione krwią;
 • wyczyść dokładnie podłogę pod dywanem za pomocą środka biobójczego;
 • wynieś meble z mieszkania, które są zniszczone lub mają kilkadziesiąt lat;
 • zdejmij wszystkie zasłony i oddaj je do utylizacji;
 • wysprzątaj całe mieszkanie, tak by w świetle słonecznym błyszczało nowością;
 • wydezynfekuj każde pomieszczenie. Można to zrobić za pomocą środka bakteriobójczego np. nadtlenku wodoru lub ozonu.

Jak wygląda zagracone mieszkanie zmarłej osoby? Zobacz film

Jakie usługi możesz liczyć, dzwoniąc do firmy sprzątającej?

Po zgonie bliskiej osoby jest wiele czynności, które są na głowie rodziny. Trauma po śmierci nie sprzyja samodzielnemu wykonywaniu usługi tj. sprzątanie po zgonie. Mało kto, z nas ma profesjonalny sprzęt do dezynfekcji powierzchni skażonej krwią lub szczątkami człowieka. Pomoc ze strony firmy sprzątającej, która świadczy tego typu usługi, wydaje się strzałem w dziesiątkę. O ich profesjonalizmie świadczy doświadczenie, wpis do bazy danych o produktach “BDO”, nie wspominając już o wpisie, do rejestru przedsiębiorców KRS. To fundamenty, każdej legalnie działającej firmy oraz gwarancja jakości usługi.

Śmiertelność w czasie pandemii – zgony w Polsce w 2020 roku

Według danych GUS umieralność w roku pandemii mocno odbiegła od średnich rocznych krajowych statystyk zgonów. Niestety, ale panująca pandemia w roku 2020 zebrała swoje żniwa, a rok ten był najgorszy, jeśli chodzi o liczbę zgonów od II wojny światowej – w 2020 r. mieliśmy 480 tys. zgonów, czyli o ponad 76 tys. zgonów więcej w porównaniu z rokiem 2019! Największa ilość śmierci nastąpiła pomiędzy październikiem a grudniem 2020 r. Nadwyżka prognozowanego wyniku według Eurostatu wyniosła 62 tys. zgonów. 96% z tej nadwyżki to osoby powyżej 60 roku życia. Analizując cały rok, największą ilość zgonów zanotowano w 45 tygodniu roku, doszło wówczas, aż do 16 249 śmierci. Jak dowiadujemy się z oficjalnych danych do śmierci z powodu COVID-19 w 2020 doszło w 29,1 tys. przypadków.

Dezynfekcja po zgonie w wyniku rozkładu ciała

Wielu ekspertów twierdzi, że umieralność wzrosła również ze względu na brak pełnego dostępu do służby zdrowia. Pandemia zaskoczyła wszystkich, a ilość chorych leżących w szpitalach była bardzo duża. Pod koniec roku 2020, zgonów było na tyle dużo, że firmy pogrzebowe nie nadarzały z pochówkami. Zostawiając sprawy związane z pandemią, statystycznie wciąż największa umieralność w naszym kraju jest z powodu schorzeń układu krążenia oraz chorób nowotworowych. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na pewną zależność, więcej mężczyzn umiera z powodu zwału serca, natomiast kobiet z powodu nowotworów. Problem śmierci w samotności, coraz częściej pojawia się w naszym społeczeństwie. Analitycy przewidują, że w 2030 roku ponad 30% gospodarstw domowych będzie prowadzona przez osoby samotne po 85 roku życia. Brak bliskiego kontaktu z rodziną sprawia, iż o zgonie pierwsi dowiadują się sąsiedzi, którzy często wyczuwają specyficzny zapach rozkładającego się ciała ludzkiego.

sprzątanie po zgonie

Zdjęcie: plama z krwi na łóżku w prywatnym mieszkaniu © 2022 Kastelnik

Sprzątanie po zmarłych – całodobowa infolinia telefoniczna

Usługę na specjalistyczne sprzątanie po zmarłych świadczymy na terenie całej Polski już od 2013 r., oferując najwyższą jakość sprzątania po zmarłym w branży. Obsługujemy większość miast, w których oferujemy usługi takie jak np. sprzątanie po zmarłych Świętochłowice. Działamy przez 365 dni w roku w takich miastach jak m.in.: Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Rzeszów i Kielce. Jesteśmy grupą specjalistów, którzy dużą uwagę zwracają na szkolenia oraz bazę sprzętową. Wykorzystywane przez nas metody podczas wykonywania realizacji sprzątanie po zgonach, czy dezynfekcja po zmarłych są ergonomiczne i niezwykle skuteczne. Wyróżnikiem naszej marki jest dostęp do nowoczesnej technologii czyszczenia powierzchni suchym lodem za pomocą Cold Jet Aero 40FP. Stawiamy zawsze wyłącznie na atestowane preparaty chemiczne, dzięki którym mamy pewność, że nasze usługi zlikwidują wszystkie chorobotwórcze drobnoustroje powstałe po rozkładzie zwłok, samobójstwach, czy morderstwach szybko i bezpiecznie. Ozonowanie po zgonie jest dobrym uzupełnieniem usługi czyszczenia po zgonach w Ostrowcu Świętokrzyskim np. za pomocą środków chemicznych.
Specjalistyczne sprzątanie po zmarłych: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Katowice, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Bielsko-Biała

Oferta firmy sprzątającej po zmarłych Kastelnik

 • Sprzątanie po zmarłych osobach w mieszkaniach, piwnicach oraz w altanach na ogródkach działkowych;
 • gruntowne sprzątanie po zgonach Wrocław, Poznań;
 • kompleksowe czyszczenie miejsc skażonych biologicznie;
 • sprzątanie po zmarłym;
 • specjalistyczne sprzątanie po wypadkach w pracy;
 • dezynfekcja funeralna po zwłokach;
 • usuwanie śladów krwi po śmiertelnych wypadkach komunikacyjnych;
 • likwidowanie szkodliwych dla zdrowi toksyn po zaawansowanym gniciu ciała po śmierci;
 • ozonowanie pomieszczeń socjalnych po zgonie pracownika;
 • transport odpadów wtórnych;
 • utylizacja wyposażanie mieszkania;
 • utylizacja skażonych biologicznie przedmiotów w specjalistycznej spalarni termicznej;
 • sprzątanie po samobójstwie;
 • dezodoryzacja pomieszczeń po zgonach w Krakowie, Warszawie, czy Katowicach;
 • usuwanie zapachu śmierci;
 • usługa odkażania firmy po zdiagnozowanych przypadkach;
 • mycie ścian i podłóg po zabójstwach;
 • usuwanie wirusów, bakterii i grzybów po zmarłych;
 • zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą.
mieszkanie po zmarłym

Zdjęcie: zastygła krew w mieszkaniu zmarłej osoby © 2022 Kastelnik

Kastelnik całodobowy kontakt 7/24

Do tematu śmierci zawsze odnosimy się z należytym szacunkiem i dużą dozą empatii. Jesteśmy dostępni dla Państwa przez 24 godziny na dobę, oferująca profesjonalne sprzątanie po zmarłych w miejscach, gdzie nastąpił zgon. Gwarantujemy szybką realizację usługi czyszczenia po zwłokach w pomieszczeniach skażonych biologicznie. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zgonie i chcesz poznać szczegóły naszej oferty – zadzwoń do nas. Posiadamy liczne referencje i pozytywne opinie sprzątania po zmarłym z wielu realizacji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e-mail. Uwaga: bezpłatna wycena dezynfekcji po zgonach już w 20 minut.

Kastelnik – profesjonalna firma sprzątająca po zmarłych. Najwyższa jakość usług w branży funeralnej.

 

ogólnopolska firma sprzątająca Kastelnik

Zdjęcie: przykładowy certyfikat tj. dezynfekcja mieszkania po zgonie © 2022 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Wiele osób zastanawia się jak zabrać się za sprzątanie w mieszkaniu zmarłej osoby. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na ten temat, gdyż stan każdego lokalu może być inny. Duże znaczenie ma ilość krwi na podłodze oraz ilość mebli do utylizacji. Sprzątanie po zgonach to specjalistyczne prace porządkowe, które mają na celu usunięcie groźnych patogenów i brzydkich zapachów. Ozonowanie pomieszczeń sprawdza się w większości przypadków. Klienci firmy Kastelnik bardzo często pytają o następujące kwestie.

serwis sprzątający Kastelnik

Jak wygląda dezynfekcja mieszkania po zgonie?

Dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych po zgonach polega na usunięciu szkodliwych patogenów, wyniesieniu rzeczy skażonych biologicznie oraz przygotowaniu lokalu do ponownego zamieszkania. Najczęściej dezynfekcję zaczyna się od wyniesienia mebli i wykonania ozonowania. Ostatnim etapem sprzątania w domu po zmarłej osobie jest zamgławianie suchą mgłą, która neutralizuje zapach po zwłokach.

Czego nie należy robić w mieszkaniu zmarłej osoby?

Po pierwsze nie wolno otwierać okien i wietrzyć mieszkania. Usuwanie zapachu po zmarłej osobie może być przeprowadzone po wydezynfekowaniu mieszkania za pomocą środków bakteriobójczych lub ozonu. Po drugie, w mieszkaniu denata nie można zostawić mebli tapicerowanych, które są poplamione krwią. Przedmioty te należy oddać do utylizacji termicznej. Do czasu zlikwidowania trujących związków chemicznych i przeprowadzenia sprzątania i odkażania, nie wolno mieszkać w takim lokalu.

Jakie są etapy sprzątania po zmarłych?

Pierwszym etapem sprzątania pomieszczeń mieszkalnych po zmarłych jest dezynfekcja wstępna. Kiedy powietrze jest odkażone, należy zabezpieczyć skażone przedmioty a poplamione krwią meble oddać do utylizacji. Kolejnym etapem będzie wyniesienie wszystkich przedmiotów z mieszkania oraz przeprowadzenie dezynfekcji.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.8
4,8 rating
4.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1298)
Doskonale80%
Bardzo dobrze20%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%