Sprzątanie po zmarłych, czyszczenie miejsc po zgonie, dezynfekcja po zwłokach

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłym w całym kraju - statystyki 2022

Statystyki pokazują, że w samym tylko 2022 roku technicy sprzątania miejsc po zgonach z firmy Kastelnik przeprowadzili dezynfekcję ponad 100 mieszkań po osobach zmarłych z przyczyn naturalnych, 14 pomieszczeń po samobójstwie i 8 miejsc po śmiertelnym wypadku w pracy. Było to możliwe, gdyż oferujemy sprzątanie po zmarłych na terenie całego kraju. Mamy sprawdzone metody dekontaminacji miejsc po zwłokach, które obejmują czyszczenie śladów krwi w prywatnych mieszkaniach lub w miejscu pracy. Nasza ogólnopolska firma sprzątająca po zgonach wykonuje również dezynfekcję pojazdów po wypadkach komunikacyjnych włącznie z usuwaniem śladów krwi. Okazuje się, że bezpieczna dezynfekcja pomieszczenia po nieboszczyku to zadanie wyłącznie dla specjalistów, którzy po usunięciu płynów ustrojowych z podłogi wyniosą meble do utylizacji i wydadzą certyfikat dekontaminacji. 10 godzin po zakończeniu sprzątania można wrócić do bezpiecznego korzystania z mieszkania.

Sprzątanie po zgonach z firmą Kastelnik 24/7

Na terenie całego kraju oferujemy całodobowe sprzątanie po zwłokach z użyciem przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 80 do 240 g/h oraz atestowanych preparatów chemicznych, ale to w dzisiejszych czasach standard. Czyszczenie po zwłokach w zaawansowanej fazie rozkładu wymaga środka biobójczego. U większości klientów sprawdza się, dezynfekcja funeralna miejsc zgonu za pomocą zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru (H2O2).

Usuwanie śladów krwi po śmierci samobójczej wymaga pojemnika na odpady medyczne, w których transportowane są tkanki miękkie i materiały tekstylne w płynach ustrojowych. Warto dodać, że dezodoryzacja pomieszczeń w celu pozbycia się zapachu śmierci z klatki schodowej to usługa wybierana przez 9 na 10 klientów firmy Kastelnik.

Świadczymy usługę dokładnej dezynfekcji piwnic i zaniedbanych domów po śmierci lokatora. Dezynfekcja po zmarłym z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów opartych na czwartorzędowych solach amoniowych to usuwanie chorobotwórczych mikroorganizmów ze wszystkich powierzchni. Roztwór roboczy aplikuje się za pomocą dyszy wystającej prostopadle z urządzenia.

Dezynfekcja po zmarłym, krok po kroku

Świadczymy usługę gruntownego odkażania mieszkań, piwnic oraz zaniedbanych domów po zmarłych. Dezynfekcja po zmarłym z użyciem specjalistycznych preparatów chemicznych oraz nowoczesnych metod czyszczących to świetny sposób na patogeny. Usuwanie chorobotwórczych drobnoustrojów ze skażonych powierzchni, a także likwidowanie szkodliwych mikroorganizmów, to punkt obowiązkowy i pierwszy krok specjalistycznego sprzątania.

Jak to wygląda? Roztwór roboczy nanoszony jest za pomocą urządzenia do zamgławiania na zimno z wodą lub za pomocą suchej mgły i powietrza - na gorąco. Dezynfekcja po zmarłym w zaawansowanym stanie rozkładu ciała może być również wykonana np. za pomocą ozonowania skażonego drobnoustrojami powietrza. Wystarczy wybrać dla siebie odpowiednią usługę.

Najlepszy sposób na dezynfekcję miejsca po śmierci to eliminacja źródła rozprzestrzeniania się drobnoustrojów, dokładne oczyszczenie skażonej powierzchni (dywan, fotel, meble) i usunięcie nieprzyjemnego zapachu. Co zrobić z meblami i innymi rzeczami po osobie zmarłej? Zleć ich utylizację ogólnopolskiej firmie sprzątającej Kastelnik, która proces dezynfekcji po zmarłym w mieszkaniu, zakończy transportem ADR do spalarni termicznej.

Sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie z krwi

Co należy zrobić po zgonie w mieszkaniu? Po śmierci bliskiej osoby w domu należy skontaktować się z policją i zakładem pogrzebowym. Po podpisaniu niezbędnych dokumentów pochówek zmarłego odbędzie się w ciągu 14 dni. W tym czasie można przystąpić do sprzątania mieszkania po osobie zmarłej, które wymagać będzie sprzętów do dezynfekcji. Stosujemy najnowocześniejsze metody usuwania form wegetatywnych oraz przetrwalnikowych mikroorganizmów. 

Oferujemy sprzątanie mieszkań po zgonach w wyniku samobójstwa, gdzie znajdują się liczne ślady krwi i płynów ustrojowych, a także czyszczenie mieszkań po zmarłych na chorobę zakaźną oraz odkażanie szpitali po zdiagnozowanych przypadkach. Ozonowanie pomieszczeń po zgonach przeprowadza się w celu usunięcia bakterii, patogenów i różnych wirusów.

Na koniec pozostaje utylizacja wyposażenia mieszkania po zwłokach w stanie rozkładu gnilnego i likwidacja mebli zmarłego. Dodatkowo realizujemy usuwanie śladów krwi z materiałów skażonych biologicznie w pojazdach po wypadkach komunikacyjnych. W przypadku poważnej kolizji pojazdów, często dochodzi do skażenia tapicerki krwią, co może prowadzić do rozprzestrzeniania się patogenów, a do tego nie wolno dopuścić.

dezynfekcja po zgonach

Sprzątanie mieszkań po zmarłych - całodobowe usługi

Oferujemy profesjonalne sprzątanie po zwłokach. Naszym priorytetem podczas świadczenia usługi tj. dezynfekcja mieszkań po zmarłych jest rzetelność przeprowadzanych zabiegów. To, co wyróżnia firmę sprzątającą po zmarłych Kastelnik, to kompleksowe podejście do tematu odkażania pomieszczeń po śmierci. Zwracamy uwagę nie tylko na sprzęt, którego używamy podczas czyszczenia miejsc śmierci, ale i na szkolenia wewnętrzne osób, które go obsługują. Nasi technicy posiadają wiele szkoleń, które pozwalają im na wykonywanie takich usług jak: sprzątanie miejsc zbrodni oraz usuwanie śladów krwi po samobójcach. Uwaga: czyszczenie po zwłokach w miejscu pracy wymaga skutecznej dezynfekcji do 4 godzin od wypadku. Usunięcie zagrożeń biologicznych to sprawa bezpieczeństwa pozostałych pracowników.

Dezynfekcja po zgonach

Zajmujemy się dezynfekcją po zgonach pomieszczeń i powierzchni, a także utylizacją po zmarłych mebli, czy też przedmiotów wartościowych. Jedną z metod jest m.in. ozonowanie z użyciem ozonatorów mocy nawet do 240 g./h. Jest to idealny zabieg do usunięcia zapachu występującego na skutek rozkładających się zwłok. Całkowity czas zabiegu uzależniony jest od stężenia ozonu osiągniętego podczas dezynfekcji. Przyjmuje się zależność, że jeżeli zabieg trwał 60 minut, to przez następne 60 minut ozon będzie się rozkładał do bezpiecznego poziomu, czyli do 0,1 ppm.

Dezynfekcja po zgonach na terenie całego kraju. Kastelnik oferuje usługi sprzątania realizowane przez całą dobę 24/7

Oferujemy usługi sprzątania mieszkań po zmarłych,  czyszczenie krwi po śmiertelnych wypadkach oraz ozonowaniemieszkań po zgonie z wykorzystaniem najnoszych metod dezynfekcji. Jakie są kulisy pracy w naszej firmie? Czytaj o tym jak wygląda – sprzątanie po zgonach bez tajemnic w najpopularniejszym artykule na blogu firmy Kastelnik.

Czytaj nabardziej popularny artykuł: Na czym polega proces rozkładu zwłok?

Zastanawiasz się, jak to działa? Już tłumaczymy – urządzenie opryskujące w tej technologi sprawia, że każda kropla preparatu dezynfekcyjnego np. z nano srebrem, jest elektrycznie silniejsza niż powierzchnia lub przedmiot, co w efekcie prowadzi do całkowitego pokrywania nawet najbardziej skomplikowanych powierzchni.

Kastelnik – opróżnianie mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Popularny wpis na blogu: Wywóz starych mebli z mieszkania.

Taka mikro cząsteczka po opadnięciu na czyszczoną powierzchnie, nie pozostaje na niej, a dalej się przesuwa z jednego punku do kolejnego. Tak, dzięki tym urządzeniom jesteśmy w stanie w niezmiernie krótkim czasie pozbyć się wszelkich wirusów oraz przeprowadzić dezynfekcję  bakterii występujących w mieszkaniu po zmarłej osobie.

utylizacja mebli

Zdjęcie: koce i prześcieradła skażone biologicznie © 2023 Kastelnik

Sprzątanie pomieszczeń po zmarłych – procedury BHP

Podczas pracy w warunkach zagrożenia, a taką jak sprzątanie po zwłokach należy zachować szczególne środki ostrożność i bezpieczeństwa. Dlaczego? Otóż ciało człowieka po śmierci to miejsce, gdzie dochodzi do wielu niebezpiecznych reakcji chemicznych, jest ono przejęte przez biliony komórek, które je powoli trawią. Tuż po śmierci dochodzi do produkcji około 30 toksycznych substancji, w tym kawaderyny, czy purtescyny.

Popularne usługi dostępne w Małopolsce: dezynfekcja pomieszczeń w Krakowie

sprzątanie po zmarłych

Na skutek zatrucia się nimi może dojść np. do dolegliwości bólowych związanych z układem trawiennym. W celu zabezpieczenia się przed nimi technicy firmy Kastelnik stosują się do opracowanych procedur BHP, a czasie sprzątania po zmarłych zaopatrzeni są w środki ochrony osobistej m.in., takie jak: maska pełnotwarzowa z filtrem, gogle, buty ochronne w klasie „SB”, czy też  kombinezon ochronny poziom ochrony minimum II. Wykonujemy również czyszczenie ulic z krwi i dezynfekcję torowiska po wypadkach z udziałem pieszych.

Popularny artykuł: Jak posprzątać mieszkanie po zmarłej osobie?

W jakich województwach pracujemy?

Obsługujemy całą Polskę a w szczególności miasta takiej jak: Kraków, Katowice, Rzeszów, Wrocław oraz Poznań. Dane statystyczne na tematy śmierci Polaków przeczytasz w artykule na naszym blogu pt. jakie są przyczyny zgonów?
Firma sprzątająca po zwłokach Kastelnik działa w całej Polsce, a całodobowe usługi dezynfekcji zamówisz w województwach:

Zobacz, co ostatnio zrealizowaliśmy: sprzątanie mieszkania po zgonie w Warszawie na Ochocie

Kto sprząta ciała po śmiertelnych wypadkach?

Ciało po śmiertelnym wypadku samochodowym jest sprzątane przez zakład pogrzebowy, które jest wcześniej odpowiednio zabezpieczone przez służby państwowe będące na miejscu zdarzenia. Warto dodać, że w późniejszym etapie zakład pogrzebowy w porozumieniu z rodziną zmarłego jest zobowiązany do dopełnienia wszelkich formalności przed pochówkiem. Cennik usług związanych ze sprzątaniem po zwłokach nie jest ustalany przez służby państwowe, lecz przez prywatne przedsiębiorstwa.

W przypadku śmiertelnego wypadku w mieszkaniu rodzina tragicznie zmarłej osoby jest zobowiązana do dezynfekcji pomieszczenia po zwłokach zgodnie z wytycznymi sanepidu.

Ile trwa sprzątanie po zgonie w mieszkaniu?

Kompleksowe sprzątanie mieszkania po zgonie trwa średnio do 12 godzin i jest procesem, na który składa się wiele etapów: wstępna dezynfekcja, wynoszenie mebli z mieszkania, usuwanie krwi z podłogi oraz wszelkiego robactwa, szczątków, płynów ustrojowych i innych nieczystości, gruntowna dezynfekcja aktywnym środkiem biobójczym oraz utylizacja wyniesionych z mieszkania rzeczy. Po całym procesie warto wykonać dezodoryzację w celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu po śmierci.

Najczęściej poszukiwana usługa w marcu 2023: sprzątanie po zmarłych w Białymstoku

czy wiesz, jak posprzątać mieszkanie po zgonie

Jak posprzątać mieszkanie po zmarłej osobie?

Śmierć w domu to coraz częściej spotykane zjawisko. Socjologowie od wielu lat przyglądają się procesowi starzenia się naszego społeczeństwa. Z roku na rok, coraz więcej osób mieszka w pojedynkę i w przypadku zgonu, ich ciała leżą przez dłuższy czas w czterech kątach mieszkania.

Czytaj również: utylizacja odpadów niebezpiecznych

Gnicie ludzkich zwłok to poważny problem dla wszystkich mieszkańców budynku. Trujące jady trupie i inne niebezpieczne związki chemiczne wydzielają szkodliwe toksyny. Zapach śmierci na klatce schodowej jest pierwszą rzeczą, która alarmuje sąsiadów o nieszczęściu.

Utylizacja przedmiotów skażonych krwią musi zostać przeprowadzona w termicznej spalarni. To ważne, by po tej usłudze otrzymać certyfikat i inne dokumenty np. fakturę i kartę utylizacji odpadu.

Oto kilka wskazówek, jak posprzątać mieszkanie po zmarłej osobie:

 • usuń przedmioty, które są poplamione krwią;
 • wyczyść dokładnie podłogę pod dywanem za pomocą środka biobójczego;
 • wynieś meble z mieszkania, które są zniszczone lub mają kilkadziesiąt lat;
 • zdejmij wszystkie zasłony i oddaj je do utylizacji;
 • wysprzątaj całe mieszkanie, tak by w świetle słonecznym błyszczało nowością;
 • wydezynfekuj każde pomieszczenie. Można to zrobić za pomocą środka bakteriobójczego np. nadtlenku wodoru lub ozonu.
Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Sprawdź usługę firmy Kastelnik: sprzątanie po zgonach Kalisz

Jak wygląda zagracone mieszkanie zmarłej osoby? Zobacz film

Jakie usługi możesz liczyć, dzwoniąc do firmy sprzątającej?

Po zgonie bliskiej osoby jest wiele czynności, które są na głowie rodziny. Trauma po śmierci nie sprzyja samodzielnemu wykonywaniu usługi tj. sprzątanie po zgonie. Mało kto, z nas ma profesjonalny sprzęt do dezynfekcji powierzchni skażonej krwią lub szczątkami człowieka.

Pomoc ze strony firmy sprzątającej, która świadczy tego typu usługi, wydaje się strzałem w dziesiątkę. O ich profesjonalizmie świadczy doświadczenie, wpis do bazy danych o produktach “BDO”, nie wspominając już o wpisie, do rejestru przedsiębiorców KRS. To fundamenty, każdej legalnie działającej firmy oraz gwarancja jakości usługi.

Zaprezentowane na filmie urządzenie doskonale sprawdza się podczas dezynfekcji chemicznej pomieszczeń publicznych, zabezpieczając je przed szkodliwymi wirusami.

Sprawdzamy, na czym polega proces odkażania powietrza

Proces odkażania powietrza po zmarłym jest bardzo ważny, gdyż płyny ustrojowe zawierają różne trujące związki chemiczne i należy zapobiec rozprzestrzenianiu się zapachu śmierci i jadu trupiego do sąsiednich pomieszczeń. Wskazówki dotyczące usuwania patogenów ze skażonych powierzchni można uzyskać na szkoleniu specjalistycznym lub bezpośrednio u osoby, która będzie czyścić krew w Twoim mieszkaniu.

Śmiertelność w czasie pandemii – zgony w Polsce, aktualizacja 2022

Pandemia COVID-19 wciąż zbiera wysokie żniwo, jeśli chodzi o ilość zgonów w Polsce. Z raportu opublikowanego w maju 2022 roku przez Główny Urząd Statystyczny jasno wynika, iż liczba zgonów w ostatnim analizowanym roku przekroczyła o ponad 153 tysiące średnioroczną wartość z ostatnich 50 lat. To największa liczba zgonów w Polsce od czasów II wojny światowej. Współczynnik umieralności na terenie całego kraju wyraźnie rośnie.

Rosnący współczynnik zgonów przełożył się na konkretną liczbę tj. 519 tysięcy zgonów w Polsce, czyli o ponad 42 tysiące więcej przypadków śmierci w analizie porównawczej do roku ubiegłego.

Pól miliona Polaków umarło rok temu

Warto dodać, że liczba ofiar śmiertelnych wirusa SARS-CoV-2 była największa w marcu i kwietniu oraz grudniu ubiegłego roku.  Z danych jasno wynika, że umieralność wśród Polek i Polaków jest najwyższa od 77 lat. Wśród wszystkich zgonów, aż 18% z nich spowodowane były śmiertelnym wirusem. Zależność płci oraz miejsca zamieszkania a zgon z powodu zarażenia wirusem także zostały zbadane. Jak dowodzą badania, pandemia większe piętno odcisnęła na mężczyznach.

Współczynnik zgonów (na 100 000 ludności) z powodu zakażenia nowym światowym wirusem jest bowiem o ponad 50% większy, u mężczyzn, niż u kobiet. Mieszkańcy miast umierali częściej niż mieszkańcy obszarów wiejskich- tu także współczynnik zgonów na 100 tys. ludności z powodu COVID-19 wśród osób zamieszkujących miasta był wyższy o 50 w porównaniu z osobami zamieszkującymi wieś.

Dezynfekcja po zgonie w wyniku rozkładu ciała

Wielu ekspertów twierdzi, że umieralność wzrosła również ze względu na brak pełnego dostępu do służby zdrowia. Pandemia zaskoczyła wszystkich, a ilość chorych leżących w szpitalach była bardzo duża. Pod koniec roku 2020, zgonów było na tyle dużo, że firmy pogrzebowe nie nadarzały z pochówkami. Zostawiając sprawy związane z pandemią, statystycznie wciąż największa umieralność w naszym kraju jest z powodu schorzeń układu krążenia oraz chorób nowotworowych.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – potwierdzone certyfikatem

Warto w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę na pewną zależność, więcej mężczyzn umiera z powodu zwału serca, natomiast kobiet z powodu nowotworów. Problem śmierci w samotności, coraz częściej pojawia się w naszym społeczeństwie. Analitycy przewidują, że w 2030 roku ponad 30% gospodarstw domowych będzie prowadzona przez osoby samotne po 85 roku życia. Brak bliskiego kontaktu z rodziną sprawia, iż o zgonie pierwsi dowiadują się sąsiedzi, którzy często wyczuwają specyficzny zapach rozkładającego się ciała ludzkiego.

Popularny artykuł na blogu: sprzątanie mieszkań po zgonach, co robić krok po kroku.

sprzątanie po zgonie

Zdjęcie: plama z krwi na łóżku w prywatnym mieszkaniu © 2023 Kastelnik

Czyszczenie po zmarłych – całodobowa infolinia telefoniczna Kastelnik

Usługę na specjalistyczne sprzątanie po zmarłych świadczymy na terenie całej Polski już od 2013 r., oferując najwyższą jakość sprzątania po zmarłym w branży. Obsługujemy większość miast, w których oferujemy usługi takie jak np. sprzątanie po zgonach w różnych częściach kraju. Działamy przez 365 dni w roku w takich miastach jak m.in.: Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Rzeszów i Kielce. Jesteśmy grupą specjalistów, którzy dużą uwagę zwracają na szkolenia oraz bazę sprzętową. Wykorzystywane przez nas metody podczas wykonywania realizacji sprzątanie po zgonach, czy dezynfekcja po zmarłych są ergonomiczne i niezwykle skuteczne.

Czyszczenia skażonych powierzchni suchym lodem za pomocą Cold Jet

Wyróżnikiem naszej marki jest dostęp do nowoczesnej technologii czyszczenia powierzchni suchym lodem za pomocą Cold Jet Aero 40FP. Stawiamy zawsze wyłącznie na atestowane preparaty chemiczne, dzięki którym mamy pewność, że nasze usługi zlikwidują wszystkie chorobotwórcze drobnoustroje powstałe po rozkładzie zwłok, samobójstwach, czy morderstwach szybko i bezpiecznie. Ozonowanie po zgonie jest dobrym uzupełnieniem usługi czyszczenia po zgonach w Ostrowcu Świętokrzyskim np. za pomocą środków chemicznych.


Gdzie nas znajdziesz?

Specjalistyczne sprzątanie po zmarłych dostępne jest w miastach:


Oferta firmy sprzątającej po zmarłych Kastelnik

 • Sprzątanie po zmarłych osobach w mieszkaniach, piwnicach oraz w altanach na ogródkach działkowych;
 • gruntowne sprzątanie po zgonach Wrocław, Poznań;
 • kompleksowe czyszczenie miejsc skażonych biologicznie;
 • sprzątanie po zmarłym;
 • specjalistyczne sprzątanie po wypadkach w pracy;
 • dezynfekcja funeralna po zwłokach;
 • usuwanie śladów krwi po śmiertelnych wypadkach komunikacyjnych;
 • likwidowanie szkodliwych dla zdrowi toksyn po zaawansowanym gniciu ciała po śmierci;
 • ozonowanie pomieszczeń socjalnych po zgonie pracownika;
 • transport odpadów wtórnych;
 • utylizacja wyposażanie mieszkania;
 • utylizacja skażonych biologicznie przedmiotów w specjalistycznej spalarni termicznej;
 • sprzątanie po samobójstwie;
 • dezodoryzacja pomieszczeń po zgonach w Krakowie, Warszawie, czy Katowicach;
 • usuwanie zapachu śmierci;
 • usługa odkażania firmy po zdiagnozowanych przypadkach;
 • mycie ścian i podłóg po zabójstwach;
 • usuwanie wirusów, bakterii i grzybów po zmarłych;
 • zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą.
mieszkanie po zmarłym

Zdjęcie: zastygła krew w mieszkaniu zmarłej osoby © 2023 Kastelnik

Kastelnik całodobowy kontakt 7/24

Do tematu śmierci zawsze odnosimy się z należytym szacunkiem i dużą dozą empatii. Jesteśmy dostępni dla Państwa przez 24 godziny na dobę, oferująca profesjonalne sprzątanie po zmarłych w miejscach, gdzie nastąpił zgon. Gwarantujemy szybką realizację usługi czyszczenia po zwłokach w pomieszczeniach skażonych biologicznie. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zgonie i chcesz poznać szczegóły naszej oferty – zadzwoń do nas.

Posiadamy liczne referencje i pozytywne opinie sprzątania po zmarłym z wielu realizacji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e-mail. Uwaga: bezpłatna wycena dezynfekcji po zgonach już w 20 minut.

Kastelnik – profesjonalna firma sprzątająca po zmarłych. Najwyższa jakość usług w branży funeralnej.

 

ogólnopolska firma sprzątająca Kastelnik

Zdjęcie: przykładowy certyfikat tj. dezynfekcja mieszkania po zgonie © 2023 Kastelnik

Kastelnik – dezynfekcja po zmarłych – usługi całodobowe 24/7

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Wiele osób zastanawia się jak zabrać się za sprzątanie w mieszkaniu zmarłej osoby. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na ten temat, gdyż stan każdego lokalu może być inny. Duże znaczenie ma ilość krwi na podłodze oraz ilość mebli do utylizacji. Sprzątanie po zgonach to specjalistyczne prace porządkowe, które mają na celu usunięcie groźnych patogenów i brzydkich zapachów. Ozonowanie pomieszczeń sprawdza się w większości przypadków. Klienci firmy Kastelnik bardzo często pytają o następujące kwestie.

serwis sprzątający Kastelnik

Jak wygląda dezynfekcja mieszkania po zgonie?

Dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych po zgonach polega na usunięciu szkodliwych patogenów, wyniesieniu rzeczy skażonych biologicznie oraz przygotowaniu lokalu do ponownego zamieszkania. Najczęściej dezynfekcję zaczyna się od wyniesienia mebli i wykonania ozonowania. Ostatnim etapem sprzątania w domu po zmarłej osobie jest zamgławianie suchą mgłą, która neutralizuje zapach po zwłokach.

Czego nie należy robić w mieszkaniu zmarłej osoby?

Po pierwsze nie wolno otwierać okien i wietrzyć mieszkania. Usuwanie zapachu po zmarłej osobie może być przeprowadzone po wydezynfekowaniu mieszkania za pomocą środków bakteriobójczych lub ozonu. Po drugie, w mieszkaniu denata nie można zostawić mebli tapicerowanych, które są poplamione krwią. Przedmioty te należy oddać do utylizacji termicznej. Do czasu zlikwidowania trujących związków chemicznych i przeprowadzenia sprzątania i odkażania, nie wolno mieszkać w takim lokalu.

Jakie są etapy sprzątania po zmarłych?

Pierwszym etapem sprzątania pomieszczeń mieszkalnych po zmarłych jest dezynfekcja wstępna. Kiedy powietrze jest odkażone, należy zabezpieczyć skażone przedmioty a poplamione krwią meble oddać do utylizacji. Kolejnym etapem będzie wyniesienie wszystkich przedmiotów z mieszkania oraz przeprowadzenie dezynfekcji.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%