Sprzątanie po zmarłych Żywiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Żywcu. Jak odkazić mieszkanie po zwłokach na podłodze?

Na terenie południowej Polski działa wiele firm sprzątających, lecz tylko niektóre z nich oferują specjalistyczne czyszczenie miejsc po zwłokach. Gruntowane sprzątanie po zmarłych Żywiec, woj. śląskie to usługa odkażania powietrza z trujących związków chemicznych, która często zawiera na utylizację przedmiotów skażonych biologicznie.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

W powietrzu zmarłej osoby znajdują się trujące patogeny i szkodliwe mikroorganizmy, które mogą spowodować zatrucie jadem trupim.

Jakie są objawy zatrucia aminami z grupy diamino alkanów?

 • Wysoka gorączka;
 • Dreszcze;
 • Wymioty;
 • Obrzęk górnych dróg oddechowych i problemy z oddychaniem.

W celu odkażenia podłogi po zwłokach np. po rozlanych płynach ustrojowych należy użyć płynu ze środkiem do dezynfekcji i taką substancję nanieść na skażoną powierzchnię. Usługi na wynoszenie mebli z mieszkań zmarłych osób firma Kastelnik świadczy na terenie całego województwa śląskiego.

Sprzątanie mieszkania po zgonie w Żywcu Śródmieście

Sprzątanie mieszkań po zgonach w Żywcu obejmuje również usługi wynoszenia skażonych mebli.

Od wielu lat specjalistyczny serwis sprzątający Kastelnik dokłada wszelkich starań, aby realizacje sprzątania żywieckich domów po zgonach były świadczone na jak najwyższym poziomie. Ważne jest, by ciągle podnosić kwalifikacje zawodowe oraz nie bać się inwestycji w profesjonalny sprzęt i atestowane środki chemiczne.

Bezpłatną wycenę mogą zamawiać mieszkańcy wszystkich dzielnic miasta Żywiec np. Oczków, Osiedle 700-lecia. Oś. Młodych lub Osiedle Góra Burgałowska. Masz pytania? Zadzwoń na całodobowy telefon alarmowy firmy Kastelnik!

Kastelnik – sprzątanie po zmarłym – szybki kontakt 7 dni w tygodniu

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym w Żywcu

Zgon w mieszkaniu? Wiemy, jak Ci pomóc. Dezynfekcja pomieszczeń po zgonie w Żywcu to proces realizowany w ramach usługi tj. sprzątanie po zmarłych. Warto wiedzieć, że w wyniku rozkładu ciała dochodzi do uwolnienia groźnych dla zdrowia związków chemicznych. Ich usunięcie nie jest możliwe przy pomocy domowej chemii czyszczącej. Specjalistyczne środki chemiczne oparte na aktywnym chlorze skutecznie eliminują różne drobnoustroje.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zmarłym w Żywcu.

Kastelnik – usługi sprzątania i dezodoryzacji miejsc zgonu świadczymy całodobowo.

Podobnie, aby zlikwidować nieprzyjemny zapach po śmierci, nie wystarczy długotrwałe wietrzenie czy produkty typu: sklepowe odświeżacze powietrza luz kwitowe dezodoranty. Eliminację szkodliwych trupich jadów i uporczywej woni po zmarłym umożliwia profesjonalna dezynfekcja po zgonie. Wykorzystuje się tu ozonowanie pomieszczeń albo zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Popularny artykuł na blogu: ozonowanie żywności

Obie metody likwidują skażenie bakteriologiczne, a drażniący fetor po zwłokach znika bezpowrotnie. Określa się nawet, że ozonowanie jest najskuteczniejszą formą odkażania  mieszkań po zgonach, skuteczniejszą nawet od środków dezynfekujących i chloru. Krajowe firmy sprzątające po zgonach chętnie korzystają z tych metoda w trakcie wieloetapowego procesu czyszczenia.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Żywiec

Usuwanie zapachu po zmarłej osobie w Żywcu

Masz problem z nieprzyjemnym zapachem po śmierci w domu? Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Żywiec pomoże szybko wyeliminować ten problem, a co najważniejsze – trwale.

Brzydki zapach po trupie w domu trudno pomylić z czymkolwiek innym. Przypomina woń zgniłego mięsa pomieszaną z zapachem czosnku.  Można próbować użyć środków zapachowych, takich jak płyny do odświeżania powietrza, zapachowe świeczki czy olejki eteryczne. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązania są jedynie tymczasowe i nie rozwiązują problemu na stałe. Nieprzyjemny zapach śmierci i tak powróci, ponieważ wnika we wszystkie tkaniny w mieszkaniu.

dezynfekcja po zgonie Żywiec

Rozwiązaniem tego problemu jest profesjonalna dezodoryzacja pomieszczeń, która realizowana jest w ramach odkażania mieszkań po zgonach. Środki, które stosowane są w dezynfekcji, mają często działanie neutralizujące niechciane zapachy. Takie uniwersalne zastosowanie ma właśnie ozonowanie pomieszczeń, które jednocześnie oczyszcza powietrze z patogenów, ale i umożliwia usuwanie zapachu po zmarłej osobie.

Chcąc się pozbyć śladów po zmarłym, należy zlecić profesjonalne usługi tj. dezynfekcja po zgonach w powiecie żywieckim. Technicy nie tylko oczyszczą powierzchnie z płynów biologicznych, ale przywrócą świeżość w pomieszczeniach Twojego mieszkania.

Czas po śmierci człowieka, znamiona śmierci

W roku 2020 umarło rekordowo dużo Polaków- ponad 461 tys.  Na wynik ten wpłynęła zdecydowanie aktualna sytuacja związana z pandemią. Od czasów II wojny światowej tylko jeden rok-1951, który  był gorszy od 2020 pod względem umieralności. W ciągu 12 godzin po śmierci mamy do czynienia z tzw. znamionami śmierci.

Należą do nich kolejno:

 • plamy opadowe;
 • stężenie pośmiertne;
 • oziębienie zwłok;
 • rozkład pośmiertny;
 • zmiany w oku.

Jakie są objawy śmierci?

Powyższe objawy pojawiają się od razu po ustaniu krążenia, natomiast ewoluują w różnym tempie, wszystko zależy od warunków zewnętrznych oraz rodzaju zgonu. Są one również nazywane wczesnymi cechami śmierci. W celu skutecznego usunięcia chorobotwórczych drobnoustrojów należy zatrudnić profesjonalną firmę, która trudni się sprzątaniem funeralnym.

Usługi sprzątania z certyfikatem dezynfekcji

Przykładowy certyfikat, jaki otrzymuje klient firmy Kastelnik.

Sprzątanie po zmarłych Żywiec – usługi Kastelnik

Wynajęcie specjalistycznej ekipy czyszczącej po zmarłych to gwarancja fachowo wykonanej usługi. W firmie Kastelnik, usługi takie jak sprzątanie mieszkań po zmarłych w Żywcu, realizowane jest za pomocą niezawodnego ozonu lub atestowanych środków chemicznych.

Dobre preparaty czyszczące posiadają w składzie aktywne składniki usuwające wirusy, bakterie i grzyby. Należą do nich m.in. jod czy alkohole alifatyczne. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu realizacji zlecenia. W naszej ofercie jest również sprzątanie lokali mieszkalnych po rozkładających się zwłokach!

Specjalistyczne sprzątanie funeralne w domu po śmierci

 • sprzątanie po zmarłych Żywiec i okolica;
 • usuwanie szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów z rozkładających się zwłok;
 • mycie i dezynfekcja żywieckich mieszkań po zgonach,
 • odkażanie pomieszczeń po śmierci samobójczej;
 • wywoz starych mebli;
 • likwidowanie domów po morderstwach w Żywcu.

Utylizacja mieszkania po zgonie Żywiec i okolica

Po znalezieniu zwłok bywa, że jesteśmy przerażeni, do jakich konsekwencji doszło na wskutek rozkładu. Chorobotwórcze drobnoustroje, które rozprzestrzeniają się po śmierci, można usunąć podczas zlecenia tj. utylizacja mieszkania po zgonie w Żywcu. Na czym ona polega? Opróżnienie lokalu po zmarłej osobie polega na pozbyciu się skażonego biologicznie wyposażenia mieszkania.

Sofa, czy łóżko w krwi to meble, których zazwyczaj się wówczas pozbywa. Sprzątanie pomieszczenia po zmarłych to także dezynfekcja mienia, które pozostanie w nim po zabiegu.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Odbiór starych mebli z mieszkania woj. śląskie

Utylizacja przedmiotów skażonych biologicznie przeprowadzana jest w specjalistycznej spalarni, ponieważ nie wolno ich wyrzucać na zwykłe osiedlowe śmietniki. Po przeprowadzeniu dogłębnego sprzątania po zmarłym możemy wrócić bezpiecznie do naszego mieszkania.

Usługa sprzątania mieszkań po zgonach dostępna jest również w miastach:

Żywiec, utylizacja mieszkania po zgonie

Zdjęcie: porzucony fotel, stop nielegalnej utylizacji mebli po zmarłych © 2023 Kastelnik

Słownik czyszczenie po zmarłych Kastelnik- stężenie pośmiertne

Stężenie pośmiertne to jeden z procesów wchodzących w skład znamion śmierci. Występuję ono w przeciągu 2-4 godzin po zgonie. Charakteryzuje się zanikiem elastyczności mięśni, w związku z czym ciało po prostu sztywnieje. Czytaj więcej: słownik czyszczenia po zmarłych.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Kastelnik to rodzinna firma sprzątająca, która od ponad 10 lat zajmuje się usuwaniem przedmiotów skażonych biologicznie z mieszkań zmarłych osób. Posiadamy najbardziej zaawansowany sprzęt do czyszczenia suchym lodem, a nasi eksperci są gotowi na przyjazd o każdej godzinie. Jeśli szukasz profesjonalnego serwisu sprzątającego, postaw na lokalną firmę z branży DDD.

Serwis sprzątający firmy Kastelnik

Technicy spółki Kastelnik oferuje szereg usług, które pomogą Ci wykonać skuteczną dekontaminację powietrza. Pomożemy Ci nie tylko usunąć jady trupie, ale również wyniesiemy meble z mieszkania i oddamy je do utylizacji. Warto dodać, iż dbamy o naszych klientów przez całą dobę, a nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące profesjonalnego sprzątania miejsca po zwłokach.

Ile kosztuje czyszczenie po zgonach?

Kalkulacja kosztów sprzątania po zmarłych jest uzależniona od okoliczności śmierci i ustalana indywidualnie podczas wizyty u klienta. Cena podstawowej dezynfekcji mieszkania zaczyna się od 800 złotych, a w przypadku konieczności utylizacji całego mieszkania, może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Dlaczego po zgonie w domu potrzebna jest dezodoryzacja?

Zabieg dezodoryzacji polega na całkowitym usunięciu zapachu związanego ze śmiercią, a nie tylko na powierzchownym zakryciu jego źródła. Zazwyczaj stosowany jest w przypadku śmierci w domu. Należy jednak pamiętać, że po kilku dniach rozkładu zwłok konieczne staje się również usunięcie patogenów.

Jakie narzędzia są potrzebne do sprzątania po zgonie?

Do sprzątania mieszkania po zgonie mogą być potrzebne takie przedmioty jak: pojemniki na odpady skażone krwią, atestowane środki biobójcze, mop, szczotka, szufelka, ręczniki papierowe oraz płyny dezynfekujące. Aby zapewnić bezpieczeństwo, niezbędne jest posiadanie kombinezonu ochronnego, rękawic i maski ochronnej, która zabezpieczy górne drogi oddechowe przed zatruciem. Z uwagi na potencjalne ryzyko zakażenia trupim jadem, zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej.

Całodobowy kontakt do firmy sprzątającej po zgonie- 24 h

Serwis sprzątający firmy Kastelnik jest gotowy na interwencyjne sprzątanie przez 7 dni w tygodniu, jedyne co musisz zrobić, to sięgnąć po telefon i wykonać do nas telefon. Nasze generatory ozonu sprawią, że powietrze będzie czyste i pachnące.

Kastelnik – dezynfekcja po zmarłych – usługi całodobowe 24/7

Działamy 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Oferujemy Państwu profesjonalne i kompleksowe sprzątanie po zmarłych w Żywcu wraz z odkażaniem mieszkań z trujących toksyn. Usługę wykonujemy z należytym szacunkiem oraz dokładnością, ale i również z zachowaniem zasad BHP. Bezpłatna wycena już w 20 minut. Zadzwoń!

Nasi konsultanci czekają na Państwa telefony przez całą dobę Zapraszamy do kontaktu!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 5 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%