Sprzątanie po zmarłych
Zielona Góra

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Kompleksowe sprzątanie po zmarłych w Zielonej Górze. Fazy pośmiertne rozkładu zwłok.

Profesjonalna firma dezynfekująca Kastelnik oferuje kompleksowe sprzątanie po zmarłych Zielona Góra i inne miejscowości na terenie województwa lubuskiego. Nasz zespół specjalistów to wykwalifikowani technicy, którzy działają zgodnie z zasadami BHP. Stawiamy na specjalistyczny sprzęt wraz z atestowanymi preparatami chemicznymi.

Usługi sprzątania po zmarłych należy realizować z szacunkiem, to podstawa podczas czyszczenia miejsc po zwłokach. Ze względu na charakter wykonywanej pracy, mamy dla naszych klientów infolinię, która działa 24/7. Wiemy, że w ciężkich przypadkach, takich jak np. wypadek samochody lub śmierć samobójcza, ważna jest szybkość działania.

Potrzebne jest wówczas zastosowanie niezawodnych i skutecznych metod sprzątania. Wycena sprzątania po zgonach u nas jest zawsze bezpłatna, ponadto, gdy jest potrzeba, dojedziemy w tym celu na miejsce zgonu, m.in. do takich dzielnic, jak: Zielona Góra Chynów i Osiedle Zdrojowe.

Dezynfekcja po zmarłych Zielona Góra

Całodobowa infolinia.

Dezynfekcja po zmarłych Zielona Góra – fazy pośmiertne

Pewnie wielu z nas mając styczność ze śmiercią w swoim najbliższym otoczeniem, zastanawia się, co dzieje się z ciałem człowieka po zgonie. Jeśli mamy do czynienia z sytuacją, gdzie ciało odkrywamy po dłuższym czasie, na przykład w wypadku, gdzie zmarły mieszkał samotnie.

Czyszczenie krwi po zwłokach Zielona Góra

Łazienka w mieszkaniu po zgonie wymaga usunięcia śladów krwi.

Na pytanie dotyczącego tego, co zachodzi dokładnie w zwłokach, pomaga nam antropolog sądowy i  autorka książki “Co mówią zwłoki?” Sue Black. Mianowicie wskazuje na taki aspekt jak fazy pośmiertne. 

1) Pierwsza faza, czyli bladość pośmiertna. Ma ona bezpośredni związek z krążeniem krwi, a dokładnie z jego brakiem. Pojawia się ona tuż po zgonie, a utrzymuje przez około godzinę. Blady kolor pojawia się, ponieważ krew nie dopływa do naczyń kapilarnych.

2) Oziębienie pośmiertne to druga z faz. Oznacza to po prostu zmianę temperatury ciała na niską. W niektórych przypadkach, gdy mamy do czynienia z różnymi czynnikami temperatura zwłok może się zwiększać. Mogą mieć na to wpływ np. przyjmowane niektóre leki przed śmiercią. 

3) Trzecią fazą jest stężenie pośmiertne. Polega na skurczu mięśni, na skutek reakcji chemicznej. Przez tę fazę niektórzy mówią o tym, że ciało po śmierci się rusza.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

4) Plamy opadowe, to czwarta faza pośmiertna. Krew spływa do najniżej położonych części ciała na skutek grawitacji. Następnie wypływa ona poprzez otwory ciała. Największe natężenie ich następuje po upływie 12 godzin. 

5) Piątą fazą jest gnicie zwłok na skutek bakterii gnilnych, które dostają się do krwi i atakują na początku jelita oraz cały układ pokarmowy.

6) Zaawansowany rozkład ciała. Tutaj mamy do czynienia z larwami, a dokładniej czerwiami, które żerują na gnijącym zmarłym.

7) Zeszkieletowanie to ostatnia faza pośmiertna.  Wszystkie tkanki miękkie uległy zaawansowanym procesom i zostaje wyłącznie szkielet.

Jeśli potrzebujesz wieloetapowej usługi sprzątanie po zgonach, skontaktuj się z nami i umów jak najszybszy termin realizacji!

Sprzątanie po zgonach Zielona Góra

Czyszczenie dywanów z płynów ustrojowych nie zawsze jest możliwe.

Sprzątanie po zmarłych Zielona Góra

 • sprzątanie po zmarłych w Zielonej Górze i powiecie zielonogórskim;
 • sprzątanie po zmarłym w woj. lubuskim;
 • czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie;
 • dezynfekcja po zgonie w zaawansowanej fazie rozkładu;
 • ozonowanie miejsca zgonu;
 • sprzątanie po zgonach w mieszkaniach i domach;
 • likwidowanie chorobotwórczych drobnoustrojów po fazach rozkładu;
 • transport odpadów biologicznie niebezpiecznych;
 • utylizacja w specjalistycznej spalarni odpadów skażonych;
 • dezodoryzacja po zmarłych;
 • utylizacja przedmiotów zmarłego.

Sprzątanie po zmarłych Zielona Góra

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Zielonej Górze. Co robić po śmierci w domu?

Profesjonalna dezynfekcja mieszkania po zgonie Zielona Góra to kompleksowa usługa, której celem jest całkowite oczyszczenie mieszkania z trujących związków chemicznych. Dobra jakość powietrza to zdrowie nie tylko dla mieszkańców, ale również dla zwierząt domowych. Patogeny to trucizna dla wszystkich istot żywych.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zgonach w Zielonej Górze.

Usługi sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń po zgonie. Infolinia Kastelnik udziela informacji przez całą dobę.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie śladów krwi

Pamiętaj, wstępnym etapem wielu dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych jest opróżnianie mieszkania ze starych mebli i wywóz gabarytów do spalarni. Wyniesienie wszystkich przedmiotów skażonych biologicznie np. kanapy ze śladami krwi jest niezbędne, by móc przejść do czyszczenia krwi i dezynfekcji właściwej.

Kastelnik – sprzątanie po zmarłym – szybki kontakt 7 dni w tygodniu

Często spotykanym zaburzeniem jest syllogomania, która polega na maniakalnym zbieractwie, a mieszkania takich osób zapełnione są aż po sufit. Profesjonalna firma sprzątająca wykonuje dokładną segregację i wywóz gratów w specjalnych kontenerach. Przedmioty skażone biologicznie transportowane są w pojemnikach z oznaczeniem biohazard.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Zielona Góra

Odkażanie podłogi po zgonie w Zielonej Górze. Na zdjęciu widać meble gotowe do utylizacji.

Cały proces likwidacji mieszkania odbywa się zgodnie z prawem, gwarantując pełne bezpieczeństwo, a rodzina zmarłego nie musi się martwić, co zrobić z rzeczami po zmarłej osobie.

Dezynfekcja pomieszczeń w woj. lubuskie obejmuje kompleksowe usługi segregacji i opróżniania lokalu mieszkalnego po zmarłej osobie. Opróżnione pomieszczenia są dokładnie odkażane przy pomocy ozonu i zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Czysty i bezpieczny lokal nadaje się do użytku przez rodzinę zmarłego albo przyszłych najemców.

Utylizacja mebli po zgonach

Czerwie – czym są i jak pomagają określić czas zgonu?

Czerw to larwa alodialna, czyli beznożna. Wykluwają się one z jaj much złożonych w ciele zmarłego człowieka w zaawansowanej fazie rozkładu. Dzięki tym poczwarkom lekarze sądowi są w stanie ocenić, ile czasu minęło od zgonu denata. Stworzenia te są nieodłącznym pomocnikiem w sprawach związanych z morderstwem. Informacja ta pomaga przy określeniu okoliczności zgonu i wyeliminowanie, bądź stwierdzenie udziału w śmierci osób trzecich. 

Usługi sprzątania po zmarłych w innych miastach:

Firma sprzątająca Zielona Góra

Kastelnik oferuje certyfikat dezynfekcji miejsca zgonu. Warto wykupić usługę sprzątania o sprawdzonej jakości.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Warto zaznaczyć, że oferowane przez firmę zamgławianie powietrza w mieszkaniu zmarłej osoby obejmuje wszystkie pomieszczenia, które znajdują się w mieszkaniu. Tego typu zabieg pozwala usunąć wirusy i patogeny za pomocą nadtlenku wodoru o wysokim stężeniu środka biobójczego. O co jeszcze pytają rodziny, które odziedziczyły mieszkanie w spadku?

Sprzątanie Zielona Góra

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po śmierci?

Koszty związane ze sprzątaniem po zgonach są ustalane indywidualnie podczas oceny sytuacji na miejscu. Cena podstawowej dezynfekcji rozpoczyna się od 800 złotych i może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych w przypadku kompleksowego sprzątania całego mieszkania.

Co daje dezynfekcja po zgonie?

Zabieg odkażania po zgonie polega na eliminacji szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Możemy go przeprowadzać za pomocą urządzeń do zamgławiania suchą mgłą lub ozonatorów powietrza. Bez względu na wybraną metodę, dezynfekcja ta usuwa groźne patogeny i resztki zwłok.

Kastelnik – usuwanie trupiego jadu – usługi całodobowe 24/7

Sprzątanie po zgonach Zielona Góra - infolinia telefoniczna Kastelnik 

Jeśli szukasz kompleksowej usługi na sprzątanie po zmarłych Zielona Góra, zapraszamy do kontaktu z nami. To bardzo proste zadanie, ponieważ posiadamy infolinię, która działa całodobowo. Jesteśmy grupą specjalistów, dla których ważny jest komfort klientów oraz wysoka jakość wykonywanej usługi dezynfekcji. Pozwala nam na to nasze holistyczne podejście do pracy, wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczne środki myjące i dezynfekujące. Oferujemy również szybką wycenę z dojazdem na miejsce zgonu.

Kastelnik – sprzątanie po zmarłych Zielona Góra. Rodzinna firma z tradycjami w branży funeralnej.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%