Sprzątanie po zmarłych
Zielona Góra

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Kompleksowe sprzątanie po zmarłym w Zielonej Górze. Fazy pośmiertne rozkładu zwłok.

Profesjonalna firma dezynfekująca Kastelnik oferuje kompleksowe sprzątanie po zmarłych Zielona Góra i inne miejscowości na terenie województwa lubuskiego. Nasz zespół specjalistów to wykwalifikowani technicy, którzy działają zgodnie z zasadami BHP. Stawiamy na specjalistyczny sprzęt wraz z atestowanymi preparatami chemicznymi. Działanie z należytym szacunkiem to podstawa podczas świadczenia usługi sprzątanie po zwłokach. Ze względu na charakter wykonywanej pracy, mamy dla naszych klientów infolinię, która działa 24/7. Wiemy, że w ciężkich przypadkach, takich jak np. wypadek samochody lub śmierć samobójcza, ważna jest szybkość działania. Potrzebne jest wówczas zastosowanie niezawodnych i skutecznych metod sprzątania. Wycena u nas jest zawsze bezpłatna, ponadto, gdy jest potrzeba, dojedziemy w tym celu na miejsce zgonu, m.in. do takich dzielnic, jak: Zielona Góra Chynów i Osiedle Zdrojowe.

Dezynfekcja po zmarłych Zielona Góra – fazy pośmiertne

Pewnie wielu z nas mając styczność ze śmiercią w swoim najbliższym otoczeniem, zastanawia się, co dzieje się z ciałem człowieka po zgonie. Jeśli mamy do czynienia z sytuacją, gdzie ciało odkrywamy po dłuższym czasie, na przykład w wypadku, gdzie zmarły mieszkał samotnie. Na pytanie dotyczącego tego, co zachodzi dokładnie w zwłokach, pomaga nam antropolog sądowy i  autorka książki “Co mówią zwłoki?” Sue Black. Mianowicie wskazuje na taki aspekt jak fazy pośmiertne. 

1) Pierwsza faza, czyli bladość pośmiertna. Ma ona bezpośredni związek z krążeniem krwi, a dokładnie z jego brakiem. Pojawia się ona tuż po zgonie, a utrzymuje przez około godzinę. Blady kolor pojawia się, ponieważ krew nie dopływa do naczyń kapilarnych.

2) Oziębienie pośmiertne to druga z faz. Oznacza to po prostu zmianę temperatury ciała na niską. W niektórych przypadkach, gdy mamy do czynienia z różnymi czynnikami temperatura zwłok może się zwiększać. Mogą mieć na to wpływ np. przyjmowane niektóre leki przed śmiercią. 

3) Trzecią fazą jest stężenie pośmiertne. Polega na skurczu mięśni, na skutek reakcji chemicznej. Przez tę fazę niektórzy mówią o tym, że ciało po śmierci się rusza.

4) Plamy opadowe, to czwarta faza pośmiertna. Krew spływa do najniżej położonych części ciała na skutek grawitacji. Następnie wypływa ona poprzez otwory ciała. Największe natężenie ich następuje po upływie 12 godzin. 

5) Piątą fazą jest gnicie zwłok na skutek bakterii gnilnych, które dostają się do krwi i atakują na początku jelita oraz cały układ pokarmowy.

6) Zaawansowany rozkład ciała. Tutaj mamy do czynienia z larwami, a dokładniej czerwiami, które żerują na gnijącym zmarłym.

7) Zeszkieletowanie to ostatnia faza pośmiertna.  Wszystkie tkanki miękkie uległy zaawansowanym procesom i zostaje wyłącznie szkielet.

Jeśli potrzebujesz wieloetapowej usługi sprzątanie po zgonach, skontaktuj się z nami i umów jak najszybszy termin realizacji!

Sprzątanie po zmarłych Zielona Góra

  • sprzątanie po zmarłych w Zielonej Górze i powiecie zielonogórskim;
  • sprzątanie po zmarłym w woj. lubuskim;
  • czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie;
  • dezynfekcja po zgonie w zaawansowanej fazie rozkładu;
  • ozonowanie miejsca zgonu;
  • likwidowanie chorobotwórczych drobnoustrojów po fazach rozkładu;
  • transport odpadów biologicznie niebezpiecznych;
  • utylizacja w specjalistycznej spalarni odpadów skażonych;
  • dezodoryzacja po zmarłych;
  • utylizacja przedmiotów zmarłego.

Czerwie – czym są i jak pomagają określić czas zgonu?

Czerw to larwa alodialna, czyli beznożna. Wykluwają się one z jaj much złożonych w ciele zmarłego człowieka w zaawansowanej fazie rozkładu. Dzięki tym poczwarkom lekarze sądowi są w stanie ocenić, ile czasu minęło od zgonu denata. Stworzenia te są nieodłącznym pomocnikiem w sprawach związanych z morderstwem. Informacja ta pomaga przy określeniu okoliczności zgonu i wyeliminowanie, bądź stwierdzenie udziału w śmierci osób trzecich. 

Sprzątanie po zgonie Zielona Góra – infolinia telefoniczna Kastelnik 

Jeśli szukasz kompleksowej usługi na sprzątanie po zmarłych Zielona Góra, zapraszamy do kontaktu z nami. To bardzo proste zadanie, ponieważ posiadamy infolinię, która działa całodobowo. Jesteśmy grupą specjalistów, dla których ważny jest komfort klientów oraz wysoka jakość wykonywanej usługi dezynfekcji. Pozwala nam na to nasze holistyczne podejście do pracy, wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczne środki myjące i dezynfekujące. Oferujemy również szybką wycenę z dojazdem na miejsce zgonu. 

Kastelnik – sprzątanie po zmarłych Zielona Góra. Rodzinna firma z tradycjami w branży funeralnej.
Pozostałe miasta: Gorzów Wielkopolski, Kraśnik, Zielona Góra, Żagań

 

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.8
4,8 rating
4.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 4)
Doskonale75%
Bardzo dobrze25%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%