Sprzątanie po zmarłych
Żarki

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne sprzątanie po zmarłych w Żarkach. Jak wygląda pochówek bliskiego w przypadku choroby zakaźnej?

Żarki – miasto w województwie śląskim, w powiecie myszkowskim. Dla jego mieszkańców specjalistyczna firma dezynfekująca po zmarłych Kastelnik oferuje usługę sprzątanie po zmarłych Żarki i całe woj. śląskie. Do wizji naszej firmy wykonując usługę sprzątanie po zgonie Żarki, należy wykonywanie usług na jak najwyższych poziomie. Możliwe jest to tylko dzięki naszej ekipie, która uczestniczy regularnie w szkoleniach i stosowaniu specjalistycznych środków chemicznych oraz profesjonalnych sprzętów czyszczących. Działamy 365 dni w roku, co wpływa na zadowolenie klienta. Ponadto bezpłatnie wyceniamy usługę z dojazdem na takie rejony gminy Żarki jak np. Czatachowa i Przybynów oraz Suliszowice.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Żarki

Procedura po śmierci – COVID – 19 

Śmierć bliskiej osoby to zawsze dla nas szok i niedowierzanie, tym bardziej jest nam ciężko w przypadku, gdzie nie możemy go zobaczyć ostatni raz po śmierci. Otóż w związku z pandemią koronawirusa Ministerstwo Zdrowia wprowadziło rygorystyczne zasady postępowania po zgonie. Zasady mówią o tym, że podczas pandemii nie możemy odwiedzać nikogo w szpitalu, nawet gdy jest on z kimś z rodziny i jest w ciężkim stanie. Nie dość, że umiera on samotnie, to po jego śmierci są wprowadzone pewne procedury:

 • w ramach czynności przygotowawczych zwłoki zostaną zdezynfekowane specjalnym płynem dezynfekującym o działaniu wirusobójczym;
 • ciało zmarłego nie powinno być myte w tradycyjny sposób, jeśli zaistnieje jednak taka konieczność, to powinny być zachowane szczególne środki ostrożności;
 • nie powinno się ubierać zmarłych i pokazywać ich przed pochowaniem;
 • zwłoki powinny być umieszczone w szczelnym worku wraz z ubraniem szpitalnym lub osobistym, w którym przebywał zmarły;
 • następnie następuje dezynfekcja worka, w którym schowany jest nieboszczyk;
 • potem ciało jest transportowane w odpowiedni sposób w zależności od tego, gdzie trafi np. w specjalnej kapsule, jeśli do domu pogrzebowego, a gdy od razu na cmentarz, to wkładane jest do trumny;
 • na dnie trumny przed pochówkiem powinno się umieścić warstwę substancji płynnochłonnej o grubości 5 cm;
 • przewóz zwłok powinien być, przeprowadzony jest jedną ekipę transportową.

Czynności te wydają nam się skomplikowane, ciężką sytuacją jest również zgon w domu, wówczas zostajemy sami i nie wiemy co tak do końca robić. Sprawa jest utrudniona, jeśli znajdujemy ciało bliskiego po zgonie, które leży już przez jakiś czas. Wówczas jesteśmy sparaliżowani. Mało kto zdaje sobie sprawę, że taki zmarły to siedzisko bakterii, wirusów i grzybów, co jest dla nas chorobotwórcze. Dlatego tak ważne jest, aby wezwać wtedy profesjonalną firmę, która realizuje – sprzątanie po zgonach w Żarkach.  Zapraszamy do kontaktu z firmą Kastelnik, która oferuje sprzątanie po zmarłym w Żarkach.

Gruntowne sprzątanie po zmarłych Żarki 

 • sprzątanie mieszkań po zmarłym w Żarkach;
 • sprzątanie domów po zmarłym w wyniku samobójstwa Śląskie;
 • dezynfekcja po zgonie z chorobotwórczych drobnoustrojów;
 • ozonowanie pomieszczeń w celu usunięcia trupiego jadu;
 • sprzątanie po wypadkach śmiertelnych.

Utylizacja mieszkań po zgonie – woj. śląskie

Utylizacja w tym przypadku rozumiana jest jako synonim słowa likwidacja lub zniszczenie. W sprzątaniu po zmarłej osobie utylizujemy mienie, które zostało skażone np. krwią czy tkankami miękkimi. Są to np. szczątki ludzkie oraz odpady wtórne, które powstały po usłudze sprzątania po zmarłych. Do procesu utylizacji w specjalnej spalarni transportujemy je w pojemnikach na odpady skażone biologicznie oraz z dedykowanym zezwoleniem na przewóz tychże niebezpiecznych substancji. Utylizacja mieszkań po zmarłych, to usługa firmy Kastelnik, która jest świadczona przez cały rok – 365 dni. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje czyszczenie po zgonie?

Koszty dotyczące sprzątania pomieszczenia po zmarłej osobie są wyliczane indywidualnie podczas wyceny na miejscu zdarzenia. Cena podstawowej dezynfekcji zaczyna się od 700 zł i może sięgnąć kilku tysięcy złotych za utylizację całego mieszkania.

Jak usunąć drobnoustroje po śmierci w domu?

Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń po zgonie eliminuje groźne drobnoustroje, patogeny w tym trupi jad. Zabieg odkażania można przeprowadzić za pomocą preparatów opartych o czwartorzędowe sole amoniowe w pełnym spektrum działania na wirusy i bakterie.

Całodobowy kontakt w powiecie myszkowskim 7/24

Nasi konsultanci czekają na telefony pod całodobową infolinią. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz umówią usługę sprzątanie po zmarłych w Żarkach i całym województwie śląskim. Zapraszamy również do skorzystania z naszej bezpłatnej wyceny, którą oferujemy wraz z dojazdem na miejsce zgonu. Oferujemy również dogłębną dezynfekcję.

Kastelnik – sprzątanie po zgonie w powiecie myszkowskim przez całą dobę. Zadzwoń i poznaj szczegóły naszej oferty!

Obsługiwane miasta: Bieruń, Bytom, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Kłobuck, Koziegłowy, Lubliniec, Mikołów, Myszków, Ogrodzieniec, Piekary Śląskie, Pilica, Pszczyna, Siewierz, Skoczów, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żywiec oraz mniejsze miejscowości.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

3.5
3,5 rating
3.5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 6)
Doskonale50%
Bardzo dobrze17%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie33%