Sprzątanie po zmarłych
Żarki

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne sprzątanie po zmarłych w Żarkach. Jak wygląda pochówek bliskiego w przypadku choroby zakaźnej?

Zgon w mieście Żarki? Małe miasto w województwie śląskim, w powiecie myszkowskim, którego mieszkańcy również potrzebują od czasu do czasu wsparcia po śmierci bliskiej osoby. To właśnie dla jego mieszkańców specjalistyczna firma dezynfekująca po zmarłych Kastelnik oferuje usługę sprzątanie po zmarłych Żarkiwoj. śląskim.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Do wizji naszej firmy wykonując usługę sprzątanie po zgonie Żarki, należy wykonywanie usług na jak najwyższych poziomie. Możliwe jest to tylko dzięki naszej ekipie, która uczestniczy regularnie w szkoleniach i stosowaniu specjalistycznych środków chemicznych oraz profesjonalnych sprzętów czyszczących. Działamy 365 dni w roku, co wpływa na zadowolenie klienta. Ponadto bezpłatnie wyceniamy usługę z dojazdem na takie rejony gminy Żarki jak np. Przybynów oraz Suliszowice.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Żarki

Dezynfekcja pomieszczenia po zgonie w Żarkach.

Dezynfekcja pomieszczeń po zgonie Żarki — zaufaj specjalistom

Szukasz bezpiecznego sposobu na przywrócenie czystości w mieszkaniu po zmarłym? Dezynfekcja pomieszczeń po zgonie w mieście Żarki to kompleksowa usługa, której celem jest trwałe wyeliminowanie, groźnych dla zdrowia patogenów. W wyniku rozkładu zwłok dochodzi do uwolnienia prawie 30 toksycznych związków.

Trupie jady to toksyny, których nie da się usunąć przy pomocy sklepowych detergentów. Profesjonalna dezynfekcja po zmarłym uwzględnia ozonowanie albo zamgławianie suchą mgłą. Metody te są pomocne w likwidowaniu niebezpiecznych związków unoszących się w powietrzu. Ozonowanie to także skuteczna forma dezodoryzacji, ponieważ trwale niweluje nieprzyjemny zapach po zwłokach, który często wnika w tkaniny i elementy wyposażenia mieszkania.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Żarki

Dlaczego odkażanie miejsc śmierci do zadanie dla specjalistów?

Zastanawiasz się, dlaczego dezynfekcja pomieszczeń po zgonie w mieście Żarki to zadanie dla specjalistów? Samodzielne sprzątanie po zwłokach jest zwyczajnie niebezpieczne, biorąc pod uwagę, co znajduje się w mieszkaniu po zmarłej osobie.

Miejsce, w którym nastąpiła śmierć z reguły pełne jest śladów krwi i płynów ustrojowych. Nie należy dotykać takich wydzielin pośmiertnych, a najlepiej unikać wchodzenia do mieszkania po zmarłym. W powietrzu unoszą się toksyczne gazy i trupie jady, czyli aminy biogenne. Powstają one na skutek dekarboksylacji aminokwasów obojętnych i zasadowych w organizmie zmarłego i w trakcie procesów gnilnych. W temperaturze pokojowej przyjmują postać cieczy pozbawionej koloru, za to wydzielającą brzydkich zapach.

Dezynfekcja po zgonie Żarki

Wraz z upływającym czasem ciało zmarłego wchodzi w zaawansowane fazy rozkładu ciała, następuje rozpad komórek, a mieszkanie wypełnia się intensywnym trupim odorem. W każdym zakątku mogą się znajdować groźne patogeny i drobnoustroje. Amatorskie techniki sprzątania nie wyeliminują zagrożenia biologicznego powstałego na etapie rozkładu ciała, dlatego odkażanie miejsc śmierci warto zlecić specjalistom.

Fachowcy z branży DDD są przygotowani do tego, by dezynfekcja po zgonach w powiecie myszkowskim została przeprowadzona precyzyjnie, bez obaw o jakiekolwiek mikroorganizmy z mieszkaniu.

Procedura po śmierci — COVID – 19 

Śmierć bliskiej osoby to zawsze dla nas szok i niedowierzanie, tym bardziej jest nam ciężko w przypadku, gdzie nie możemy go zobaczyć ostatni raz po śmierci. Otóż w związku z pandemią koronawirusa Ministerstwo Zdrowia wprowadziło rygorystyczne zasady postępowania po zgonie.

żarki dezynfekcja domu po zgonie

Zdjęcie: certyfikat dezynfekcji mieszkania © 2023 Kastelnik

Zgon w domu — co robić?

Zasady mówią o tym, że podczas pandemii nie możemy odwiedzać nikogo w szpitalu, nawet gdy jest on z kimś z rodziny i jest w ciężkim stanie.

Kastelnik – dezynfekcja domu – usługi całodobowe 24/7

Nie dość, że umiera on samotnie, to po jego śmierci są wprowadzone pewne procedury:

 • w ramach czynności przygotowawczych zwłoki zostaną zdezynfekowane specjalnym płynem dezynfekującym o działaniu wirusobójczym;
 • ciało zmarłego nie powinno być myte w tradycyjny sposób, jeśli zaistnieje jednak taka konieczność, to powinny być zachowane szczególne środki ostrożności;
 • nie powinno się ubierać zmarłych i pokazywać ich przed pochowaniem;
 • zwłoki powinny być umieszczone w szczelnym worku wraz z ubraniem szpitalnym lub osobistym, w którym przebywał zmarły;
 • następnie następuje dezynfekcja worka, w którym schowany jest nieboszczyk;
 • potem ciało jest transportowane w odpowiedni sposób w zależności od tego, gdzie trafi np. w specjalnej kapsule, jeśli do domu pogrzebowego, a gdy od razu na cmentarz, to wkładane jest do trumny;
 • na dnie trumny przed pochówkiem powinno się umieścić warstwę substancji płynnochłonnej o grubości 5 cm;
 • przewóz zwłok powinien być, przeprowadzony jest jedną ekipę transportową.

Jakie zagrożenie mogą spowodować zwłoki w mieszkaniu?

Czynności te wydają nam się skomplikowane, ciężką sytuacją jest również zgon w domu, wówczas zostajemy sami i nie wiemy, co tak do końca robić. Sprawa jest utrudniona, jeśli znajdujemy ciało bliskiego po zgonie, które leży już przez jakiś czas. Wówczas jesteśmy sparaliżowani. Mało kto zdaje sobie sprawę, że taki zmarły to siedzisko bakterii, wirusów i grzybów, co jest dla nas chorobotwórcze. Dlatego tak ważne jest, aby wezwać wtedy profesjonalną firmę, która realizuje — sprzątanie po zgonach w Żarkach.  Zapraszamy do kontaktu z firmą Kastelnik, która oferuje sprzątanie po zmarłym w Żarkach.

żarki tu jesteśmy

Żarki to obszar działania firmy sprzątającej Kastelnik.

Gruntowne sprzątanie po zmarłych Żarki 

 • sprzątanie mieszkań po zmarłym w Żarkach;
 • sprzątanie domów po zmarłym w wyniku samobójstwa Śląskie;
 • dezynfekcja po zgonie z chorobotwórczych drobnoustrojów;
 • ozonowanie pomieszczeń w celu usunięcia trupiego jadu;
 • sprzątanie po wypadkach śmiertelnych.
Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zwłokach w Żarkach.

Usługi sprzątania i ozonowanie pomieszczeń po zgonie — całodobowa infolinia Kastelnik udzieli wszystkich informacji.

Utylizacja mieszkań po zgonie — woj. śląskie

Utylizacja w tym przypadku rozumiana jest jako synonim słowa likwidacja lub zniszczenie. W sprzątaniu po zmarłej osobie utylizujemy mienie, które zostało skażone np. krwią czy tkankami miękkimi. Są to np. szczątki ludzkie oraz odpady wtórne, które powstały po usłudze sprzątania po zmarłych. Do procesu utylizacji w specjalnej spalarni transportujemy je w pojemnikach na odpady skażone biologicznie oraz z dedykowanym zezwoleniem na przewóz tychże niebezpiecznych substancji. Utylizacja mieszkań po zmarłych to usługa firmy Kastelnik, która jest świadczona przez cały rok – 365 dni. 

Usługa sprzątania mieszkań po zgonach dostępna jest również w miastach:

oraz mniejsze miejscowości.

opróżnianie mieszkania z rzeczy po zmarłym

Zdjęcie: ubrania po zmarłej osobie, przygotowane do utylizacji © 2022 Kastelnik

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jeśli zastałeś zwłoki na podłodze, a rzeczy zmarłego są skażone biologicznie, to trzeba usunąć meble i wydezynfekować powietrze. Usługi Kastelnik są do tego idealnym rozwiązaniem. Oferujemy usuwanie zapachów po zmarłych i pełną dekontaminację powietrza.

specjalistyczne sprzatanie Kastelnik

Ile kosztuje czyszczenie po zgonie?

Koszty dotyczące sprzątania pomieszczenia po zmarłej osobie są wyliczane indywidualnie podczas wyceny na miejscu zdarzenia. Cena podstawowej dezynfekcji zaczyna się od 700 zł i może sięgnąć kilku tysięcy złotych za utylizację całego mieszkania.

Jak usunąć drobnoustroje po śmierci w domu?

Skuteczna dezynfekcja pomieszczeń po zgonie eliminuje groźne drobnoustroje, patogeny w tym trupi jad. Zabieg odkażania można przeprowadzić za pomocą preparatów opartych o czwartorzędowe sole amoniowe w pełnym spektrum działania na wirusy i bakterie.

Całodobowy kontakt w powiecie myszkowskim 7/24

Nasi konsultanci czekają na telefony pod całodobową infolinią. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz umówią usługę sprzątanie po zmarłych w Żarkach i całym województwie śląskim. Zapraszamy również do skorzystania z naszej bezpłatnej wyceny, którą oferujemy wraz z dojazdem na miejsce zgonu. Oferujemy również dogłębną dezynfekcję.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Kastelnik – sprzątanie po zgonie w powiecie myszkowskim przez całą dobę. Zadzwoń i poznaj szczegóły naszej oferty!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%