Sprzątanie po zmarłych Włocławek, utylizacja mebli po zgonie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych Włocławek, utylizacja mebli po zgonie. Czym dezynfekować skażone powierzchnie po zwłokach?

Specjalistyczne podejście do zlecenia sprzątanie po zmarłych Włocławek i utylizacja mebli po zgonie to niezbędne czynności po śmierci. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego dokładamy wszelkich starań, aby czyszczenie po zmarłych było dostępne dla każdej osoby chcącej skorzystać z tej usługi. Dezynfekcja i sprzątanie po zmarłym to zadanie dla osób, które posiadają w tym celu nie tylko stosowne doświadczenie, ale i dedykowane szkolenia. Uwagę należy zwrócić także na odpowiedni sprzęt do odkażania oraz atestowane preparaty chemiczne – najlepsze z nich są na bazie czwartorzędowych soli amoniowych (CSA). Łatwy dostęp do usługi, jaką jest sprzątane po zgonach w domach osób prywatnych to również całodobowa infolinia interwencyjna. Z jej pomocą właśnie dezynfekcja po zwłokach zamówiona może być o każdej porze dnia włącznie z godzinami w nocy. Oferujemy gruntowne sprzątanie mieszkań po zgonach m.in. w takich dzielnicach Włocławka jak np.: Zazamcze i Rózinowo oraz Śródmieście.

sprzątanie po zmarłych Włocławek

Sprzątanie po zmarłych Włocławek – utylizacja termiczna

W przypadku związków chemicznych, które są wydalane wraz z jadami trupimi (ptomainy) po zgonach, należy działać szybko i sprawnie. Sprzątanie pomieszczeń po zmarłych Wloclawek i utylizacja mebli po zgonie jest zabiegiem, podczas którego usuwamy szkodliwe dla zdrowia patogeny. Kawaderyna, czy purtescyna to związki mogące wywołać zatrucie pokarmowe, czy też inne groźne choroby. W przypadku skażonych powierzchni, w szczególności, gdy mamy do czynienia z zaawansowanym rozkładem zwłok, powinno się pomyśleć o dezynfekcji i utylizacji lokalu. Termiczne przekształcanie skażonych biologicznie odpadów jest ekologiczną formą usuwania skażonych mebli. Wykonuje się je w specjalistycznych spalarniach. Pamiętajmy o tym, że tego typu przedmiotów, tj. poplamionych krwią nie wolno pod żadnym pozorem wyrzucać do zwykłych osiedlowych śmietników. To są prawdopodobnie wystarczajace powody, by sprzątanie po zgonach zamówić w ogólnopolskiej firmie zajmującej się tym delikatnym tematem.

Dezynfekcja po zgonach Włocławek – odażanie mieszkania po śmierci z rozkładem zwłok 

W ramach wykonywanych prac należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tylko gruntowne sprzątanie po zwłokach zapewni nam bezpieczne życie, które będzie pozbawione wszelkich niebezpiecznych mikroorganizmów. Na czym polega odkażanie pomieszczeń po śmierci? Dezynfekcja po zgonach we Włocławku to dogłębna eliminacja chorobotwórczych patogenów, które powstały na skutek rozkładu zwłok po śmierci. Gdy ciało gnije, przyciąga także różnego rodzaju stawonogi. Choć zabrzmieć to może dziwnie, przejmują one ciało trupa i bytują w nim. Przy gniciu zwłok wytwarzany jest specyficzny fetor, który przyciąga muchy plujki. Usuwanie zapachu po zmarłym to praca, którą można zlecić technikom specjalizującym się w profesjonalnym oczyszczaniu.

usuwanie much z domu zmarłego

Zdjęcie: usuwanie much z domu zmarłego © 2021 Kastelnik

Zazwyczaj muchy plujki szybko po śmierci składają w zwłokach człowieka jaja, z których wykluwają się czerwie. Larwy te także żywią się gnijącymi tkankami aż do pełnego rozwoju. Gdy do pracy wkracza profesjonalna firma sprzątająca po zgonach, jej celem jest dokładne oczyszczenie i zdezynfekowanie wszystkich powierzchni i usunięcie plam krwi z podłogi. W tym celu na samym początku wykonuje się odkażanie wstępne, a następnie dopiero dezynfekcję docelową. Zazwyczaj w tym celu stosowane jest ozonowanie po zmarłych, zamgławianie pomieszczeń nadtlenkiem wodoru, czy też czyszczenie suchym lodem i usuwanie śladów krwi. Wybór odpowiedniej metody czyszczenia zależny jest od stopnia rozkładu zwłok.

 

sprzątanie po zwłokach na czerwonej kanapie

Zdjęcie: sprzątanie po zwłokach na czerwonej kanapie © 2021 Kastelnik

Sprzątanie po zgonach Włocławek  – co jest ważne?

Śmierć jest stałym towarzyszem człowieka i nieodłącznym elementem naszego życia. Wiele osób zastanawia się, dlaczego sprzątanie po zgonach we Włocławku jest tak istotne. Otóż po zgonie  z ciała człowieka uwalnia się ponad trzydzieści jeden trujących związków chemicznych. Wszystkie one stanowią spore zagrożenie dla naszego zdrowia, a właściwie to dla zdrowia osób pragnących zamieszkań w lokalu, w którym nastąpiła śmierć. Bezpieczeństwo użytkowników jest ważną kwestią, o której każdy spadkobierca mieszkania powinien pamiętać. Bez względu na to czy dom ma być ponownie zamieszkały, czy też będzie wystawiony do sprzedaży w jednym z biur nieruchomości działających w mieście Włocławek – musi zadbać o porządną dezynfekcję mieszkania.

dezynfekcja po zgonach Włocławek

Zdjęcie: dezynfekcja po zgonach mieszkania we Włocławku © 2021 Kastelnik

Czyszczenie suchym lodem po zgonie – śmierć w pracy

Chociaż wydawać by się mogło, że czyszczenie suchym lodem jest metodą doczyszczania, która stosowana jest głównie w przypadkach, gdzie mamy do czynienia z zanieczyszczeniami oleistym w wielkich fabrykach. Oczywiście jest to prawdą, jednak suchy lód coraz częściej wykorzystywany jest przy czyszczeniu po śmiertelnych wypadkach w pracy. Usuwanie śladów krwi z linii produkcyjnych czy też doczyszczanie posadzki po śmiertelnym wypadku to usługi, gdzie zmrożony dwutlenek węgla sprawdza się idealnie. Suchy lód pomaga przy niwelowaniu skutków śmiertelnego wypadku w pracy, gdzie mamy do czynienia np. z dużą ilością krwi. Specjaliści z branży funeralnej często stosują technikę oczyszczania powierzchni suchym lodem i dzięki temu są w stanie zdezynfekować i wyczyścić w szybkim czasie duże powierzchnie. Co ważne, podczas pracy tą metodą nie wytwarza się wody oraz nie emituj się odpadów wtórnych. Czyszczenie suchym lodem po zgonach uznawane jest za ekologiczny sposób dezynfekcji.

czyszczenie suchym lodem po zgonie w pracy

Zdjęcie: czyszczenie suchym lodem po śmiertelnym wypadku w pracy © 2021 Kastelnik

Specjalistyczne usługi Kastelnik we Włocławku

 • awaryjne sprzątanie po zmarłych Włocławek;
 • utylizacja mebli po zgonie w mieszkaniu;
 • czyszczenie po zmarłych w wyniku samobójstwa;
 • ozonowanie po zgonach w samotności;
 • odkażanie powierzchni po rozkładzie zwłok;
 • usuwanie much plujek po gniciu zwłok;
 • dezynfekcja domów ozonem;
 • czyszczenie suchym lodem po zgonie w fabryce;
 • usuwanie śladów krwi po samobójcy;
 • czyszczenie po śmiertelnym wypadku na torach kolejowych;
 • likwidowanie zapachu śmierci na klatce schodowej;
 • transport skażonego mienia po zmarłej osobie;
 • zamgławianie suchą mgłą pomieszczenia po zwłokach.

Ozonowanie po zgonie w domu

FAQ — najczęściej zadawane pytania o czyszczenie po zwłokach

Dezynfekcja i czyszczenie po zmarłych osobach warto zlecić fachowcowi tuż po zabraniu zwłok przez firmę pogrzebową. Sprzątanie po śmierci to jest łatwy temat. Niniejszym przedstawiamy pytania, które są zadawane konsultantom telefonicznym firmy Kastelnik niemal każdego dnia. Wiele lat doświadczenia w specjalistycznej branży oznacza, że sprzątanie po zgonach to zestaw podobnych pytań stawianych przez rodzinę zmarłego. Dotyczą one ozonowania po zgonie w domu czy też odkażania. Oto prezentujemy, najczęstsze z nich:

Gdzie zamówić sprzątanie po zgonie?

Sprzątanie mieszkania po zgonie najszybciej zamówisz poprzez całodobową infolinię alarmową w jednej z ogólnopolskich firm sprzątających. Po śmierci ze zwłok wydzielają się trujące związki chemiczne i nie ma co zwlekać – liczy się każda minuta. Dobrze zasięgnąć porady fachowca, czy potrzebna będzie dezynfekcja po mieszkania po odkryciu zwłok.

Czy ozonowanie po zmarłej osobie jest bezpieczne?

Ozonowanie po zmarłych jest w pełni bezpiecznym sposobem dezynfekcji. Odkażanie lokalu powinno być przeprowadzone przez osoby z doświadczeniem, które posiadają certyfikat szkolenia. Dezynfekcja po zgonie za pomocą ozonu musi być cały czas monitorowana za  pomocą urządzeń do pomiaru stężenia ozonu w mieszkaniu.

 

dezynfekcja pomieszczeń

Całodobowe czyszczenie po zgonach Kujawsko-Pomorskie 7/24

Śmierć w domu? Oferujemy profesjonalne rozwiązania dotyczące czyszczenia mieszkania po zgonie za pomocą unikalnych metod. Wysokiej jakości generatory ozonu o dużej mocy, doświadczony zespół specjalistów i całodobowy dostęp do naszych usług, to wszystko, czego potrzebujesz, by skutecznie wydezynfekować lokal po zmarłej osobie. Pamiętaj, jeśli jesteś w ciężkiej sytuacji, jaką jest zgon w domu, koniecznie skontaktuj się z nami. Sprzątanie po zmarłych we Włocławku to wiele różnych etapów pracy tj. usuwanie elementów podłogi, transport i utylizacja mebli zmarłego i oczywiście odkażanie. Do dyspozycji mamy ozon lub suchą mgłę z nadtlenkiem wodoru, czyli silne środki biobójcze. Pamiętaj, iż w każdej chwili możesz do zadzwonić lub skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Firma sprzątająca po zmarłych Kastelnik – dyskretne sprzątanie po zmarłym Włocławek!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%