Sprzątanie po zmarłych Toruń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Toruniu. Co należy zrobić w mieszkaniu po zgonie? 

Usługi specjalistycznego sprzątania pomieszczeń po osobach zmarłych to praca trudna, która polega na usuwaniu trupich jadów z powietrza i łączy się dość często z opróżnianiem mieszkania ze starych mebli. Gruntowane sprzątanie po zmarłych w Toruniu zalicza się do niecodziennych prac porządkowych, których lepiej nie podejmować się samodzielnie. Dlaczego tak jest?

 • Krew zalicza się do groźnych substancji i może być niebezpieczna dla zdrowia;
 • Trupie jady są trujące;
 • Odkażanie mieszkania po nieboszczyku wymaga sprzętów do dezynfekcji;
 • Usługi dezynfekcji miejsc po zwłokach wymagają znajomości środków biobójczych.

 

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Ciało człowiek po śmierci emituje wiele różnych trujących związków chemicznych, a rozlana na podłodzie krew ściąga muchy i inne owady. Kastelnik zawsze dba o wszystkie etapy sprzątania, więc nie musisz się martwić o potencjalne ryzyko skażeniem klatki schodowej drobnoustrojami. Po odkryciu zwłok w mieszkaniu należy zamknąć szczelnie okna, drzwi i zakleić kanały wentylacyjne. Te czynności powinny zapobiec w przedostaniu się insektów do środka mieszkania i złożenia larw.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Utylizacja rzeczy po zgonie

Na co warto zwrócić uwagę podczas dezynfekcji?

Dezynfekcja mieszkania po zgonie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, powinna być świadczona pod najwyższym rygorem sanitarnym w pełnym kombinezonie ochronnym. Warto więc skorzystać z wieloletniego doświadczenia jednej z lokalnych firm, aby otrzymać usługę bezpieczną i w dobrej cenie.

Sprzątanie po zgonach Toruń. Sprzątamy po osobie zmarłej

Zaplamione łóżko zmarłego nie nadające się do ponownego użytku.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Toruniu, konkurencyjne ceny

Zastanawiasz się, co robić po zgonie w mieszkaniu? Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Toruniu to kompleksowa usługa, w ramach której wykonywane jest nie tylko profesjonalna odkażanie pomieszczeń suchą mgłą, ale i wywóz mebli po zmarłym. Ceny tego typu usług zaczynają się już od 850 zł. Często do utylizacji są puszki po piwie, butelki po winie i wódce oraz sterty przesiąkniętych stęchlizną ubrań. Najgorsze są tekstylne dywany i inne przedmioty, które są w plamach krwi. Co z nimi robić?

Przedmioty zmarłego leżące dłuższy czas, mogą wymagać utylizacji

Nie każdy wie, że wyrzucanie przedmiotów skażonych biologicznie na śmietnik osiedlowy jest surowo zabronione i grozi wysokim mandatem. Firmy sprzątające po zgonach wykonują transport mebli i niebezpiecznych substancji biologicznych w specjalnych pojemnikach ze znacznikiem biohazard. Stare meble i przedmioty po zmarłym transportowane są do spalarni w celu utylizacji. Opróżnianie mieszkania to etapy, po którym możliwe jest przeprowadzenie dokładnej dezynfekcji powietrza po zmarłej osobie.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – kontakt 7 dni w tygodniu

Ze względu na delikatność sprawy, jaką jest śmierć, w szczególności bliskiej osoby, naszym zadaniem jest także opieka nad klientem od pierwszego kontaktu.

Czytaj także: opróżnianie mieszkania ze starych mebli

Dodzwonić się do nas można o każdej porze dnia i nocy ze względu na działającą przez całą dobę infolinię.

Sprzątanie po zgonie na terenie całego kraju

Jesteśmy firmą sprzątającą z dojazdem 7 dni w tygodniu.

Usługi sprzątania pomieszczeń po rozkładzie ciała

Usługi sprzątania w pomieszczeniach po rozkładzie ciała to skomplikowany proces. Wszystkie etapy  profesjonalnej dezynfekcji po zmarłej osobie w woj. kujawsko-pomorskim powinny przebiegać zgodnie z zasadami BHP i wytycznymi sanepidu, które zalecają dobór preparatów biobójczych. Technicy sprzątania miejsc śmierci wykonują odkażanie pomieszczeń po zmarłym przy pomocy ozonowania i zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Kastelnik – zamgławianie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Czym m.in. zajmujemy się podczas sprzątania po zgonach?

 • czyszczenie skażonych powierzchni;
 • usuwanie śladów krwi;
 • dezynfekcja pomieszczeń po śmierci;
 • dezodoryzacja po gnijących zwłokach.

Jesteśmy dostępni w takich rejonach miasta Toruń jak np.: Osiedle Jar, Wrzosy II i Jordanki.

Sprzątanie po zmarłych Toruń Osiedle Kochanowskiego

Infolinia w Toruniu. Zadzwoń żeby zgłosić miejsce do posprzątania.

Sprzątanie po zmarłych Toruń – jak dezynfekować pomieszczenia po śmierci?

Kompleksowe sprzątanie po zmarłych w Toruniu powinno być wykonywane, wraz z dezynfekcją powierza w mieszkaniu. Dlaczego? W wyniku rozprzestrzeniania się bakterii gnilnych po zwłokach dochodzi do rozkładu organizmu i emisji trujących związków chemicznych. Jady trupie są niezwykle niebezpieczne i należy na nie szczególnie uważać. Skażonego powietrza nie wolno wdychać, a wszystkie pomieszczenia należy wydezynfekować za pomocą środka biobójczego, ozonu lub nadtlenku wodoru.

Śmierć to stan polegający na ustaniu wszelkich oznak życia. Jest to załamanie wewnętrznej organizacji ustroju. Do jej etapów zaliczyć możemy między innymi: agonię, autolizę, zeszkieletowanie. Czyszczenie pomieszczeń po tego typu przypadkach najlepiej zlecić firmie zewnętrznej, która po realizacji wystawi certyfikat sprzątania.

Usługi sprzątania po zgonach

Usługi sprzątania po zmarłych w łazienkach i pokojach mieszkalnych.

Dezynfekcja po zgonach Toruń sprzątanie i ozonowanie pomieszczeń

Zwłoki zaczynają gnić od jelit, od układu pokarmowego. W powietrzu wówczas unoszą się jady trupie, które z kolei są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Dlatego, jeśli odkryjemy zwłoki, które widzimy, że są już w fazie rozkładu, pod żadnym pozorem nie przebywajmy w takim pomieszczeniu!

Wezwijmy odpowiednie służby, które zabiorą ciało, a do sprzątania wynajmijmy specjalistyczną firmę działającą w branży funeralnej.

Mamy stałą współpracę ze spółdzielniami mieszkaniowymi w zakresie sprzątania po zgonach

Do usuwania bakterii, wirusów i grzybów stosowane są środki chemiczne posiadające ważne certyfikaty i atesty. Mają one w składzie m.in. fenol, chlor, czwartorzędowe związki amonowe.

Bezpieczne usunięcie zwłok ludzkich w stanie rozkładu w Toruniu

Zagracone mieszkanie pozostawione przez zmarłego członka rodziny.

Czyszczenie mieszkania po samobójcy

Odkażanie po zmarłych jest zadaniem dla firmy Kastelnik. Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w radzeniu sobie ze śmiercią i jej następstwami.

Radzimy sobie również w szczególnych przypadkach, jakimi są samobójstwa. Tutaj zaangażowana jest także Policja, czy inne służby dochodzeniowe, a my pracujemy w porozumieniu z nimi.

Sprzątanie po zgonach Toruń. Ozonowanie miejsc po rozkładzie ciała

W związku z drastycznym widokiem oraz w niektórych przypadkach z dużą ilością krwi, sprzątanie po śmierci samobójczej powinno być wykonane w najszybszym możliwym terminie. Usuwanie śladów krwi, cząstek tkanek, a także dezynfekcja po zmarłym pozwolą na gruntowne oczyszczenie pomieszczenia.

Firma sprzątająca po zgonach. Pracownicy sprawnie usuwają stare meble

Pokój osoby z problemami z utrzymaniem czystości.

Sprzątanie po zgonach w fazie rozkładu

Gdy do zgonu dojdzie w mieszkaniu, czy domu i szybko zadzwonimy po ekipę z domu pogrzebowego, nie będzie dużego problemu ze sprzątaniem. Sytuacja się zmienia, jeśli mamy do czynienia np. ze śmiercią z wyniku choroby zakaźnej lub ciało znajdziemy już w fazie rozkładu gnilnego. Wówczas konieczna jest dogłębna dezynfekcja.

Nieprzyjemne zapachy po znalezionym zmarłym? Niebezpieczne ślady biologiczne usuwamy tego samego dnia

Najlepiej wykonać odkażanie wstępne, a potem po usunięciu skażonych przedmiotów i czyszczeniu, dezynfekcję właściwą. Stosuje się w tym celu ozonowanie pomieszczeń z przemysłowymi generatorami ozonu o mocy nawet 240 g./h.

Specjaliści w sprzątaniu miejsc po zgonie Toruń

Pracownik w stroju BHP.

Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik:

 • sprzątanie po zmarłych Toruń i dezynfekcja po zgonie;
 • czyszczenie po zwłokach;
 • dezynfekcja po zmarłym;
 • sprzątanie mieszkania po samobójcy;
 • ozonowanie po zgonach;
 • mycie i czyszczenie po rozkładzie zwłok;
 • zamgławianie suchą mgłą;
 • utylizacja skażonych przedmiotów osobistych po zgonie;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów po śmierci w domu;
 • likwidowanie śladów krwi po śmiertelnym wypadku;
 • dezodoryzacja pomieszczeń;
 • dezynfekcja po zmarłych;
 • usuwanie chorobotwórczych drobnoustrojów.
Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zgonach w Toruniu.

Kastelnik – całodobowe usługi sprzątania w mieszkaniach po śmierci często wymagają dezynfekcji patogenów.

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie mieszkań po zgonach, dostępne są również w miastach:

Kastelnik – najwyższa jakość usług funeralnych w województwie kujawsko-pomorskim!

Toruń. Miejsce zgonu wymaga czyszczenia. To może wykonać tylko profesjonalna firma

Czyszczenie klatek schodowych po wykryciu śmierci.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Dezynfekcja i czyszczenie po zmarłych w Toruniu osobach warto zlecić fachowcowi tuż po zabraniu zwłok przez firmę pogrzebową. Sprzątanie po śmierci to jest łatwy temat. Niniejszym przedstawiamy pytania, które są zadawane konsultantom telefonicznym firmy Kastelnik niemal każdego dnia.

Wiele lat doświadczenia w specjalistycznej branży oznacza, że sprzątanie po zgonach to zestaw podobnych pytań stawianych przez rodzinę zmarłego. Dotyczą one ozonowania po zgonie w domu czy też odkażania. Oto prezentujemy, najczęstsze z nich:

Ile trwa przyjazd ekipy sprzątającej mieszkanie po zgonie?

Interwencyjne sprzątanie po zgonie realizowane jest zazwyczaj w dniu otrzymania zgłoszenia i zamówienia usługi dezynfekcji. Średni czas reakcji dotyczący przyjazdu ekipy wynosi od 3 do 6 godzin. Czas niezbędny na posprzątanie i dezynfekcję po zgonie mieszkania do 80 metrów kwadratowych to średnio 12 godzin.

Czy robić dezynfekcje po zgonie?

Zgon w domu to najtrudniejsze przypadki związane z dezynfekcją. Tu powinniśmy jak najszybciej przystąpić do interwencji. Najlepszym pomysłem jest zamówienie profesjonalnej usługi sprzątania po zmarłych wraz z dezynfekcją ozonem. Skutecznie usuwa ona patogeny oraz nieprzyjemny zapach śmierci.

Czyszczenie po zgonach w Toruniu - przeszkolona ekipa sprzątająca

Jeśli spotkała Cię trudna sytuacja, jaką jest śmierć bliskiej osoby, wiedz, że nie jesteś sam. Sprzątanie po zgonach w Toruniu to zadanie dla zawodowych czyścicieli miejsc po zwłokach. Pomagamy przy dezynfekcji mieszkań, a także utylizujemy mienie skażone krwią. Czyszczenie miejsc po zmarłych wykonujemy już od wielu lat – zawsze z użyciem sprawdzonych środków biobójczych i chemii z atestem.

Sprzątanie po zgonie w mieszkaniu zmarłego Toruń, Osiedle Młodych

Czyszczenie podłogi z krwi zmarłego.

Nasi pracownicy w Toruniu są przeszkoleni w sprzątaniu miejsc po zgonach naturalnych i wypadkach. Kontakt z nami jest ułatwiony, ponieważ uruchomiliśmy infolinię, która działa 365 dni w roku, niezależnie, czy jest to weekend, czy święto.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Czy ozonowanie jest skutecznym sposobem dezynfekcji?

Usługi sprzątania w Toruniu wykonujemy ekspresowo. Sprzątamy na terenie całego kraju Zapraszamy do zatelefonowania i zamówienia usługi czyszczenie po zgonach w dogodnej porze. Robimy także bezpłatną wycenę, już w 20 minut! Zadzwoń już teraz!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%