Sprzątanie po zmarłych
Sosnowiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Wieloetapowe sprzątanie po zmarłych w Sosnowcu. Utylizacja i dezynfekcja przedmiotów z mieszkania po zmarłym, pozbycie się niebezpiecznych dla zdrowia toksyn

Sprzątanie po zmarłych Sosnowiec to usługa, którą świadczymy już od 2013 roku. W trakcie jej realizacji w sosnowieckich mieszkaniach oraz domach szczególną uwagę zwracamy na wybór odpowiedniej metody mycia i dezynfekcji po zmarłym. Do tego niezbędna jest wiedza, którą zdobywamy, uczestnicząc w licznych szkoleniach z obszaru branży funeralnej. Dogodnością, z której mogą skorzystać nasi klienci z całego województwa śląskiego, ale i całej Polski jest możliwość bezpłatnego przyjazdu na oględziny oraz wycenę usługi. Oferta obejmuje np. takie dzielnice miasta jak: Sosnowiec Dańdówka, Jęzor oraz Maczki-Bór wraz z Ostrą Górką.

Sprzątanie po zmarłych Sosnowiec

30 niebezpiecznych toksyn po śmierci- jak się ich pozbyć? W ciele człowieka po śmierci dochodzi do nieodwracalnych procesów związanych z jego rozkładem. Rok 2020 był rekordowy jeśli chodzi o liczbę zgonów. W związku z pandemią wielu ludzi nie ma pełnego dostępu do opieki medycznej. Jednostki pogotowia nie dojeżdżają też tak sprawnie jak kiedyś, dlatego mamy coraz więcej przypadków zgonów w domu. Gdy osoba zmarła mieszka sama, to może leżeć tam nawet przez dłuższy czas. Jednakże czym to właściwie grozi? Wówczas u denata 100 bilionów bakterii, które nie są już trzymane w ryzach przez układ odpornościowy, zaczyna brać udział w rozkładzie zwłok.

Pallor mortis to pierwsza z faz zmian pośmiertnych, ciało staje się blade i trwa to do godziny po zgonie. Dzieje się tak, ponieważ serce przestaje pompować krew, a zbiera się ona tylko w dolnych częściach ciała. W zależności od tego, jaka temperatura panuje w pomieszczeniu, rozkład następuje w różnym czasie. Jednak niepodważalne jest, że dojdzie w nim procesów gnilnych. Powstaje również 30 różnych substancji toksycznych, które są szkodliwe dla naszego zdrowia i powodują przykry zapach. Należą do nich m.in.:

 • kawaderyna;
 • putrescyna;
 • neuryna;
 • metylo guanidyna.

Jeśli znajdziemy bliskiego, który nie żyje od paru dni, to konieczne jest, aby wezwać odpowiednie służby. W szczególności w sytuacji, gdzie podejrzewamy, że zmarły miał chorobę zakaźną np. COVID-19. Należy również pomyśleć o tym, aby zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą po zgonach. Do dezynfekcji pomieszczenia po nieżyjącej osobie niezbędne jest, aby ściśle przestrzegać zasad BHP. Po samym odkażaniu odpady biologicznie niebezpieczne trzeba przewieźć do utylizacji w specjalnych zbiornikach na odpady z zagrożeniem ze strony organizmów żywych. Miejsca, gdzie występowała krew lub tkanki trzeba niezwłocznie odkazić. Zapraszamy do kontaktu osoby chcące skorzystać z usługi sprzątania po zmarłych w celu ustalenia najszybszego terminu realizacji.

Oferta firmy Kastelnik – dezynfekcja mieszkania po śmierci

 • sprzątanie po zmarłych w Sosnowcu;
 • sprzątanie po zwłokach;
 • sprzątanie po zgonie wraz z utylizacją mebli i wyposażania zmarłego;
 • sprzątanie w sosnowieckich mieszkań po śmierci w wyniku morderstwa;
 • dezynfekcja po zmarłym;
 • dezynfekcja mieszkań i sprzątanie po zgonach naturalnych i samobójstwach;
 • odkażanie pomieszczeń po samobójcach;
 • odkażanie i czyszczenie po zgonie;
 • usuwanie odpadów wtórnych po czyszczeniu domów po zgonach.

Słownik branży funeralnej zgon naturalny

Śmierć naturalna jest w wyniku zmian chorobotwórczych lub inwolucyjnych. Możemy wyróżnić również dwa jej rodzaje. Śmierć nagła oraz powolna. Powodem pierwszej może być na przykład zatrzymanie akcji serca, a drugiej choroba nowotworowa. Wówczas nie jest potrzebne, aby prowadzić śledztwo badające przyczyny zgonu. Czytaj więcej: słownik pojęć branży funeralnej.

Zadzwoń na całodobową infolinię 7/24

Kontakt z nami jest ułatwiony ze względu na to, że posiadamy infolinię, która działa dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania oraz umówią na najszybszy możliwy termin usługi sprzątania po zmarłych w Sosnowcu. Działamy również na terenie całej aglomeracji śląskiej.

Ponadto oferujemy bezpłatną wycenę już w 20 minut. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.8
4,8 rating
4.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 4)
Doskonale75%
Bardzo dobrze25%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%