Sprzątanie po zmarłych Radom

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Radomiu. Jakie urządzenia są wykorzystywane do dogłębnego czyszczenia po zgonie?

Wyłącznie specjalistyczne podejście do zakresu prac wchodzących w usługę sprzątanie po zmarłych Radom oferuje firma Kastelnik. Posiada ona cały wachlarz niezbędnych środków chemicznych, a przede wszystkim profesjonalny sprzęt. Pozwala on na mniejszą ingerencję mocnych preparatów, które mogą zniszczyć dezynfekowane po zwłokach mienie.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

W skład urządzeń, które pozwalają na ekologiczne podejście do czyszczenia po zgonie, wchodzą m.in.:

 • przemysłowe generatory ozonu o mocy od 40 do 240 g/h;
 • mierniki stężenia ozonu w powietrzu;
 • fumigatory do generowania suchej mgły;
 • urządzenia do produkcji suchego lodu.

Czyszczenie po zmarłych realizujemy w takich rejonach miasta Radom jak m.in.: Borki, Długojów, Firlej i Glinice.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak sprzątać mieszkanie po zgonie, krok po kroku?

Sprzątanie po zmarłych Radom – szybka i sprawna obsługa

Biorąc pod uwagę fakt, iż zespół wykonujący sprzątanie po zmarłych w Radomiu jest doskonale przygotowany, nie musisz tak naprawdę specjalnie przygotowywać się na przyjazd ekipy sprzątaczy. Pozostaw to zadanie specjalistom z firmy Kastelnik. Przedsiębiorstwa wykonujące specjalistyczne sprzątanie mieszkania po zgonach posiadają wszelkie kompetencje oraz niezbędny ekwipunek, który pomaga w skutecznym czyszczeniu po zwłokach w zaawansowanym stanie rozkładu.

Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych to zatem zadanie wyłącznie dla osób przeszkolonych. Na miejscu zgonu rozprzestrzeniają się chorobotwórcze drobnoustroje. Jady trupie w tym m.in. putrescyna i kadaweryna, zagrażają naszemu zdrowiu. Nie należy przebywać w takim otoczeniu bez środków ochrony osobistej. 

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Radomiu – Kastelnik

Zastanawiasz się, jak wysprzątać mieszkanie po zmarłym? Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Radom to jeden z obowiązkowych etapów doprowadzania do porządku lokalu po śmierci. Przy załatwianiu najważniejszych formalności po zgonie bliskiej osoby w domu, nie należy pomijać zlecenia profesjonalnego odkażania pomieszczeń.

Niezależnie od rodzaju śmierci, mieszkanie, w którym nastąpił zgon, pełne jest różnych groźnych drobnoustrojów. Nie każdy wie, że w czasie rozkładu zwłok dochodzi do powstania aż 30 różnych toksycznych związków. Wśród nich są bakterie, wirusy, gazy, ale i niebezpieczne dla zdrowia patogeny. Te patogeny, a konkretnie aminy to związki organiczne, potocznie określane jako trupie jady. Powstają na etapie procesów gnilnych i to właśnie one odpowiadają za nieprzyjemny zapach charakterystyczny dla rozkładających się zwłok, unoszący się w powietrzu.

dezynfekcja mieszkania po rozkładzie ciała

Aminy biogenne, głównie putrescyna i kadaweryna mogą być wyjątkowo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i stanowić przyczynę zatrucia układu krwionośnego, pokarmowego i oddechowego. To właśnie dlatego czyszczenie i dezynfekowanie pomieszczeń po zmarłej osobie najlepiej powierzyć specjalistycznej firmie sprzątającej.

Dezynfekcja mieszkań po zgonach w woj. mazowieckim przebiega w kilku etapach. Zazwyczaj technicy sprzątania miejsc śmierci rozpoczynają pracę od wstępnej dezynfekcji przy pomocy preparatów biobójczych do ręcznego odkażania powierzchni. Po usunięciu wydzielin ustrojowych i rzeczy zmarłego specjaliści wykonują ozonowanie pomieszczeń po zgonie, a mieszkanie w krótkim czasie może być ponownie zamieszkane.

Sprzątanie pomieszczeń po zmarłych w Radomiu

Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych w Radomiu, woj. mazowieckie.

Jak dezynfekować dom po zmarłym?

Odkażanie skażonych biologicznie budynków to obowiązek fachowców podczas sprzątania po zmarłym. Każda firma wykonuje je inaczej. Jednakże istnieją formy odkażania, które są niezwykle skuteczne, co ekologiczne przy dezynfekowaniu domu po zmarłym. Jedną z nich jest ozonowanie pomieszczeń.

Ozon jest pierwiastkiem naturalnie występującym w naszej atmosferze, więc w odpowiednim stężeniu 0,01 pm jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi. Podczas ozonowania jednak ma on zdecydowanie wyższe stężenie, dzięki czemu zabija zgromadzone po śmierci niebezpieczne mikroorganizmy.

Podczas tego zabiegu używa się przemysłowy generatory ozonu oraz mierniki do pomiaru stężenia tego pierwiastka. Do dezynfekowanego pomieszczenia możemy powrócić po upłynięciu takiego samego czasu, jaki upłynął podczas realizacji.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – szybki kontakt 7 dni w tygodniu

Ozonowanie pomieszczeń po zgonach w Radomiu  

Tak jak już wspomnieliśmy, ozonowanie pomieszczeń po zgonach jest niezwykle skuteczną formą likwidowania jadów trupich. Potrzebne jest ono praktycznie w każdym przypadku śmierci ze względu na to, że patogeny po zgonie występują w każdym przypadku po zgonie.

Ozonowanie to nie tylko odkażanie. To także dezodoryzacja mieszkania po zmarłym. Uciążliwy odór po rozkładających się zwłokach wnika głęboko w meble, ściany, czy też unosi się w powietrzu. W sytuacjach, gdzie ktoś umiera samotnie, a jego ciało długo nie zostaje  znalezione, fetor wychodzi poza lokal, w którym doszło do zgonu. Ozon skutecznie neutralizuje zapach trupa, a nie maskuje go.

Sprzątanie mieszkania po zgonie Radom i okolice

Nasza infolinia służy Tobie pomocą.

Jak usunąć ślady krwi po zwłokach?

W dogłębnym oczyszczaniu miejsc po zmarłych nie można zapomnieć o takich kwestiach jak czyszczenie posadzek, czy innych rodzajów podłoża po krwi lub plamach opadowych. Gdy do śmierci doszło w związku z samobójstwem, czy też wypadkiem będziemy musieli mierzyć się także ze śladami krwi. Istnieją przypadki, w których dochodzi do jej wniknięcia w meble, dywany, czy też wykładziny.

Usuwanie śladów krwi po zwłokach wykonywane jest zazwyczaj za pomocą atestowanej i bezpiecznej chemii. Posiada ona w swoim składzie m.in. takie substancje jak: fenol, chlor. W niektórych przypadkach, gdzie krew zaczęła gnić, skażone mienie poddawane jest utylizacji termicznej.

Mieszkanie po zgonie

Mieszkanie po zmarłym, przed sprzątaniem. Otwarte szafki i rzeczy do utylizacji.

Jakie są etapy sprzątania po zgonach?

Wyłącznie określone czynności pozwalają na skuteczne sprzątanie po zgonach w Radomiu. Pierwszą czynnością, jaka jest wykonywana, jest dezynfekcja wstępna. Następnie zostają wyniesione z mieszkania po trupie skażone meble i wyposażenie mieszkania. Podkreślić tutaj trzeba, że zostają one wyrzucone do specjalistycznych pojemników.

Potem następuje czyszczenie śladów krwi, plam opadowych, by potem wykonać odkażanie pomieszczeń po zmarłym. Często wykonywane jest wówczas zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Dezynfekcja suchą mgłą to także skuteczny sposób na neutralizowanie zapachu śmierci.

Usługi firmy Kastelnik

Dezynfekcja wstępna

Dezynfekcja wstępna jest potrzebna, by zapewnić bezpieczeństwo pracy dla specjalistów wykonujących sprzątanie domu po zgonach. Zazwyczaj świadczy się ją za pomocą certyfikowanych preparatów chemicznych lub ozonowania. Ta czynność przygotowuje pomieszczenia na dalsze odkażanie.

Czyszczenie i utylizacja mienia

Doczyszczanie wszystkich powierzchni z chorobotwórczych drobnoustrojów pozwoli na powrócenie w bezpieczny sposób do miejsca, w którym nastąpił zgon. Utylizacja mienia po zmarłych to czynność, która powinna być wykonywana w przeznaczonych do tego miejscach. Tego typu przedmioty przewożone są profesjonalnym transportem do spalarni. Pamiętać należy o tym, że meble po zmarłym nie mogą być wyrzucone do zwykłych śmietników.

Odkażanie pomieszczeń po trupie suchą mgłą

Sucha mgła jest idealną formą dezynfekcji w przypadku zaawansowanego rozkładu zwłok. Działa także zbawiennie na odór wydobywający się z trupa. Substancją, która działa na szkodliwe patogeny, jest nadtlenek wodoru. Zabieg ten powinny świadczyć wyłącznie profesjonalne podmioty sprzątające.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Dzień z życia pracownika sprzątającego mieszkania po zgonie

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zmarłych w Radomiu.

Kastelnik – całodobowe usługi sprzątania w mieszkaniach po śmierci często wymagają dezodoryzacji wnętrz.

Czy potrzebna jest dezodoryzacja mieszkania po zmarłym?

Dezodoryzacja jest zabiegiem, który ma na celu usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Stosuje się ją także podczas likwidowania skutków zgonów w domach. Uciążliwy odór potrafi być tak mocny, że wychodzi poza mury lokalu mieszkalnego, w szczególności w przypadku zaawansowanego rozkładu zwłok. W celu neutralizacji smrodu po śmierci stosuje się ozonowanie bądź zamgławianie. Zabiegi te pozwalają nie tylko na usunięcie nieprzyjemnych zapachów, ale i na dezynfekcję.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik:

 • sprzątanie po zmarłych Radom;
 • czyszczenie po zgonie w Radomiu;
 • sprzątanie mieszkania po zmarłym;
 • dezodoryzacja pomieszczeń po zgonach;
 • ozonowanie przemysłowymi generatorami ozonu;
 • usuwanie śladów krwi po samobójcy;
 • zamgławianie suchą mgłą;
 • utylizacja mebli po zwłokach;
 • likwidowanie konsekwencji śmierci w domu;
 • dezynfekcja miejsca po trupie;
 • mycie posadzki po rozkładzie zwłok;
 • sprzątanie po wypadkach śmiertelnych;
 • czyszczenie strychu po śmierci samobójczej.

Zasięg działania naszej firmy w woj. mazowieckim:

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Sprzątanie Radom

Zgon w mieszkaniu? Czyszczenie pomieszczeń po zmarłych w Radomiu  to kompleksowa usługa, której celem jest przywrócenie porządku i bezpieczeństwa w mieszkaniu po zmarłej osobie. W ramach sprzątania miejsca po zwłokach wykonywane jest profesjonalne odkażanie pomieszczeń po zmarłych, a także wywóz oraz utylizacja mebli i niebezpiecznych odpadów w tym skażonych krwią. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o sprzątanie po zgonach w Radomiu.

Jak wygląda dezynfekcja po zgonach?

Technicy, którzy realizują sprzątanie po zmarłych, wykorzystują silne środki chemiczne i akcesoria do usuwania silnych zabrudzeń. Usuwanie śladów krwi i zabrudzonych mebli można robić za pomocą nadtlenku wodoru. Preparaty biobójcze oraz ozonowanie pozwalają doskonale odkazić mieszkanie z groźnych patogenów.

Czy zamgławianie po zgonie jest skuteczne?

Zamgławianie pomieszczeń, gdzie doszło do śmierci stanowi jedną z najskuteczniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych metod dezynfekcji po zmarłych. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i realizowany np. przy użyciu suchej mgły i nadtlenku wodoru. Ta metoda dezynfekcji nie tylko eliminuje groźne patogeny, ale i nieprzyjemny zapach po zgonie, warto więc je wykonać we wszystkich zanieczyszczonych drobnoustrojami pomieszczeniach.

Sprawdzona firma sprzątająca po zgonach z Radomia

Oferta przedsiębiorstwa Kastelnik skierowana jest do osób, które potrzebują skorzystać z dogłębnego sprzątania mieszkań po zgonach na terenie Radomia. Usługi dezynfekcji mieszkań kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i spółdzielni mieszkaniowych.

Zgon może zdarzyć się w każdym miejscu, a my posiadamy wszelkie kompetencje i sprzęt, aby usunąć jego skutki. Pozostawienie czystych pomieszczeń, bez chorobotwórczych mikroorganizmów jest naszym zadaniem od 2013 roku. Sprzątanie mieszkania po zmarłym można zamówić, dzwoniąc na infolinię 24/7 lub poprzez formularz kontaktowy. Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnej wyceny dezynfekcji po zgonie.

Kastelnik – czas na sprzątanie po zmarłych w Radomiu!

Usługi sprzątania po zmarłych z certyfikatem Kastelnik

Usługi sprzątające w mieszkaniach zmarłych osób – certyfikat od firmy Kastelnik.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%