Sprzątanie po zmarłych Radom

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych Radom. Jakie urządzenia są wykorzystywane do dogłębnego czyszczenia po zgonie?

Wyłącznie specjalistyczne podejście do zakresu prac wchodzących w usługę sprzątanie po zmarłych Radom oferuje firma Kastelnik. Posiada ona cały wachlarz niezbędnych środków chemicznych, a przede wszystkim profesjonalny sprzęt. Pozwala on na mniejszą ingerencję mocnych preparatów, które mogą zniszczyć dezynfekowane po zwłokach mienie. W skład urządzeń, które pozwalają na ekologiczne podejście do czyszczenia po zgonie, wchodzą m.in.:

 • przemysłowe generatory ozonu o mocy od 40 do 240 g/h;
 • mierniki stężenia ozonu w powietrzu;
 • fumigatory do generowania suchej mgły;
 • urządzenia do produkcji suchego lodu.

Czyszczenie po zmarłych realizujemy w takich rejonach miasta Radom jak m.in.: Borki, Długojów, Firlej i Glinice.

Sprzątanie po zmarłych Radom – szybka i sprawna obsługa

Biorąc pod uwagę fakt, iż zespół wykonujący sprzątanie po zmarłych w Radomiu jest doskonale przygotowany, nie musisz tak naprawdę specjalnie przygotowywać się na przyjazd ekipy sprzątaczy. Pozostaw to zadanie specjalistom z firmy Kastelnik. Przedsiębiorstwa wykonujące specjalistyczne sprzątanie mieszkania po zgonach posiadają wszelkie kompetencje oraz niezbędny ekwipunek, który pomaga w skutecznym czyszczeniu po zwłokach w zaawansowanym stanie rozkładu. Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych to zatem zadanie wyłącznie dla osób przeszkolonych. Na miejscu zgonu rozprzestrzeniają się chorobotwórcze drobnoustroje. Jady trupie w tym m.in. kawaderyna, czy neuryna zagrażają naszemu zdrowiu. Nie należy przebywać w takim otoczeniu bez środków ochrony osobistej. 

Jak dezynfekować dom po zmarłym?

Odkażanie skażonych biologicznie budynków to obowiązek fachowców podczas sprzątania po zmarłym. Każda firma wykonuje je inaczej. Jednakże istnieją formy odkażania, które są niezwykle skuteczne, co ekologiczne przy dezynfekowaniu domu po zmarłym. Jedną z nich jest ozonowanie pomieszczeń. Ozon jest pierwiastkiem naturalnie występującym w naszej atmosferze, więc w odpowiednim stężeniu 0,01 pm jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi. Podczas ozonowania jednak ma on zdecydowanie wyższe stężenie, dzięki czemu zabija zgromadzone po śmierci niebezpieczne mikroorganizmy. Podczas tego zabiegu używa się przemysłowy generatory ozonu oraz mierniki do pomiaru stężenia tego pierwiastka. Do dezynfekowanego pomieszczenia możemy powrócić po upłynięciu takiego samego czasu, jaki upłynął podczas realizacji.

Ozonowanie pomieszczeń po zgonach w Radomiu  

Tak jak już wspomnieliśmy, ozonowanie pomieszczeń po zgonach jest niezwykle skuteczną formą likwidowania jadów trupich. Potrzebne jest ono praktycznie w każdym przypadku śmierci ze względu na to, że patogeny po zgonie występują w każdym przypadku po zgonie. Ozonowanie to nie tylko odkażanie. To także dezodoryzacja mieszkania po zmarłym. Uciążliwy odór po rozkładających się zwłokach wnika głęboko w meble, ściany, czy też unosi się w powietrzu. W sytuacjach, gdzie ktoś umiera samotnie, a jego ciało długo nie zostaje  znalezione, fetor wychodzi poza lokal, w którym doszło do zgonu. Ozon skutecznie neutralizuje zapach trupa, a nie maskuje go.

Jak usunąć ślady krwi po zwłokach?

W dogłębnym oczyszczaniu miejsc po zmarłych nie można zapomnieć o takich kwestiach jak czyszczenie posadzek, czy innych rodzajów podłoża po krwi lub plamach opadowych. Gdy do śmierci doszło w związku z samobójstwem, czy też wypadkiem będziemy musieli mierzyć się także ze śladami krwi. Istnieją przypadki, w których dochodzi do jej wniknięcia w meble, dywany, czy też wykładziny. Usuwanie śladów krwi po zwłokach wykonywane jest zazwyczaj za pomocą atestowanej i bezpiecznej chemii. Posiada ona w swoim składzie m.in. takie substancje jak: fenol, chlor. W niektórych przypadkach, gdzie krew zaczęła gnić, skażone mienie poddawane jest utylizacji termicznej.

Jakie są etapy sprzątania po zgonach?

Wyłącznie określone czynności pozwalają na skuteczne sprzątanie po zgonach w Radomiu. Pierwszą czynnością, jaka jest wykonywana, jest dezynfekcja wstępna. Następnie zostają wyniesione z mieszkania po trupie skażone meble i wyposażenie mieszkania. Podkreślić tutaj trzeba, że zostają one wyrzucone do specjalistycznych pojemników. Potem następuje czyszczenie śladów krwi, plam opadowych, by potem wykonać odkażanie pomieszczeń po zmarłym. Często wykonywane jest wówczas zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Dezynfekcja suchą mgłą to także skuteczny sposób na neutralizowanie zapachu śmierci.

Dezynfekcja wstępna

Dezynfekcja wstępna jest potrzebna, by zapewnić bezpieczeństwo pracy dla specjalistów wykonujących sprzątanie domu po zgonach. Zazwyczaj świadczy się ją za pomocą certyfikowanych preparatów chemicznych lub ozonowania. Ta czynność przygotowuje pomieszczenia na dalsze odkażanie.

Czyszczenie i utylizacja mienia

Doczyszczanie wszystkich powierzchni z chorobotwórczych drobnoustrojów pozwoli na powrócenie w bezpieczny sposób do miejsca, w którym nastąpił zgon. Utylizacja mienia po zmarłych to czynność, która powinna być wykonywana w przeznaczonych do tego miejscach. Tego typu przedmioty przewożone są profesjonalnym transportem do spalarni. Pamiętać należy o tym, że meble po zmarłym nie mogą być wyrzucone do zwykłych śmietników.

Odkażanie pomieszczeń po trupie suchą mgłą

Sucha mgła jest idealną formą dezynfekcji w przypadku zaawansowanego rozkładu zwłok. Działa także zbawiennie na odór wydobywający się z trupa. Substancją, która działa na szkodliwe patogeny, jest nadtlenek wodoru. Zabieg ten powinny świadczyć wyłącznie profesjonalne podmioty sprzątające.

Czy potrzebna jest dezodoryzacja mieszkania po zmarłym?

Dezodoryzacja jest zabiegiem, który ma na celu usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Stosuje się ją także podczas likwidowania skutków zgonów w domach. Uciążliwy odór potrafi być tak mocny, że wychodzi poza mury lokalu mieszkalnego, w szczególności w przypadku zaawansowanego rozkładu zwłok. W celu neutralizacji smrodu po śmierci stosuje się ozonowanie bądź zamgławianie. Zabiegi te pozwalają nie tylko na usunięcie nieprzyjemnych zapachów, ale i na dezynfekcję.

Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik:

 • sprzątanie po zmarłych Radom;
 • czyszczenie po zgonie w Radomiu;
 • sprzątanie mieszkania po zmarłym;
 • dezodoryzacja pomieszczeń po zgonach;
 • ozonowanie przemysłowymi generatorami ozonu;
 • usuwanie śladów krwi po samobójcy;
 • zamgławianie suchą mgłą;
 • utylizacja mebli po zwłokach;
 • likwidowanie konsekwencji śmierci w domu;
 • dezynfekcja miejsca po trupie;
 • mycie posadzki po rozkładzie zwłok;
 • sprzątanie po wypadkach śmiertelnych;
 • czyszczenie strychu po śmierci samobójczej.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Ile trwa przyjazd ekipy sprzątającej mieszkanie po zgonie?

Interwencyjne sprzątanie po zgonie realizowane jest zazwyczaj w dniu otrzymania zgłoszenia i zamówienia usługi dezynfekcji. Średni czas reakcji dotyczący przyjazdu ekipy wynosi od 3 do 6 godzin. Czas niezbędny na posprzątanie i dezynfekcję po zgonie mieszkania do 80 metrów kwadratowych to średnio 12 godzin.

Czy odkażanie mieszkania po zgonach jest niezbędne?

Sprzątanie po zmarłych będzie wymagać od nas podjęcia kroku, jakim jest dezynfekcja za pomocą ozonu. Odkażanie skażonej patogenami powierzchni polega na usunięciu drobnoustrojów, a następnie można przejść do utylizacji wyposażenia mieszkania.

Sprawdzona firma sprzątająca po zgonach z Radomia

Oferta przedsiębiorstwa Kastelnik skierowana jest do osób, które potrzebują skorzystać z dogłębnego sprzątania mieszkań po zgonach na terenie Radomia. Usługi dezynfekcji mieszkań kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i spółdzielni mieszkaniowych. Zgon może zdarzyć się w każdym miejscu, a my posiadamy wszelkie kompetencje i sprzęt, aby usunąć jego skutki. Pozostawienie czystych pomieszczeń, bez chorobotwórczych mikroorganizmów jest naszym zadaniem od 2013 roku. Sprzątanie mieszkania po zmarłym można zamówić, dzwoniąc na infolinię 24/7 lub poprzez formularz kontaktowy. Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnej wyceny dezynfekcji po zgonie.

Kastelnik – czas na sprzątanie po zmarłych w Radomiu!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%