Sprzątanie po zmarłych
Mikołów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych Mikołów.  Jakie są oznaki śmierci i jak przebiega czyszczenie domu po zwłokach?

Chcesz zlecić usługę sprzątanie po zmarłych Mikołów – woj. śląskim, lecz nie wiesz jak się za to zabrać? Wystarczy tylko skontaktować się z nami poprzez całodobową infolinię i wybrać jak najszybszy termin realizacji sprzątanie po zwłokach.

Dlaczego my? Firma Kastelnik działa już od ponad 10 lat, a jej pracownicy to wykwalifikowani technicy, posiadający liczne szkolenia. Działamy z użyciem specjalistycznego sprzętu, jak i z atestowanymi preparatami chemicznymi. Przekonaj się, jak szybko przyjedziemy na bezpłatną wycenę do takich dzielnic jak np.: Mikołów Orzesze i Mikołów Włoszczyce.

Sprzątanie mieszkania po zgonie Mikołów

Mieszkanie po zmarłym często pełne jest płynów ustrojowych, a podłogi poplamione są krwią nieboszczyka.

Sprzątanie po zmarłym Mikołów Kamionka i okolica 

Co dzieje się z człowiekiem zaraz przed śmiercią? Jakie symptomy mogą świadczyć o tym, że to już koniec? Ostatnie chwile życia objawiają się w różnoraki sposób. Gdy myślimy o swojej śmierci, napawa nas to mieszanymi uczuciami. Niepewność i przerażenie. Czy istnieje coś po drugiej stronie? Czy spotkamy się jeszcze kiedyś z naszymi bliskimi? Po informacji na temat nieuleczalnej choroby naszego bliskiego możemy nie mieć odwagi, by o tym mu powiedzieć i staramy się, by jego ostatnie chwile były jak najlepsze.

Ostatnie chwile życia – jak umieramy?

Niektóre osoby do swojego odejścia z tego świata podchodzą bardzo spokojnie i wydaje się nam wręcz, że jest na to przygotowany.

Jeśli dojdzie do wystąpienia tych objawów, podejrzewać możemy, że za niedługo dojdzie do zatrzymania akcji serca:

 • ogólne osłabienie;
 • chory nie może samodzielnie załatwiać swoich spraw fizjologicznych;
 • senność i brak zainteresowania tym, co dzieje się wokoło;
 • brak łaknienia.
Sprzątanie mieszkań po zmarłych Mikołów

Zgon w Mikołowie? Zamów sprzątanie mieszkania po zmarłych z certyfikatem!

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Mikołów

Nasza firma wykonuje profesjonalne odkażanie pomieszczeń po zgonach, korzystając z najskuteczniejszych na rynku metod. Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Mikołów to wieloetapowy proces złożony najczęściej z kilku różnych technik dezynfekcji. Sięgamy po ozonowanie i zamgławianie suchą mgłą, które to sposoby pozwalają na całkowite wyeliminowanie powstających patogenów w wyniku rozkładu ciała i usunięcie fetoru po śmierci.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Zobacz naszą realizację: sprzątanie po zgonie w Knurowie

Dzięki temu mieszkanie nadaje się do ponownego użytku, jest w pełni sterylne i pachnie świeżością. Zamgławianie mieszkania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru jest często łączone z ozonem. Dzięki takiemu połączeniu dwóch technik dezynfekcji można mieć pewność, że lokal jest wolny od wszelkich patogenów.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Mikołowie

Ostatnie chwile życia to:

 • stężenie przedśmiertne tj. zjawisko akustyczne wynikające z nagromadzenia się wydzieliny w układzie oddechowym;
 • blada i zimna skóra;
 • niskie ciśnienie tętnicze;
 • nierówny i głośny oddech.

Sprzątanie po zmarłych w Mikołowie

Nagła śmierć osoby bliskiej to dla rodziny stresujące i bardzo trudne doświadczenie, szczególnie jeśli wydarzy się to w domu lub prywatnym mieszkaniu. Bardzo często sprzątanie po zmarłych spada właśnie na najbliższych członków rodziny zmarłego. Jest to czynność szczególnie obciążająca psychicznie, a także wymagająca zgrania w czasie kilku spraw. Skuteczna dezynfekcja po zgonach składa się z kilku etapów i dobrze wykonać je w określonej kolejności.

Kastelnik – sprzątanie po zmarłym – kontakt 7 dni w tygodniu

Zaliczyć do nich możemy:

 • wstępna dezynfekcja mieszkania po zmarłym;
 • usuwanie śladów krwi;
 • wyniesienie przedmiotów skażonych biologicznie;
 • utylizacja mebli;
 • usuwanie zapachu śmierci;
 • kompleksowe ozonowanie po zmarłych;
Sprawdzona firma Kastelnik

Mikołów na mapie firmy sprzątającej Kastelnik © 2023 woj. śląskie.

Sprzątanie po zmarłym dobrze jest zlecić specjalistycznej firmie, której odpowiednio przeszkoleni pracownicy zapewnią fachową pomoc w tym trudnym dla rodziny czasie. Kombinezony, maseczki, rękawiczki lub maty antybakteryjne, które są używane przez osoby sprzątające skażone mieszkanie, usprawnią cały proces czyszczenia i odkażania.

Wielokrotnie mieszkania po zmarłych są zazwyczaj opróżniane z mebli i sprzętów użytku codziennego oraz dezynfekowane przy pomocy silnych preparatów i specjalistycznych urządzeń. Wykorzystywane są także do tego celu maszyny takie jak generatory ozonu czy zamgławiacze suchej mgły. Wybór metody zależny jest od tego, czy doszło do rozkładu ciała i nastąpiło rozlanie płynów ustrojowych.

Okazuje się, iż w takich sytuacjach praca techników sprzątających mieszkania po zgonie dodatkowo obejmie utylizację przedmiotów osobistych zmarłego, które mogły ulec skażeniu biologicznemu. Niekiedy potrzebne jest także zerwanie tapet lub demontaż podłogi, na której znajdują się krople krwi.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Sprzątanie po zgonach Mikołów – certyfikat dezynfekcji

Po wystąpieniu tych cech powinniśmy otoczyć opieką bliskiego, tak aby mógł spokojnie odejść. Podanie leków przeciwbólowych, czy ocieranie twarzy, mogą ulżyć w cierpieniu. Po zejściu powinniśmy pomyśleć o usłudze sprzątanie po zgonie. Pomoże ona w oczyszczeniu miejsca śmierci z chorobotwórczych drobnoustrojów. Idealnym do tego sposobem jest ozonowanie po zgonie.

Firma Kastelnik wykonuje je za pomocą przemysłowych generatorów o mocy powyżej 40 g. /h. Chcesz skorzystać z tej usługi sprzątanie po zgonach? Zadzwoń! Po realizacji usługi wystawiamy certyfikat sprzątania i dezynfekcji po zgonie. 

Dezynfekcja po zgonie Kastelnik

Niemiły zapach i dokuczliwe owady są przyczyną długotrwałego rozkładu ciała.

Sprzątanie po zmarłych Mikołów Borowa Wieś

 • sprzątanie po zmarłych w Mikołowie;
 • całodobowe sprzątanie po zmarłym w powiecie mikołowskim;
 • sprzątanie po zwłokach w domach, mieszkaniach;
 • dezynfekcja funeralna miejsc wypadków losowych;
 • ozonowanie po zgonie;
 • czyszczenie śladów krwi po wypadku;
 • czyszczenie po samobójstwie;
 • usuwanie śladów krwi po aktach samobójczych;
 • usuwanie plamy z krwi;
 • likwidowanie płynów biologicznych po śmierci w wyniku morderstwa; 
 • utylizacja mieszkań po zmarłych osobach.

Atak serca – cichy pogromca

Śmierć w wyniku zawału serca, czyli nagły zgon sercowy z zatrzymaniem akcji serca. Do czynników współistniejących należą m.in. starszy wiek, palenie papierosów i wysoki poziom cholesterolu oraz nadciśnienie tętnicze. Objawy nagłego zawału serca to: kołatanie mięśnia sercowego, bladość i spadek ciśnienia tętniczego oraz zawroty głowy.

Mikołów, opróżnianie rzeczy z mieszkania po zgonie

Nie wyrzucaj śmieci po zgonie na ulicę! Mogą one zawierać szkodliwe bakterie.

Utylizacja mebli po zgonie Mikołów – akcja firmy Kastelnik

Specjalizujemy się w odkażaniu, dezynfekcji, a także sprzątaniu domów, mieszkań, w których nastąpił zgon. Wykonujemy bardzo profesjonalnie wszystkie powierzane zadania. Należy mieć świadomość, że odpowiednia utylizacja mieszkania po zgonie jest bardzo ważna. Utylizacja przedmiotów skażonych biologicznie musi być przeprowadzana w spalarni termicznej, a wyjątek stanowią meble, które nie są poplamione krwią. Jeżeli masz wątpliwości, czy sofa z mieszkania denata powinna być zutylizowana, zadzwoń. 

Koniecznie trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że usługi specjalistyczne, wymagają nie tylko właściwego podejścia, ale również specjalistycznego sprzętu do odkażania. Warto zatem postawić na naszą firmę, która może się poszczycić ogromnym doświadczeniem i kilkudziesięcioma ozonatorami do dezynfekcji. Jesteśmy w stanie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z każdego mieszkania. Ponadto wydajemy klientom odpowiednie certyfikaty z przeprowadzonej dezynfekcji.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po śmierci w Mikołowie.

Całodobowo pomagamy w utylizacji mebli z mieszkania po zmarłym – Kastelnik.

Wyposażanie mieszkania, jak i jego ściany i sufity muszą być dokładanie odkażone. Nie jest rekomendowane wykonywanie tej czynności samodzielne, ze względu na brak doświadczenia w doborze odpowiedniego stężenia przy mieszkaniu koncentratu środka biobójczego. Konieczne jest bowiem użycie odpowiednich proporcji.

Najlepszą reklamą firmy Kastelnik są rekomendacje usatysfakcjonowanych klientów z całej Polski. Jesteśmy inicjatorem ogólnopolskiej akcji pt. odpowiedzialna utylizacja przedmiotów po zmarłych osobach.

Kastelnik oferuje usługi specjalistycznego sprzątania 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu na terenie całego województwa śląskiego. Warto zadzwonić i zapytać o cenę utylizacji niepotrzebnych przedmiotów i wywóz starych mebli.

Całodobowa dezynfekuje mieszkań po zgonach, realizowana jest w następujących miastach:

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się, jak usunąć krew z podłogi po zgonie w domu? To zadanie warto powierzyć specjalistycznej firmie sprzątającej, która dysponuje pełnym zapleczem technologicznym. Technicy sprzątania miejsc śmierci wykonają czyszczenie śladów krwi przy użyciu odpowiedniego preparatu z chlorem i nadtlenkiem wodoru. Następnie wykonają ozonowanie i uzupełniająco zamgławianie pomieszczeń. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Mikołowa.

Sprzątanie po zgonach Mikołów

Ile kosztuje czyszczenie mieszkania po zmarłych?

Jeśli pragniemy sprzątanie po zmarłych wykonać prawidłowo, powinniśmy przygotować się na gruntowne czyszczenie mieszkania. Ważne jest zastosowanie środków biobójczych z atestem oraz wykonanie poprawnej dezynfekcji. Ceny usługi zaczynają się od kwoty 800 zł.

Czy zamgławianie po zgonie jest niezbędne?

Jest to jedna z najskuteczniejszych oraz najmniej inwazyjnych metod dezynfekcji po zgonie. Nie dość, że usuwa groźne patogeny, to również pomaga w likwidowaniu nieprzyjemnego zapachu, z jakim spotkać możemy się w mieszkaniach zmarłych osób.

Czym różni się dezynfekcja od dezynsekcji?

Dezynfekcja i dezynsekcja to dwa różne terminy, które określają usługi mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Dezynfekcja to proces, w którym usuwa się szkodliwe mikroorganizmy, takie jak wirusy, bakterie i grzyby za pomocą specjalistycznych urządzeń ze środkiem bakteriobójczym. Natomiast dezynsekcja to proces eliminacji owadów, takich jak mrówki, karaluchy, muchy i inne insekty. W mieszkaniach zmarłych osób często wykonuje się oba zabiegi.

Dezynfekcja po zmarłych, zwłokach Kastelnik 

Chcesz zamówić sprzątanie po zmarłych w Mikołowie? Zadzwoń! Nasi konsultanci to specjaliści, którzy po opisie wydarzenia od razu kierują naszych techników na bezpłatną wycenę. Specjalistyczny sprzęt oraz przestrzeganie zasad BHP to podstawa profesjonalnego sprzątania funeralnego. Jesteśmy już na tym rynku od 2013 roku i chętnie podejmiemy się zleconego przez Ciebie sprzątania i dezynfekcji!

Kastelnik – najlepsza jakość na rynku usług funeralnych 24 h!

Dezynfekcja po zmarłych Mikołów

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 6 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%