Sprzątanie po zmarłych
Lubliniec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych Lubliniec. Jakie są skuteczne sposoby na sprzątanie mieszkań po zgonach?

Zakład dezynfekcji Kastelnik oferuje usługę na kompleksowe sprzątanie po zmarłych Lubliniec i inne lokalizacje w powiecie lublinieckim. Uczestnictwo w szkoleniach to nasz obowiązek, ponieważ wiemy, jak ważne jest ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Zgon w domu to nie jest komfortowa sytuacja dla rodziny. Pracownicy świadczący usługi tj. sprzątanie po zmarłych powinni szczególną uwagę zwracać na wybór odpowiednich metod czyszczących oraz daty ważności atestowanych preparatów chemicznych. Do sprawnego usunięcia szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów potrzebna jest wiedza oraz doświadczenie – my ją posiadamy. Dojedziemy na bezpłatną wycenę do takich rejonów miasta Lubliniec jak m.in.: Biała Kolonia i Droniowiczki, a także Kokotek.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Lubliniec

Sprzątanie po zmarłych Lubliniec

Śmierć, zatrzymanie akcji serca. Co z organizmem dzieje się potem? Dochodzi do jego całkowitego rozkładu. Jednakże wiele osób zadaje sobie pytania dlaczego? Wszystko przez enzymy bakterii, które rozchodzą się po całym martwym ciele i wpływają na rozkład tkanek miękkich oraz narządów. Proces ten nazywany jest fachowo autolizą. W jego skład wchodzi również stężenie pośmiertne, czy plamy opadowe. Proces gnilny organizmu zaczyna się od układu pokarmowego, zaczyna on puchnąć, co sprawia, że zmarły robi się wzdęty. Gnicie organizmu jest też zależne od bakterii, które dostają się do krwi. Czyszczenie po zgonie to złożony proces, w którym należy zwrócić uwagę na wiele czynników.

Dezynfekcja i czyszczenie krwi po zmarłych Lubliniec

Certyfikat z odkażania i usuwania śladów krwi po zmarłym © Lubliniec 2022 Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Lubliniec

Nasza firma od prawie 10 lat zapewnia bezpieczne odkażanie pomieszczeń po śmierci. Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Lubliniec to proces, w którym eliminowane są wszystkie drobnoustroje, które pojawiają się po śmierci. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w wyniku rozkładu zwłok powstaje prawie 30 szkodliwych dla zdrowia toksyn, a powietrze jest pełne groźnych mikroorganizmów. Możemy sprawnie usuwać materiały niebezpieczne, takie jak dywan w krwi i patogeny w powietrzu.

Dezynfekcja krwi po zgonie Lubliniec

Mieszkanie w Lublińcu przed sprzątaniem i dezynfekcją. Ślady krwi na podłodze.

To właśnie odkażanie przy pomocy ozonu albo suchej mgły z nadtlenkiem wodoru sprawdza się doskonale w usuwaniu trupiego jadu i wszelkich drobnoustrojów w tym bakterii. Ozonowanie połączone z zamgławianiem to sposób dezynfekcji uznawany za dużo skuteczniejszy od tradycyjnych metod z użyciem zwykłych środków dezynfekujących, który staje się coraz bardziej popularny przy eliminacji niebezpiecznych organizmów występujących w mieszkaniu po zgonie. Na co zwrócić uwagę?

 • usunięcie wszystkich śladów biologicznych typu krew, czy tkanki i szczątki ludzkie;
 • zachowanie odpowiedniej kolejności – mycie, dezynfekcja, dezodoryzacja, nie możemy dezynfekować przed myciem;
 • zabezpieczenie miejsca sprzątania po zgonach – wywieszenie kartki z informacją o dezynfekcji;
 • odpowiednie zachowanie, co do odpadów wtórnych – utylizacja w specjalistycznej spalarni;
 • pod żadnym pozorem nie wolno otwierać okien podczas odkażania mieszkania, przy wystąpieniu much plujek pasożytujących na ciele w zaawansowanej fazie rozkładu, grozi to zwiększeniem się tej liczby owadów. 

Bakterie, wirusy i grzyby – konsekwencje rozkładu zwłok

Po rozkładzie zmarłego mamy również do czynienia z nieprzyjemnym zapachem, który powstaje na skutek kombinacji tlenku siarki, metanu oraz pochodnych benzenu wraz z długołańcuchowymi węglowodorami. Do usunięcia tego smrodu potrzebny jest zabieg nazywający się dezodoryzacją. Polega on na neutralizacji fetoru, a nie tylko zamaskowania go. Jeśli nie zostanie on odpowiednio wykonany, to odór powróci. Zadzwoń i poznaj szczegóły naszej oferty!

Gnicie zwłok – czym jest?

Warto wiedzieć, iż proces gnilny to nic innego jak rozpad tkanek miękkich trupa, czyli osoby, u której lekarz stwierdził zgon. Największe działanie na ten proces mają saprofityczne bakterie gnilne, natomiast zaczyna się on w przewodzie pokarmowym. Dezynfekcja mieszkania po zgonie Lubliniec, to usługa, której nie można zbagatelizować. Czynności sprzątania po zmarłych nie wolno wykonywać bez odpowiedniego zabezpieczenia ciała przed trującymi patogenami. 

Czyszczenie po zmarłych domów i mieszkań

Wysprzątamy każdy dom i usuniemy ślady rozkładającego się ciała zmarłego pozostawionego w mieszkaniu.

Sprzątanie po zwłokach Lubliniec – ozonowanie po zgonie

 • sprzątanie po zmarłych Lubliniec i woj. śląskim;
 • ozonowanie po zgonach Lubliniec;
 • sprzątanie domów po śmierci samobójczej na strychu;
 • skuteczna dezynfekcja miejsca zgonu za pomocą profesjonalnych dezynfekatów;
 • odkażanie mieszkań po zgonach w wyniku samobójstwa;
 • usuwanie śladów krwi po morderstwie w przestrzeni publicznej;
 • całodobowa utylizacja mieszkania po zmarłych Lubliniec.

Kastelnik oferuje sprzątanie mieszkania po zgonach w Lublińcu, ale nie tylko. Wykonujemy również dezynfekcje przez całą dobę w miastach:

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje czyszczenie mieszkania po zmarłym?

Cena sprzątania mieszkania po zgonie zależy od kilku czynników. W przypadku dezynfekcji po zmarłej osobie koszty zaczynają się od kwoty 700 zł. Natomiast duże kilkupokojowe mieszkanie, w którym do utylizacji jest duża ilość przedmiotów, to koszt sięgający nawet paru tysięcy złotych.

Jaki rodzaj dezynfekcji po zgonie jest bezpieczny?

Zamgławianie mieszkania po zgonie suchą mgłą to forma dezynfekcji, dzięki której możemy nie tylko usunąć groźne drobnoustroje, ale również zneutralizować nieprzyjemny zapach śmierci. To zabieg, który polega na generowaniu suchej mgły z nadtlenkiem wodoru, który jest silnym środkiem biobójczym.

Lubliniec - sprzątanie po zmarłym przez całą dobę

Szukasz pomocy przy sprzątaniu mieszkania po zmarłej osobie? Zapraszamy do kontaktu osoby chcące skorzystać z usługi firmy Kastelnik. Oferujemy sprzątanie po zmarłych Lubliniec i okolica. Czekamy na Twój telefon na naszej infolinii, która działa 365 dni w roku, przez siedem dni w tygodniu. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i udzielą niezbędnych informacji na temat dezynfekcji funeralnej. W ramach usługi czyszczenia po zmarłych dojeżdżamy na ekspresową wycenę bezpłatnie na terenie całego woj. śląskiego. Czekamy na Twój telefon. Zadzwoń!

Kastelnik – najlepsza jakość na rynku usług funeralnych na Śląsku.

Dezynfekcja po zmarłych

Zapach zmarłego w mieszkaniu? Zadzwoń do firmy Kastelnik! Usuniemy ten problem.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

3.4
3,4 rating
3.4 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 8)
Doskonale50%
Bardzo dobrze13%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie37%