Sprzątanie po zmarłych
Lubliniec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Lublińcu. Jakie są skuteczne sposoby na sprzątanie mieszkań po zgonach?

Zakład dezynfekcji Kastelnik oferuje usługę na kompleksowe sprzątanie po zmarłych Lubliniec i inne lokalizacje w powiecie lublinieckim. Uczestnictwo w szkoleniach to nasz obowiązek, ponieważ wiemy, jak ważne jest ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Zgon w domu to nie jest komfortowa sytuacja dla rodziny.

Pracownicy świadczący usługi tj. sprzątanie po zmarłych powinni szczególną uwagę zwracać na wybór odpowiednich metod czyszczących oraz daty ważności atestowanych preparatów chemicznych. Do sprawnego usunięcia szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów potrzebna jest wiedza oraz doświadczenie – my ją posiadamy.

Dojedziemy na bezpłatną wycenę do takich rejonów miasta Lubliniec jak m.in.: Biała Kolonia i Droniowiczki, a także Kokotek.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Lubliniec

Sprzątanie po zmarłych Lubliniec

Śmierć, zatrzymanie akcji serca. Co z organizmem dzieje się potem? Dochodzi do jego całkowitego rozkładu. Jednakże wiele osób zadaje sobie pytania dlaczego? Wszystko przez enzymy bakterii, które rozchodzą się po całym martwym ciele i wpływają na rozkład tkanek miękkich oraz narządów. Proces ten nazywany jest fachowo autolizą. W jego skład wchodzi również stężenie pośmiertne, czy plamy opadowe.

Proces gnilny organizmu zaczyna się od układu pokarmowego, zaczyna on puchnąć, co sprawia, że zmarły robi się wzdęty. Gnicie organizmu jest też zależne od bakterii, które dostają się do krwi. Czyszczenie po zgonie to złożony proces, w którym należy zwrócić uwagę na wiele czynników.

Dezynfekcja i czyszczenie krwi po zmarłych Lubliniec

Certyfikat z odkażania i usuwania śladów krwi po zmarłym © Lubliniec 2023 Kastelnik

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Lublińcu

Kastelnik – dezynfekcja mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Zastanawiasz się, dlaczego odkażanie miejsca śmierci jest konieczne? Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Lubliniec to proces, który pozwala oczyścić mieszkanie z groźnych związków chemicznych i trujących patogenów.

Wykwalifikowany zespół techników sprzątania miejsc śmierci wykonuje po kolei wszystkie etapy prowadzące do wyeliminowania trupiego jadu i innych toksycznych gazów krążących w powietrzu. Na miejscu zgonu w efekcie głębokiego stadium rozkładu zwłok dochodzi do procesów gnilnych i powstania trupiego jadu, czyli amin biogennych. Trupi jad to putrescyna i kadaweryna, a substancje te w razie dostania się na dłonie, do ust albo do oczu mogą powodować poważne zatrucia.

dezynfekcja po zgonie Lubliniec

Istotne jest, by nie przebywać w mieszkaniu po denacie bez uzasadnionej potrzeby. Ogrom bakterii, wirusów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, które mogą być dosłownie wszędzie to niebezpieczne miejsce dla niedoświadczonej osoby. Specjaliści od dezynfekcji po zwłokach zakładają odzież ochronną jak maski z filtrem, kombinezony i rękawiczki, by ustrzec się przed zatruciem trupim jadem.

Jak widać dezynfekcja po zgonach w powiecie powiatu lublinieckiego to zdecydowanie zadanie dla specjalistów z wiedzą i specjalistycznymi urządzeniami do neutralizacji groźnych patogenów po zmarłym.

Neutralizacja patogenów po zgonie Lubliniec

Nasza firma od prawie 10 lat zapewnia bezpieczne odkażanie pomieszczeń po śmierci. Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Lubliniec to proces, w którym eliminowane są wszystkie drobnoustroje, które pojawiają się po śmierci.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w wyniku rozkładu zwłok powstaje prawie 30 szkodliwych dla zdrowia toksyn, a powietrze jest pełne groźnych mikroorganizmów. Możemy sprawnie usuwać materiały niebezpieczne, takie jak dywan w krwi i patogeny w powietrzu.

Dezynfekcja krwi po zgonie Lubliniec

Mieszkanie w Lublińcu przed sprzątaniem i dezynfekcją. Ślady krwi na podłodze.

To właśnie odkażanie przy pomocy ozonu albo suchej mgły z nadtlenkiem wodoru sprawdza się doskonale w usuwaniu trupiego jadu i wszelkich drobnoustrojów w tym bakterii. Ozonowanie połączone z zamgławianiem to sposób dezynfekcji uznawany za dużo skuteczniejszy od tradycyjnych metod z użyciem zwykłych środków dezynfekujących, który staje się coraz bardziej popularny przy eliminacji niebezpiecznych organizmów występujących w mieszkaniu po zgonie.

Kastelnik – ozonowanie powietrza – szybki kontakt 7 dni w tygodniu

Na co zwrócić uwagę?

 • Usunięcie wszystkich śladów biologicznych typu krew, czy tkanki i szczątki ludzkie;
 • Zachowanie odpowiedniej kolejności — mycie, dezynfekcja, dezodoryzacja, nie możemy dezynfekować przed myciem;
 • Zabezpieczenie miejsca sprzątania po zgonach — wywieszenie kartki z informacją o dezynfekcji;
 • Odpowiednie zachowanie, co do odpadów wtórnych — utylizacja w specjalistycznej spalarni;
 • Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać okien podczas odkażania mieszkania, przy wystąpieniu much Plujek pasożytujących na ciele w zaawansowanej fazie rozkładu, grozi to zwiększeniem się tej liczby owadów. 

Bakterie, wirusy i grzyby — konsekwencje rozkładu zwłok

Po rozkładzie zmarłego mamy również do czynienia z nieprzyjemnym zapachem, który powstaje na skutek kombinacji tlenku siarki, metanu oraz pochodnych benzenu wraz z długołańcuchowymi węglowodorami.

Do usunięcia tego smrodu potrzebny jest zabieg nazywający się dezodoryzacją. Polega on na neutralizacji fetoru, a nie tylko zamaskowania go. Jeśli nie zostanie on odpowiednio wykonany, to odór powróci. Zadzwoń i poznaj szczegóły naszej oferty!

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Gnicie zwłok — czym jest?

Warto wiedzieć, iż proces gnilny to nic innego jak rozpad tkanek miękkich trupa, czyli osoby, u której lekarz stwierdził zgon. Największe działanie na ten proces mają saprofityczne bakterie gnilne, natomiast zaczyna się on w przewodzie pokarmowym.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Lubliniec, to usługa, której nie można zbagatelizować. Czynności sprzątania po zmarłych nie wolno wykonywać bez odpowiedniego zabezpieczenia ciała przed trującymi patogenami. 

Czyszczenie po zmarłych domów i mieszkań

Wysprzątamy każdy dom i usuniemy ślady rozkładającego się ciała zmarłego pozostawionego w mieszkaniu.

Sprzątanie po zwłokach Lubliniec — ozonowanie po zgonie

 • sprzątanie po zmarłych Lubliniec i woj. śląskim;
 • ozonowanie po zgonach Lubliniec;
 • sprzątanie domów po śmierci samobójczej na strychu;
 • skuteczna dezynfekcja miejsca zgonu za pomocą profesjonalnych dezynfekatów;
 • odkażanie mieszkań po zgonach w wyniku samobójstwa;
 • usuwanie śladów krwi po morderstwie w przestrzeni publicznej;
 • całodobowa utylizacja mieszkania po zmarłych Lubliniec.

Wykonujemy również dezynfekcję po zgonach przez całą dobę w miastach:

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zwłokach w Lublińcu.

Przez całą dobę świadczymy usługi sprzątania i dezynfekcji krwi w Lublińcu — Kastelnik.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Śmierć w mieszkaniu to nie tylko formalności, które należy załatwić, ale również obowiązek wysprzątania mieszkania. Takie sprzątanie po zgonach w Lublińcu najlepiej zlecić ekspertom w branży DDD, którzy usuną ślady krwi i brzydki zapach z mieszkania. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Lublińca.

Baza wiedzy dla mieszkańców Lublińca

Ile kosztuje czyszczenie mieszkania po zmarłym?

Koszt sprzątania mieszkania po zgonie zależy od kilku czynników. W przypadku dezynfekcji miejsca po zmarłej osobie koszty zaczynają się od 800 złotych. W przypadku większych mieszkań z kilkoma pokojami, w których jest duża ilość przedmiotów do usunięcia, koszty mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Jaki rodzaj dezynfekcji po zgonie jest bezpieczny?

Zamgławianie suchą mgłą po zgonie to metoda dezynfekcji, która nie tylko usuwa szkodliwe drobnoustroje, ale także neutralizuje nieprzyjemny zapach śmierci. Polega ona na wytworzeniu suchej mgły z nadtlenku wodoru, silnego środka biobójczego. Ta metoda uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych technik odkażania.

Czy sprzątanie po zgonie można przeprowadzić od razu po usunięciu zwłok?

Tak, sprzątanie po zgonie można przeprowadzić od razu po usunięciu zwłok. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby jak najszybciej uporać się z formalnościami związanymi z zgonem oraz przywrócić czystość w mieszkaniu. Warto pamiętać, że dezynfekcja czy usuwanie nieprzyjemnych zapachów po śmierci, wymagają odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej.

Lubliniec - sprzątanie po zmarłym przez całą dobę

Szukasz pomocy przy sprzątaniu mieszkania po zmarłej osobie? Zapraszamy do kontaktu osoby chcące skorzystać z usługi firmy Kastelnik. Oferujemy sprzątanie po zmarłych Lubliniec i okolica. Czekamy na Twój telefon na naszej infolinii, która działa 365 dni w roku, przez siedem dni w tygodniu. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i udzielą niezbędnych informacji na temat dezynfekcji funeralnej. W ramach usługi czyszczenia po zmarłych dojeżdżamy na ekspresową wycenę bezpłatnie na terenie całego woj. śląskiego. Czekamy na Twój telefon. Zadzwoń!

Kastelnik – najlepsza jakość na rynku usług funeralnych na Śląsku.

Dezynfekcja po zmarłych

Zapach zmarłego w mieszkaniu? Zadzwoń do firmy Kastelnik! Usuniemy ten problem.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%