Sprzątanie po zmarłych Kraków

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych Kraków. Jak przebiega prawidłowa dezynfekcja mieszkania po zgonie?

Żałoba jest procesem, który mocno odbija się na bliskich zmarłego. Dlatego w takich chwilach liczy każda pomoc – włączając w to firmę, która wykonuje usługi dezynfekcji mieszkań po zgonach.

Przedsiębiorstwo Kastelnik od wielu lat świadczy sprzątanie po zmarłych Kraków za pomocą suchego lodu i atestowanych środków biobójczych. Dyskrecja i dokładność świadczonych prac, to czynniki, które charakteryzują specjalistów solidnej firmy sprzątającej.

Profesjonalne sprzątanie po zmarłym w Krakowie

Dobrzy fachowcy z tej branży wykonując sprzątanie po zgonie, zawsze zwracają uwagę na takie aspekty pracy, jak m.in.:

  • nieotwieranie okien w przypadku wystąpienia much plujek;
  • dokładne odkażanie wszystkich skażonych chorobotwórczymi drobnoustrojami powierzchni;
  • używanie odzieży do ochrony osobistej w trakcie wykonywania dezynfekcji mieszkania po zgonie;
  • stosowanie środków bakteriobójczych, chemii z atestami według kart charakterystyki producenta.
Dezynfekcja mieszkania po zgonie w stanie rozkładu. Sprzątanie pomieszczenia Kraków

Zdjęcie przed i po sprzątaniu, dezynfekcja mieszkania po zgonie w Krakowie i usuwanie krwi.

Dokładane oszacowanie budżetu, jaki należy przeznaczyć na wysprzątanie mieszkania po zgonie, jest bardzo istotne. W naszej firmie podczas pierwszego kontaktu telefonicznego zaoferujemy Ci bezpłatną wycenę usługi. Opróżniamy i czyścimy mieszkania po zgonach w takich rejonach miasta Kraków jak np.: Nowa Huta, Ruczaj, Prądnik Biały, czy Azory.

Kastelnik – sprawdzona firma sprzątająca po zmarłych osobach

Doświadczenie zebrane podczas wykonywania różnych zleceń związanych z odkażaniem mieszkań po zmarłych osobach, jest czynnikiem, który pomaga nam skutecznie eliminować zagrożenia biologiczne występujące w Twoim lokalu. Trujące związki chemiczne tj. aminy z grupy diaminoalkanów, są po prostu niebezpieczne dla osób zamieszkujących skażony dom.

Zajmujemy się wszystkim kompleksowo, zaczynając od wynoszenia mebli do utylizacji, po usuwanie nieprzyjemnego zapachu z klatki schodowej. Jedyne co musisz zrobić, to zaufać specjalistom! Nasz zespół jest przeszkolony, by świadczyć profesjonalną pomoc w trudnych chwilach!

Sprzątanie po zgonach Kraków. Cały proces dezynfekcji jako usługa sprzątania

Sprzątanie po zmarłych w Krakowie. Kiedy potrzebna jest dezynfekcja?

Według danych pochodzących z GUS-u w roku 2021 w naszym kraju zmarło ok. 519 tys. osób. W związku z tym firma Kastelnik, wykonująca profesjonalne sprzątanie po zmarłych w Krakowie miała do czynienia z wieloma przypadkami skażonych pomieszczeń.

Bezpieczne czyszczenie miejsca śmierci

Dezynfekcja po zgonie, czyli usuwanie niebezpiecznych patogenów potrzebna jest w każdym przypadku wykrycia zgonu w mieszkaniu. Dlaczego odkażanie pomieszczeń jest tak istotne? Otóż z ciała człowieka, po jego śmierci wydalane są różnego rodzaju drobnoustroje w tym toksyczna kawaderyna, czy neuryna.

Usługi sprzątanie po zmarłym Kraków

Pracownik firmy sprzątającej w stroju roboczym.

Dezynfekcja po zgonach Kraków sprzątanie na telefon

Odkażanie mieszkań po zwłokach jest świadczone za pomocą nowoczesnych metod i środków chemicznych. Do nowoczesnych sposobów odkażania zaliczyć można np. ozonowanie oraz zamgławianie. Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych to działanie na jady trupie ozonem wytwarzanym za pomocą przemysłowych generatorów o mocy co najmniej 40 g/h. Wytworzenie wysokiego stężenia ozonu to sprawa kluczowa. Natomiast w zamgławianiu działa się suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Obydwie formy dezynfekcji są ekologiczne, a zarazem niezwykle skuteczne.

Certyfikat sprzątania mieszkania po zgonie Kraków

Kastelnik – sprawdzona firma sprzątająca!

Czyszczenie podłogi po zgonie – usuwanie śladów krwi samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Często wiele osób zastanawia się czemu tak właściwie po zgonie w domu, należy szczególnie skupić się na dokładnym wysprzątaniu podłogi. Jest na to parę przykładów. Pierwszym jest przypadek plam gnilnych oraz śladów krwi. Niezbędne jest staranne usunięcie płynów ustrojowych, ponieważ wydobywające się z nich bakterie są bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Inną sytuacją związaną ze śmiercią i wymagającą czyszczenia posadzek jest mania zbieractwa.

Kraków. Sprzątanie po zgonie. Usługi całodobowe

Osoba cierpiąca na syllogomanię, tuż przed zgonem jest w stanie zapełnić swoje mieszkanie różnego rodzaju zbędnymi przedmiotami pochodzącymi z osiedlowych śmietników. Wówczas mamy do czynienia z toksyczną bombą biologiczną. Pytanie teraz brzmi następująco – czy powinniśmy sprzątać i dezynfekować mieszkanie po zmarłym samodzielnie. Oczywiście możemy próbować, jednakże musimy wiedzieć, że wymaga to posiadania profesjonalnego ekwipunku. Należą do niego m.in. ozonatory o dużej mocy, fumigatory do suchej mgły oraz mierniki stężenia ozonu. Atestowana chemia jest tylko dodatkiem, o którym raczej nie warto wspominać. Warto więc zaufać fachowcom z firmy sprzątającej, którzy zajmą się doczyszczaniem podłogi i usunięciem szczątków ciała po zgonie.

Dezynfekcja mieszkania po rozkładzie zwłok

Dezynfekcja po zgonach w Krakowie, sucha mgła w natarciu!

Niestety, ale na terenie województwa małopolskiego mamy coraz więcej zleceń związanych ze sprzątaniem po zwłokach w samotności. Według danych statystycznych za około 30 lat będziemy mieli do czynienia z mnóstwem tego typu przypadków.

Sprzątanie po zgonach Kraków. Usługi ozonowania i dezynfekcji

Z czym wiąże praca osoby sprzątającej mieszkania po zgonach? Ciągłe podróże służbowe, stres oraz presja czasu – to słowa, które dobrze mówią nam, czym jest ten zawód.

Warto podkreślić, to, że zazwyczaj sąsiedzi lub rodzina znajdują zwłoki w zaawansowany stanie mocnego rozkładu. Jeśli ciało po śmierci leży kilka dni, po prostu zaczyna gnić. Dzieje się to ze względu na rozprzestrzeniające się po całym organizmie bakterie gnilne. Przed ustaniem oznak życia panuje nad nimi układ odpornościowy, lecz po zgonie zjadają one dosłownie trupa!

Obsługujemy całą Małopolskę, między innymi Kraków

Dezynfekcja pomieszczeń po zgonach na terenie Małopolski przeprowadzana jest z użyciem suchej mgły z aktywnym nadtlenkiem wodoru. Metoda ta także działa i eliminuje nieprzyjemne zapachy, które czuć dosłownie wszędzie.

Dezynfekcja po zgonie suchą mgłą

Zdjęcie: odkażanie pomieszczenia po zmarłym w domu, woj. małopolskie © 2022 Kastelnik

Usługa sprzątania po zmarłych Kraków sprzątanie suchym lodem po zgonach

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przebywanie w nieoczyszczonym miejscu zgonu stwarza ogromne zagrożenie zarówno dla zdrowia, jak i życia. Utylizacja mieszkania po zgonie powinna być zatem wykonana przez profesjonalną firmę.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług sprzątania po zgonach?

Należy mieć świadomość, że sprzątamy zgodnie z wytycznymi między innymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także normami BHP. Ponadto za każdym razem bardzo dokładnie opracowujemy harmonogram prac. Doskonale wiemy, że usługi usuwania z podłogi płynów ustrojowych nie powinno być wykonywane przez rodzinę osoby zmarłej. Gdy zmarły pozostawił po sobie niebezpieczne ślady, konieczne jest profesjonalne sprzątanie po zgonach Kraków, aby nieprzyjemny zapach i niebezpieczne związki biologiczne nie stanowiło zagrożenia.

Profesjonalne sprzątanie z niebezpiecznych substancji. Kraków i okolice

Warto wiedzieć, że ciało człowieka po śmierci wytwarza między innymi bardzo niebezpieczne gazy i substancje. Doskonałymi przykładami mogą być putrescyna, trupi jad czy kadaweryna. Jak wiemy usuwanie krwi nie należy do przyjemnych czynności. Godny uwagi jest fakt, że rozkładowi zwłok będzie towarzyszył bardzo uciążliwy zapach, którego niestety nie będzie dało się usunąć domowymi sposobami.

Na czym polega ozonowanie domu po zmarłej osobie?

Ozon jest pierwiastkiem, który ma zbawienny wpływ na niebezpieczne mikroorganizmy i odpychający odór. Z takimi skutkami mamy do czynienia w związku ze zgonem w domu. Do wykonania dezynfekcji ozonem potrzebujemy posiadać odpowiednie szkolenie.

Innym ważnym aspektem jest sprzęt, czyli przemysłowe generatory o mocy nawet 240 g/h. Zabieg rozpoczyna się od zabezpieczenia przedmiotów, które mogłyby ulec zniszczeniu np. żywe kwiaty. Muszą zostać one wyniesione.

Fachowcy wykonujący odkażanie powinni ubrać środki ochrony osobistej, a na miejscu nie mogą przebywać osoby trzecie. Urządzenia do ozonowania są rozkładane na płaskiej powiedzeni. Podczas generowania ozonu proces jest monitorowany za pomocą specjalistycznych mierników. Ozonowanie domu po zmarłej osobie można zamówić u firmy Kastelnik.

Człowiek podczas dezynfekcji miejsca śmierci

Zdjęcie: dezynfekcja miejsca zgonu w pracy © Kastelnik

Jak usunąć chorobotwórcze mikroorganizmy z mieszkania po śmierci?

Do usunięcia chorobotwórczych mikroorganizmów z mieszkania po śmierci niezbędne jest odkażanie. Polega ono na zastosowaniu inwazyjnych i nieinwazyjnych metod dezynfekcji.

Poza ozonowaniem i zamgławianiem można zastosować także odkażanie mechaniczne. Wykonuje się je za pomocą certyfikowanych środków chemicznych. Niezbędne jest, by używać ich zgodnie z kartą charakterystyki producenta. Składniki, które są w nich zawarte to m.in. fenol, chlor, czy jod i związki jodu.

Opróżnianie domów po zgonach na terenie Krakowa – utylizacja woj. małopolskie

Likwidowanie i opróżnianie lokali mieszkalnych po zmarłych osobach jest istotne przede wszystkim w skrajnych przypadkach, jakim są zwłoki w zaawansowanym stanie rozkładu, czy czyszczenie po zbieraczu.

Opróżnianie domów po zgonach na terenie Krakowa to przede wszystkim utylizacja. Zbędne meble i przedmioty są przewożone w specjalistycznych kontenerach i poddawane utylizacji termicznej w spalarniach. Tak oczyszczony dom jest bezpieczny do ponownego zamieszkania. Ważne, by nie utylizować skażonych mebli na ulicy. To przestępstwo i zagrożenie epidemiologiczne!

Utylizacja wyposażenia mieszkania po zmarłej osobie

Zdjęcie: zakaz wyrzucania odpadów skażonych biologicznie na ulice Krakowa! Odpowiedzialna utylizacja na terenie Małopolski.

Czyszczenie pomieszczenia po zmarłym – na co zwrócić uwagę?

Ważną kwestią, na jaką powinno się zwrócić uwagę przy czyszczeniu pomieszczeń po zgonie, jest przestrzeganie zasad BHP. Jest to istotne ze względu na jady trupie, które wydobywają się z ciała człowieka po śmierci.

Następnym aspektem jest zachowanie podczas odkrycia w mieszkaniu po zmarłym much pospolitych. Tutaj nie możemy otwierać okien. Dlaczego? Mogą w związku z odorem trupa przylecieć inne osobniki tego gatunku. Niezbędne jest także przed dezynfekcją po zmarłych użycie środków ochrony osobistej.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Kiedy wykonać dezynfekcję po zgonie?

Do kilku godzin od zgonu w domu wydziela się wiele trujących związków chemicznych. Odkażanie po zmarłej osobie jest konieczne, by móc znów ponownie bezpiecznie korzystać z mieszkania. Dezynfekcje najlepiej wykonać zaraz po wyniesieniu zwłok z pomieszczenia.

Czy zamgławianie po zgonie jest potrzebne?

Zamgławianie pomieszczeń po zgonach to sprawdzona forma dezynfekcji i dezodoryzacji. Wykonywane jest przez firmy sprzątające po zmarłych. Usługa ta jest w pełni bezpieczna, a realizowana jest np. za pomocą suchej mgły i nadtlenku wodoru.

Od czego zależy cena czyszczenia mieszkania po zmarłym?

Cena sprzątania po zmarłym jest zależna od różnych kwestii, m.in. od tego, czy w ramach wykonywanych prac będzie trzeba przeprowadzić dogłębne odkażenie, a także od tego, ile czasu będzie potrzeba poświęcić na utylizację wyposażenia mieszkania. Duże znaczenie ma również ilość przedmiotów skażonych biologicznie, które wymagają utylizacji termicznej.

 

usuwanie robaków z domu zmarłego człowieka

Zdjęcie: jak wygląda pracownik firmy sprzątającej po zgonach?

Całodobowa infolinia. Firma sprzątająca po zgonie - Kastelnik 7/24

Szukasz sprawdzonej firmy do usuwania skutków śmierci w domu? Dobrze trafiłeś! Przedsiębiorstwo Kastelnik działa w kwestii sprzątanie po zmarłych w Krakowie od 2013 roku. Nieprzerwanie nasze usługi są jednymi z najczęściej polecanych w Polsce. Zleć sprzątanie z dezynfekcją zaufanej firmie, dla której usługa sprzątania w miejscowości Kraków jest tym, na czym firma zna się najbardziej.

Sprzątanie po zgonach Kraków – zajmujemy się dezynfekcją sprzątaniem między innymi skażonych mebli i przedmiotów osobistych

Oferujemy kontakt 24/7, dzięki całodobowej infolinii interwencyjnej. Usługę sprzątania zamówisz o każdej porze dnia, a nieprzyjemny zapach z pomieszczeń usuwamy natychmiast. Cały proces wyceny usługi sprzątania odbywa się w przeciągu kilkunastu minut i jest zawsze bezpłatna.

Dezynfekcja po zmarłych u osób prywatnych świadczona jest z zastosowaniem wszelkich zasad BHP. Po każdym odkażaniu domu wystawiany jest certyfikat sprzątania po zgonie, gdzie nadmienione są wykonane prace. Po wykonanej pracy, jaką jest czyszczenie miejsca śmierci po osobie w stanie rozkładu przywraca stan do ponownego użytku.

Kastelnik – czas na sprzątanie po zmarłych w Krakowie!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%