Sprzątanie po zmarłych Kościan

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Kościanie. Dezynfekcja mieszkań z trupich jadów z certyfikatem Kastelnik

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Wydawać by się mogło, że specjalistyczna firma sprzątająca po zwłokach świadczy swoje usługi tylko dla firm czy instytucji publicznych. Nic bardziej mylnego! Firma Kastelnik otrzymuje wiele zleceń na sprzątanie po nieboszczyku również z sektora prywatnego np. od rodziny zmarłej osobie.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym w Kościanie

Krew na podłodze po zmarłym jest skażona biologicznie. Należy ją usunąć i zdezynfekować powierzchnię.

Nasza firma działa na terenie całej Polski, nie tylko w metropoliach, ale także w mniejszych lokalizacjach w powiecie kościańskim tj. Czempiń, Krzywiń, Śmigiel. Oferujemy wiele różnych usług związanych z dezynfekcją patogenów po ciele w stanie głębokiego rozkładu w tym skuwanie posadzek skażonych krwią.

Dezynfekcja pomieszczenia po zgonie w Kościanie

Nagła śmierć w mieszkaniu? Nie zwlekaj z czyszczeniem mieszkania, ponieważ w powietrzu unoszą się trupie jady i groźne patogeny. Pomocna może okazać się dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Kościan przeprowadzona przez doświadczonych techników sprzątania miejsc śmierci.

Profesjonalna dezynfekcja po zgonach to proces skomplikowany i wymagający specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi. Doświadczeni technicy sprzątania miejsc śmierci, oprócz chemii, stosują również ozonatory i dyfuzory suchej mgły.

Generatory ozonu są urządzeniami, które wytwarzają ozon – gaz o silnych właściwościach dezynfekcyjnych. Ozonator emituje ozon do powietrza w pomieszczeniu, co powoduje rozkład i eliminację szkodliwych substancji chemicznych oraz bakterii i wirusów. Ozonowanie pomieszczeń można stosować zarówno przed, jak i po dezynfekcji chemicznej, aby w pełni oczyścić powietrze w mieszkaniu.

Dezynfekcja po zgonach Kościan

Dezynfekcja po zgonach w powiecie kościańskim jest zadaniem dla specjalistów z kilku powodów. Przede wszystkim, zmarły może być nosicielem różnych chorób zakaźnych, co stanowi poważne ryzyko dla osób, które będą miały kontakt z ciałem. Specjaliści w dziedzinie dezynfekcji mają wiedzę i umiejętności, które pozwalają na skuteczną i bezpieczną neutralizację tych zagrożeń. Dysponują także sprzętem do dezynfekcji funeralnej i wiedzą, jak pracować przy jego pomocy.

Usługi sprzątania po zgonach w powiecie kościańskim

W woj. wielkopolskim usługę tj. sprzątanie po zmarłych Kościan zamówisz przez całą dobę, a na koniec, kiedy dezynfekcja patogenów zostanie zakończona, otrzymasz od nas certyfikat dekontaminacji. Usuwanie trujących związków chemicznych i szkodliwych drobnoustrojów ze względu na wysokie ryzyko zatrucia jadem trupim warto zlecić fachowcom z doświadczeniem z branży usług DDD.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak sprzedać mieszkanie po zgonie?

Sprzątanie pomieszczeń po zmarłych Kościan

Czego lepiej nie robić w mieszkaniu, gdzie doszło do zgonu?

To, co należy wiedzieć przed zamówieniem ekipy wykonującej sprzątanie po zmarłych w miejscowości Kościan, to m.in.:

 • nie wolno czyścić tapicerki z krwi lub z płynów ustrojowych;
 • nie wolno otwierać okien;
 • zabronione jest wyrzucanie skażonych przedmiotów na osiedlowy śmietnik;
 • nie zaleca się dezynfekcji mieszkania po nieboszczyku zwykłą chemią bez atestu.
Ozonowanie pomieszczenia

Po usunięciu śladów krwi i płynów ustrojowych należy zdezynfekować pomieszczenie np. za pomocą ozonowania.

Mucha plujka to gatunek owada z rodziny plujkowatych. Ten pospolity owad potrafi wyczuć zapach ciała denata z kilkudziesięciu kilometrów, by potem się nim żywić i składać w nim jaja.

Jak wygląda sprzątanie mieszkania po zmarłym w wyniku morderstwa?

To, czym jest kompleksowe sprzątanie mieszkania po zmarłym najlepiej objaśnić za pomocą jednego z przykładów realizacji wykonanych przez naszych pracowników. W celu ochrony prywatności naszych klientów opis nie zawiera dokładnych informacji na temat denata. Zadaniem specjalistów z przedsiębiorstwa Kastelnik podczas jednego ze zleceń było pozbycie się skutków zgonu w wyniku morderstwa na tle rabunkowym.

Usługi dezynfekcji powiat kościański

Co zastaliśmy na miejscu? Na łóżku, podłodze oraz na ścianach zobaczyliśmy liczne ślady krwi i płyny ustrojowe. Zabrudzenia biologiczne były praktycznie na wielu przedmiotach w całym lokalu, dlatego w pierwszej kolejności wynieśliśmy wszystkie meble do utylizacji. Przedmioty po tragicznie zmarłym lokatorze zostały następnie przewiezione do spalarni termicznej.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Utylizacja rzeczy po zgonie

Przesiąknięta krwią i płynami ustrojowymi podłoga została usunięta, a wszystkie powierzchnie zdezynfekowane mechanicznie i poddane zabiegowi ozonowania. Łóżko i sofa także posiadały liczne zanieczyszczenia biologiczne, więc samo czyszczenie tapicerki meblowej nie byłoby wystarczające. Trzeba było zutylizować meble w specjalnych, przeznaczonych do tego miejscach.

Konsekwencje rozkładu zwłok w mieszkaniu po makabrycznym morderstwie udało się usunąć specjalistom firmy Kastelnik w przeciągu jednego dnia roboczego. Właściciel mieszkania po małym remoncie mógł ponownie je wynająć dla nowych lokatorów.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie zapachów

Profesjonalny sprzęt do dezynfekcji — jakie maszyny są niezbędne do wykonania usługi?

Elementem bez, którego nie może odbyć się żadne sprzątanie po zmarłych w Kościanie, jest odpowiedni ekwipunek.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – kontakt 7 dni w tygodniu

Kościańskie pomieszczenia po zwłokach dezynfekujemy z takim sprzętem jak m.in.:

 • przemysłowy generator ozonu o mocy 240 g./h nazywany także ozonatorem;
 • aparat do wytwarzania suchej mgły tzw. fumigator.

Warto podkreślić, że stosowane podczas pracy z chorobotwórczymi drobnoustrojami maszyny powinny pochodzić wyłącznie od sprawdzonych producentów. Dezynfekcję zaś, przeprowadza się najczęściej za pomocą atestowanych środków chemicznych, gdyż takie jest zalecenie większości dystrybutorów.

Czytaj także: ozonowanie po zgonie

Technicy Grupy Kastelnik wykonują usługi sprzątania tylko i wyłącznie profesjonalnym sprzętem posiadającym stosowne certyfikaty CE, a pracownicy mają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Sprzątanie po zgonach jest wysoko specjalistyczną usługą, więc fachowe maszyny i profesjonalna kadra to niezbędne elementy, by wyeliminować niebezpieczne drobnoustroje z powietrza.

Czy sprzątanie po zgonach jest bezpieczne?

Samodzielne czyszczenie miejsca zgonu może skończyć się silnym zatruciem przez działanie jadów trupich. Technicy firmy Kastelnik zwracają dużą uwagę na to, aby podczas odkażania zabezpieczyć swoje miejsce pracy. Oznaczają je za pomocą tabliczki z informacją “Zakaz wstępu osobom nieupoważnionym“.

W trakcie dezynfekcji pomieszczeń po osobach zmarłych, specjaliści z firmy sprzątającej Kastelnik zabezpieczają się za pomocą środków ochrony osobistej m.in. maseczek, rękawic i kombinezonów. Sprzątanie po zgonach to praca w trudnych i niehigienicznych warunków dlatego zabezpieczenia są konieczne.

Proces sprzątania pomieszczeń, gdzie na co dzień przebywa dużo osób, technicy z ekipy Kastelnik często kończą dezynfekcją suchą mgłą. Proces odkażania profesjonalnym ozonatorem przemysłowym w 97,8% eliminuje wszystkie chorobotwórcze patogeny.

Pokój po zgonie

Chorobotwórcze drobnoustroje rozprzestrzeniają się po pomieszczeniu, w którym doszło do zgonu. Dlatego trzeba je jak najszybciej usunąć.

Ozonowanie i inne poniżej wyszczególnione usługi świadczone są przez naszą firmę nie tylko w miejscowości Kościan, ale także na terenie całej Polski.

Usługi sprzątania Kastelnik

 • sprzątanie po zgonach w powiecie kościańskim;
 • czyszczenie po zgonie samobójczym;
 • usuwanie i czyszczenie śladów krwi z podłogi, czyszczenie tapicerki meblowej;
 • ozonowanie pomieszczeń w miastach: Czempiń, Śmigiel;
 • zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru;
 • dezodoryzacja pomieszczeń z zapachu po zgonie;
 • sprzątanie i mycie po rozkładzie zwłok;
 • usługa opróżniania i czyszczenia lokalów po zmarłych;
 • odkażanie powierzchni skażonych biologicznie;
 • dezynfekcja miejsca zgonu środkami chemicznymi;
 • utylizacja mienia po zmarłym Krzywiń i okolice.

Utylizacja mieszkania po zmarłej osobie. Dlaczego warto całkowicie opróżnić mieszkanie po zmarłej osobie?

Porządne sprzątanie po zmarłym to nie tylko profesjonalne czyszczenie miejsca po śmierci, ale przede wszystkim gruntowna dezynfekcja skażonej bakteriologicznie podłogi i utylizacja termiczna materiałów tapicerowanych pokrytych krwią. Ludzkie ciało po śmierci to prawdziwa bomba biologiczna, która może eksplodować trującymi bakteriami w każdej chwili. Ta tykająca bomba rozprzestrzenienia patogeny, zarazki i wirusy po całym pomieszczeniu.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Utylizacja mebli z mieszkania i wszelkich skażonych rzeczy mających kontakt z krwią czy płynami ustrojowymi to konieczność. Warto też jednak pomyśleć o całkowitej likwidacji zawartości lokalu: mebli, dywanów, posadzek. W niektórych przypadkach tylko opróżnienie mieszkania w pełni będzie gwarantowało pozbycie się nieprzyjemnego zapachu i przywrócenie odpowiednich warunków bytowych naszych domów.

Zamów całodobową usługę sprzątania po zmarłym

Naszą usługę sprzątanie po zgonach w miejscowości Kościan zamawiają osoby prywatne, spółdzielnie mieszkaniowe oraz instytucje państwowe. Dzięki uruchomionej infolinii Kastelnik – 24/7 można w alarmowych sytuacjach śmiało się z nami skontaktować o każdej porze i odpowiemy na Państwa zapytanie.

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie mieszkań po zgonach, dostępne są również w miastach:

Firma sprzątająca całodobowo

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego!

Kompendium wiedzy o sprzątaniu po zgonie - FAQ

Na czym polega dezynfekcja mieszkań po zwłokach, czego nie robić samodzielnie i ile musimy zapłacić za skorzystanie z usług sprzątania po nieboszczyku? Na te i inne pytania chętnie odpowiada Biuro Obsługi Klienta Kastelnik, firmy, która na co dzień zajmuje się czyszczeniem mieszkań po zmarłych.

Sprzątanie Kościan

Czy dezynfekcja mieszkań po zgonach za pomocą ozonu jest bezpieczna?

Bezpieczna dezynfekcja pomieszczeń po zgonach za pomocą ozonu jest możliwa, o ile zostanie przeprowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy przestrzegają zasad BHP. Ważne jest, aby w czasie ozonowania w pomieszczeniu nie przebywali ludzie bez odpowiednich uprawnień i zabezpieczeń. Po dezynfekcji należy zmierzyć stężenie ozonu i wietrzyć pomieszczenie około 60 minut.

Ile kosztuje sprzątanie po zmarłych?

Profesjonalne usługi sprzątania miejsca po zmarłych (np. w domach czy mieszkaniach) są wyceniane indywidualnie przez firmy sprzątające, ponieważ każde miejsce zgonu wymaga innego podejścia i wykonania różnych czynności. Koszt dezynfekcji jednego pomieszczenia zaczyna się od około 800 zł netto. Zalecamy skontaktować się z wybraną firmą, aby uzyskać dokładną wycenę usługi, dostosowaną do konkretnych potrzeb klienta.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%