Sprzątanie po zmarłych Kluczbork

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Skuteczne sprzątanie po zmarłych w Kluczborku. Co dzieje się z ciałem w zaawansowanym stadium rozkładu?

Kastelnik to sprawdzona firma sprzątająca, która od 2013 r. oferuje sprzątanie po zmarłych Kluczbork i utylizację wyposażenia mieszkania po śmierci właściciela. Podłoga w płynach ustrojowych lub krwi stanowi zagrożenie bakteriologiczne  w mieszkaniu, gdzie doszło do śmierci. Dezynfekcja pomieszczeń po zgonach to nie tylko ozonowanie powietrza, ale również wywóz gabarytów i szereg działań profilaktycznych, które zazwyczaj są przedmiotem umowy pomiędzy stronami, np:

 • ilość rzeczy do utylizacji;
 • termin realizacji usługi;
 • zakres sprzątania;
 • ilość przedmiotów do dezynfekcji.
sprzątanie po zmarłych w Kluczborku

Wysprzątane mieszkanie po zmarłej osobie w Kluczborku.

Jednym z priorytetów firmy Kastelnik jest inwestycja w podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, dlatego nieustannie biorą oni udział w licznych szkoleniach z odkażania miejsc po zwłokach. Takie czynności podwyższają jakość usługi serwisu sprzątającej  w kluczborskich mieszkaniach.

Kastelnik dużą uwagę zwraca również na stosowane środki chemiczne, które powinny posiadać odpowiednie atesty oraz być prawidłowo przechowywane, zgonie z kartą charakterystyki producenta. Dodatkowo zawsze proponujemy naszym klientom bezpłatny dojazd na wizję lokalną w całym Kluczborku oraz gminach miejsko-wiejskich: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie. Masz pytania, jak usunąć muchy z lokalu po zgonie? Firma sprzątająca po zgonie, a właściwie telefon do biura obsługi klienta, może być dla Ciebie dobrym pomysłem.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Kluczborku

Psujące się zwłoki, faza zaawansowanego rozkładu

Przedostatnia faza rozpadu zwłok to wylęg larw ze złożonych przez muchy plujki jaj. Świadczy to o tym, że od śmierci upłynął dłuższy czas. Larwy a dokładniej czerwie, rozpoczynają żerowanie na ludzkim organizmie, żyjąc w nim i żywiąc się jego tkanką. W efekcie wszystkie tkanki zostają po prostu zjedzone. Ciekawostką jest to, że występowanie owych owadów wytwarza wysoką temperaturę, wydobywają się z ciała denata, zwiększa się ona nawet o 14 stopni Celsjusza względem pomieszczenia, w którym się znajduje. Granicą jest temperatura 50 stopni, ponieważ wtedy nie mogą one się rozwijać, w celu obniżenia stopni ciepła rozchodzą się one w różne strony. Po zjedzeniu wszystkich tkanek przez czerwie ciało ulega zeszkieletowaniu.

Jaka jest procedura sprzątania mieszkań po zgonach?

Do posprzątania po zwłokach w znacznej formie rozkładu niezbędne jest zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej, która się w tym specjalizuje. Sanepid przypomina, że sprzątanie po zgonach to odpowiedzialne zadanie, które jest usankcjonowane przepisami prawa. Ekipa sprzątająca powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz pozwolenie na wywóz i utylizacje skażonych odpadów. Kastelnik Kluczbork oferuje utylizacje tychże zanieczyszczonych przedmiotów. Korzystamy z usług jednej z najnowocześniejszych i największych spalarni w Polsce. Nie tylko wspomniany wywóz jest ważny, ale i odkażenie miejsca zgonu. Idealnie do tego sprawdza się metoda ozonowania. Posiadamy generator ozonu, który posiada moc 240 g/h.

Sprzątanie po zmarłych w Kluczborku – Opolskie

 • sprzątanie po zmarłych w kluczborskich domach; czytaj więcej: realizacja sprzątania po zgonie mężczyzny w Kluczborku;
 • usuwanie plam opadowych oraz innych znamion śmierci w kluczborskich mieszkaniach;
 • czyszczenie po zgonie;
 • czyszczenie posadzek z krwi po zmarłej osobie;
 • usuwanie przykrych zapachów po procesie gnilnym zwłok;
 • odkażanie pomieszczeń po wylęgnięciu się czerwi;
 • ozonowanie po zgonie naturalnym.
czyszczenie po zgonie

Klatka schodowa przed procesem dezynfekcji.

Ozonowanie po zmarłych – odkażanie po muchach

Ozonowanie po zmarłych muchach to usługa często realizowana w pomieszczeniach, gdzie doszło do śmierci. Mucha plujka a inaczej mucha pospolita. Ma ona kolor zielonkawy i jej larwy są często znajdywane w mieszkaniu denata. Gatunek ten jest niezwykle ważny w dziedzinie medycyny sądowej, ponieważ żeruje na zwłokach, a to pomaga określić czas od śmierci denata. Owady te składają na ludzkich zwłokach jaja, z których następnie wykluwają i rozwijają się czerwie. Więcej haseł: słownik pojęć branży funeralnej.

Dezynfekcja po zgonach w Kluczborku – skuteczne odkażanie mieszkań

Naszą zdecydowaną zaletą jest fakt, iż jesteśmy dla Państwa dostępni przez całą dobę. Dezynfekcja po zgonach w powiecie kluczborskim oferowana jest przez siedem dni w tygodniu we wszystkich lokalizacjach. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia najbliższego wolnego terminu realizacji sprzątania po zmarłych w Kluczborku oraz w innych lokalizacjach w województwie opolskim. Od wielu lat oferujemy bezpłatną wycenę usługi, którą wykonamy już w dwadzieścia minut. Czekamy na Twój telefon. Zadzwoń!

Kastelnik, to gwarancją na skuteczne sprzątanie po zmarłych w całym powiecie kluczborskim. Zadzwoń!

Znajdziesz nas także w: Brzeg, Opole, Niemodlin, Nysa, Namysłów, Kędzierzyn-Koźle, Głogówek, Głubczyce, Gogolin, Praszka, Prószków, Zdzieszowice

Kompleksowe sprzątanie po zwłokach - pytania FAQ

Jak wygląda sprzątanie miejsc po zwłokach w Kluczborku? Czyszczenie skażonych powierzchni to wieloetapowy proces, który wiąże się ze sporym ryzykiem zdrowotnym, dlatego czyszczenie po zwłokach należy powierzyć specjalistom. Kontakt z krwią zmarłego czy płynami ustrojowymi jest niebezpieczny, a toksyny, które powstają w trakcie rozkładu ciała, mogą doprowadzić do zatrucia organizmu. Konieczne jest prawidłowe zabezpieczenie ciała pracownika w postaci środków ochrony osobistej i maski na twarz. Dopiero wtedy technicy wykonują opróżnianie mieszkania z przedmiotów zmarłego, usuwanie krwi z podłogi oraz ozonowanie pomieszczeń. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o sprzątanie po zmarłych w Kluczborku

serwis sprzątający Kluczbork

Ile kosztuje sprzątanie pomieszczeń po zmarłym?

Cena za sprzątanie mieszkania po zmarłym ustalana jest indywidualnie z klientem podczas wyceny na miejscu zdarzenia. Najczęściej koszt ten oscyluje w granicy od 700 zł za dezynfekcję podstawową do kilku tysięcy złotych za kilkuetapowe odkażanie większego mieszkania.

Jak usunąć drobnoustroje po śmierci w domu?

Profesjonalna dezynfekcja po zgonie pomaga w całkowitej likwidacji bakterii i wirusów, w tym także trupich jadów. Odkażanie po zmarłym należy wykonać, wykorzystując preparaty zawierające czwartorzędowe sole amoniowe o pełnym spektrum działania na drobnoustroje chorobotwórcze. Proces dezynfekcji często uzupełnia się o zamgławianie suchą mgłą, które eliminuje również nieprzyjemny fetor po zwłokach.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

3.8
3,8 rating
3.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 12)
Doskonale58%
Bardzo dobrze17%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie25%