Sprzątanie po zmarłych Kluczbork

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Skuteczne sprzątanie po zmarłych w Kluczborku. Co dzieje się z ciałem w zaawansowanym stadium rozkładu?

Kastelnik to sprawdzona firma sprzątająca, która od 2013 r. oferuje sprzątanie po zmarłych Kluczbork i utylizację wyposażenia mieszkania po śmierci właściciela. Podłoga w płynach ustrojowych lub krwi stanowi zagrożenie bakteriologiczne  w mieszkaniu, gdzie doszło do śmierci.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Dezynfekcja pomieszczeń po zgonach to nie tylko ozonowanie powietrza, ale również wywóz gabarytów i szereg działań profilaktycznych, które zazwyczaj są przedmiotem umowy pomiędzy stronami, np.:

 • ilość rzeczy do utylizacji;
 • trasę transportu skażonych krwią przedmiotów;
 • termin realizacji usługi;
 • zakres sprzątania specjalistycznego;
 • ilość przedmiotów do dezynfekcji.
Sprzątanie po zmarłych w Kluczborku

Wysprzątane mieszkanie po zmarłej osobie w Kluczborku.

Jednym z priorytetów firmy Kastelnik jest inwestycja w podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, dlatego nieustannie biorą oni udział w licznych szkoleniach z odkażania miejsc po zwłokach. Takie czynności podwyższają jakość usługi serwisu sprzątającej  w kluczborskich mieszkaniach. Kastelnik dużą uwagę zwraca również na stosowane środki chemiczne, które powinny posiadać odpowiednie atesty oraz być prawidłowo przechowywane, zgonie z kartą charakterystyki producenta.

Dodatkowo zawsze proponujemy naszym klientom bezpłatny dojazd na wizję lokalną w całym Kluczborku oraz gminach miejsko-wiejskich: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie. Masz pytania, jak usunąć muchy z lokalu po zgonie? Firma sprzątająca po zgonie, a właściwie telefon do biura obsługi klienta, może być dla Ciebie dobrym pomysłem.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Kluczborku poprawia bezpieczeństwo domowników

Kastelnik – dezynfekcja miejsca zgonu – kontakt 7 dni w tygodniu

Zgon w mieszkaniu? Profesjonalna dezynfekcja pomieszczenia po zgonie w mieście Kluczbork to niezbędny proces, jaki należy przeprowadzić, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Śmierć w domu to nie tylko krew na podłodze i zapach po zwłokach w powietrzu, ale i realne zagrożenie zdrowia.

Niezależnie od rodzaju skażenia w mieszkaniu po zgonie i okoliczności śmierci, głównym celem odkażania pomieszczeń w każdym przypadku jest wyeliminowanie niebezpiecznych dla zdrowia związków unoszących się w powietrzu. Warto pamiętać, że rozkładające się ciało to prawdziwa bomba biologiczna, a podczas procesów gnilnych dochodzi do uwolnienia bakterii, wirusów i patogenów.

Całodobowa dezynfekcja mieszkania po zgonie

Dlatego w celu zapewnienia bezpieczeństwa warto niezwłocznie skontaktować się z profesjonalną firmą sprzątającą Kastelnik, która specjalizuje się w dezynfekcji pomieszczeń po zgonie. Specjaliści firmy szybko i skutecznie wyeliminują z mieszkania wszystkie niebezpieczne mikroorganizmy, uwzględniając wszystkie zagrożenia.

Największe zagrożenie dla zdrowia stanowią trupie jady, czyli potocznie określane związki organiczne wydzielane przez ciało zmarłej osoby. Trupie jady to głównie aminy biogenne, takie jak  putrescyna i kadaweryna, a bezpośredni kontakt z nimi może się przyczynić do zatrucia organizmu. Choć trupi jad w temperaturze pokojowej jest pozbawioną koloru cieczą i wydaje się niegroźną wydzieliną, kontakt z nią może skutkować problemami z układem krążenia, układem pokarmowym i neurologicznym.

Biorąc pod uwagę zagrożenie biologiczne występujące w pomieszczeniu po zgonie, dezynfekcja po zmarłych w powiecie kluczborskim powinna być przeprowadzana przez techników sprzątania miejsc śmierci z odpowiednią wiedzą i zapleczem technicznym.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Kluczborku

Psujące się zwłoki, faza zaawansowanego rozkładu

Przedostatnia faza rozpadu zwłok to wylęg larw ze złożonych przez muchy plujki jaj. Świadczy to o tym, że od śmierci upłynął dłuższy czas. Larwy a dokładniej czerwie, rozpoczynają żerowanie na ludzkim organizmie, żyjąc w nim i żywiąc się jego tkanką. W efekcie wszystkie tkanki zostają po prostu zjedzone.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Ciekawostką jest to, że występowanie owych owadów wytwarza wysoką temperaturę, wydobywają się z ciała denata, zwiększa się ona nawet o 14 stopni Celsjusza względem pomieszczenia, w którym się znajduje. Granicą jest temperatura 50 stopni, ponieważ wtedy nie mogą one się rozwijać, w celu obniżenia stopni ciepła rozchodzą się one w różne strony. Po zjedzeniu wszystkich tkanek przez czerwie ciało ulega zeszkieletowaniu.

Jaka jest procedura sprzątania mieszkań po zgonach?

Do posprzątania po zwłokach w znacznej formie rozkładu niezbędne jest zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej, która się w tym specjalizuje. Sanepid przypomina, że sprzątanie po zgonach to odpowiedzialne zadanie, które jest usankcjonowane przepisami prawa. Ekipa sprzątająca powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz pozwolenie na wywóz i utylizacje skażonych odpadów. Kastelnik Kluczbork oferuje utylizacje tychże zanieczyszczonych przedmiotów.

Korzystamy z usług jednej z najnowocześniejszych i największych spalarni w Polsce. Nie tylko wspomniany wywóz jest ważny, ale i odkażenie miejsca zgonu. Idealnie do tego sprawdza się metoda ozonowania.

Posiadamy generator ozonu, który posiada moc 240 g/h.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zmarłym w Kluczborku.

Całodobowe usługi czyszczenia i likwidacji fetoru w mieszkaniu po zwłokach – Kastelnik.

Sprzątanie po zmarłych w Kluczborku – Opolskie

 • sprzątanie po zmarłych w kluczborskich domach; czytaj więcej: realizacja sprzątania po zgonie mężczyzny w Kluczborku;
 • usuwanie plam opadowych oraz innych znamion śmierci w kluczborskich mieszkaniach;
 • czyszczenie po zgonie;
 • czyszczenie posadzek z krwi po zmarłej osobie;
 • usuwanie przykrych zapachów po procesie gnilnym zwłok;
 • odkażanie pomieszczeń po wylęgnięciu się czerwi;
 • ozonowanie po zgonie naturalnym.
Czyszczenie po zgonie

Klatka schodowa przed procesem dezynfekcji.

Ozonowanie po zmarłych – odkażanie po muchach

Ozonowanie po zmarłych muchach to usługa często realizowana w pomieszczeniach, gdzie doszło do śmierci. Mucha plujka a inaczej mucha pospolita. Ma ona kolor zielonkawy i jej larwy są często znajdywane w mieszkaniu denata.

Gatunek ten jest niezwykle ważny w dziedzinie medycyny sądowej, ponieważ żeruje na zwłokach, a to pomaga określić czas od śmierci denata. Owady te składają na ludzkich zwłokach jaja, z których następnie wykluwają i rozwijają się czerwie.

Więcej haseł: słownik pojęć branży funeralnej.

Dezynfekcja po zgonach w Kluczborku – skuteczne odkażanie mieszkań

Naszą zdecydowaną zaletą jest fakt, iż jesteśmy dla Państwa dostępni przez całą dobę. Dezynfekcja po zgonach w powiecie kluczborskim oferowana jest przez siedem dni w tygodniu we wszystkich lokalizacjach. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia najbliższego wolnego terminu realizacji sprzątania po zmarłych w Kluczborku oraz w innych lokalizacjach w województwie opolskim. Od wielu lat oferujemy bezpłatną wycenę usługi, którą wykonamy już w dwadzieścia minut. Czekamy na Twój telefon. Zadzwoń!

Kastelnik, to gwarancją na skuteczne sprzątanie po zmarłych w całym powiecie kluczborskim. Zadzwoń!

Usługa sprzątania mieszkań po zgonach dostępna jest również w miastach:

Kompleksowe sprzątanie po zwłokach - pytania FAQ

Jak wygląda sprzątanie miejsc po zwłokach w Kluczborku? Proces czyszczenia skażonych powierzchni może wydawać się zniechęcający, ale ważne jest, że profesjonaliści z firmy Kastelnik wiedzą, jak najlepiej radzić sobie w takich sytuacjach. Czyszczenie skażonych powierzchni to wieloetapowy proces, który wiąże się ze sporym ryzykiem zarażenia dróg oddechowych, dlatego czyszczenie po zwłokach należy realizować w kombinezonie ochronnym.

Serwis sprzątający Kluczbork

Czy wiesz, że kontakt z krwią zmarłego czy płynami ustrojowymi jest niebezpieczny, a toksyny, które powstają w trakcie rozkładu ciała, mogą doprowadzić do zatrucia organizmu? Konieczne jest prawidłowe zabezpieczenie ciała pracownika w postaci maski na twarz. Dopiero wtedy technicy wykonają wstępną dezynfekcję i opróżnianie mieszkania z przedmiotów zmarłego.

Ile kosztuje sprzątanie w mieszkaniu po zgonie?

Koszt sprzątania mieszkania po śmierci może być uzgodniony indywidualnie z klientem podczas wyceny na miejscu, gdzie doszło do rozlania płynów ustrojowych. Zwykle wynosi on od 800 złotych za podstawowe dezynfekcje do kilku tysięcy złotych, jeśli konieczne jest wykonanie wszystkich niezbędnych etapów, takich jak usunięcie śladów krwi czy utylizacja mebli.

Na czym polega dezynfekcja mieszkania po zwłokach?

Dezynfekcja mieszkania po zgonie polega na usunięciu zagrożeń i odkażeniu pomieszczeń za pomocą specjalnych środków biobójczych. Ten proces jest niezwykle ważny w kompleksowym sprzątaniu mieszkania skażonego krwią. Stosowanie czwartorzędowych soli amonowych pozwala na eliminację bakterii, wirusów oraz jadu trupiego i innych substancji ustrojowych z podłogi. Zabieg ten pozwoli również na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń.

Jak wygląda sprzątanie po samobójstwie?

Sprzątanie po samobójstwie polega na usunięciu pozostałości szczątków człowieka, takich jak krew, płyny ustrojowe i inne substancje biologiczne, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. W tym celu stosuje się specjalistyczne narzędzia oraz środki chemiczne z atestem. Ważne jest również, by oczyścić pomieszczenie ze śladów biologicznych i skażonych krwią przedmiotów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%