Sprzątanie po zmarłych - dezynfekcja po zgonach Kielce

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych Kielce. Usuwanie mebli po zmarłych osobach i dezynfekcja

Stosowanie atestowanych środków chemicznych, czy też specjalistycznych metod odkażania jest niezbędne do świadczenia wysokiej jakości usługi sprzątanie po zmarłych, dezynfekcja po zgonach Kielce. Miejsce zgonu może być bezpośrednim zagrożeniem dla każdego człowieka. Sprzątanie po zwłokach, a w szczególności w zaawansowanym stadium rozkładu powinny wykonywać profesjonalne firmy sprzątające. Samodzielna próba pobycia się chorobotwórczych drobnoustrojów zakończyć się może zatruciem pokarmowym, czy też innymi chorobami. Jad trupi, który zawiera w sobie kawaderynę i purcescynę jest silnie toksyczny. Skażone odpady po czyszczeniu po zmarłym powinny zostać wyrzucone i zutylizowane w spalarni. Działania likwidujące konsekwencje zgonu w domu oferujemy na terenie całych Kielc, a m.in. w takich rejonach jak: Karczówka i Bukówka oraz Białogon, a także Czarnów. 

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Kielcach

Sprzątanie po zmarłych Kielce – ile kosztuje? 

W celu omówienia aspektu, jakim jest cena sprzątania po śmierci, wyjaśnić należy najpierw, od czego ona zależy. Przede wszystkim uwagę należy zwrócić na to, z jakim rodzajem śmierci mamy do czynienia. Inne działania podejmuje się w przypadku śmiertelnego wypadku samochodowego, a też interwencja będzie wyglądać inaczej, gdy dojdzie do samobójstwa. Ślady krwi, części tkanek, czy też plamy opadowe, to skutki zgonów, które należy jak niezwłocznie usunąć. W skład ceny realizacji sprzątania po zmarłych wchodzi także eksploatacja zaplecza sprzętowego przedsiębiorstwa sprzątającego. Mowa tutaj o urządzeniach, które są niezbędne do bezpiecznej dezynfekcji np. przemysłowy generator ozonu lub sprzęt do zamgławiania. Preparaty dezynfekujące, a także środki ochrony osobistej są niezbędne do wykonywania realizacji. Wziąć pod uwagę warto również kwestię powierzchni, którą będziemy sprzątać. W niektórych przypadkach, gdzie doszło do zaawansowanego rozkładu zwłok potrzebne, jest zrywanie podłóg, tynku co jest bezpośrednim przygotowaniem do prac remontowych. Bez tego w mieszkaniu mógłby zostać z nami nieprzyjemny zapach. Dodatkowo poza pozbyciem się skażonego wyposażenia, pomieszczenia powinno się je poddać dezodoryzacji. Ważne, aby zabieg zneutralizował na zawsze czynniki odoroczynne, a nie tylko je maskował. Firma Kastelnik swoje usługi w branży sprzątania funeralnego świadczy od 2013 roku, cena tej realizacji zaczyna się już od kwoty 700 zł netto, a zamówić ją można poprzez całodobową infolinię. 

Sprzęt do dezynfekcji po zgonach

Profesjonalny sprzęt to wyposażenie każdej firmy sprzątającej po zgonach. Nie inaczej jest również w przypadku przedsiębiorstwa Kastelnik, które dużą uwagę przykłada do wysokiej jakości wykonywanych przez siebie usług. Przy wyborze urządzeń uwagę należy zwrócić na to, czy są one certyfikowane i kupione w sprawdzonym miejscu. Łatwość obsługi i wysoka wydajność to cechy, na które warto zwrócić uwagę. Używając podczas dezynfekcji urządzenia wykorzystujące nowoczesne i ekologiczne technologie, nie przyczyniamy się do produkcji odpadów wtórnych.

Usuwanie zapachu po śmierci – ozonowanie po zgonie

O tym skutku rozkładu zwłok nie rozmawia się otwarcie. Jednak to dzięki niemu często odkrywane są zwłoki osób, które są samotne. Odór wydobywający się ze zwłok w zaawansowanej formie rozkładu jest na tyle silny, że potrafi wychodzić poza samo mieszkanie, w którym znajduje się trup. Wówczas sąsiedzi odkrywają, że jest coś nie tak i wzywają odpowiednie służby. Ozonowanie pomieszczeń odbywa się z udziałem profesjonalistów. Narzędziem, które jest w tym celu używane, jest przemysłowy generator ozonu o mocy od 40 do 240 g./h. Zabieg ozonowania uznawany jest nie tylko za skuteczny, ale i niezwykle bezpieczny. Na początku dezynfekcji ozonem powinno się przygotować odpowiednio pomieszczenie. Należy wynieść wszystkie rośliny, a także nie dopuścić do tego, by przebywały na miejscu realizacji osoby trzecie oraz zwierzęta.

Czyszczenie suchym lodem i usuwanie śladów krwi po zwłokach

Gdy dochodzi do takiej śmierci, gdzie mamy do czynienia np. ze śladami, trzeba zastosować nowoczesne rozwiązanie, które ponadto jest bezpieczne. Czyszczenie suchym lodem stosowane jest w szczególności w przypadkach śmierci w pracy, np. doszło do zgonu na terenie wielkiej hali. Do tej realizacji przedsiębiorstwo Kastelnik stosuje takie urządzenia jak np.: Kärcher model IB 7/40 i Cold Jet Aero 40FP. Przenośne maszyny do czyszczenia suchym lodem są ekologiczną alternatywą dla mocnych środków chemicznych. Ponadto po zastosowaniu tej formy usuwania śladów krwi nie zostają wygenerowane odpady wtórne.

Zamgławianie pomieszczeń po zmarłych

Alternatywny, lecz niezwykle efektywny sposób na odkażanie pomieszczeń po zgonach, jest zamgławianie pomieszczeń. Fumigacja za pomocą suchej mgły z nadtlenkiem wodoru wykonywana jest z użyciem specjalnych aparatów, które nie dość, że są lekkie to także niezwykle wydajne nawet do 3000 m2/h. Zabieg ten polega na rozprzestrzenianiu się suchej mgły, czyli mikro-kropelek od 0,5 do 50 mikronów. Dzięki nadtlenkowi wodoru wszystkie niebezpieczne dla naszego zdrowia mikroorganizmy zostają zlikwidowane. Ponadto ta forma odkażania sprawdza się idealnie w przypadku neutralizacji brzydkich zapachów. 

Sprzątanie po zgonach Kielce – etapy 

Każdy profesjonalnie wykonany zabieg sprzątania po zgonie Kielce powinien być wykonany z zachowaniem zasad BHP oraz z odpowiedniej kolejności działań. Jedną z pierwszych czynności, które powinny być zrobione to ocena sytuacji. Każdy klient, który dzwoni do nas w wybranej przez siebie porze, może skorzystać z bezpłatnej wyceny, podczas której następuje ocena potrzebnych prac. Następnie przechodzimy do przyjazdu na miejsce zdarzenia. Czyszczenie po zmarłych zaczynamy od pozbycia się wszystkich tkanek, czy usunięcia śladów krwi. Potem musimy zadbać o zutylizowanie skażonych przedmiotów. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja po zgonach, za pomocą ozonowania, czy też zamgławiania. W ramach świadczonych przez nas usług proponujemy także:

 • sprzątanie po zmarłych, dezynfekcja po zgonach Kielce;
 • czyszczenie po zgonie województwo świętokrzyskie;
 • odkażanie strychu po samobójcy powiat kielecki;
 • usuwanie śladów krwi;
 • dezodoryzacja mieszkania po zwłokach w zaawansowanym stanie rozkładu;
 • dezynfekcja po śmierci w domu;
 • utylizacja mienia po zmarłym;
 • zamgławianie pomieszczeń socjalnych po zmarłych;
 • czyszczenie suchym lodem po śmiertelnym wypadku w pracy;
 • mycie skażonych powierzchni po zgonie;
 • likwidowanie zapachu śmierci;
 • ozonowanie pomieszczeń po zgonach;
 • całodobowa pomoc po zmarłych nagle.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

FAQ — najczęściej zadawane pytania
Sprzątanie po zmarłych w domu warto zlecić fachowej ekipie. Pragnąc odpowiedzieć na liczne pytania odnośnie do usuwania szkód po zgonach, pragniemy poniżej udzielić kilku najważniejszych informacji. Oczywiście zawsze zachęcamy również do wysłania wiadomości e-mail lub kontaktu telefonicznego.

Jak zamówić sprzątanie po zgonie?

Sprzątanie po zmarłych jest w ofercie wielu ogólnopolskich firm od dezynfekcji. Wiele z nich ma telefon alarmowy. Czas na przeprowadzenie skutecznej interwencji jest ograniczony, więc dobrą praktyką jest wysłanie kilku zdjęć poprzez e-mail i szybki kontakt telefoniczny.

Kiedy niezbędna jest dezodoryzacja po zgonie?

Zabieg dezodoryzacji polega na usunięciu zapachu śmierci, a nie tylko powierzchownym maskowaniu fetoru. Przeprowadzany jest na przykład śmierci w domu. Należy pamiętać o tym, że pozbycie się patogenów po zgonie jest niezbędne w przypadku kilkudniowego rozkładu zwłok.

Utylizacja wyposażenia mieszkania po zmarłym

Sprzątanie po zmarłych, dezynfekcja po zgonach Kielce to realizacja, którą wykonujemy również z utylizacją skażonego mienia. Polega ona na całkowitym zlikwidowaniu przedmiotów, które zostały skażone przez chorobotwórcze drobnoustroje. Zostają one zlikwidowane w specjalistycznej spalarni. Skontaktować się można z nami poprzez całodobową infolinię telefoniczną. Oferujemy bezpłatną wycenę, którą wykonujemy już w 20 minut! Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego i zamówienia sprzątanie po zgonie województwo świętokrzyskie! 

Kastelnik – najwyższa jakość usług funeralnych! 

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%