Sprzątanie po zmarłych Ciechocinek

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłym w Ciechocinku. Czego unikać podczas dezynfekcji po zgonie w domu?

Widzisz krew na dywanie i boisz się go dotykać gołymi rękami? To dobry odruch, gdyż usuwanie plamy z krwi zdecydowanie lepiej zostawić dla fachowców z branży specjalistycznego czyszczenia miejsc po zgonach.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym Ciechocinek.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym Ciechocinek, ul. Zdrojowa

Okazuje się, że trupie jady są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a ich neutralizacja to nie tylko bezpieczeństwo domowników, ale również ochrona innych osób mieszkających w bloku, gdzie doszło do śmierci.

Sprzątanie mieszkań z płynów ustrojowych – zmywanie krwi

W tych okolicznościach nikogo nie powinno dziwić, że profesjonalna firma sprzątająca Kastelnik podczas świadczenia usługi tj. sprzątanie po zmarłych Ciechocinek woj. kujawsko-pomorskie bezwzględnie przestrzega wewnętrznie określonych procedur sprzątania mieszkań z krwi i płynów ustrojowych.

Jak pozbyć się patogenów obecnych w mieszkaniach zmarłych osób?

Dezynfekcja po zgonach wymaga od nas silnych środków biobójczych, które muszą zostać równomiernie rozprowadzone na wszystkie skażone powierzchnie i restrykcyjnego działania w kwestii ochrony ciała przed niebezpiecznymi patogenami i trującymi związkami chemicznymi.

W przypadku zgonu, z jej ciała uwalniają się groźne substancje zwane trupimi jadem. Do najczęściej występujących związków chemicznych należą putrescyna oraz kadaweryna. Takich zagrożeń nie wolno lekceważyć i należy je szybko zneutralizować.

Związki te najczęściej są uwalniane z rozkładającego się ciała w ciągu kilku godzin po zgonie. Potrzebujesz pomocy w dezynfekcji pomieszczeń? Zadzwoń do firmy Kastelnik, tel. 735-960-510 i pozbądź się szkodliwych drobnoustrojów z powietrza.

Dezynfekcja pomieszczeń po zgonach Ciechocinek.

W trakcie odkażania domów po zmarłych osobach należy bezwzględnie unikać:

 • Wpuszczania na miejsce zgonu osób trzecich;
 • Pracy bez kombinezonu ochronnego i maski na twarzy, która chroni drogi oddechowe przed zatruciem;
 • Otwierania okien w miejscu pojawienia się niechcianych owadów;
 • Wyrzucania materiałów skażonych biologicznie do zwykłych koszy śmieci.

Dezynfekcja mieszkań po zmarłych woj. kujawsko-pomorskie

Wszystkie pomieszczenia, w których występują chorobotwórcze patogeny z rozkładu zwłok, powinny być niezwłocznie odkażone i tu nie ma miejsca na kompromisy. Dezynfekcja mieszkania po zmarłej osobie jest wymagającym zadaniem, dlatego powinna zostać wykonana wyłącznie przez profesjonalną firmę sprzątającą, która ma dostęp do odpowiednich sprzętów, tj. urządzeń typu:

 • Ozonator powietrza do przeprowadzenia dekontaminacji;
 • Profesjonalny zamgławiacz do suchej mgły, który ma możliwość rozprowadzenia dużej ilości nadtlenku wodoru po całym pomieszczeniu.
Mieszkanie zmarłej osoby w trakcie sprzątania.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłej osobie z użyciem ozonatora i fumigatora.

Technicy przedsiębiorstwa Kastelnik do dezynfekowania powierzchni po nieboszczyku stosują nowoczesne i skuteczne metody tj. ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie suchą mgłą oraz odkażamy atestowaną chemią o działaniu bakteriobójczym.

Ozonowanie pomieszczeń z pomiarem stężenia

Ozon jest pierwiastkiem, który występuje w naszym powietrzu naturalnie. Jednak w wyższym stężeniu ok. 5-7 ppm ma właściwości odkażające. Ozonowanie po zmarłych osobach wykonuje się za pomocą przemysłowych generatorów i ten typ dezynfekcji jest wymagającym zadaniem.

Ozonatory zazwyczaj rozkłada się na płaskich powierzchniach np. krzesłach, czy stołach, a sam proces dezynfekcji tlenem z trzema cząsteczkami monitoruje za pomocą specjalistycznego miernika stężenia ozonu np. Dräger Pac 8000. Na koniec procesu ozonowania warto poczekać, aż stężenie gazu spadnie do bezpiecznego poziomu i wtedy śmiało, można otworzyć okna i wywietrzyć pomieszczenie.

Zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru

W miejscach, gdzie doszło do zgonów często mamy do czynienia z nieprzyjemnym zapachem. Wówczas specjaliści firmy Kastelnik często stosują dezynfekcje suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Zamgławianie tego typu pozwala na usunięcie jadów trupich i dezodoryzacje pomieszczenia z odoru ciała lub jego tkanek w stanie rozkładu.

Atestowane preparaty chemiczne

Bezpieczna, a zarazem skuteczna metoda dezynfekcji za pomocą atestowanej chemii, jest stosowana w przypadku śladów krwi na podłodze, czy pojawieniu się płynów ustrojowych na dywanie. Ważne jest, aby w trakcie odkażania powietrza preparatami chemicznymi stosować maski i rękawice ochronne. Tego typu odkażanie mieszkania po osobie zmarłej na chorobę zakaźną musi być realizowane w pełnej ochronie całego ciała.

Profesjonalne sprzątanie po zmarłych Ciechocinek. Usuwanie płynów ustrojowych

Czy wiesz, że gdy ciało po śmierci ulega rozkładowi, wydobywają się z niego płyny ustrojowe? Pracownicy firmy sprzątającej po zgonach nie podejmą się realizacji zlecenia, bez ubrania odzieży ochronnej. Dla specjalistów pracujących na co dzień w skażonym środowisku bezpieczeństwo to sprawa życia i śmierci. Nikt nie chce przecież wyzionąć ducha w pracy!

Usuwanie krwi z podłogi.

Na co warto zwrócić uwagę? Okazuje się, iż wydzieliny ze zwłok są siedziskiem niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii i trujących drobnoustrojów, a także powodem powstania nieprzyjemnego fetoru. Pomieszczenie, w którym doszło do zaawansowanego rozkładu ciała po zgonie, powinno zostać więc dokładnie wyczyszczone.

Usuwanie płynów ustrojowych z pomieszczeń podczas sprzątania po zmarłych w Ciechocinku wykonuje się za pomocą atestowanych preparatów chemicznych. Po zlikwidowaniu płynów z użyciem bezpiecznej chemii wszystkie powierzchnie są czyste i zdezynfekowane.

Całodobowe usługi firmy Kastelnik

 • sprzątanie po zmarłych Ciechocinek;
 • czyszczenie po zgonie w domu;
 • profesjonalne sprzątanie mieszkania po zmarłym;
 • dezynfekcja klatki schodowej po zgonie;
 • dezodoryzacja pomieszczeń po zmarłych na terenie całej Polski;
 • ozonowanie po zwłokach w stanie rozkładu;
 • zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru;
 • usuwanie zapachu po nieboszczyku;
 • sprzątanie mieszkań po śmierci bliskiej osoby z przyczyn naturalnych;
 • odkażanie powierzchni ze szkodliwych patogenów;
 • utylizacja termiczna skażonych mebli;
 • przewóz odpadów z pozwoleniem ADR dla osób prywatnych;
 • czyszczenie domu po osobach zmarłych.

Kastelnik – całodobowy telefon alarmowy 735-960-510

Jesteśmy dostępni całodobowo dla wszystkich osób, które chcą zamówić sprzątanie po zmarłym w Ciechocinku. Nasze Biuro Obsługi Klienta chętnie odpowie na wszystkie pytania i umówi jak najszybszy wolny termin dezynfekcji miejsca po zgonie.

Sprzątaniem mieszkań po osobach zmarłych zajmujemy się nie tylko w Ciechocinku, ale również w innych miastach na terenie całego kraju – oświadcza Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej po zwłokach.

Specjaliści z firmy Kastelnik używają wyłącznie nowoczesnych form odkażania, dlatego po dezynfekcji możesz szybko wrócić do użytkowania skażonych pomieszczeń. Zapraszamy do kontaktu!

Certyfikat dezynfekcji po zmarłych z firmy Kastelnik

Certyfikat dezynfekcji po zmarłym z firmy Kastelnik jest wydawany dla każdego klienta.

Czyszczenie mieszkań po zmarłych dostępne jest także w miastach:

FAQ - pytania o sprzątanie po zgonie

Osoby, które zamawiają specjalistyczną usługę sprzątania po zgonie, zazwyczaj mają wiele kwestii, na które chcą uzyskać odpowiedź. Przeważnie interesuje ich, ile będzie kosztować dezynfekcja mieszkania oraz jaki jest czas oczekiwania na przyjazd firmy sprzątającej. Poniżej przedstawione są najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Ciechocinka.

Sprzątanie Ciechocinek.

Ile kosztuje dezynfekcja po zmarłym?

Koszt dezynfekcji po zmarłym rozpoczyna się już od 800 złotych od jednego pomieszczenia. Całkowita cena jest zależna od tego, ile pomieszczeń jest do odkażania i jakich konkretnie metod używa się do usuwania chorobotwórczych patogenów ze zwłok. Firmy dezynfekujące miejsce śmierci zazwyczaj wyceniają bezpłatnie każde zlecenie przed jego realizacją.

Ile muszę czekać na przyjazd firmy sprzątającej po zwłokach?

Na przyjazd firmy sprzątającej po zwłokach nie powinniśmy czekać dłużej niż 24 godziny. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdzie mamy do czynienia z ciałem w zaawansowanym stadium rozkładu. Istotne jest, aby osoby bez odpowiedniego zabezpieczenia nie przebywały w warunkach skażonych biologicznie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%