Sprzątanie po zmarłych Chojnów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Chojnowie. Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania zmarłej osoby?

Wiele osób, które poczuły zapach rozkładającego się ciała, twierdzi, że jest to silny odór o słodkawym i bardzo nieprzyjemnym zapachu. Dezodoryzacja powietrza po zgonie to nieprzyjemne zadanie, ale takie, które trzeba wykonać.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Chojnów

Ozon skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Sprzątanie po zgonach – jak podejść do tematu?

Jaki jest pierwszy krok w sprzątaniu mieszkania po zgonie?

Pierwszym krokiem powinno być skontaktowanie się z wybraną firmą sprzątającą po zwłokach w celu ustalenia terminu realizacji sprzątania mieszkania i ustalenia formalności. Następnie należy upewnić się, że wszystkie okna są szczelnie zamknięte i zabezpieczyć szczelnie taśmą otwory od wentylacji. Po wykonaniu tych czynności można rozpocząć wstępne ozonowanie pomieszczeń po zgonie. Najczęściej zadanie takie wykonuje technik sprzątający po zgonach.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Usunięcie chorobotwórczych patogenów neutralizuje 98% zagrożeń

Okazuje się, że tylko profesjonalni pracownicy ze specjalistycznych firm sprzątających wiedzą, jak ważne jest przeprowadzenie wszystkich procedur dezynfekcji i dezodoryzacji. Usługa tj. sprzątanie po zmarłych Chojnów, woj. dolnośląskie to zespół czynności, które mają na celu usunięcie chorobotwórczych patogenów, które wydzielają się podczas rozkładu zwłok z ciała człowieka.

Osoby prywatne nie mają doświadczenia w neutralizacji zagrożeń bakteriologicznych i świadomości, gdzie utylizować meble po zmarłych osobach i dlatego dezynfekcji mieszkań skażonych krwią lepiej nie podejmować się samodzielnie. Już w pierwszej fazie odkażania jest usuwane ponad 98% trujących związków chemicznych i patogenów.

Co więcej, podczas gnicia ciała po śmierci mamy do czynienia z jadami trupimi, które są bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Putrescyna wchodząca w skład groźnych mikroorganizmów powoduje nieprzyjemny zapach.

Sprzątanie pomieszczeń po zmarłych Chojnów

W skład czynności, jakie wykonujemy, by usunąć nieprzyjemny zapach ciała po śmierci, wchodzą następujące zadania:

 • Ozonowanie pomieszczeń po zgonie;
 • Zrywanie drewnianej podłogi;
 • Utylizacja skażonych przedmiotów;
 • Usuwanie płynów ustrojowych i krwi.

Sprzątanie po zmarłych Chojnów — dezynfekcja mieszkania

Do dezynfekcji mieszkania po zgonie w mieście Chojnów należy zastosować odpowiedni sprzęt do dekontaminacji wypełniony atestowanym środkiem biobójczym.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – szybki kontakt 7 dni w tygodniu

Technicy firmy Kastelnik podczas sprzątania po zmarłych stosują następujące urządzenia:

 • Ozonatory powietrza o mocy od 32 do 240 g/h;
 • Fumigatory termiczne do produkcji suchej mgły.
Usuwanie śladów krwi

Specjaliści z firmy Kastelnik po swojej pracy zostawiają czystą podłogę i świeże powietrze.

Kiedy doszło do zgonu w domu, ważne jest, aby profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń wykonać z użyciem atestowanych środków chemicznych, najlepiej takich, które są biodegradowalne.

Skuteczne preparaty biobójcze często w swym składzie zawierają takie substancje jak np.:

 • Alkohole alifatyczne;
 • Czwartorzędowe kwasy amoniowe;
 • Chlor i jego związki;
 • Fenol i jego związki;
 • Nadtlenek wodoru lub nano srebro.

Ozonowanie pomieszczenia po zmarłym – możesz nam zaufać

Nie da się ukryć, że właściwości ozonu znano już w ubiegłym wieku, dlatego ma on szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach w powiecie legnickim. Ozon używany jest w branży przemysłowej i farmakologicznej do transportu żywności, czy leków.

Natomiast mało kto zdaje sobie sprawę z jego niezwykle skutecznego działania na chorobotwórcze drobnoustroje. Specjalistyczne usługi porządkowe po śmierci samobójczej, zabójstwie, czy też morderstwie w większości przypadków realizowane są właśnie za pomocą tego preparatu.

Za pomocą ozonowania nie tylko pozbędziemy się błyskawicznie zapachu gnijącego ciała, ale i również odkazimy wszystkie powierzchnie z trujących amin. Ozon poprzez swoją lotną formę dochodzi do wszystkich, nawet tych ciężko dostępnych dla ludzkiego oka miejsc i to jest jego główna zaleta.

Jeżeli jest taka możliwość, najlepiej ozonowanie pomieszczeń należy przeprowadzić w kombinezonach ochronnych. Ważne jest również monitorowanie procesu ozonowania za pomocą specjalistycznych mierników stężenia ozonu np. Drager PAC 8000.

Utylizacja mienia

Profesjonalne usługi sprzątania Kastelnik na terenie woj. dolnośląskiego

 • sprzątanie po zmarłych Chojnów;
 • czyszczenie po zgonie w powiecie legnickim, w mieście Prochowice;
 • profesjonalne czyszczenie suchym lodem;
 • sprzątanie mieszkań po zaniedbanych i po wandalach;
 • dezynfekcja mieszkań po zwłokach w stanie rozkładu;
 • odkażanie powierzchni skażonych biologicznie;
 • utylizacja mebli po zmarłych osobach;
 • wynoszenie mebli z mieszkania w wysokiego piętra;
 • opróżnianie domów po zmarłych;
 • dezynfekcja suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru;
 • odkażanie atestowanymi środkami chemicznymi;
 • czyszczenie mieszkania ze śladów krwi;
 • usuwanie płynów ustrojowych;
 • dezodoryzacja powietrza.
Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Zamów skuteczne sprzątanie po zmarłym o każdej porze!

Masz problem z brzydkim zapachem? W firmie Kastelnik możesz zamówić sprzątanie po zmarłych w Chojnowie w woj. dolnośląskim o każdej porze dnia i nocy. Wiemy jak ważna po zgonie, jest sprawność działania, dlatego gwarantujemy przyjazd w jak najszybszym możliwym czasie.

W trakcie wizji na miejscu zdarzenia wykonamy dla Ciebie bezpłatną wycenę. Kontakt telefoniczny dla osób prywatnych, firm, czy instytucji państwowych możliwy jest przez całą dobę. Po zapoznaniu się ze szczegółami otrzymasz koszty dezynfekcji całego lokalu. Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za sprzątanie po zmarłej osobie? Usługę czyszczenia po zgonach zamówisz już od 800 zł netto. W jej cenie najprawdopodobniej zawarte będzie oczyszczanie przedmiotów z krwi i usuwanie zapachów.

Usługi porządkowe, sprzątanie po zgonie dostępne są w miastach:

Całodobowy kontakt

Oferujemy całodobowy kontakt!

FAQ, co chcą wiedzieć o sprzątaniu po zgonie mieszkańcy Chojnowa

Wiedza przeciętnego człowieka na temat sprzątania po zgonie może być znikoma i wcale nas to nie dziwi. Niecodziennie mamy do czynienia ze śmiercią bliskiego, dlatego nie wiemy, co zrobić w tej niecodziennej sytuacji. Sprzątanie po zgonach na terenie Chojnowa można próbować przeprowadzić samodzielnie lub wspomóc się profesjonalną ekipą sprzątającą.

Sprzątanie Chojnów

Co zrobić z gnijącą podłogą po zgonie?

Gnijąca podłoga po zgonie to duże zagrożenie bakteriologiczne i efekt rozlania na niej krwi lub płynów ustrojowych. Parkiet, który jest przesiąknięty zaschniętą krwią, wydziela nieprzyjemny zapach i generuje chorobotwórcze patogeny. Najlepiej zerwać skażoną podłogę, a całe pomieszczenie zdezynfekować np. za pomocą suchej mgły z nadtlenkiem wodoru.

Ile kosztuje sprzątanie po zgonach?

Sprzątanie po zgonach to koszt zaczynający się od stawki w okolicy 800 zł netto. Cena ta obejmuje dezynfekcję jednego pokoju skażonego krwią lub płynami zmarłej osoby. Ostateczna cena zależna jest od ilości mebli do utylizacji i ilości środków chemicznych niezbędnych do wykonania tego zlecenia. Przedmioty w plamach z krwi są transportowane w specjalnych pojemnikach do spalarni termicznej.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%