Sprzątanie po zmarłych Bydgoszcz - sposób na trupi jad

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Bydgoszczy. Jak wykonać dezynfekcję po znalezieniu ciała w domu? 

Specjalistyczne usługi tj. sprzątanie po zmarłych Bydgoszcz, to nie tylko dezynfekcja pomieszczeń po zwłokach. Proces czyszczenia specjalistycznego miejsc skażonych biologicznie polega na usuwaniu śladów krwi i płynów ustrojowych, które pojawiają się w procesach gnilnych, a także demontażu podłogi oraz termicznej utylizacji skażonych przedmiotów.

Kastelnik – dezynfekcja mieszkań po zgonach – procedura PZH

Wszystkie te czynności to złożona procedura, która powinna być wykonana w odpowiedniej kolejności i za pomocą atestowanych środków chemiczny. Staranny dobór preparatów do odkażania skażonej powierzchni to połowa sukcesu. Z ciałem osoby zmarłej nie wolno ryzykować, gdyż niebezpieczne mikroorganizmy emitują trujące związki chemiczne.

Jednym z ważnych aspektów związanych z dezynfekcją pomieszczeń po zgonie jest kontakt z trupim jadem, który jest szkodliwy dla zdrowia. W wyniku procesów gnilnych, na skutek reakcji chemicznej w rozkładających się zwłokach, powstają grupy amin biogennych, takie jak putrescyna i kadaweryna. Te substancje gromadzą się w ciele osoby zmarłej w godzinę od momentu zgonu i są niebezpieczne w przypadku kontaktu z tą substancją.

Objawy zatrucia trupim jadem są szkodliwe dla zdrowia i obejmują ból brzucha oraz zatrucia układów organizmu. Dlatego ważne jest, aby dezynfekcja pomieszczeń po zgonie była przeprowadzana w sposób profesjonalny.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Bydgoszcz, Kastelnik pomagamy całodobowo.

Kastelnik – całodobowe usługi sprzątania mieszkań po śmierci i usuwania fetoru (zapachu) po nieboszczyku.

Na czym polega dezynfekcja mieszkania po zgonie?

Zgon w mieszkaniu? Mamy rozwiązanie tego problemu. Dezynfekcja pomieszczenia po zgonie w Bydgoszczy to profesjonalny proces sterylizacji krok po kroku. Odkażanie pomieszczeń po śmierci obejmuje również opróżnianie mieszkań po zmarłych.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Czytaj także: sprzątanie mieszkań zaniedbanych

Mieszkania zmarłych osób często pełne są starych mebli, butelek, gazet i przedmiotów codziennego użytku. Niektóre mieszkania po zbieraczach, czyli osobach cierpiących na syllogomanię zapełnione są śmieciami od podłogi aż po sufit. Czasami rodzina zmarłej osoby chce zatrzymać pamiątki po bliskim, wtedy technicy wykonują staranną dezynfekcję takich przedmiotów. Inne zbędne rupiecie zostają przetransportowane do specjalnej spalarni w celu utylizacji termicznej.

Gdzie utylizować skażone przedmioty?

Warto dodać, że wszystkie przedmioty skażone biologicznie transportowane są w specjalnych kontenerach zgodnie z zaleceniami sanepidu. To bardzo ważne, ponieważ wyposażenie mieszkania po zmarłym nie może zostać wyrzucone na śmietnik. Pozostawianie przedmiotów skażonych biologicznie w przestrzeni publicznej grozi wysokim mandatem.

Dlatego likwidacja mieszkań zaniedbanych i opróżnianie zaniedbanych pomieszczeń po zmarłych najlepiej zlecić profesjonalistom, którzy na koniec wykonają gruntowną dezynfekcję mieszkania po zgonie. Odkażanie pomieszczeń po zmarłych w woj. pomorskim realizowane jest przez ozonowanie lub zamgławianie suchą mgłą.

Wideo prezentujące mieszkanie po zgonie w Bydgoszczy

W większości przypadków należy usunąć drewnianą podłogę oraz wszystkie meble. Te przedmioty najmocniej wchłaniają zapach śmierci, a jego eliminacja to podstawowy cel dezynfekcji.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Całodobowe usługi firmy Kastelnik obejmują prace:

 • sprzątanie wynajmowanych mieszkań, gdzie doszło do zgonu;
 • czyszczenie w pokoju hotelowym po samobójstwie w powiecie bydgoskim;
 • usuwanie śladów krwi z podłogi w zakładzie pracy;
 • mycie ścian po zabójstwie w miastach: Koronowo, Solec Kujawski;
 • remediacja zanieczyszczonych powierzchni po zmarłych osobach.
Sprzątanie po zgonach Bydgoszcz. Prace związane z dezynfekcją mieszkań

Krew zmarłego, która mocno zabrudziła tapczan i podłogę. Meble do usunięcia. Podłoga do zdezynfekowania.

Dlaczego sprzątanie miejsca zgonu jest ważne?

Profesjonalne czyszczenie miejsc po zwłokach to zadanie dla profesjonalnej ekipy sprzątającej. Dlaczego to takie ważne? Każde miejsce po zgonie jest skażone bakteriologicznie i bez względu, czy jest to prywatne mieszkanie, pokój w hotelu czy posadzka w zakładzie produkcyjnym musi zostać solidnie odkażone. Kiedy ciało denata leżało kilka dni, może wydzielać się z niego nieprzyjemny zapach, który należy niezwłocznie usunąć.

Co wydobywa się z ciała człowieka po śmierci?

Z ciała człowieka po jego śmieci wydobywają się niebezpieczne dla zdrowia substancje, m.in.:

 • kadaweryna;
 • putrescyna;
 • neuryna.

Usługa sprzątania mieszkań w Bydgoszczy. Sprzątamy na terenie całej Polski

Pytania dotyczące czyszczenia i utylizacji po zgonach – czy to jest bezpieczne?

Kastelnik  w Bydgoszczy oferuje całodobowy kontakt telefoniczny, gdzie konsultanci wycenią usługi i bezpłatnie umówią termin realizacji. Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych to zadanie, podczas którego należy stosować się do wewnętrznych procedur i opracowanych zasad. Usługi specjalistycznego sprzątania prowadzimy na terenie całej Bydgoszczy, a m.in. w dzielnicach tj. Błonie, Śródmieście oraz Bartodzieje.

Czyszczenie mieszkania po zmarłej osobie Bydgoszcz

Zmarły pozostawił po sobie brudne meble, które nie nadają się do dalszego użytku.

Usługi na sprzątanie po zgonach Bydgoszcz Śródmieście

Wiele osób po wystąpieniu zgonu w domu nie myśli o konsekwencjach, jakie niesie za sobą rozkład zwłok. Uczucie nieprzyjemnego zapachu to pierwsza rzecz, jaką czujemy z mieszkania, w którym doszło do samotnego zgonu. Płyny ustrojowe denata są wynikiem stanu rozkładu zwłok. Często na podłodze pojawia się plama krwi, a do niej lgną muchy i inne owady.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – potwierdzone certyfikatem

W organizmie człowieka, po jego śmierci dochodzi do licznych i nieodwracalnych procesów, które nazywane są fazami pośmiertnymi. Jedną z nich są plamy opadowe i są one koloru ciemnobrunatnego. Takie plamy najczęściej można zastać na podłodze mieszkania, gdzie długo leżały zwłoki. Dezynfekcję takiego miejsca można przeprowadzić preparatami zawierającymi aktywny chlor lub aktywny tlen.

Dezynfekcja mieszkań po zmarłych w Bydgoszczy

Zgon w mieszkaniu to nie tylko konieczność usunięcia starych mebli i czyszczenia podłóg z krwi, ale również dezynfekcja pomieszczeń.  Dezynfekcja pomieszczeń po zgonie w mieście Bydgoszcz to proces kilkuetapowy, w którym dobieramy metody w zależności od stopnia skażenia. Jej  celem jest przywrócenie bezpieczeństwa w mieszkaniu, eliminując wszelkie drobnoustroje, w tym trupi jad po zmarłym. Zabieg odkażania wykonujemy często w oparciu, o atestowane środki chemiczne i ozonowanie pomieszczeń po zgonie. Skuteczność ozonu w eliminowaniu bakterii i wirusów to aż 99,9%. Wszystkie powierzchnie, które noszą ślady krwi na sobie, są skażone.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Gdy w powietrzu unosi się jad trupi, który jest bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia, to musisz wezwać specjalistyczną firmę sprzątającą. Skuteczną formą odkażania jest wówczas ozonowanie. Zabieg ten wykonywany jest z zastosowaniem przemysłowego generatora ozonu o mocy nawet 240 g./h. Stężenie powyżej 10 ppm daje gwarancję na trwałe usunięcie zapachu.

Czego nie robić po zgonie w domu?

Najlepiej wezwać od razu odpowiednie służby, a następnie zadzwonić do firmy sprzątającej po zgonach. Profesjonalna firma  sprzątająca po zgonach ma doświadczenie i doskonale wie czym usunąć krew z podłogi. Większość czynności  realizowana jest przy pomocy specjalistycznych urządzeń i atestowanych preparatów chemicznych, które są niezbędne w trakcie procesu odkażania mieszkania. Warto zwrócić uwagę, że po odnalezieniu zwłok w stanie rozkładu nie należy przebywać w skażonym pomieszczeniu oraz nie wolno otwierać okien. 

Przebywanie w mieszkaniu, w którym nastąpił zgon, może być groźne dla zdrowia. Najlepiej niczego nie dotykać, a na pewno unikać kontaktu z krwią denata i płynami ustrojowymi. Kolejna ważna kwestia określająca czego nie robić po zgonie w domu to bezwzględny zakaz otwierania okien. Mimo okropnego zapachu po zwłokach, który krąży po całym mieszkaniu, otwieranie okien może spowodować nalot kolejnych much i owadów.

Mając do czynienia ze śmiercią, najlepiej od razu wezwać odpowiednie służby i ekipę sprzątaczy po zmarłych. Posiadają oni pełne przeszkolenie i profesjonalny sprzęt, dzięki czemu zyskasz pewność, że mieszkanie zostanie solidnie wyczyszczone.

Sprzątanie po zgonie Bydgoszcz i okolica

Nie każdy wie, że w wyniku rozkładu ciała człowieka dochodzi do uwolnienia blisko 30 różnych toksycznych związków. Kontakt z nimi może doprowadzić do zatrucia, w wyniku którego atakowany zostaje układ oddechowy i pokarmowy. Dlatego usługi sprzątania po zgonach w Bydgoszczy to rozwiązanie na zgon w domu. Ekipa fachowców opróżnia mieszkanie ze starych przedmiotów, przeprowadza zabieg utylizacji termicznej rzeczy skażonych biologicznie i usuwa ślady krwi. W ramach sprzątania po zgonach realizujemy również dezynfekcję pomieszczeń z użyciem innowacyjnej technologii zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie robaków po zgonie

Każda ekipa sprzątająca z branży funeralnej wie, że w przypadku wystąpienia much plujek nie wolno pod żadnym pozorem otwierać okien. Może się to wiązać z przylotem innych osobników tego gatunku. Przed zabiegiem czyszczenie po zmarłych należy zabezpieczyć ciało za pomocą środków ochrony osobistej. Tylko taka procedura daje gwarancję bezpieczeństwa.

Pracownicy prowadzący dezynfekcję w Bydgoszczy. Zamów usługę sprzątania i dezynfekcji

Zlecenie dla firmy sprzątającej Kastelnik.

Ozonowanie pomieszczeń po zgonach woj. kujawsko-pomorskie

Na terenie woj. kujawsko-pomorskiego wiele firm świadczy profesjonalne ozonowanie pomieszczenia po zgonach. Pierwszy kontakt jest bardzo prosty, ponieważ wiele podmiotów świadczy usługi podczas dyżurów nocnych. W czasie pierwszej rozmowy ustala się szczegóły realizacji oraz omawia, co konkretnie, jest do zrobienia.

Poza dezynfekcją ozonem potrzebne często jest pozbycie się skażonych przedmiotów z mieszkania. Utylizacja termiczna w specjalistycznej spalarni to jeden z elementów tej usługi. Profesjonalne sprzątanie mieszkania po zmarłym bez legalnej utylizacji to mit.

Pamiętać tutaj należy o tym, że odkażanie za pomocą ozonowania powinno być przeprowadzone, tak aby na miejscu pracy były zamknięte wszystkie drzwi dla osób trzecich. Bezpieczeństwo klientów po zabiegu ozonowania po osobach zmarłych w Bydgoszczy jest kluczowe. Po samej realizacji, należy odczekać odpowiedni czas, zanim rozpocznie się wietrzenie. Jeśli zabieg trwał 120 minut, to tyle samo należy odczekać, zanim bezpiecznie będzie można wrócić do pomieszczenia.

Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik

 • sprzątanie pomieszczeń zmarłych w Bydgoszczy;
 • gruntowana dezynfekcja miejsc po zwłokach i usuwanie krwi;
 • czyszczenie nieruchomości po zgonach w miastach: Koronowo, Solec Kujawski.;
 • dezynfekcja powierzchni rozkładzie zwłok;
 • odkażanie po zgonie za pomocą preparatu z aktywnym chlorem;
 • usuwanie śladów krwi po śmierci samobójczej np. z rur grzewczych;
 • czyszczenie ściany krwi po morderstwie;
 • ozonowanie po zgonie w mieszkaniu;
 • zamgławianie suchą mgłą nadtlenkiem wodoru;
 • dezodoryzacja pomieszczeń i usuwanie nieprzyjemnych zapachów po śmierci;
 • utylizacja skażonego mienia, mebli, odzieży.

Sprzątanie po wypadkach komunikacyjnych w całej Polsce

Czyszczenie po zmarłym jest zadaniem, które świadczymy już od 2013 roku, a zamówić je można, kontaktując się z nami poprzez całodobową infolinię. Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnej wyceny, którą robimy już w 20 minut. Zadzwoń już teraz!

Jeśli przeszukujesz w internecie firmy oferujące ozonowanie, czyszczenie suchym lodem, sprzątanie mieszkań w miejscowości Bydgoszcz – bardzo dobrze, że trafiłeś na nasze usługi sprzątania. Firma Kastelnik jest firmą znaną od bardzo dawna i dajemy gwarancję, że sprzątanie wykonywane przez naszą firmę jest wykonywane bardzo starannie i bezpiecznie.

Pomagamy całodobowo po zgonach Bydgoszcz

Sprzątanie po zgonach to poważne zadanie. My takich zadań się nie boimy i wiemy, jak prawidłowo wykonać usługi dezynfekcji po zgonie – nawet te najcięższe i najbardziej przeraźliwie wyglądające przypadki. Im szybciej państwo do nas zadzwonią z zapytaniem i możliwość wykonania dezynfekcji, tym szybciej sprzątanie osiągnie zamierzony cel, a pomieszczenie szybciej odzyska dawny wygląd, umożliwiający z ponownego korzystania z mieszkania.

Czyszczenie miejsc po samobójstwach i wypadkach na drodze

Kastelnik to również usługi na sprzątanie po samobójstwach oraz czyszczenie krwi po wypadkach samochodowych. Te czynności są wykonywane najszybciej, ja to możliwe, aby na drodze przywrócić bezpiecznie ruch samochodowy. Jeśli po zmarłym w wyniku wypadku pozostały jakieś strzępy ubrań lub zakrwawione przedmioty, należy oddać je do bezpiecznej utylizacji np. w najbliższej spalarni termicznej.

Warto dodać, iż Kujawsko-Pomorskie ma wysoki odsetek samobójstw. Staramy się do takich metod odbierania sobie życia podchodzić z powagą i szacunkiem. Dla najbliższej rodziny zmarłego oferujemy wsparcie, które pozwoli odpocząć od przykrego obowiązku usuwania ciała ich członka rodziny. Jeśli są państwo wrażliwi na widok zmarłych osób, zapewniamy działania, które unikną państwa kontaktu wzrokowego z miejscem zgonu.

Czyszczenie mieszkań po zmarłych dostępne jest także w miastach:

Kastelnik – posprzątamy Twoje skażone krwią pomieszczenie. Całodobowe usług na czyszczenie po zgonach w Bydgoszczy!

Utylizacja skażonych przedmiotów, Kastelnik

Certyfikat dekontaminacji pomieszczeń, dla rodzin z Bydgoszczy.

 

 

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Po zgonie najlepiej od razu zamówić specjalistyczne sprzątanie po zmarłych w Bydgoszczy. Ilość toksyn, która krąży po mieszkaniu w wyniku rozkładu ciała, może doprowadzić do zawrotu głowy i zatrucia. Dlatego oprócz usługi tj. usuwanie śladów krwi konieczne jest też przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji.

Kastelnik, sprzątamy mieszkania w Bydgoszczy

Ozonowanie i mikrodyfuzja to metody na odkażanie pomieszczeń po zgonach, które eliminują wszelkie drobnoustroje i drażniący fetor po zwłokach. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o sprzątanie mieszkań po zmarłych w Bydgoszczy.

Ile kosztuje sprzątanie pomieszczenia po zmarłym?

Koszty sprzątania pomieszczeń po zmarłych w Bydgoszczy są ustalane indywidualnie z klientami, po przeprowadzeniu wyceny na miejscu zdarzenia. Cena za ozonowanie rozpoczyna się od 800 złotych i może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych za dezynfekcję dużego mieszkania, które często wymaga także usunięcia odpadów.

Czy dezynfekcja mieszkania po zgonie pomoże w usunięciu trupiego jadu?

Profesjonalna dezynfekcja po zmarłym skutecznie usuwa groźne patogeny, w tym trupi jad po zwłokach i inne szkodliwe substancje chemiczne. W tym celu stosuje się specjalne preparaty biobójcze oraz przeprowadza ozonowanie pomieszczeń. Te procedury nie tylko eliminują mikroorganizmy, ale również neutralizują nieprzyjemne zapachy po zmarłym. Czyste powietrze jest kluczowe dla zdrowia mieszkańców, dlatego warto zainwestować w profesjonalną dezynfekcję mieszkania.

Czyszczenie mieszkań po zmarłych Bydgoszcz - zaufaj specjalistom

Śmierć w mieszkaniu? Zamów oględziny miejsca zgonu w firmie sprzątającej Kastelnik. Usługi na sprzątanie mieszkania po zmarłym w Bydgoszczy wymagają odpowiedniego sprzętu i dobrze dobranych środków do odkażania. Sprzęt ochrony osobistej ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa.

Do dyspozycji rodzin zmarłych osób oddajemy kilkadziesiąt generatorów ozonu o dużej mocy od 40 do 240 ppm. Taki zestaw urządzeń do dezynfekcji pozwoli nie tylko usunąć groźne patogeny, ale również sprawi, że powietrze będzie pachnieć nowością. Usuwanie zapachu po zgonie to najważniejsza (końcowa) czynność w trakcie całego sprzątania. Jeśli chcesz bezpiecznie użytkować mieszkanie, zamów ozonowanie po zmarłym.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%