Sprzątanie po zmarłych w Bydgoszczy i dezynfekcja po zwłokach

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Bydgoszczy i dezynfekcja po zwłokach. Jak postępować po znalezieniu ciała w domu? 

Specjalistyczne podejście do usługi sprzątanie po zmarłych w Bydgoszczy i dezynfekcja po zwłokach powinno być na porządku dziennym. Tak samo jest w przypadku przedsiębiorstwa Kastelnik. Czyszczenie po zwłokach to zadanie dla profesjonalnej ekipy sprzątającej. Dlaczego to tak istotne? Miejsce po zgonie jest skażone. Z ciała człowieka po śmieci wydobywają się niebezpieczne dla naszego zdrowia substancje, m.in.:

 • kawaderyna;
 • purtescyna;
 • neuryna.

Oferujemy całodobowy kontakt telefoniczny, gdzie nasi konsultanci chętnie wycenią bezpłatnie realizacje i umówią na najbliższy termin. Dezynfekcja po zmarłych to zadanie, podczas którego należy stosować się do zasad BHP. Swoje działania prowadzimy na terenie całej Bydgoszczy, a m.in. w: Błonie, Zawisza i Wyżyny oraz Miedzyń. 

Sprzątanie po zmarłych w Bydgoszczy – dezynfekcja po zwłokach

Wiele osób po wystąpieniu zgonu w domu nie myśli o konsekwencjach, jakie niesie za sobą rozkład zwłok. W organizmie ludzkim po śmierci dochodzi do nieodwracalnych procesów, które nazywane są fazami pośmiertnymi. Jedną z nich są plamy opadowe. Są one koloru ciemnobrunatnego. Wszystkie powierzchnie, które niosą ich ślad na sobie, są skażone. W powietrzu unosi się jad trupi, który jest bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Skuteczną formą odkażania jest wówczas ozonowanie. Zabieg ten wykonywany jest z zastosowaniem specjalistycznego generatora ozonu o mocy nawet 240 g./h.

Czego nie robić po zgonie w domu?

Pierwszym, na co musimy zwrócić uwagę po odnalezieniu zwłok w stanie rozkładu to nie przebywanie w tym pomieszczeniu, ani domu. Najlepiej wezwać od razu odpowiednie służby, a następnie zadzwonić do firmy sprzątającej po zgonach. Ma ona doświadczenie oraz zasób urządzeń i atestowanych preparatów chemicznych, które są niezbędne. Każda ekipa sprzątająca z branży funeralnej wie, że w przypadku wystąpienia much plujek nie wolno pod żadnym pozorem otwierać okien. Może się to wiązać z przylotem innych osobników tego gatunku. Przed zabiegiem czyszczenie po zmarłych należy zabezpieczyć się za pomocą środków ochrony osobistej. 

 Ozonowanie pomieszczeń po zgonach Bydgoszcz

Na terenie miasta Bydgoszcz odkażamy kompleksowo pomieszczenia po zwłokach. Pierwszy kontakt z nami jest bardzo prosty, ponieważ czekamy pod telefonem 24/7. Ustalamy szczegóły zdarzenia oraz szacujemy co konkretnie, jest do zrobienia. Poza dezynfekcją ozonem potrzebne często jest pozbycie się skażonych przedmiotów. Utylizacja termiczna w specjalistycznej spalarni to jeden z elementów naszej całościowej usługi sprzątanie mieszkania po zmarłym. Pamiętać tutaj należy o tym, że odkażanie za pomocą ozonowania powinno być przeprowadzone, tak aby na miejsce pracy nie mogły wejść osoby trzecie. Dlatego podczas zabiegu wywieszamy kartę na drzwiach: Uwaga! Trwa dezynfekcja, zakaz wstępu! Po samej realizacji odczekujemy odpowiedni czas. Jeśli zabieg trwał 120 minut, to tyle samo musimy odczekać, by wrócić bezpiecznie do pomieszczenia. 

Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik:

 • sprzątanie po zmarłych w  Bydgoszczy dezynfekcja po zwłokach;
 • czyszczenie po zgonach;
 • dezynfekcja po rozkładzie zwłok;
 • odkażanie po zgonie;
 • usuwanie śladów krwi po śmierci samobójczej;
 • czyszczenie po morderstwie;
 • ozonowanie po zgonach;
 • zamgławianie suchą mgłą po zmarłych;
 • dezodoryzacja pomieszczeń;
 • likwidowanie nieprzyjemnych zapachów;
 • utylizacja skażonego mienia;
 • odkażanie miejsc po zgonie;
 • dezynfekcja pomieszczeń socjalnych po śmierci pracownika.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Czyszczenie po zmarłych w domu warto zlecić fachowej ekipie. Pragnąc odpowiedzieć na liczne pytania odnośnie do usuwania szkód po zgonach, pragniemy poniżej udzielić kilku najważniejszych informacji. Oczywiście zawsze zachęcamy również do wysłania wiadomości e-mail lub kontaktu telefonicznego.

Jak przygotować mieszkanie na przyjazd ekipy sprzątającej?

Przed przyjazdem profesjonalnej firmy sprzątającej po zmarłych nie musisz nic specjalnie robić. Technicy przedsiębiorstwa sprzątającego zajmą się kompleksowo usuwaniem patogenów z mieszkania, w którym nastąpił zgon, wydezynfekują pomieszczenia oraz zutylizują wyposażenie.

Dlaczego po zgonie w domu potrzebna jest dezodoryzacja?

Zabieg dezodoryzacji polega na usunięciu zapachu śmierci, a nie tylko powierzchownym maskowaniu fetoru. Przeprowadzany jest na przykład śmierci w domu. Należy pamiętać o tym, że pozbycie się patogenów po zgonie jest niezbędne w przypadku kilkudniowego rozkładu zwłok.

Całodobowy kontakt - Kastelnik Bydgoszcz

Zapraszamy serdecznie do kontaktu wszystkie osoby chcące zamówić usługę sprzątanie po zmarłych i dezynfekcja zwłokach w Bydgoszczy. Swoje działania wykonujemy z zachowaniem wszelkich zasad BHP oraz z poszanowaniem obowiązującego w naszym kraju prawa. Czyszczenie po zmarłym jest zadaniem, które świadczymy już od 2013 roku, a zamówić je można, kontaktując się z nami poprzez całodobową infolinię. Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnej wyceny, którą robimy już w 20 minut. Zadzwoń już teraz!

Kastelnik – najwyższa jakość usług funeralnych!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%