Sprzątanie po zmarłych Bielsko-Biała

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zmarłych w Bielsku-Białej – jak to zrobić bezpiecznie?

Gruntowne sprzątanie po zmarłych w Bielsku-Białej to przede wszystkim skupienie się aspekcie, jakim jest bezpieczeństwo. Rozumieć to możemy dwojako, ponieważ chodzi o jego zapewnienie osobom przeprowadzającym dezynfekcję po zmarłym, jak i zlecającym ją. Usługę czyszczenie po zmarłych świadczy się w celu usunięcia wszelkich przykrych konsekwencji zgonu.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Natomiast specjaliści, którzy przyjeżdżają na miejsce zdarzenia w celu wykonania odkażania, muszą zabezpieczyć się za pomocą środków osobistych. Istotne jest także zwrócenie uwagi na to, aby używane środki chemiczne posiadały dedykowane certyfikaty, a sprzęty pochodziły ze sprawdzonych źródeł.

Podczas kompleksowej usługi sprzątania po zmarłym specjaliści z firmy Kastelnik zajmują się ich usuwaniem chorobotwórczych drobnoustrojów.

Do czynności, które wówczas wykonują, należy m.in.:

 • Usuwanie śladów krwi;
 • Ozonowanie pomieszczeń;
 • Utylizacja skażonych mebli;
 • Likwidowanie niebezpiecznych mikroorganizmów.
Kastelnik – dezynfekcja ozonem – kontakt 7 dni w tygodniu

Dezynfekcja po zgonach powinna być przeprowadzona w restrykcyjnych warunkach dotyczących BHP. Czyszczenie mieszkań po zwłokach dzięki zastosowaniu nowoczesnemu sprzętowi i atestowanym środkom chemicznym jest przeprowadzone w bezpieczny sposób.

Sprzątanie po zmarłym w Bielsku-Białej świadczymy w takich rejonach miasta jak m.in.: Wapienica, Hałcnów, Leszczyny, Stare Bielsko, Kamienica, Straconka i Komorowice Śląskie.

Popularny artykuł na blogu: Co robić po zgonie w domu, krok po kroku?

Firma sprzątająca Bielsko-Biała

Jak wygląda certyfikat po sprzątaniu i dezynfekcji po zgonie?

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w powiecie bielskim

Nieprzyjemny zapach po zmarłym w mieszkaniu? Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się tego problemu jest dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Bielsko-Biała, która obejmuje także dezodoryzację pomieszczeń.

Zobacz naszą realizację: usuwanie skutków zgonu w domu w Bielsku-Białej

Bliscy zmarłej osoby często skarżą się na nieprzyjemny zapach trupi unoszący się w mieszkaniu po zmarłym. Głównym problemem związanym z tym fetorem jest fakt, że wraz z upływem czasu nie traci on na intensywności i nie ma skutecznego sposobu na wyeliminowanie go domowymi sposobami. Często rodzina zmarłego sięga po kadzidełka czy odświeżacze powietrza, jednak takie praktyki tylko tuszują zapach, a nie usuwają go całkowicie.

dezynfekcja po zgonie Bielsko-Biała

Dezynfekcja po zgonie to etap złożony zazwyczaj z ozonowania i zamgławiania. Te techniki, a w szczególności ozonowanie pomieszczeń, cenione są za swoje właściwości dezodoryzujące. Ozon doskonale neutralizuje cząsteczki zapachowe i robi to trwale, dzięki czemu doskonale nadaje się do usuwania nieprzyjemnego zapachu po śmierci.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: sprzątanie po zgonach

Tylko profesjonalna dezynfekcja miejsc śmierci w powiecie bielskim jest w stanie wyeliminować na stałe ten uporczywy trupi zapach, który często unosi się nawet na klatce schodowej. Technicy usuną patogeny, a wraz z nimi niechciane wonie z pomieszczeń.

Komu zalecana jest dezynfekcja mieszkania po zgonie?

Specjaliści z branży twierdzą, że dezynfekcja mieszkania po zgonie niezbędna jest dla bliskich zmarłej osoby oraz rodziny. Oczywiście, czynności te można wykonać, na kilka sposobów, warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze na to, czy potrzebne jest dogłębne czyszczenie, czy zwykłe odświeżenie.

W pomieszczeniu, w którym jednak doszło do zaawansowanego rozkładu zwłok, potrzebne jest odkażanie, które skutecznie wyeliminuje jady trupie tj. kadaweryna, czy neuryna. Dezynfekcję mieszkania po zgonie zleca się w takich przypadkach specjalistycznym firmom sprzątającym z branży funeralnej. Posiadają one wszelkie kompetencje oraz środki do skutecznego usuwania szkodliwych mikroorganizmów.

Odział firmy Kastelnik Bielsko-Biała, Śląskie

Gdzie działamy na terenie Polski? Mapa z Bielskiem.

Jak usunąć plamy z krwi?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że poplamiona krwią kanapa to już odpad skażony biologicznie. Usuwanie plam krwi na koszuli można wykonać za pomocą zimnej wody i specjalnych detergentów. W przypadku dywanu zmarłej osoby nie wolno podejmować się takich czynności. Usuwanie plam z krwi na podłodze, wykonuje się za pomocą suchego lodu, a skażone tkaniny oddaje się do utylizacji termicznej.

Samodzielne próbowanie zlikwidowania tego typu konsekwencji śmierci w domu naraża nas działanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Samym zagrożeniem jest już przebywanie w takim miejscu bez środków ochrony osobistej, a co dopiero nieumiejętne próby usunięcie plam krwi. Zostawmy tę czynność dla specjalistycznej firmy świadczącej sprzątanie po zgonach.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym Bielsko-Biała

Całodobowa infolinia. Zadzwoń po pomoc.

Usuwanie zapachu śmierci z klatki schodowej

Sąsiedzi są najczęściej osobami, które wyczuwają fetor wydobywający się z mieszkania, w którym doszło do zaawansowanego rozkładu zwłok. Wtedy to często zostają odkryte zwłoki. W takim miejscu zobaczyć możemy także czerwie, czyli larwy, które wykluwają się jaj much plujek. Te owady potrafią wyczuć zapach trupa nawet z kilkunastu kilometrów.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: dezodoryzacja mieszkania po zgonie

Usuwanie zapachu śmierci z klatki schodowej świadczone jest przez fachowców z firmy Kastelnik za pomocą ozonu. Ozonowanie pomieszczeń wykonuje się za pomocą przemysłowych generatorów. Powinny mieć one jednak moc co najmniej 40 g/h, by być skuteczne. Neutralizacja fetoru wówczas jest proste.

Usuwanie patogenów po zwłokach Bielsko-Biała – Śląskie usługi 7/24 

Dezynfekcja mieszkania po zwłokach na podłodze to 90% wszystkich naszych realizacji. Tak naprawdę sprzątanie pomieszczeń po zmarłych to odkażanie ścian, podłóg i sufitów oraz utylizacja wyposażenia mieszkania. Do tych zadań, warto zaliczyć także samą dezynfekcję powietrza, ponieważ w nim rozprzestrzeniają się szkodliwe patogeny, które są dla nas niezwykle toksyczne.

Warto w tym celu zastosować zamgławianie suchą mgłą. Dzięki tej metodzie możemy także wykonać dezodoryzacje nieprzyjemnych zapachów. Unoszący się za pomocą suchej mgły nadtlenek wodoru skutecznie zabija wszystkie jady trupie, dzięki czemu dezynfekcja po zwłokach w Bielsku-Białej jest efektywna.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zgonie w Bielsku-Białej.

Dezynfekcja niebezpiecznych bakterii i wirusów w mieszkaniu po zmarłym w Bielsko-Białej.

Dezynfekcja pomieszczenia po zgonie w mieście Bielsko-Biała polega na wyeliminowaniu szkodliwych związków takich jak patogeny, wirusy i bakterie. Ciało człowieka po śmierci to groźna bomba biologiczna, z którą należy sobie szybko poradzić. Najlepszym sposobem na odkażenie mieszkanie jest wykonanie ozonowania lub zamgławianie powierzchni suchą mgłą. Wiele osób twierdzi, że ozon jest dużo skuteczniejszy od ogólnodostępnych środków chemicznych, a nawet od nadtlenku wodoru.

Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych

Usługi na sprzątanie domów po zgonach obejmują

 • sprzątanie po zgonach Bielsko-Biała;
 • dezynfekcja po zmarłym w domu;
 • czyszczenie po zgonach w Bielsku-Białej;
 • dezodoryzacja pomieszczeń po zwłokach;
 • odkażanie mieszkań po trupie;
 • ozonowanie po zgonach;
 • likwidowanie chorobotwórczych drobnoustrojów;
 • opróżnianie domów po zmarłych;
 • sprzątanie po śmierci samobójczej;
 • utylizacja mebli po zmarłym;
 • usuwanie owadów z miejsca zgonu;
 • ozonowanie pomieszczeń w zakładach pracy po śmiertelnych wypadkach;
 • zamgławianie mieszkań po zmarłych suchą mgłą.

Czyszczenie po zwłokach to specjalistyczne działania mające na celu zlikwidowanie konsekwencji śmierci i rozkładu zwłok. Sprzątanie domów po zgonach obejmują przede wszystkim czynności odkażające. Na początku warto wykonać dezynfekcję wstępną, następnie pozbywamy się śladów krwi, plam opadowych.

Zostają wyniesione skażone biologicznie przedmioty, które będą zutylizowane termiczne w specjalistycznej spalarni. Następnie fachowcy Kastelnika zabierają się za odkażenie wszystkich powierzchni, by pozostawić dom, w którym będzie bezpiecznie.

Utylizacja skażonych mebli po zmarłych

W niektórych przypadkach, gdy dochodzi do rozkładu zwłok, niezbędne jest odkażenie skażonych przez chorobotwórcze drobnoustroje powierzchni. Jednakże, gdy na przykład wersalka, czy łóżko, a nawet dywan zostaną zalane przez plamy opadowe lub ślady krwi, powinny zostać poddane utylizacji. Zostają one przewiezione specjalnym transportem do profesjonalnych spalarni.

Pamiętać należy o tym, że nie mogą one zostać wyrzucone do zwykłych osiedlowych śmietników, ponieważ są one toksyczne.

Bielsko-Biała utylizacja odpadów skażonych biologicznie

Zdjęcie: porzucone meble z mieszkania po zgonie na zwykłym śmietniku © 2023 Kastelnik

Samobójstwa – zatrważające statystyki na terenie całego kraju!

Tylko w 2020 samobójstwo popełniło aż 5,2 tysiąca osób. Niestety, ale w związku z tym specjaliści z branży funeralnej mają także więcej tego typu zleceń. Według statystyk więcej samobójstw popełniają mężczyźni, natomiast kobiety popełniają więcej prób samobójczych. Jeśli chodzi o wiek to śmierci samobójczych, najczęściej na swoje życie targają się osoby pomiędzy 19 a 24 lat.

Sprzątanie po zmarłym Bielsko-Biała, to nie jedyna usługa dostępna w firmie Kastelnik. Obsługuje także miasta:

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Jesteśmy specjalistami w branży funeralnej z wieloletnim doświadczeniem w sprzątaniu i dezynfekcji mieszkań po zgonach, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój dom po naszej wizycie będzie wolny od wszelkich patogenów. Krew na podłodze, smród na klatce schodowej to rzeczy, o które wiele osób ze śląska często pyta. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się zapytania.

Usługi sprzątania Bielsko-Biała.

Czy usuwanie śladów krwi można wykonać samodzielnie?

Usuwanie śladów krwi możemy wykonać sami, jednakże nie jest to ani proste, ani bezpieczne. Najlepiej zlecić to profesjonalnej firmie, która prowadzi specjalistyczne sprzątanie w branży funeralnej.

Ile kosztuje dezynfekcja pomieszczenia po śmierci?

Kalkulacja kosztów sprzątania po zmarłych jest ustalana indywidualnie podczas wizyty u klienta w celu dokonania wyceny. Cena podstawowej dezynfekcji mieszkania zaczyna się od 800 zł, ale może sięgać kilku tysięcy złotych, szczególnie jeśli konieczne jest usunięcie wszystkich przedmiotów z mieszkania.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Bielsko-Białej

Kastelnik to zespół profesjonalistów, którzy od 2013 r. sprzątają mieszkania po zmarłych na terenie miasta Bielsko-Biała. Wiemy, jak usunąć z domu wszelkie ślady krwi zmarłego, a także go zdezynfekować przedmioty osobiste. Rozumiemy, jak ważny jest czas realizacji zlecenia – stąd infolinia czynna całą dobę. Zdajemy sobie sprawę, że śmierć bliskiej osoby w domu może być trudnym czasem dla Ciebie, więc oddaj sprawy dezynfekcji w nasze ręce.

Kastelnik – czas na sprzątanie mieszkania po zgonie w Bielsko-Biała!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 5 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%